Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
40%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
25
13%
 
Ukupno glasova: 189

Avatar
DaVinci
Postovi: 2827
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 19 jan 2023, 23:59

EdinjoBos je napisao/la:
19 jan 2023, 20:58
Kako bi u tesnju?
Reprezentacija BiH - RK Krivaja 37:27
Pred prepunom sportskom dvoranom u Tešnju večeras je odigrana utakmica između reprezentacije BiH i RK Krivaja u kojoj je slavila reprezentacija BiH. Tokom čitave utakmice igrači selektora Smajlagića imali su prednost, a naši igrači su u pojedinim trenucima utakmice prikazali dobru igru i bili dobar protivnik. Čestitamo našim reprezentativcima na pobjedi, te im želimo puno sreće i uspjeha u utakmicama kvalifikacija. Što se tiče našeg tima mi se okrećemo novim utakmicama, gdje već u subotu gostujemo u Vogošću u okviru priprema za nastavak sezone. Za kraj želimo da se zahvalimo Rukometnom savezu BiH na pozivu da odigramo utakmicu protiv reprezentacije, općini Tešanj koja je sjajno organizovala večerašnju manifestaciju, kao i svim našim navijačima koji su večeras u velikom broju došli iz Zavidovića.
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74


Avatar
DaVinci
Postovi: 2827
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 20 jan 2023, 13:54

EdinjoBos je napisao/la:
20 jan 2023, 08:31
slika
Ne znam sta je bezveznije ovdje: sto se najvise od svih anonimus Sedzad istak'o il' sto je folklorna rukometna grupa s 2 zajednicka treninga uspjela 10 razlike nakantat' ekipu iz najviseg ranga takmicenja ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
zgembo89
Postovi: 4841
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zgembo89 » 25 jan 2023, 05:37

Ante Grbavac
Malo je poznato da je 24-godišnji Ante Grbavac trenutno najbolji golman španjolskog prvenstva. Grbavac je predstavljao BiH, no iskazao je želju da zaigra za Hrvatsku.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2827
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 25 jan 2023, 10:20

zgembo89 je napisao/la:
25 jan 2023, 05:37
Ante Grbavac
Malo je poznato da je 24-godišnji Ante Grbavac trenutno najbolji golman španjolskog prvenstva. Grbavac je predstavljao BiH, no iskazao je želju da zaigra za Hrvatsku.
Mi ko Poljaci u fudbalu samo znamo golmane shtancat' ... nista bekovi, nista krila, nista pivoti ... nista, nista ... :roll:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Mahmurluk
Postovi: 247
Pridružen/a: 30 mar 2018, 00:57
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Mahmurluk » 26 jan 2023, 11:27

DaVinci je napisao/la:
25 jan 2023, 10:20
zgembo89 je napisao/la:
25 jan 2023, 05:37
Ante Grbavac
Malo je poznato da je 24-godišnji Ante Grbavac trenutno najbolji golman španjolskog prvenstva. Grbavac je predstavljao BiH, no iskazao je želju da zaigra za Hrvatsku.
Mi ko Poljaci u fudbalu samo znamo golmane shtancat' ... nista bekovi, nista krila, nista pivoti ... nista, nista ... :roll:
A uz sve to još je interesantnije što rijetko koji klub ima trenera za golmane. U omladinskim kategorijama su još rijeđi, tako i to što "Štancamo" golmane, to je stvar individualnog kvaliteta i individualnog rada ..

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 31 jan 2023, 20:14

Lijepa vijest stigla je danas iz kancelarije Rukometnog saveza BiH. Seniorska ženska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine neće igrati pretkvalifikacije, nego je već u kvalifkacijama za Evropsko prvenstvo 2024. godine. Evropska rukometna federacija (EHF) odlučila je da neće biti pretkvalifikacija, a RSBiH je prijavio našu žensku selekciju za učešće u kvalifikacijama, prenosi rsbih.ba.

Kvalifikacije će se igrati u osam grupa sa po četiri selekcije, a plasman na Evropsko prvenstvo izborit će po dvije najbolje selekcije iz svake grupe, te četiri najbolje trećeplasirane selekcije. Utakmice će se igrati u tri perioda po dva susreta (ukupno šest kola).

Žrijeb kvalifikacija održat će se u aprilu ove godine.

Prijavljene selekcije za EHF Euro cup i kvalifikacije za Euro: Norveška, Francuska, Danska, Njemačka, Nizozemska, Švedska, Španija, Crna Gora, Mađarska, Rumunija, Slovenija, Srbija, Poljska, Češka, Švicarska, Austrija, Sjeverna Makedonija, Slovačka, Island, Portugal, Ukrajina, Turska, Italija, Farska Ostrva, Litvanija, Grčka, Kosovo, Izrael, Finska, Luksemburg, BOSNA I HERCEGOVINA, Latvija, Azerbejdžan, Bugarska, Velika Britanija.

Prvo kolo kvalifikacija igra se 11/12. oktobra 2023, a drugo 14/15. oktobra. Treće kolo na rasporedu je 28/29. februara 2024. godine, a četvrto 2/3. marta 2024. Posljednja dva kola igraju se u aprilu naredne godine. Peto kolo na rasporedu je 3/4. aprila 2024, a šesto se igra 7. aprila u 18 sati.

Evropsko prvenstvo 2024. održat će se od 28. novembra do 15. decembra u Austriji, Mađarskoj i Švicarskoj.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
EastwichTown
Postovi: 356
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 09 feb 2023, 13:40

Marko Panić

Ovaj iskusni desni bek smatra kako je pred našim timom proces od nekoliko godina kako bi opet bio kompetitivan i u borbi za velika takmičenja.

Višegodišnji proces

– Svjetsko prvenstvo je nekako lakše igrati nego Evropsko prvenstvo, ali bh. reprezentacija je trenutno daleko od toga. Smjenom generacije i selektora u zadnje dvije godine, dosta toga se poremetilo. Neki igrači su odustali, neki se lome hoće li igrati ili ne. Jednostavno, tu je potreban proces od jedno tri, četiri godine da se iskristališu mlađi igrači, da igramo, da imamo što više okupljanja, što više utakmica zajedno, da se tako kalimo – kazao je Panić.

Panić naglašava kako su reprezentaciji u ovom trenutku potrebne utakmice.

Neshvatljivo mi je da se nismo okupili u decembru, gdje smo mogli tri sedmice da radimo zajedno. Ne znam razlog, šta je i kako je bilo. Pričali smo da nam fali okupljanja, utakmica… Novi su momci svi. Sad protiv Crne Gore i Slovenije ja sam prvi put igrao s nekima. To se vidi, osjeti i jednostavno rezultat će biti takav. Javnost može pljuvati koliko hoće, ali to je tako i pred nama je jedan ozbiljan rad i ciklus od sigurno dvije godine da se malo posložimo pa da onda krenemo napadati velika takmičenja – istakao je Panić.

Prema Panićevom mišljenju, jedan od glavnih problema za naš državni tim je slaba domaća liga, te nedostatak igrača u velikim ekipama i takmičenjima.

– Kad uzmemo u obzir mlađe igrače u Srbiji i Hrvatskoj, oni svi igraju Ligu šampiona i nosioci su svojim klubovima. Kod nas u BiH liga generalno nije jaka. Ona sada ima pet, šest izjednačenih ekipa i tu se nešto „muti, ali to nije taj nivo – objasnio je Panić.

dzelil
Postovi: 2
Pridružen/a: 21 jan 2023, 13:05
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la dzelil » 12 feb 2023, 10:50


Avatar
DaVinci
Postovi: 2827
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 15 feb 2023, 14:04

Bosanskohercegovački rukometaš, Ivan Karačić, bio je gost podcasta Sport Centar koji se emituje na portalu **** gdje je između ostalog govorio i o nevjerovatnim dešavanjima tokom njegovog igranja za rukometnu reprezentaciju naše zemlje.

Istakao je da su jedne prilike prije domaćeg meča baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo protiv Švedske, izbačeni iz hotela u 12 sati kada je bio check out, te da su utakmicu dočekali na hodnicima hotela.

- Mi igrači smo pokušavali da to sve stavimo sa strane, ali to jednostavno nekada nije moguće jer ti kad odeš u kvalifikacije, pa te pošalje autobusom na Kosovo, pa s Kosova ideš direktno u Slovačku gdje trebaš pobijediti da bi obezbijedio baraž. Uradiš to, pa se igra taj baraž protiv Švedske, igraš kući, a pred susret koji je u 20 sati, kažu ti da je check out u 12. Mi moramo da izađemo iz svojih soba, Šveđani tek ručaju, ide da odmore, a mi na hodniku čekamo utakmicu, rekao je Karačić i dodao:

- Ne bih da pričam koliko je tu nelogičnosti i bahatog ponašanja pojedinaca iz Saveza. Neću da griješim dušu, bilo je ljudi koji su davali sve od sebe da pomognu, ali uvijek su destruktivci bili u prvom planu. Ne znam zbog čega je to tako.
Iz hotelskog hodnika do 3 prvenstva ... malo li je .... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4140
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Ghuraba » 16 feb 2023, 17:23

Nema Ovcine na prosirenom spisku. Je li mozda to dokaz da je on koristio doping ili je Irfan odlucio da se poselami s njim? :hmmmmm:

Brzinski sam preletio spisak i vidio da nema Malinovica, Gradjana i Hamidovica. Ima li jos neko da fali? Ili je mozda i neko od ove trojice pao na doping testu?

Sta je s Haseljicem, je li ono on ima neku tezu povredu ili je to bilo prije par godina?

Avatar
zgembo89
Postovi: 4841
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zgembo89 » 16 feb 2023, 18:36

Potanak spisak nazalost godinama se nista nije uradilo sa novim igracima jos od Dragana Markovica oslanjali smo se na Terzica Vranjesa bracu Buric i Prce

Avatar
sveznadar
Postovi: 389
Pridružen/a: 27 avg 2010, 15:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la sveznadar » 16 feb 2023, 19:47

Na žalost domaći mešetari prave spiskove. Borac i Maglaj u borbi za opstanak a sve sami reprezentativci

EdinjoBos
Postovi: 1175
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 16 feb 2023, 20:46

Ghuraba je napisao/la:
16 feb 2023, 17:23
Nema Ovcine na prosirenom spisku. Je li mozda to dokaz da je on koristio doping ili je Irfan odlucio da se poselami s njim? :hmmmmm:

Brzinski sam preletio spisak i vidio da nema Malinovica, Gradjana i Hamidovica. Ima li jos neko da fali? Ili je mozda i neko od ove trojice pao na doping testu?

Sta je s Haseljicem, je li ono on ima neku tezu povredu ili je to bilo prije par godina?
Ja mislim da je haseljic pomokidao krizne ligamente

Avatar
EastwichTown
Postovi: 356
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 16 feb 2023, 22:36

U Španskoj ligi igraju : Kemal Hamzić , Stjepan Jozinović , Dragan Šoljić , Ante Grbavac ... U Francuskoj drugoj Aldin Sakić , a Pavlak je bolji od svih pozvanih srednjaka osim Perića ...

brzi
Postovi: 1147
Pridružen/a: 11 jul 2010, 20:36
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la brzi » 17 feb 2023, 12:53

EastwichTown je napisao/la:
16 feb 2023, 22:36
U Španskoj ligi igraju : Kemal Hamzić , Stjepan Jozinović , Dragan Šoljić , Ante Grbavac ... U Francuskoj drugoj Aldin Sakić , a Pavlak je bolji od svih pozvanih srednjaka osim Perića ...
Nedosljednost u selekciji kvalitete ili ona od mene sve polazi je rak rana ovog društva pa tako i sporta

EdinjoBos
Postovi: 1175
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 17 feb 2023, 15:38

Kako bi skraceni spisak odprilike trebao da izgleda:

G: buric, hodzic
Dk: peric, predragovic, boskovic
Db: panic
Sb: peric, vuksic, davidovic
P: buric, faljic
Lb: terzic, vegar, herceg
Lk: draganic

Avatar
DaVinci
Postovi: 2827
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 18 feb 2023, 12:36

EdinjoBos je napisao/la:
17 feb 2023, 15:38
Kako bi skraceni spisak odprilike trebao da izgleda:

G: buric, hodzic
Dk: peric, predragovic, boskovic
Db: panic
Sb: peric, vuksic, davidovic
P: buric, faljic
Lb: terzic, vegar, herceg
Lk: draganic

Tanko skroz ... ne bi me iznenadio poraz u gostima ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
DamirT
Postovi: 13411
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 18 feb 2023, 14:27

Sad se vidi da je Prce bio pola tima bukvalno. Ovi nece svi zajedno prebacit 20 golova
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
EastwichTown
Postovi: 356
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 27 feb 2023, 10:09

Selektor rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine, Irfan Smajlagić, skratio je spisak rukometaša na koje računa za predstojeće kvalifikacione mečeve protiv Kosova 8. i 12. marta.

Na spisku su:


Golmani
Admir Ahmetašević (Winterthur; Švicarska)
Bekir Čordalija (Vogošća; BiH)
Ahmed Čabaravdić (Konjuh; BiH)

Lijeva krila
Vlado Draganić (Borac m:tel; BiH)
Adi Mehmedćehajić (Gračanica; BiH)

Desna krila Luka
Perić (Borac m:tel; BiH)
Mladen Bošković (Izviđač CO; BiH)

Pivoti
Senjamin Burić (Skjern; Danska)
Adin Faljić (PPD Zagreb; Hrvatska)
Amir Muhović (Celje; Slovenija)
Elmir Građan (Olympiakos; Grčka)

Lijevi bekovi
Mirsad Terzić (Wisla Plock; Poljska)
Mirko Herceg (Csurgoi; Mađarska)
Vladan Lončar (Krka; Slovenija)
Igor Mandić (COCKS; Finska)
Edin Klis (PPD Zagreb; Hrvatska)

Srednji bekovi
Marko Davidović (Tatran Prešov; Slovačka)
Milan Vukšić (Izviđač CO; BiH)
Luka Knežević (Borac m:tel; BiH)

Desni bekovi
Marko Panić (Montpellier; Francuska)
Nedim Hadžić (Maglaj; BiH).

Prva utakmica ove dvije reprezentacije igra se 8. marta u Prištini, a četiri dana kasnije na rasporedu je meč u Tuzli. Poslije prva dva kola obje reprezentacije imaju po dva poraza, dok Crna Gora i Slovenija imaju po dvije pobjede.
Burić , Perić i Malinović se izgleda zarekli :mrgreen:
Čudno i za Haruna Hodžića :hmmmmm:
Zadnja izmjena: EastwichTown, dana/u 27 feb 2023, 10:45, ukupno mijenjano 3 puta.

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.