Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Avatar
moj uzor-S.G
Postovi: 6244
Pridružen/a: 03 avg 2011, 12:54
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la moj uzor-S.G » 03 sep 2011, 22:50

drago mi je sto je onaj majmun otisao..sjecam se kada je Demirovic bio selektor i onih sjajnih utakmica protiv srbije i rusije kada nam je samo malo sirine bilo potrebno da prodjemo dalje
i daa,to za selektora,ko je novi ??
Zauvijek u svojim srcima
brata cuva bordo armija

Istina za Vedrana!

edinjo-vg
Postovi: 290
Pridružen/a: 13 apr 2010, 18:56
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-vg » 04 okt 2011, 23:33

da malo dignemo temu sa mrtve tacke:

nadam se ovo sirem spisku:

golman: saric, grahovac, b.buric
lijevo krilo: stojanovic,cakic
lijevi bek: terzic, prce
srednji bek: harmandic, iv. karacic, medjic
pivot: toromanovic, s. buric, dzeba
desni bek: panic, malinovic
desno krilo: jaskic,vrazalic, velic

PS: izgleda da velic slabo igra u zadnje vrijeme a jaskic je ja mislim opet u krivaji?
PPS: bojim se za poziciju desnog beka. panic je 1991. a malinovic 1992. godiste. ako nenadju nekog drugog i nevrate obradovica, bicemo donekle oslabljeni, posto ovim momcima ipak fali malo iskustva.

Avatar
Freddy Krueger
Postovi: 221
Pridružen/a: 16 apr 2011, 16:10
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Freddy Krueger » 05 okt 2011, 00:44

Golman:Danijel Šarić;Nebojša Grahovac;Benjamin Burić;
Lijevo krilo:Vukašin Stojanović;Amir Čakić;
Desno krilo:Faruk Vražalić;
Lijevi bek:Mirsad Terzić;Nikola Prce;Faruk Halilbegović;
Desni bek:Branislav Obradović;Marko Panić;Dejan Malinović;Kosta Savić;
Srednji bek:Ivan Karačić;Damir Doborac;Edin Bašić;Tarik Međić;
Pivot:Muhamed Toromanović;Senjamin Burić;Vladimir Vranješ ili Damir Džeba

Tko su kandidati za poziciju selektora?
Zadnja izmjena: Freddy Krueger, dana/u 05 okt 2011, 20:22, ukupno mijenjano 3 puta.
"Welcome to prime time, bitch!"

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la shaman7 » 05 okt 2011, 13:23

Freddy Krueger je napisao/la:Golmani:Danijel Šarić;Nebojša Grahovac;Benjamin Burić;Edin Tatar;

Bekovi i krila:Vukašin Stojanović;Amir Čakić;Faruk Vražalić;Adnan Jaškić;Deni Velić;Mirsad Terzić;Edin Bašić;Adnan Harmandić;Ante Kukrika;Damir Doborac;Darko Martinović;Ivan Karačić;Branislav Obradović;Marko Panić;Kosta Savić;Dejan Malinović;Tarik Međić;Faruk Halilbegović;Nikola Prce;

Pivoti:Muhamed Toromanović;Senjamin Burić;Vladimir Vranješ;Damir Džeba


R.I.P. Marinko Kelečević
Evo neko moje vidjenje pozvanih igrača, mada ce to najvise zavisiti od selektora, ali eto kako god..

Golmani: Danijel Šarić, Edin Tatar, Benjamin Burić
Lijevo krilo: Vukašin Stojanović, Vedran Delić (Zrinjski), Amir Čakić
Desno Krilo: Faruk Vrazalic, Adnan Jaškić (mada ništa od njega nema)
Lijevi vanjski: Mirsad Terzić, Nikola Prce, Faruk Halilbegović
Desni vanjski: Kosta Savić, Darko Martinović i Branislav Obradović
Srednji vanjski: Ivan Karačić, Tarik Međić i Edin Bašić
Pivot: Muhamed Toromanović, Senjamin Burić i Damir Dzeba

Naravno vecinom su svi isti igrači ali uvijek smo imali taj neki kostur..
Sto se tice Vedrana Delica on je lijevo krilo Zrinjskog. Nemam tačnu informaciju ali je po broju golova ja mislim najbolji strijelac premijer lige BiH, njegov angazman u reprezentaciji ce zavisiti od nacionalnosti selektora pretpostavljam... Delić je derventi zabio 16 golova, gračanici isto bruku golova dao,13 je dao Prijedoru u prvom kolu.. Jaškić pretpostavljam da nece biti pozvan jer je izgubljen igrač, nema ga nekako.. Harmandića nema na spisku jer je njegovo vrijeme završeno, ima Karačić, Tarik Međić..

Avatar
NK/RK Krivaja
Postovi: 845
Pridružen/a: 24 apr 2011, 19:38
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la NK/RK Krivaja » 05 okt 2011, 13:56

Jaškić sređuje papire za Krivaju (nezvanično). Inače, svaki dan ga vidim na Bosni kraj Gradskog mosta peca sa poznatim zavidovićkim ribarom "Belom": :lol: Trenira sa Krivajom, ima i dalje malo viška kg ali nije nešto puno. Bio sam sa njim na Gostoviću (zavidovićka rijeka) na kupanju, čovjek bari 20 treba :D Bilo je priča po gradu da traži od Krivaje 2000KM mjesečno + da može otići kad god hoće iz Krivaje, na što valjda naši nisu pristali. Sad su se dogovoirli i igraće vjerovatno za Krivaju, inače svaku utakmicu je na tribinama. ;)

Ljepote vidjeti ovaj spisak i vidjeti djecu Krivaje:

Jaškić, Velić, BAŠIĆ, Šabanovića nema nažalost, onda Losert je počeo kod nas, a da ne spominjem ostale Bašiće :)

CoDe
Postovi: 1618
Pridružen/a: 03 sep 2009, 13:36
Lokacija: Donji Vakuf <3
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la CoDe » 05 okt 2011, 14:16

Jel Adnan Jaškič ? Za krijavu ako je on onakav dobar talenat propade
Ja volim volim samo tebe i samo tebi tebi dajem sve i sa Sjevera ces cuti nasu pjesmu Sarajevo VOLIM TE !

edinjo-vg
Postovi: 290
Pridružen/a: 13 apr 2010, 18:56
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-vg » 05 okt 2011, 14:56

vedran delic je dobar igrac. pratio sam ga kao naseg tadasnjeg kadetskog i juniorskog reprezentativca. dali je sad kalibar za A-repku, to stvarno neznam. golovi nemoraju uvijek pokazati toliki kvalitet. najbolji primjeri su hurem, omercevic i becar. momci su pojedinacno po 15-16 golova nekad davali ali eto niko se neprobi nesto posebno u rukometnom svijetu, pa cak nazalost ni u nasoj premijer ligi... .

ja se samo navise nadam da ce ove nase mlade snage dobiti pozive:

1989. godiste: velic
1990. godiste: s. buric, b.buric, vrazalic
1991. godiste: panic
1992. godiste: malinovic

uz ove "starije" kao terzica, toromanovica, stojanovica, basica, prce-a i sarica se moze fina ekipica sloziti.
ako njih jos pojacamo po meni veoma dobrim iv. karacicu i plus mozda 3-4 nova igraca to bi bilo to.
ako nadjemo dobre zamjene, po meni doborac, harmandic, jaskic, ... vise nemaju sta da traze u reprezentaciji, ako nenadjemo onda naravno oni.

edinjo-vg
Postovi: 290
Pridružen/a: 13 apr 2010, 18:56
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-vg » 05 okt 2011, 15:00

PS: zaboravio sam dzebu (1991. godiste).

Avatar
NK/RK Krivaja
Postovi: 845
Pridružen/a: 24 apr 2011, 19:38
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la NK/RK Krivaja » 05 okt 2011, 15:11

CoDe je napisao/la:Jel Adnan Jaškič ? Za krijavu ako je on onakav dobar talenat propade
Jeste on je, iz Zagreba CO u Krivaju, nije dobivao skoro nikako prilike. On je jedan od rijetkih igrača iz BiH koji je stvarno kompletan, ima sve potrebne odlike za super rukometaša. ;) Nama je veliko pojačanje :)

Avatar
xavi26
Postovi: 1462
Pridružen/a: 21 maj 2008, 14:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la xavi26 » 05 okt 2011, 15:13

valjda cemo napokon dobiti pravoga selektora..
Volim te Bosno!!!

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la shaman7 » 05 okt 2011, 15:14

edinjo-vg je napisao/la:vedran delic je dobar igrac. pratio sam ga kao naseg tadasnjeg kadetskog i juniorskog reprezentativca. dali je sad kalibar za A-repku, to stvarno neznam. golovi nemoraju uvijek pokazati toliki kvalitet. najbolji primjeri su hurem, omercevic i becar. momci su pojedinacno po 15-16 golova nekad davali ali eto niko se neprobi nesto posebno u rukometnom svijetu, pa cak nazalost ni u nasoj premijer ligi... .

ja se samo navise nadam da ce ove nase mlade snage dobiti pozive:

1989. godiste: velic
1990. godiste: s. buric, b.buric, vrazalic
1991. godiste: panic
1992. godiste: malinovic

uz ove "starije" kao terzica, toromanovica, stojanovica, basica, prce-a i sarica se moze fina ekipica sloziti.
ako njih jos pojacamo po meni veoma dobrim iv. karacicu i plus mozda 3-4 nova igraca to bi bilo to.
ako nadjemo dobre zamjene, po meni doborac, harmandic, jaskic, ... vise nemaju sta da traze u reprezentaciji, ako nenadjemo onda naravno oni.
ma broj golova je napisan mahinalno, momak kod 2 razlike u minusu zrinjskog, baca šarafe, lobove, dize cijelu dvoranu na noge potezima.. bio je kod Zeljka Anica u ekipi, ako se ne varam u Čakovcu prosle sezone pa se vratio jer je Zrinjski usao u PL..

Ma dobro vrijeme je malo mladjih igrača, nije ni Stojanović trenutno neko krilo, van forme je totalno, Čakić se ustalio na srednjem beku u Bosni tako da baš i repka nema neko dobro lijevo krilo..

edinjo-vg
Postovi: 290
Pridružen/a: 13 apr 2010, 18:56
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-vg » 05 okt 2011, 20:08

e pa to mi je onda jos draze sto cujem :-)

edinjo-vg
Postovi: 290
Pridružen/a: 13 apr 2010, 18:56
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-vg » 06 okt 2011, 00:05

ucinak nekih reprezentativaca:

vrazalic 6 golova, medjic 5 protiv metaloplastike; malinovic 6, dzeba 6, s. buric 5 protiv slovackog tatrana; panic 5, stojanovic 4, vranjes 2, karacic 2 protiv zagreb-a.
PS: bilo bi dobro i sabljica ponovo pozvati u repku, mislim da bi bio od pomoci na poziciji pivota, inace je bivsi juniorski reprezentativac BiH. momak je 1988. godiste i visok je 202 cm. ako se nevaram bio je on i srednji bek suton najveci talenti iz rk capljina (??) prije par godina, kasnije je dosao u rk bosna SA. sad ili nije dobio pravu sansu ili nije bio dovoljno dobar tad neznam, ali se nije uspio pokazati dovoljno.
selam :-)

edinjo-vg
Postovi: 290
Pridružen/a: 13 apr 2010, 18:56
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-vg » 06 okt 2011, 08:18

*panic je ipak dao 6 golova

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la shaman7 » 06 okt 2011, 10:56

edinjo-vg je napisao/la:ucinak nekih reprezentativaca:

vrazalic 6 golova, medjic 5 protiv metaloplastike; malinovic 6, dzeba 6, s. buric 5 protiv slovackog tatrana; panic 5, stojanovic 4, vranjes 2, karacic 2 protiv zagreb-a.
PS: bilo bi dobro i sabljica ponovo pozvati u repku, mislim da bi bio od pomoci na poziciji pivota, inace je bivsi juniorski reprezentativac BiH. momak je 1988. godiste i visok je 202 cm. ako se nevaram bio je on i srednji bek suton najveci talenti iz rk capljina (??) prije par godina, kasnije je dosao u rk bosna SA. sad ili nije dobio pravu sansu ili nije bio dovoljno dobar tad neznam, ali se nije uspio pokazati dovoljno.
selam :-)
uuuu.. sjecam se te stijene od igrača. Inace je on iz Kocerina(mjesto malo udaljeno od Mostara), tu je poceo karijeru. kad smo igrali sa njima ekipa dolazila u 2 auta, slabi su bili, ali se on izdvajao. Kasnije je promijenio dosta ovih juznih klubova:
Capljina, metković, medjugorje i odatle je otisao u Bosnu SA. Trenutno igra u Borcu M:Tel i ako se ne varam prvi je pivot ili je mjenjao nekog nisam siguran..

Uglavnom fin igrač i moze pomoci..

Avatar
Rosas7
Postovi: 3998
Pridružen/a: 24 jul 2010, 10:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Rosas7 » 06 okt 2011, 16:13

ima li izbornika na vidiku ???
Volim ZRINJSKI,volim MOSTAR,svaki kamen ovoga grada,nek se zna da u njemu vojska ULTRASA vlada
Prvak BiH- 2004/2005, 2008/2009, 2013/2014
Pobjednik Kupa BiH-2007/2008
http://youtu.be/eg6aEePF5B4

edinjo-vg
Postovi: 290
Pridružen/a: 13 apr 2010, 18:56
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-vg » 08 okt 2011, 16:09

u proslom "avaz sport-u" je pisalo da je konacno ispisan konkurs za novog selektora. sve izgleda da ce to biti maglajlija.

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 08 okt 2011, 17:00

Danas je 8 dana od objave konkursa za selektora , kad' li će objavit' ime , danas ili sutra :roll:

- kada počinju kvalikfikacije i skim smo u grupi , nešto mi se neda tražiti ...

edinjo-vg
Postovi: 290
Pridružen/a: 13 apr 2010, 18:56
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-vg » 08 okt 2011, 21:41

igramo sa kiprom i grackom. prva tekma je aBd 2. ili 3. novembra vec.
selam ;-)

edinjo-vg
Postovi: 290
Pridružen/a: 13 apr 2010, 18:56
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-vg » 09 okt 2011, 23:51

evo jos jedan potencijalni lijevi bek (milicevic 1992. godiste) je odigrao dobru utakmicu. za svoj izvidjac je dao 5 golova protiv vardara. po meni on jos nije za a-reprezentacije, ali je sigurno potencijal da to postane.

inace bi ovako najbolje bilo:

pozicija golmana:

1. izbor: SARIC, drugi izbor: GRAHOVAC ili S. BURIC

pozicija lijevog krila:

1. izbor: STOJANOVIC, drugi izbor: V. DELIC

pozicija lijevog beka:

1. izbor: TERZIC, drugi izbor: PRCE

pozicija srednjeg beka:

1. izbor: IG. KARACIC, drugi izbor: CAKIC ili HARMANDIC

pozicija pivota:

1. izbor: TOROMANOVIC, drugi izbor: B. BURIC ili DZEBA ili SABLJIC ili VRANJES

pozicija desnog beka:

1. izbor: OBRADOVIC, drugi izbor: PANIC ili MALINOVIC

pozicija desnog krila:

1. izbor: VRAZALIC, drugi izbor: VELIC

kod ovih "ili kandidata" treba logicno uvijek onog zovnuti koji je u tom trenutku u najboljoj formi. a inace se nadam da ce novi selektor nam naci makar jedno 3 nova dobra igraca negdje po europi :-)

selam!

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.