Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

newton_heath_lyr
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la newton_heath_lyr » 15 jun 2015, 05:31

Nista, sada cekati i vidjeti ima li potencijala u Mrkonjinoj selekciji. A definitivno da se malo stvari moraju posloziti i u samom savezu i da se malo obrati vise paznje na nasu ligu. Za sinocnji mec ostaje zal ali moramo ici dalje.

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

Igrac
Kontakt:

Post Postao/la Igrac » 15 jun 2015, 10:20

Kakvi ste vi smecari,pljujete po selektoru koji je napravio nesto od reprezentacije. . .i treba otici pa da nas napusavaju Portugal,Slovacka i takve ekipe,jer za takve neandertalce i ne treba bolje!

grgr
Kontakt:

Post Postao/la grgr » 15 jun 2015, 10:29

Igrac je napisao/la:Kakvi ste vi smecari,pljujete po selektoru koji je napravio nesto od reprezentacije. . .i treba otici pa da nas napusavaju Portugal,Slovacka i takve ekipe,jer za takve neandertalce i ne treba bolje!

Pojedinci pljuju i uvijek ce pljuvat a kad vec spominjes portugal i slovacku eto izgubili smo od litvanije koja je gora od portugala x puta... I da stvar bude gora ispali smo radi tog poraza

Zivot
Kontakt:

Post Postao/la Zivot » 15 jun 2015, 10:40

Treba iskoristit ovu generaciju, imaju nevidjen potencijal ovi momci, uz naravno novog selektora a ovom se zahvalit uz navise pocasti, jer treba nam nova svjeza krva na selektorskoj poziciji koja ce uigrati neke do sad ne uigrane akcije i dovesti 4, 5 novih igraca, mladica. Ovo se mora iskoristit: Peric, Karacic, ? - Malinovic, Panic, ?? - Celica, Terzic ( zbog odbrane ), ? ( msm da Prce vise ne moze ) - Buric, Vranjes,? - Ovcina, Mikic, ? - Eres, Vrazalic, ?? - Buric ,? , ? ( mjesto upitnika "novi selektor" bi trebao popunit svjezom krvlju )
Neki ljudi misle da je fudbal važan poput života i smrti. Uvjeravam vas da je i važniji od toga.

xavi26
Kontakt:

Post Postao/la xavi26 » 15 jun 2015, 10:55

Zivot je napisao/la:Treba iskoristit ovu generaciju, imaju nevidjen potencijal ovi momci, uz naravno novog selektora a ovom se zahvalit uz navise pocasti, jer treba nam nova svjeza krva na selektorskoj poziciji koja ce uigrati neke do sad ne uigrane akcije i dovesti 4, 5 novih igraca, mladica. Ovo se mora iskoristit: Peric, Karacic, ? - Malinovic, Panic, ?? - Celica, Terzic ( zbog odbrane ), ? ( msm da Prce vise ne moze ) - Buric, Vranjes,? - Ovcina, Mikic, ? - Eres, Vrazalic, ?? - Buric ,? , ? ( mjesto upitnika "novi selektor" bi trebao popunit svjezom krvlju )

bojim se da Markovic uopce ne pomislja na ostavku, a nedavno se pricalo da je potpisao novi ugovor, tako da... tesko nama sa njim..
Volim te Bosno!!!

neroazzurni
Kontakt:

Post Postao/la neroazzurni » 15 jun 2015, 11:32

znaci da je bio neki drugi selektor Prce nebi onako bacio loptu, Vrazalic(i ostali) nebi onako u kontrama pravili probijanja, nebi lopta ispadala Terzicu, Prci, Ovcini...nebi imali ovaj strah kad trebamo dotuci protivnika, kao tad bi ove situacije rjesavali rutinski?????
trener ima 5-7 dana pred tekmu i to je to, nema tu ucenja kako se baca kontra, kako se vodi lopta, kako se dodaje a kako hvata lopta
trenerovo je da prouci protivnika i motivise igrace, neke osnovne akcije i to je to, ostalo je sablon jos iz mladjih selekcija, e tu dolazimo do naseg problema!
sto se tice smjene trenera, ne znam, misljenja sam da bi samo neko od top 5 trenera europe mozda nesto uradio s nama, ostalo je sve isto i djaba je mjenjati i rotirati- srediti savez, domacu ligu, mladje selekcije pa onda kritikovat trenere
Zvjezdan Misimović

"Kod nas je reprezentacija kao kad dođeš malo na odmor. Kolači, porodica, pokloni i onda idu utakmice i tu si mrtav. Tako je bilo kod nas"

Unofficialpage
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la Unofficialpage » 15 jun 2015, 12:01

neroazzurni je napisao/la:znaci da je bio neki drugi selektor Prce nebi onako bacio loptu, Vrazalic(i ostali) nebi onako u kontrama pravili probijanja, nebi lopta ispadala Terzicu, Prci, Ovcini...nebi imali ovaj strah kad trebamo dotuci protivnika, kao tad bi ove situacije rjesavali rutinski?????
trener ima 5-7 dana pred tekmu i to je to, nema tu ucenja kako se baca kontra, kako se vodi lopta, kako se dodaje a kako hvata lopta
trenerovo je da prouci protivnika i motivise igrace, neke osnovne akcije i to je to, ostalo je sablon jos iz mladjih selekcija, e tu dolazimo do naseg problema!
sto se tice smjene trenera, ne znam, misljenja sam da bi samo neko od top 5 trenera europe mozda nesto uradio s nama, ostalo je sve isto i djaba je mjenjati i rotirati- srediti savez, domacu ligu, mladje selekcije pa onda kritikovat trenere

:thumbup: :thumbup:

Koja korist mjenjati trenera ako će isti doći? Harmandić i Toromanović meni ne bi nikad zaigrali niti ih želim u repci. Toromanović lažni kapiten! Ne ostavlja se ovako ekipa.

Treba pozvati nove igrače, 4-5 novih igrača mlađih. Ono što je u fudbalu Miske to je u rukometu Prce. Od kad pratim rukomet tu je Nikola, žao mi je ali mislim da on više ne može. Može biti kao zamjena na nekih 5-10 min i sve preko toga je previše. Je li Lončar igra lijevog beka? Ako jest, mogao bi on zamjeniti Nikolu za 2-3 godine a do tad se nekako snaći. Pivota podhitno naći, S. Burić nije taj kvalitet, momak jest brz, zna se odkrit ali često maši zicere. Ne znam kakvo je stanje sa Građanom, njega sam bio vidio kao zamjenu za Toreta. Na srednjem beku imamo trojicu dobrih igrača Karačić, Tarabochia i Perić, Perić nas Ivano Balić, šta taj momak zna sa rukometnom loptom. On bi po meni trebao biti prvi izbor a Tarabochia i Karačić neka se bore. :D Na desnom neku imamo Malinovića, Panića, Kostu. Malinović svakako prvi izbor a ova dvojica ko bude u boljoj formi a i Panič ionako igra odbranu. Krila su ubjedljivo najgora, pogotovo Faruk, mislio sam da imamo odlično krilo ali on je sve slabiji i slabiji i nikako kad igra ne koristi mozak.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

uNbx
Kontakt:

Post Postao/la uNbx » 15 jun 2015, 12:14

Nismo mi prokleta nacija, ko je gledao zavrsnicu SP-a, mogao je vidjeti kako se igra moderan rukomet. Ne kazem da mi mozemo biti na nivou jedne Francuske, Danske, Hrvatske, Spanije itd., ali trebamo teziti ka takvom stilu igranja. Ovaj rukomet sto mi igramo je izumro prije 10-15 godina. Dosad se nesto i moglo kroz iglene usi uraditi sa takvom igrom, ali kako vrijeme odmice, ako nastavimo ovako, bicemo zadnja rupa na svirali rukometne scene. Ovi mladji u repki imaju strasan potencijal i grehota bi bila da ih se sabotira sa ovakvom igrom...
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

Ajax
Kontakt:

Post Postao/la Ajax » 15 jun 2015, 12:30

Za nesto vise na EP/SP potreban je jedan jak klub koji ce igrati ligu prvaka kao sto je Bosna nekad bila. To je itekako moguce jer daleko "najskuplji" sport je fudbal pa kosarka pa tek onda rukomet. Znaci potreban je jedan jak sponzor i liga prvaka. I bice onda grupa EP/SP redovno kao i bolji rad sa mladima. Selektoru samo zamjeram Toromanovica i sto nije pronasao neko rjesenja po krilima. Sve ostalo je u granicama ocekivanog. Rukomet nije nazalost fudbal gdje se nedostatak kvalitetnih domacih igraca ( zbog losih domacih klubova ) nadoknadi ogromnim dijelom igracima iz dijaspore. U rukometu pa i u kosarci treba vecim dijelom stvoriti domace igrace u maticnim klubovima. Znac potreban je bar jedan klub u ligi prvaka i da neko iz gospodarstva ulozi malo u rukomet.

shaman7
Kontakt:

Post Postao/la shaman7 » 15 jun 2015, 13:33

Kada sam vidio da je selektor dopustio da igrači prate rezultat meča "Crna gora - Island" pa da su rekli na zadnjem tajmautu "i iks nam odgovara, hajmooo" , prestao sam gledati utakmicu. Znači nije u njih usadio motiv za pobjedom nego sa prolazom. Da smo ispali iz trke davno treba dobit Dansku. Green i Landin nisu imali 7 odbrana, to je njihov preloš dan , u nas je Buric jako dobar bio, ali mi smo pravili probijanja i krizali njihovim igračima. Ne znam sta se desava sa Vrazalicem, ali ubjedjen sam da bi Eres ili Zulfic pruzili bolju partiju i protiv Bjelorusije i Danske. Zakacio se sa Halilbegovicem, a vamo Prce se ziv polomi sa 35 godina i na kraju proda prolaz na prvenstvo. Prioritet treba biti Bosna i Hercegovina, sigurno da nam drugi ili treci najbolji strijelac Poljske lige moze pomoci, i treba da svi budemo ponosni na njegove igre, bez obzira sta je bilo. Pericu dati samo 10 minuta, a protiv Bjelorusije razliku napravio je smijesno. Terzic u napadu? Jos smjesnije, frajer trenira iz dana u dan, iz sedmice u sedmicu kao odbrambeni. Ne znam jeste li primijetili, ide lopta brza od Ovcine, dodje do Terzica , on bocnim dodavanjem u nekom polu lobu dodaje prema Savicu, zgrozio sam se.

Markovicu odlazi !

edinjo-bih
Kontakt:

Post Postao/la edinjo-bih » 15 jun 2015, 13:52

ostaviti 60 do max. 70% ove ekipe i popuniti je sa mladima tipa: djozic, eres, loncar, hrstic, milicevic,... vratiti gradjana i halilbegovica, ustaliti tj uigrati jankovica itd

EDIT: evo od jucer -->

za vecerasnju borbu jedno veliko SVAKA CAST!

ako bi se odlucili za pomladjivanje, ja bih onda ovako:

G: Buric-A. Savic-Bojic
LK: Ovcina-Milicevic
LB: Halilbegovic-Loncar-Hrstic
SB: Peric-Tarabochia-Jankovic
P: Buric-Vranjes-Gradjan (ako se vrati u formu u Konjuhu)
DB: Malinovic-Panic-Savic
LK: Djozic-Vrazalic-Eres

PS: za godinu/dvije mozda umjesto savica staviti malog sivica...itd

harry_90
Kontakt:

Post Postao/la harry_90 » 15 jun 2015, 15:38

Pogledao sam sinoc mec,ocekivao sam razbijanje nasih,ali dobro su odigrali,mada Danska nije odigrala sa punim gasom vec sa 50-60% svojih mogucnosti,sto je nama i godilo,bez vaznih karika u timu i gotov drugim sastavom..Borili se jesu,mada dzaba im sada,gdje su bili protiv Bjelorusije dva puta,Litvanije itd.. zbog one borbe sinoc mi je zao sto su ispali,a zbog ostatka kvalifikacija nije mi ni sekunde zao..**** ekipu koja kontru i uigranu akciju ne zna napravit..

Markovicu hvala za SP,ali tvoje je otkucalo,kao i nekih igraca..

Sav amaterizam i neznanje se vidjelo u zadnjem napadu,dva igraca vise i oni ne znaju dati gola..odvalio sam u smjeh kao nikad do sad,nakupilo se previse kuknjave,pa sam se morao smijati :facepalm: :rol:
PORAZ ZABOLI SRECA UTIHNE,AL VJERA U TEBE NIKAD NE PRESTAJE !!!

invincible1921
Kontakt:

Post Postao/la invincible1921 » 15 jun 2015, 16:00

Igrac je napisao/la:Kakvi ste vi smecari,pljujete po selektoru koji je napravio nesto od reprezentacije. . .i treba otici pa da nas napusavaju Portugal,Slovacka i takve ekipe,jer za takve neandertalce i ne treba bolje!

Pa busamo se u prsa kad dobijemo i onda nemoj prigovart kad ispadnemo u najlaksoj grupi... :stop: zato cemo vazda i bit gubitnici jer slavimo poraze
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama...

!INTER ---Manchester City!

NY KNICKS!

Ako sam patriota nisam budala....

bandit
Kontakt:

Post Postao/la bandit » 15 jun 2015, 16:25

Kad selektor objavljuje ostavku ... :arrow:

no rules
Kontakt:

Post Postao/la no rules » 15 jun 2015, 16:51

ma mi moramo Lijevog beka podhitno iskopati , Prce je u godinama i nebi me iznenadilo da objavi kraj Reprezentativne karijere , nadao sam se da će selektor probati sa Tarabocciom i Perićem na bekovima kada je Prce bio povrijeđen , ali ipak je Terzića gurao u napad ...

- prioritet je Halilbegovića vratiti u Reprezentaciju , pa makar selekotora otpustili zbog toga , tu je i Čelica koji može odigrati solidno i napad i polako gurati još jednog mlađeg nebitno Milas , Lončar , Hrstić ili Hamidović ...

- što se tiče srednjeg tu smo sada poprilično dobri sa Tarabocciom , Perićem , Karačićem , Jankovićem ...

- Desni bek sa Malinovićem na čelu je dobar , ali ljepo bi bilo još jednog ljevaka nafatati pa da Panić i Savić imaju kokurenciju...

- na pivota bi dodao Građana i Gafara Hadžiomerovića ...kad već Tore neće

- na lijevo krilo bi vratio Vedrana Delića i isprobao tok Denija Đozića

- desno krilo bi morali izmisliti ili pozvati od mlađih momaka nekog ...Ereša , Jarka ili Đurđevića , neznam zašto zove neke i nedaje im ni minutu da igraju , jer Vražalić mora imati kakvu takvu konkureciju...

- što se tiče golmana tu nevidim neku potrebu za mijenjanjem , Burić dobar , Graha dobar , Dejanović odbranom nas na svjetko odveo , a sinoć i Blažević kad odbrani onu pred kraj skočio sam do plafona :mrgreen: , mada mogu se zavisno od forme rotirati i Adam Savić , Serdarević , Čavar , Bojić ...

shaman7
Kontakt:

Post Postao/la shaman7 » 15 jun 2015, 16:58

invincible1921 je napisao/la:

Pa busamo se u prsa kad dobijemo i onda nemoj prigovart kad ispadnemo u najlaksoj grupi... :stop: zato cemo vazda i bit gubitnici jer slavimo poraze

Šta je napravio? Sinoc dokazali igrači da se znaju motivisati kad im treba, pa je to dokaz i protiv Islanda. A Island već unazad 3-4 godine nije sila kao prije 5 naprimjer, tako da nije on od njih nista napravio. Markovic je zajebo utakmicu i protiv Bjelorusije i protiv Danske, da si ti meni ziv i zdrav.

Eto mu njegovog iskustva, u jednom trenutku postavio bekove Prce-Tarabokia-Savic i izgubili smo loptu, a igraju zajedno u klubu. Perić je trebao dobiti od početka, a nađi mi igrača koji je za 10 minuta pokazao više ikada od kad se igra rukomet nego on sinoc
Zadnja izmjena: shaman7, dana/u 15 jun 2015, 17:00, ukupno mijenjano 1 put.

rukometni8
Kontakt:

Post Postao/la rukometni8 » 15 jun 2015, 16:59

Nije mi samo jasno kako bismo mi bili najbolji treci sa bodom iz danske

effe_sa
Kontakt:

Post Postao/la effe_sa » 15 jun 2015, 20:09

Najveći je problem kod nas što su mnogi jednostavno u glavama preuveličavaju individualni kvalitet naše reprezentacije. S ovakvim igračima je plasman na SP bio vrh, pa čak i mislim da je jako teško s njima i igrati neki brži, kvalitetniji ili kako neki kažu moderniji rukomet. Imamo mi istina odličnih igrača, nisu naši igrači neke tarabe, ali to su igrači s kojima se možeš eventualno plasirati na veliko takmičenje i reći SUPER stvar (uspjeh). A možda se može otići i korak dalje, postojale su neke mogućnosti za plasman u drugi krug. Ali nas samo zna uhvatiti euforija, pa letimo, letimo. I onda dobijemo po glavi i onda je odjednom taj naš tim najgori na svijetu.
Pa eto sada mi postane smiješno, kada počne priča, Island je loš, pa smo ga prošli. Prije trebamo biti zahvalni na tome, što smo mi mnogo kvalitetniju ekipu od sebe izbacili. Ima tu timskog duha u ovoj ekipi, igrači se bore, trude, ali greške su plod manjka određenog kvaliteta.

Marković je dosta toga dobrog napravio, ali ima on i svojih mana. Osjetilo se protiv Bjelorusije da nema nekog plana B, da dosta napada silujemo, sve nešto ide na mišiće. Manjkalo je tu uigranih akcija.
Šteta zbog propuštenog EP, reprezentacija je mogla doći do tog nekog kontinuiteta i dalje se uzdizati. A naravno nije nemoguće da će se u budućnosti doći i do novih velikih takmičenja.
Samo previše živimo u snovima i ne postoji trunka realnosti. Mnogi su mišljenja da se mi trebamo boriti za medalju na velikim takmičenjima. Kao da ne vide, koliko je teško postići bilo kakav uspjeh u sportu u našoj državi...
A problem je što nikad ne znamo praviti korak po korak, a uvijek smo nezadovoljni, razočarani, frustrirani. Reprezentacija ode na SP i ne bude trunka zadovoljstva, nego se čeka prvi neuspjeh da se cijela ekipa oblati zajedno sa stručnim štabom....
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Na krovu Evrope, 5. put prvaci, der Henkelpott ist wieder da
König Bastian Schweinsteiger
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Diablo55
Kontakt:

Post Postao/la Diablo55 » 15 jun 2015, 22:17

Po meni treba nam jedan moderan lijevi bek da je brz, a ne Prce. Moglo je ovo njegovo nekad prolazit, sad ne. Treba dovest Đozića da igra lijevo krilo i Osmanhodžića iz Gračanice. Momak je strašno dobar, a niko ga ne spominje

vivaILchelik
Kontakt:

Post Postao/la vivaILchelik » 16 jun 2015, 00:58

rukometni8 je napisao/la:Nije mi samo jasno kako bismo mi bili najbolji treci sa bodom iz danske

gleda se omjer sa prve dvije ekipe u grupi
¤ ¤ 1970/1971; 1971/1972 -Prvak MitEuropa Kupa;
¤ ¤ 1975-Prvi u grupi Intertoto kupa;
¤ ¤ 1994/1995; 1995/1996; 1996/1997 - Sampioni BiH;
¤ ¤ 1994/1995; 1995/1996 - Osvajaci kupa BiH

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.