Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Avatar
bhsport
Postovi: 11282
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la bhsport » 16 jun 2015, 13:08

grgr je napisao/la:
Igrac je napisao/la:Kakvi ste vi smecari,pljujete po selektoru koji je napravio nesto od reprezentacije. . .i treba otici pa da nas napusavaju Portugal,Slovacka i takve ekipe,jer za takve neandertalce i ne treba bolje!
Pojedinci pljuju i uvijek ce pljuvat a kad vec spominjes portugal i slovacku eto izgubili smo od litvanije koja je gora od portugala x puta... I da stvar bude gora ispali smo radi tog poraza
Ma tako je, ispusio je kvale koje je morao proci zbog svojih gresaka, neka odgovara. Evo ne treba bolji primjer od fudbala.
Ako nas je odveo na svjetsko nece biti tu do groba. Rezultata nema i ajmo razligu Marka!
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

thenoke
Postovi: 15
Pridružen/a: 14 sep 2009, 16:21
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la thenoke » 16 jun 2015, 18:20

Bivsi srednji bek Konjuha, Amer Zildzic potpisao dvogodisnji ugovor sa Ademar Leonom.

http://rkkonjuh.ba/vijesti.php?id=462



Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar
Željooooo
Postovi: 2243
Pridružen/a: 07 mar 2011, 23:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Željooooo » 16 jun 2015, 19:59

thenoke je napisao/la:Bivsi srednji bek Konjuha, Amer Zildzic potpisao dvogodisnji ugovor sa Ademar Leonom.

http://rkkonjuh.ba/vijesti.php?id=462



Sent from my iPhone using Tapatalk
Zna li neko koje su mu vrline, mane, da li bi bio pojacanje za reprezentaciju ?
Zeljo mi je kao mater i otac, krvno smo vezani! Da je u sedmoj ligi i da igra najdosadniji fudbal na svijetu - to je moj tim i ja sam uz njega. Ove evropske timove biram po ukusu, nesto kao curu. Kad mi dojade mogu ih odyebat i trazit novi tim.

esprit24
Postovi: 5378
Pridružen/a: 13 dec 2013, 20:41
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la esprit24 » 16 jun 2015, 21:34

I mladi Halilkovic se nalazi pred potpisom za jedan klub iz Madjarske
Biti srcem vezan, u tome leži snaga..

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 16 jun 2015, 22:35

moramo prosiriti kadar, sta je sa onim kovacem ili kako se zove onaj nas sto igra u francuskoj ligi (znam da vise nije najmladji)...

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la shaman7 » 16 jun 2015, 22:51

Dinamo Bukurest je ako se ne varam ucesnik lige prvaka, dok Vrazalic igra u bundesligi za one sto se bore za opstanak. Taj je momak pao pravo, bez obzira na najjacu ligu na svijetu, vrijeme je da se Zulfic gura naprijed, nije dzaba u Rumuniji sigurno

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 16 jun 2015, 23:56

Minaur iz Baia Marea je osvojio Rumusko prvenstvo i igrat' će LP... Milas je igrao kod njih pa prešao u Poljsku u neku ekipu , a Ivo Karačić je prije neki dan potpisao za iste ...

bandit
Postovi: 488
Pridružen/a: 19 mar 2008, 21:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la bandit » 17 jun 2015, 01:26

edinjo-bih je napisao/la:moramo prosiriti kadar, sta je sa onim kovacem ili kako se zove onaj nas sto igra u francuskoj ligi (znam da vise nije najmladji)...
Irfan Kovac ... :arrow:

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3348
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la newton_heath_lyr » 17 jun 2015, 10:31

Kao sto rece jedan od forumasa potreban nam je jedan jak klub koji ce igrati SEHA ligu i ligu prvaka. Svi nasi reprezentativci bi prakticno mogli igati u njemu. Neka to bude Celik, Borac , Gorazde nebitno. Potreban je jak klub u sredini gdje ce i navijaci podrzati rad istog. Sa milion KM godisnje cuda bi se mogla praviti. Kada bi se nasao Gracic pa da ulozi u rukomet te pare. Gdje bi nam kraj bio. A SEHA liga je jaka kao zemlja, u toku godine se odigra dobrih 30 utakmica plus liga prvaka sa minimum 10 a vjerujem i vise kako bi to bilo dobro.


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

Avatar
legenda reala
Postovi: 33807
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la legenda reala » 17 jun 2015, 18:42

bandit je napisao/la:
edinjo-bih je napisao/la:moramo prosiriti kadar, sta je sa onim kovacem ili kako se zove onaj nas sto igra u francuskoj ligi (znam da vise nije najmladji)...
Irfan Kovac ... :arrow:

desni bek, što je igro za Goražde ?
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 17 jun 2015, 20:02

nesjecam se gdje je tacno igrao, ali ono malo sto sam ga prosle sezone pratio imao je jako solidne brojke u francuskoj :-)

bandit
Postovi: 488
Pridružen/a: 19 mar 2008, 21:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la bandit » 18 jun 2015, 23:37

"U pretposljednjem napadu smo radili akciju koju odlično znamo. Josip Perić je trebalo da bude iza mene u tom praznom prostoru, ali se, nažalost, ispostavilo da nije. Šta da se radi, niti sam ja njemu šta zamjerio, niti on meni. Jednostavno se tako desilo. Da igramo sada ponovo neku utakmicu bez napetosti, ta bi akcija prošla bez ikakvih problema. Uvijek očekujem da iza mene na tom mjestu bude igrač jer kada navučem njihovu odbranu tu ostane veliki prazan prostor. Nismo bili potpuno sigurni kako su završili Island i Crna Gora, pa smo u tom napadu išli da zabijemo gol za pobjedu. Nažalost, ispalo je najgore jer na kraju nismo došli ni do remija", kaže Nikola Prce, kapiten bh. rukometaša, i nastavlja: "I u zadnjem napadu u svoj toj gužvi nismo najbolje reagovali. Mogao sam ja pucati, ali sam dodao Periću. On je pucao, a mogao je dodati Vranješu, koji je bio sam. Međutim, to su sekunde i mora se brzo odlučivati."

frenki
Postovi: 430
Pridružen/a: 23 nov 2009, 23:20
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la frenki » 19 jun 2015, 14:59

bandit je napisao/la:"U pretposljednjem napadu smo radili akciju koju odlično znamo. Josip Perić je trebalo da bude iza mene u tom praznom prostoru, ali se, nažalost, ispostavilo da nije. Šta da se radi, niti sam ja njemu šta zamjerio, niti on meni. Jednostavno se tako desilo. Da igramo sada ponovo neku utakmicu bez napetosti, ta bi akcija prošla bez ikakvih problema. Uvijek očekujem da iza mene na tom mjestu bude igrač jer kada navučem njihovu odbranu tu ostane veliki prazan prostor. Nismo bili potpuno sigurni kako su završili Island i Crna Gora, pa smo u tom napadu išli da zabijemo gol za pobjedu. Nažalost, ispalo je najgore jer na kraju nismo došli ni do remija", kaže Nikola Prce, kapiten bh. rukometaša, i nastavlja: "I u zadnjem napadu u svoj toj gužvi nismo najbolje reagovali. Mogao sam ja pucati, ali sam dodao Periću. On je pucao, a mogao je dodati Vranješu, koji je bio sam. Međutim, to su sekunde i mora se brzo odlučivati."
sve i nekako, ali laže da nije bio siguran u vezi rezultata crnogoraca kad se jasno čuo prije pretposljednjeg napada, na tajmautu, kako kaže da nam je dovoljan X

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 21 jun 2015, 00:56

Kad pogledam ove grupe za Evropsko prvenstvo možda je i bolje što se nismo kvalifikovali ...kad budemo imali na svakoj poziciji po dva kvalitena igrača onda se možemo nečemu i nadati , realno da smo otišli na EP bili bi među zadnje 2-3 Reprezentacije ...

Grupa A (Krakov): Francuska, Poljska, Makedonija, Srbija.

Grupa B (Katovice): Hrvatska, Island, Bjelorusija, Norveška.

Grupa C (Vroslav): Španija, Švedska, Njemačka, Slovenija.

Grupa D (Gdanjsk): Danska, Mađarska, Rusija, Crna Gora.

Avatar
juanitomaravillaa
Postovi: 1076
Pridružen/a: 12 jun 2014, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la juanitomaravillaa » 21 jun 2015, 11:20

Željooooo je napisao/la:
thenoke je napisao/la:Bivsi srednji bek Konjuha, Amer Zildzic potpisao dvogodisnji ugovor sa Ademar Leonom.

http://rkkonjuh.ba/vijesti.php?id=462



Sent from my iPhone using Tapatalk
Zna li neko koje su mu vrline, mane, da li bi bio pojacanje za reprezentaciju ?
[youtube][/youtube]

bandit
Postovi: 488
Pridružen/a: 19 mar 2008, 21:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la bandit » 21 jun 2015, 14:01

no rules je napisao/la:Kad pogledam ove grupe za Evropsko prvenstvo možda je i bolje što se nismo kvalifikovali ...kad budemo imali na svakoj poziciji po dva kvalitena igrača onda se možemo nečemu i nadati , realno da smo otišli na EP bili bi među zadnje 2-3 Reprezentacije ...

Grupa A (Krakov): Francuska, Poljska, Makedonija, Srbija.

Grupa B (Katovice): Hrvatska, Island, Bjelorusija, Norveška.

Grupa C (Vroslav): Španija, Švedska, Njemačka, Slovenija.

Grupa D (Gdanjsk): Danska, Mađarska, Rusija, Crna Gora.
Bili bi zadnji ... s tim da bi nas Island 'prosuo' da nam pokazu da smo ih u barazu uhvatili 'na krivu nogu' ... :arrow:

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la FaraonTM » 21 jun 2015, 14:06

no rules je napisao/la:Kad pogledam ove grupe za Evropsko prvenstvo možda je i bolje što se nismo kvalifikovali ...kad budemo imali na svakoj poziciji po dva kvalitena igrača onda se možemo nečemu i nadati , realno da smo otišli na EP bili bi među zadnje 2-3 Reprezentacije ...

Grupa A (Krakov): Francuska, Poljska, Makedonija, Srbija.

Grupa B (Katovice): Hrvatska, Island, Bjelorusija, Norveška.

Grupa C (Vroslav): Španija, Švedska, Njemačka, Slovenija.

Grupa D (Gdanjsk): Danska, Mađarska, Rusija, Crna Gora.
Apsolutno se slažem sa tobom, Crna Gora i Bjelorusija su jedine reprezentacije gdje bi se možda mogli nadati nečemu ove ostale svaka bi nas riješila sa pola snage.
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
effe_sa
Postovi: 7501
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la effe_sa » 21 jun 2015, 20:18

no rules je napisao/la:Kad pogledam ove grupe za Evropsko prvenstvo možda je i bolje što se nismo kvalifikovali ...kad budemo imali na svakoj poziciji po dva kvalitena igrača onda se možemo nečemu i nadati , realno da smo otišli na EP bili bi među zadnje 2-3 Reprezentacije ...
E da smo mi otišli na prvenstvo, ne bi ja imao ništa protiv da nas tamo lupaju i 10 razlike :D . Ipak bi bili među elitom, nakon SP stvorili bi i određeni kontinuitet.
A konkurencija na EP je prejaka i naravno da bi teško do bilo kakvih bodova došli. Iako bi mi po starom dobrom običaju gajili nade i maštali čak i o odličjima..... :D
Nije to skoro nikakva utjeha, što sada tamo nismo, pa ono eto sreća nećemo se brukat, sramotit....Gore je naravno od toga, što nismo tamo.... :D
Ali ako momci nastave sa ovakvim žarom i borbom, doći će opet veliko takmičenje i za našu reprezentaciju. A nadat se da ćemo i igrački napredovati....

Rukomet u BiH je propustio nažalost jednu veliku šansu i euforiju koja je vladala na klubskom planu, kada su se igrale velike utakmice LP ili npr samo kada se sjetim i polufinala u Kupu Kupova protiv velikog HSV-a i uzavrele Skenderije....
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 22 jun 2015, 01:53

Nebi ni ja imao ništa protiv da nas deru sa po 10 razlike , ali brate nije bilo baš lijepo gledati ono nabijanje na President's Cup-u ... ,a mi sa rosterom od možda 8-9 igrača koje Marković koristi jednostavno nemožemo izdržati takav ritam utakmica kao što se igra na velikim takmičenjima ...

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 23 jun 2015, 09:37

Nadam se da ce savez aBd prije sledecih kvalifikacija uspjeti da reprezentaciju ubaci u neki prijateljski turnir da bi se isprobalo sto vise igraca, jednostavno nam se kadar skoro nikako nemjenja. zelim da vidim sta znaju djozic, zildzic, Kovac (iako ima godina, ali ima i prce pa je jedan od najboljih), da vidimo sta nam sad igracki nude halilbegovic, cakic, a. savic, v. delic, mandic, cickusic, eres, loncar, gradjan (o njemu Imam ogromno misljenje, slicno koje imam o edinu aticu u kosarci), halilkovic, jankovic, serdarevic, cavar, sivic, milas, ajkunic, novljanin, Milicevic (i o njemu Imam visoko misljenje), hrstic, jarak, djurdjevic, hamidovic,... jednostavno da se napravi baza od 25 igraca (kao sto mesa to radi) i da se oni svi prate i uvijek biraju onih 18 najboljih tj u tom trenutku najspremnijih. inace mi je jako zao da se je edin basic zamjerio sa ljudima u savezu (tako makar ja mislim) i da neigra za reprezentaciju, on bi nam i dan danas bio glavni igrac (PS: nemojte ga sad poceti da pljujete, momak kad je igrao za repku, pola nas nismo ni znali da je imamo, inace ima 60 nastupa za nasu A-reprezentaciju, a i nakon 3-godisnje reprezentativne pauze on nikad nije ni pomislio da zaigra za svicarsku ili francusku, a kvalitet bi imao bez problema! --> pogledajte na wikipediji koja je sve priznanja dosad dobio).
uglavno sam ubijednjan da imamo i osim ovh gore spomenutih i onih koji su sad u reprezentaciji sigurno jos makar 3 nasa igraca negdje po europi (a nebi me cudilo da i u nasoj ligi ima koji skriveni dijamant) koji bi nam mogli valjati. sjecam se inace prije 4-5 godina ili tako nesto, bila su 2 nasih u kadetskoj reprezentaciji svedske (tad su nasi kadeti igrali protiv njih, a i selektor im je bio neki nas ako se dobro sjecam), treba vidjeti sta je sa njima (halalite mrsko mi sad traziti imena njih dvojice). I da treba se jos jednom popricati sa deni-om velicem!

selam i svako dobro

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.