Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Drape » 28 okt 2018, 17:46

I Makedonija izgubila u Grčkoj. Dosta iznenađenja u ovim kvalifikacijama, nama bi više odgovaralo da favoriti gaze sve redom. Ne volim kalkulisanje, ali u kvalifikacijama sa ovakvim sistemom one su neophodne. Gol razlika, bodovi protiv zadnjeg na tabeli se ne računaju na tabeli najboljih trećeplasiranih ekipa, da li će nam utakmica sa Bjelorusijom u Tuzli biti odlučujuća svejedno kako prošao dvomeč sa Finskom, Šuman ima o čemu razmišljati, a po izjavama i računa sve te kombinacije :D

Fagus501
Postovi: 489
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 28 okt 2018, 18:10

Salih1984 je napisao/la:
edinjo-bih je napisao/la:koji su nam mladji kandidati za A-repku:
Haseljic, Sivic, Klis, Loncar, Hasic, Hamzic, Djurdjevic, Bojic,... ko jos?
To je to uglavnom
Prati malo vise rukomet pa ćeš znati toga uvjek ima kod nas treba im dati šansu David Mandic,Vistorov su par godina igrali premijer ligu nije ih niko stomeno evo ovaj prvi zaigrao sa Hrvasku standrani.Mladzi Marić iz Zrinskog i Hamidovic iz Gracanice su bolji bekovi od Vegara,Mandica,Hercega to budala zna. Da ne nabrajam dalje kakva korist kad Suman neda nikom blizu.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33808
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la legenda reala » 28 okt 2018, 18:11

effe_sa je napisao/la: Legendo, puko si ti skroz..... :lol: Niti šta više znaš, niti šta pratiš, a i što pratiš zaboraviš... :D
ko si sad ti :mrgreen:



šta je s vama Bavarcima jeste živi đe vam je vođa gero, jel se ikad udala Sara :P
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 28 okt 2018, 18:17

fagus501, jbg druze kod nas ne mogu igrati dokazani igraci kao npr hadziomerovic,zulfic kamoli ko iz nase premijer lige
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Hantraga » 28 okt 2018, 19:05

Pobjeda Grka baš nije trebala. No, dobro. Grci imaju -12. Turci imaju -15. Obzirom da moraju u Makedoniju, a ovi drugi na Island, ko god ovdje završi treći, može maksimalno imati 2 boda i gol razliku -20. **** li ga, valjda nam neće Bjelorusi i Česi nabiti 15 golova razlike u dvije tekme.

Litvanija i Rumunija na 0 nakon dva kola :thumbup: Znači, i oni će u najgorem slučaju po nas imati 2 boda ko trećeplasirani, a već su im Portugal i Francuska nabili po -16 i -18 gol razliku. Kako god, ići će to na -25 i više.

Slovačku i Italiju sam već analizirao. Postoji mogućnost da Slovaci dobiju Mađare i donesu 2 boda na mini tabelu, ali i to je vrlo upitno. Kako god, već imaju -9 i valjda će Rusi kući da ih dobiju makar 5-6 razlike.

Ukrajina rješava Crnogorce. Znači, Crna Gora sigurno završava treća. Eh sada, da vidimo malo. Ostaje im ta utakmica kući sa Ukrajinom i dvomeč sa Danskom. Prvo, čak i da dobiju Ukrajinu, valja se spasiti brodoloma kontra Danske. A i sada, trebali bi završiti na makar -5.

Ako Izrael ne dobije Poljsku, i tu je priča završena. I oni su gori od nas sigurno.

samoposmatram
Postovi: 5370
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la samoposmatram » 28 okt 2018, 19:25

bombaysaphire je napisao/la:
samoposmatram je napisao/la:Sa ovakvom igrom mozemo do pobjede.
Normalno da možemo , Česi su sve pogodili , imali samo dvije greške, plus im je golman odlično branio i opet samo 2 gola imaju prednosti... Mi promašili 3-4 zicera , dva sedmerca ,6-7 lopti izgubili...
Mozemo ih uzeti na strani sa jakom odbranom. Vraca se Vranjes. Upravo su bili bolji u kontrama i polukontrama da bi nas uzeli. Nije ovo uopste lose izgledalo i pored visokog poraza.

Avatar
DamirT
Postovi: 13963
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 28 okt 2018, 21:33

Sta je ovo Izrael dobi Poljsku
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
miky_hz
Postovi: 23121
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la miky_hz » 30 okt 2018, 09:12

napominjemo da su novoizabrani članovi UO u veoma kratkom vremenu obezbjedili sredstva za pripreme reprezentacije u Tuzli, a potom odlazak u Bjelorusiju avionom i njihov povratak, također avionom, za što je plaćeno 17.850,00 KM, čime ujedno demantujemo krajnje zlonamjernu informaciju da su igrači rukometne reprezentacije išli u Bjelorusiju autobusom.


Napominjemo da je RS BIH uplatio i dio duga selektoru gosp.Šuman Bilalu u iznosu od 20.000,00 KM.


Također je isplaćen i dug prema agenciji „Lambada“ u iznosu od 1.700,00 KM radi realizacije prevoza do i iz Beograda, odakle se putovalo avionom.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 30 okt 2018, 20:18

Ima li na vidiku tog ID broja , ovo je sve improvizacija sa blokiranim racunima , sponzori nemaju gdje uplatiti novac...
- mladje selekcije vise niko i ne spominje , Suman ni jednog mladog igraca za ovo par godina koliko je selektor nije gurnuo u vatru , a imao je priliku da Reprezentaciju postepeno podmladjuje ... mislim da ce biti zapisano u anale da Suman kao Selektor nije dao ni jednom mladom igracu priliku u Reprezentaciji.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54336
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la MortemHz » 30 okt 2018, 20:22

miky_hz je napisao/la:napominjemo da su novoizabrani članovi UO u veoma kratkom vremenu obezbjedili sredstva za pripreme reprezentacije u Tuzli, a potom odlazak u Bjelorusiju avionom i njihov povratak, također avionom, za što je plaćeno 17.850,00 KM, čime ujedno demantujemo krajnje zlonamjernu informaciju da su igrači rukometne reprezentacije išli u Bjelorusiju autobusom.


Napominjemo da je RS BIH uplatio i dio duga selektoru gosp.Šuman Bilalu u iznosu od 20.000,00 KM.


Također je isplaćen i dug prema agenciji „Lambada“ u iznosu od 1.700,00 KM radi realizacije prevoza do i iz Beograda, odakle se putovalo avionom.
Ovakve stvari su normalne i ne trebaju se hvaliti ali u kakvoj smo situaciji bili ovo je sad odlično, makar da se pomaknemo sa mrtve tačke, valjda bude malo lakše sada ako ništa.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 31 okt 2018, 00:32

Bravo NO RULES. Na forumu se lupeta o svakakvim temama. Nema ID broja, nema saveza,nema para, nema opreme , slučaj Nuič , ko je pokro pare itd.Suština je da nema vizije. NIJEDAN MLADI IGRAČ NIJE DOBIO ŠANSU. Duel protiv Česķe je pokazao sve .Šuman je odradio neke stvari koje su fantastične ali u domeni npr sportskog direktora ali kao selektor tankosava. Kako bi prošli sa Češkom sa mladim igračima??? Šta može biti lošije nego što je bilo ???Svi koji pišu da nemamo mladih igrača jedu **** ili nemaju pojma o rukometu. NIJEDAN nije dobio šansu niti če dobiti jer Šuman nema muda. I naša struka je bez muda. Niko da uputi javnu kritiku zbog forsiranja starohana koji se vuku po terenu a Bili im ga još zabije zguza i dovede Boesena. Eto kod nas niko ne vrijedi i niko mu naš ne može biti pomočnik. E takvi smo mi.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 01 nov 2018, 00:59

zlatnidjecaci je napisao/la:Bravo NO RULES. Na forumu se lupeta o svakakvim temama. Nema ID broja, nema saveza,nema para, nema opreme , slučaj Nuič , ko je pokro pare itd.Suština je da nema vizije. NIJEDAN MLADI IGRAČ NIJE DOBIO ŠANSU. Duel protiv Česķe je pokazao sve .Šuman je odradio neke stvari koje su fantastične ali u domeni npr sportskog direktora ali kao selektor tankosava. Kako bi prošli sa Češkom sa mladim igračima??? Šta može biti lošije nego što je bilo ???Svi koji pišu da nemamo mladih igrača jedu **** ili nemaju pojma o rukometu. NIJEDAN nije dobio šansu niti če dobiti jer Šuman nema muda. I naša struka je bez muda. Niko da uputi javnu kritiku zbog forsiranja starohana koji se vuku po terenu a Bili im ga još zabije zguza i dovede Boesena. Eto kod nas niko ne vrijedi i niko mu naš ne može biti pomočnik. E takvi smo mi.
Ja uspjeh pogledat' kraj tekme s BjelimRusima (i hajlajtse) i do 43 minute s Cesima, kad sam morao ugasiti prenos jer se nisam vise mogao patiti s igracima ... i samo jedna stvar mi nije jasna ... kako uspjesmo dobit' Bjeloruse bez ikakve igre ... mislim da njihov strucni stab jos uvijek analizira snimak i nista im nije jasno ... sta mi je skroz jasno je da Bilal ima neograniceno povjerenje u Terzica pa Prcu pa Karacica, pa Toromanovica, tim redom ... ostalim manje, vise nista nevjeruje ... igraju cisto zato sto ovu trojicu ne moze klonirati ... a Mirsad mu je katastrofa u napadu, Nikola i u napadu i u odbrani, Ivan je bek suter u tijelu srednjeg vanjskog, znaci nije nista a Muhamed ima samo frizuru ... koliko god ova cetvorica veterana dadnu golova po utakmici isto toliko ih iz cista mira i poklone protivniku, ako cak ne i vise ... apsolutno svaki gol koji teskom mukom nekako uguraju iza ledja protivnickog golmana oni poniste pogresnim dodavanjem, tehnickom greskom, zabijanjem, probijanjem itd. ... mi ako prodjemo na EP k'o treci najbolji (drugi sigurno necemo jer ce nas i Bjelorusija puknut' usred Tuzle) to ce biti cisto zato sto u drugim grupama igraju poluamaterske repke sa jos tanjim igracima i selektorima ... a na EP-u ce se svak' ziv izivljavat' nad Mirsadom, Nikolom, Ivanom, Muhamedom i Bilalom ... zgadice im i plasman i oprostaj i sve zivo ... licno se nadam samo da cu u januaru 2020-te imati preca posla od gledanja te redaljke ... jer ako njima to treba u zivotu, meni to nikako netreba ... :kafa:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

baltazar7
Postovi: 641
Pridružen/a: 05 jul 2018, 17:06
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la baltazar7 » 01 nov 2018, 11:28

Vidim mnogi se uhvatili "mladih" igrača ko pijan plota. Jesam za mlade ali ne po svaku cijenu. Kod nas od tih mladića koji imaju kvalitet, jedino se može obratiti pažnja na npr. Izviđač a znamo da su oni filijala Zagreba i HR reprezentacije. Taj fenomenalni Mandić, ranije Hrstić i mnogi drugi su bili u našim omladinskim reprezentacijama sve dok nisu dobili pozive od Hrvatske. Koga sada da dobijemo iz omladinskih selekcija kad ih nikako nemamo??? Je li Bilal kriv zbog toga???
Dalje, tih mladića što ima, neka imena se pominju. Realno, da je to taj neki približno vrhunski kvalitet kakav mi očekujem, ne bi oni tavorili po osrednjim klubovima i šetali od jednog do drugog svake sezone.
Pitanje je kako i koliko neki mladi igrač može odgovoriti zadacima igranja npr. u oba smjera na nekom pristojnom nivou. Pa evo čisti dokaz su npr. Srbija i Crna Gora, koje sigurno imaju veću bazu od nas. Krenuli su sa podmlađivanjem a rezultate vidimo ;) kod nas bi vjerovatno bilo nešto slično, možda malo katastrofalnije...

I tako, mogao bih sada pisati ovdje nadugo i naširoko ali poenta je da nam slijede teške sportske godine kad jednom ne bude više Džeke, Mirze, Kikana, Terze, Nikole itd...

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 01 nov 2018, 20:30

Morao je ! Suman dati sansu makar 1-2 igraca na koje bi se u buducnosti mogli osloniti, po cijenu da se ne kvalifikujemo narednih 5 godina .

Prcetu , Karacicu , Toretu , pa i Terzi (u napadu) hvala za sve , ali brate nisu to vise igraci kakvi su bili prije 3-4-8-10 godina .
Ocigledno je da nam u Reprezentaciji nedostaje svjeze krvi , napadi spori i bezidejni i sa ovim igracima mi nemamo sanse da se upustimo da igramo "moderni" rukomet , jer kada na Prvenstvu dobijemo Svedsku , Francusku i Norvesku kasno ce biti , mislim kasno je vec, podmladjivati je trebalo postepeno jos prije 2-3 g :)

- Igrac koji bi se trebao postepeno uvoditi u Reprezentaciju Aldin Sakic iz Konjuha , momak sa 20 godina iako visok mozda i preko 190 na srednjem beku igra odlicno , za Ibrahima Haseljica iz Gorenja je suvisno bilo sta i govoriti , Milan Vuksic 18 g. Srednji bek iz Izvidjaca igra SEHA ligu i redovno asistira i zabija ,vec igrao za nasu Kadetsku dok je postojala... i sigurno da ima makar jos 7-8 slicnih potencijala , a zasto 1-2 igraca nisu u A selekciji to samo zna Bilal Suman i Lase Boesen :)

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Drape » 01 nov 2018, 20:36

Burić brani za Flensburg u završnici protiv Magdeburga, održavaju prednost od 2 - 3 gola. Komentator stalno ponavlja da je ovo derbi, puna dvorana, dede i nene u dvorani. Od Burića par odbrana, ništa posebno ali nije ni loše. Jedan od rijetkih reprezentativaca koji igra za ozbiljan europski klub. Odbranio je dva ulaza sa krila Austrijancu Weberu(i pored toga je dao već 12 golova), gdje je to bilo protiv Češke :D

Minut do kraja gosti dolaze na minus 1.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Drape » 01 nov 2018, 20:47

Magdeburg je imao napad za remi i namjestili su ulaz Weberu sa krila skoro u zadnjoj sekundi, promašuje, teško je reći da li je Burić uopće dirao loptu ali u svakom slučaju njega grle svi suigrači i u fokusu je kamere :D

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 01 nov 2018, 23:56

**** majku ako su ovi sa FACE TV normalni , jedno 17 puta su pustili snimak utakmice sa Svicarskom , ja sam gledao 9 puta , veceras jubilarni 10. put :D

Avatar
taremuha
Postovi: 838
Pridružen/a: 18 sep 2016, 13:09
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la taremuha » 02 nov 2018, 00:59

no rules je napisao/la:**** majku ako su ovi sa FACE TV normalni , jedno 17 puta su pustili snimak utakmice sa Svicarskom , ja sam gledao 9 puta , veceras jubilarni 10. put :D
A svako vece ja mislim pustaju neke sportske dogadjaje nasih reprezentacija koje su oni prenosili. Neku noc sam se radovao Hajrovicevom golu u Slovackoj :lol:

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 02 nov 2018, 18:25

taremuha je napisao/la:
no rules je napisao/la:**** majku ako su ovi sa FACE TV normalni , jedno 17 puta su pustili snimak utakmice sa Svicarskom , ja sam gledao 9 puta , veceras jubilarni 10. put :D
A svako vece ja mislim pustaju neke sportske dogadjaje nasih reprezentacija koje su oni prenosili. Neku noc sam se radovao Hajrovicevom golu u Slovackoj :lol:
To im je, mislim, u sklopu onog programa "Sve naše pobjede", pa garant puštaju sve sportske događaje koje su prenosili, a gdje su naši predstavnici pobjeđivali :lol:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 03 nov 2018, 00:44

Raonffa je napisao/la:
taremuha je napisao/la:
no rules je napisao/la:**** majku ako su ovi sa FACE TV normalni , jedno 17 puta su pustili snimak utakmice sa Svicarskom , ja sam gledao 9 puta , veceras jubilarni 10. put :D
A svako vece ja mislim pustaju neke sportske dogadjaje nasih reprezentacija koje su oni prenosili. Neku noc sam se radovao Hajrovicevom golu u Slovackoj :lol:
To im je, mislim, u sklopu onog programa "Sve naše pobjede", pa garant puštaju sve sportske događaje koje su prenosili, a gdje su naši predstavnici pobjeđivali :lol:
Onda im taj program ne traje plaho dugo ... :)
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.