Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 21 dec 2018, 14:53

Jbg link nije dobar
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
giannini
Postovi: 704
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:43
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la giannini » 21 dec 2018, 17:08

Salih1984 je napisao/la:Jbg link nije dobar
nemoj se ljutiti, malo se zafrkavamo :thumbup:

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 21 dec 2018, 18:38

giannini je napisao/la:
Salih1984 je napisao/la:Jbg link nije dobar
nemoj se ljutiti, malo se zafrkavamo :thumbup:
Ma znam brate :D
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
giannini
Postovi: 704
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:43
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la giannini » 21 dec 2018, 22:45

Matej Mandić, velika nada ljubuškog rukometa, dobio je poziv Nine Markovića, izbornika kadetske reprezentacije Hrvatske, na okupljanje Hrvatske kadetske reprezentacije u Ivanić Gradu od 03. do 09. Siječnja 2019. godine.
Ovaj poziv veliko je priznanje mladom i talentiranom vrataru Izviđača. Matej, iako šesnaestogodišnjak, od ove sezone je priključen prvoj momčadi i u utakmicama Seha-Gazprom lige, svojim obranama, je pokazao da će „Skauti“, veoma brzo, u njemu imati nasljednika Mirka Alilovića i Marina Šege.
Miloš Kos, još jedan šesnaestogodišnjak, član prve momčadi Izviđača i veliki rukometna nada, dobio je poziv izbornika kadetske reprezentacije Srbije Vladimira Dragićevića Lazarevca. Kos će za reprezentaciju Srbije 26. i 27. prosinca 2018. godine odigrati dvije prijateljske utakmice protiv reprezentacije Grčke.
http://www.izvidjac.com/component/conte ... CpiQqAh0JA

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 22 dec 2018, 00:12

giannini je napisao/la:Matej Mandić, Miloš Kos
Rukometna repka je jedina za koju nestrepim za ove mlade talente ... kako svake 3 godine imas pravo mjenjat repku tako ce i oni svi kad tad zaigrat' za nas opet (citaj Vegar, Nuic, Herceg, Saric i tona drugih koji mi sad nepadaju na pamet) ... :kafa:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 22 dec 2018, 09:31

kad je nase okupljanje kadeta?

ham19
Postovi: 656
Pridružen/a: 26 maj 2017, 20:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ham19 » 22 dec 2018, 11:52

edinjo-bih je napisao/la:kad je nase okupljanje kadeta?
Rekose da su prijavljene selekcije juniora i kadeta za euro kvalifikacije, ali niti su rekli kad je to prvenstvo,kad se okupljaju,kad pocinju kvalifikacije,ko su selektori itd...

Jusko00
Postovi: 596
Pridružen/a: 27 jun 2018, 16:47
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Jusko00 » 22 dec 2018, 12:15

DaVinci je napisao/la:
giannini je napisao/la:Matej Mandić, Miloš Kos
Rukometna repka je jedina za koju nestrepim za ove mlade talente ... kako svake 3 godine imas pravo mjenjat repku tako ce i oni svi kad tad zaigrat' za nas opet (citaj Vegar, Nuic, Herceg, Saric i tona drugih koji mi sad nepadaju na pamet) ... :kafa:
Jedan Mandic je vec u A selekciji hrvatske znaci nista od njega..Alilovic Sego Buntic Karacic Musa Susnja itd se nikad nisu vratili i zaigrali za maticni drzavu (BiH)ne bih se bas slizio da se ne trebamo brinuti. Velik je to gubitak

RUKOMET8
Postovi: 10
Pridružen/a: 16 jan 2018, 22:31
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la RUKOMET8 » 22 dec 2018, 17:02

Jusko00 je napisao/la:
DaVinci je napisao/la:
giannini je napisao/la:Matej Mandić, Miloš Kos
Rukometna repka je jedina za koju nestrepim za ove mlade talente ... kako svake 3 godine imas pravo mjenjat repku tako ce i oni svi kad tad zaigrat' za nas opet (citaj Vegar, Nuic, Herceg, Saric i tona drugih koji mi sad nepadaju na pamet) ... :kafa:
Jedan Mandic je vec u A selekciji hrvatske znaci nista od njega..Alilovic Sego Buntic Karacic Musa Susnja itd se nikad nisu vratili i zaigrali za maticni drzavu (BiH)ne bih se bas slizio da se ne trebamo brinuti. Velik je to gubitak
I prevelik gubitak s obzirom kakvu ligu imamo, kakve uslove imamo u radu sa mlađim selekcijama, a da ne nabrajam odnos saveza(ako postoji) i selektora prema mlađim igračima... Prođe jedan olimpijski ciklus a mi se nečemu nadamo, očekujemo, iščekujemo, pa onda ponovo i ponovo... Pa i sami "mladi" igrači nisu više ni mladi, ni "talenti" več manje više formirani igrači koji traže mjesto pod rukometnim suncem. A u nas je bogami več odavno oblačno!!!

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 23 dec 2018, 19:02

Jusko00 je napisao/la:
DaVinci je napisao/la:
giannini je napisao/la:Matej Mandić, Miloš Kos
Rukometna repka je jedina za koju nestrepim za ove mlade talente ... kako svake 3 godine imas pravo mjenjat repku tako ce i oni svi kad tad zaigrat' za nas opet (citaj Vegar, Nuic, Herceg, Saric i tona drugih koji mi sad nepadaju na pamet) ... :kafa:
Jedan Mandic je vec u A selekciji hrvatske znaci nista od njega..Alilovic Sego Buntic Karacic Musa Susnja itd se nikad nisu vratili i zaigrali za maticni drzavu (BiH)ne bih se bas slizio da se ne trebamo brinuti. Velik je to gubitak
Ti igraci nikad nisu ni imali namjeru da igraju za nas tako da mislim da ih ni ne mozemo racunati u neki 'gubitak'. Plus sto ti igraci iz sezone u sezonu potvrdjuju svoj vrhunski kvalitet i igraju za 'stranjsku' repku do maltene kraja svoje ozbiljne karijere tako da oni nemaju potrebu da se igdje vracaju a kamoli u javasluk zvani RSBiH... ALI zato sav ostali 'resto' ce nam se kad tad vratit' ... :bih:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 24 dec 2018, 07:22

mislim da bi u katru trabali da igramo ovako:

buric (rezerva: grahovac)
nuic
herceg (rezerva: terzic / 2. rezerva: vegar)
karacic (rezerva: peric)
vranjes (rezerva: buric)
panic (rezerva: malinovic / 2. rezerva: mandic)
predragovic (rezerva: vrazalic)

znam da je prce kad ima svoj dan jos uvijek bolji od vegara, ali posto je 10 godina stariji (a ni ovaj prvi vise nije mlad) bi trebao otpasti.
potpuno isto znaci i za toreta naspram burica (samo sto su 6 godina razlike a ne 10).

nakon kvalifikacija bih se zahvalio i grahovcu i terzi.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 24 dec 2018, 21:59

edinjo-bih je napisao/la:mislim da bi u katru trabali da igramo ovako:

buric (rezerva: grahovac)
nuic
herceg (rezerva: terzic / 2. rezerva: vegar)
karacic (rezerva: peric)
vranjes (rezerva: buric)
panic (rezerva: malinovic / 2. rezerva: mandic)
predragovic (rezerva: vrazalic)

znam da je prce kad ima svoj dan jos uvijek bolji od vegara, ali posto je 10 godina stariji (a ni ovaj prvi vise nije mlad) bi trebao otpasti.
potpuno isto znaci i za toreta naspram burica (samo sto su 6 godina razlike a ne 10).

nakon kvalifikacija bih se zahvalio i grahovcu i terzi.
Slazem se sa svim osim Karacic (rezerva: Peric) ... ja bih Peric (rezerva:Tarabochia) a Karacica samo koristiti u odbrani ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 25 dec 2018, 00:02

DaVinci je napisao/la:
edinjo-bih je napisao/la:mislim da bi u katru trabali da igramo ovako:

buric (rezerva: grahovac)
nuic
herceg (rezerva: terzic / 2. rezerva: vegar)
karacic (rezerva: peric)
vranjes (rezerva: buric)
panic (rezerva: malinovic / 2. rezerva: mandic)
predragovic (rezerva: vrazalic)

znam da je prce kad ima svoj dan jos uvijek bolji od vegara, ali posto je 10 godina stariji (a ni ovaj prvi vise nije mlad) bi trebao otpasti.
potpuno isto znaci i za toreta naspram burica (samo sto su 6 godina razlike a ne 10).

nakon kvalifikacija bih se zahvalio i grahovcu i terzi.
Slazem se sa svim osim Karacic (rezerva: Peric) ... ja bih Peric (rezerva:Tarabochia) a Karacica samo koristiti u odbrani ...
upravu si potpuno, tarabochiu sam skroz zaboravio.
znaci: peric (rezerva: tarabochia), kako si i napisao ;-)

ham19
Postovi: 656
Pridružen/a: 26 maj 2017, 20:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ham19 » 25 dec 2018, 12:33

Kada ce izaci taj spisak reprezentacije PL?

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 26 dec 2018, 10:54

Rukometni spektakl u Zavidovićima, dolazi Rukometna reprezentacija BiH
Redakcija 4 sata ago Reprezentacija 30 Views

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine okupit će se u petak u Zavidovićima gdje će odigrati revijalni susret protiv domaćina, Rukometnog kluba Krivaja, a povodom oproštaja od aktivnog igranja nekadašnjeg reprezentativca i najboljeg rukometaša Bosne i Hercegovine u posljeratnom periodu, Edina Bašića, Adnana Šabanovića i Ferida Avdića.

Edin Bašić u petak će pred svojom publikom, tamo gdje je sve počelo, odigrati posljednji, revijalni susret, a Krivaja će snage odmjeriti, ni manje ni više nego sa Rukometnom reprezentacijom Bosne i Hercegovine.

Spektakularna rukometna noć u Zavidovićima, odlazak rukometne legende, rukometnog dragulja, a sve to će svojim dolaskom uveličati i Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine. Ovo je tek drugo gostovanje reprezentacije u našem gradu.

Bašić je rukometnu karijeru započeo u Krivaji, a nastavio u sarajevskom Željezničaru. Potom je otišao u riječki Zamet, pa još zapadnije, u Švicarsku, gdje je igrao za Endingen, Suhr i Amicitiju iz Ciriha.

U Francusku je preselio 2009. godine, kada ga je doveo Chambery s kojim je tri puta bio nacionalni vicešampion. O kakvom je igraču riječ pokazuje podatak da je tri puta 2011, 2012. i 2013. godine proglašen za najboljeg srednjeg beka francuskog prvenstva. Za osam sezona u francuskoj eliti postigao je 779 golova.

U sezoni 2010/2011 našao se u idealnoj momčadi francuskog šampionata, u društvu Vincenta Gerarda, Michaëla Guigoua, Xavier Barracheta i drugih.

Posljednju sezonu, nakon odlaska iz Chambery-a proveo je u Chartresu odakle i odlazi u igračku penziju. U dresu rukometne reprezentacije odigrao je 60 susreta.

Upravo će na na prijedlog selektora Bilala Šumana, Edin Bašić u narednom periodu biti dio stručnog štaba Rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Na ovom susretu od Krivajinog dresa oprostit će se i Adnan Šabanović koji se od rukometa oprostio prije nekoliko mjeseci. Adnan Šabanović svoju rukometnu karijeru započeo je takođe u Krivaji, potom je nosio dres sarajevskih klubova Željezničara i Bosne, da bi potom branio za Gračanicu i Izviđač iz Ljubuškog.

Put ga je ponovo doveo u sarajevske “studente”, a onda je uslijedila epizoda u dobojskoj Slogi i zeničkom Čeliku.

Najveći transfer tokom karijere ostvario je u oktobru 2012. godine, kada je potpisao za Atletico Madrid, nekadašnji Ciudad Real. Međutim, sreća mu nije bila naklonjena. Baš u trenutku kada je pružao sjajne partije na golu španskog i evropskog velikana u februaru 2013. godine pretrpio je tešku povredu koljena, koja ga je na duži period udaljila od terena.

Ipak, nije odustao, pa je odmah po oporavku ponovo stao na gol Qatar Sport Cluba, a zatim Krivaje i potom Vogošće u čijem dresu je odlučio okončati igračku karijeru.

Osvojio je dva naslova šampiona BiH sa sarajevskom Bosnom, te tri Kupa. I s Vogošćom je jednom podigao pehar namijenjen pobjedniku Kupa BiH. S Atletico Madridom je uspio doći do trijumfa u Kupu kralja.

Šabanović je u dresu rukometne reprezentacije BiH upisao 79 nastupa.

Takođe na ovom susretu od dresa Krivaje oprostit će se i Ferid Avdić, dugogodišnji igrač i kapiten RK Krivaja Zavidovići. Ferid Avdić je takođe Krivajino dijete koje je svoj cijeli igrački staž proveo u Zavidovićima. Bio je uz Krivaju i u onim najljepšim i u onim najtežim trenucima.

Više detalja oko termina odigravanja susreta biće poznato naknadno..

svijet-rukometa

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 26 dec 2018, 14:19

edinjo-bih je napisao/la:Bašić je rukometnu karijeru započeo u Krivaji, a nastavio u sarajevskom Željezničaru. Potom je otišao u riječki Zamet, pa još zapadnije, u Švicarsku, gdje je igrao za Endingen, Suhr i Amicitiju iz Ciriha.

U Francusku je preselio 2009. godine, kada ga je doveo Chambery s kojim je tri puta bio nacionalni vicešampion. O kakvom je igraču riječ pokazuje podatak da je tri puta 2011, 2012. i 2013. godine proglašen za najboljeg srednjeg beka francuskog prvenstva. Za osam sezona u francuskoj eliti postigao je 779 golova.

U sezoni 2010/2011 našao se u idealnoj momčadi francuskog šampionata, u društvu Vincenta Gerarda, Michaëla Guigoua, Xavier Barracheta i drugih.

Posljednju sezonu, nakon odlaska iz Chambery-a proveo je u Chartresu odakle i odlazi u igračku penziju. U dresu rukometne reprezentacije odigrao je 60 susreta.

Upravo će na na prijedlog selektora Bilala Šumana, Edin Bašić u narednom periodu biti dio stručnog štaba Rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine.
Druze edinjo, sta ti kazes na ovo ... ovaj smrad postade iz prve asistent u repci koju vec preko 10 godina eskivira ... skupio 60 tekmi dok je bio poluamater po Bosni, Hr i Svici a mogao dosad najmanje 160 i biti rekorder po nastupima ... :thumbdown:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 26 dec 2018, 15:48

po meni (a istinu neznam) njega su otjerali svakakvi hohstapleri u i oko repke (isto kao i salihamidzica u fudbalskoj reprezentaciji).

ovisnik
Postovi: 1113
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ovisnik » 26 dec 2018, 17:35

Edin Bašić nije nikakva legenda BiH rukometa, zavidovićkog da, al BIH nije, kada je igrao vrhunski rukomet nije htio da igra za reprezentaciju, tu za mene nema opravdanja, ne igraš za savez i ljude oko saveza, nego za državu, Mirsad Terzić, igrač sa najvećim renomeom od svih poslijeratnih BiH igrača, imao je sukobe sa Vojom Rađom i Markovićem, ali je trpio i igrao po 5 minuta, jer je igrao za državu, a ne za Voju i Marku i tako je i izjavljivao, ovaj savez je u rasulu, Šuman radi šta hoće jer bukvalno sam drži reprezentaciju u životu, al zanemarivanje mlađih igrača/Lončar, Hamidović, Haseljić.... / i imenovanje Bašića za pomoćnika je pokazatelj da je sa stručnog aspekta amater.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 26 dec 2018, 20:50

Ma ja se tog Bašića uopšte i ne sjećam, ne znam kada je uspio skupiti 60 nastupa za reprezentaciju. Sjećam se da ga je neki selektor (mislim Rađa) zvao skupa sa Šarićem, odigrali preko qurca 2,3 meča u tim nekim kvalifikacijama prije možda 6,7 godina i to je to.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 26 dec 2018, 22:32

Kad je 2-3 godine bio u zivotnoj formi i rasturao u klubu u Reprezentaciju se nije htio odazvati... lafo zbog saveza , pa sta bi da je na mjestu ovih momaka koji se odazivaju Buric , Panic , Malinovic ... savez nikad gori , racuni blokirani , a momci se opet odazovu izuzev neke povrede ili suspenzije... Njima svaka cast , a Basicu nek je na sramotu.

- da li je neko cuo na sportu koga su naknadno pozvali na LK , zbog povrede Nuica , cini mi se Keskic ili tako nesto...
vec vidim Ivana Karacica na lijevom krilu 57 minuta :mrgreen:

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 24 gosta.