Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

baltazar7
Postovi: 641
Pridružen/a: 05 jul 2018, 17:06
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la baltazar7 » 14 jan 2019, 12:38

Gračanica bolja od repke :) to je zaključak :)

Šalu na stranu. NIje nepoznata stvar da pojedini treneri/selektori imaju svoje razloge zbog čega im neko igra a neko ne igra. Ono što se često kaže, ne pozivaju se uvijek i samo najbolji nego oni najkorisniji za tim/selekciju. Iz kojih razloga, to ne znam. I to je sve OK dok ne trpi rezultat, što kod nas nažalost nije slučaj.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 14 jan 2019, 13:33

kobe24 je napisao/la:
baltazar7 je napisao/la:Ne skonta tačno je li u Hrvatskoj 9 ili 11 novih igrača u odnosu na EP prošle godine u ovo doba???

U nas nije bilo 9 novih igrača zadnjih 9 godina :crazy:
kobe24 je napisao/la:Sta ovo bi pa Toromanovic napusti Gracanlije? Sudeci po komentarima navijaca, odjednom nisu zadovoljni njegovim igrama, a ovdje se pricala prica da on mnogo radi za ekipu i da mu licna statistika nije bitna. Pise se i o nekoj 'prevari', tj. da im je rekao da mora u Sarajevo zbog porodice, a na kraju zavrsio u Visokom. Bas me zanima sta je istina u svemu tome.
Nismo mi nezadovoljni njegovim nastupima. Ipak je to iskusan i kvalitetan igrač za našu ligu. Donio je on iskustvo, igru u odbrani, golove u napadu a još je više otvarao drugima prilike. Ali opet mi se čini da je to daleko od nekog njegovog primea ili se malo i štedio.

A što se tiče "prevare"...nema tu prevare. Otprilike su svi u Gračanici znali kako će završiti ta saga i gdje će Tore ali čekala se potvrda. On je prevario sam sebe sa tim ponašanjem i odnosom, odnosno laganjem. Dan ranije na klupskoj FB stranici RKG govori neke stvari a sutradan skroz druga priča. O tome je riječ. Beskičmenjak, lažov, čovjek bez mu.da i obraza.

Uostalom, nudim svima na PP opkladu da će Gračanica biti ispred Bosne V. na kraju sezone?
Pa ako nije bio dovoljno dobar ni za Gracanicu, kako ce onda biti dobar za nasu reprezentaciju (a neki su me ovdje 'napadali' kad sam pisao da je on na smijesnom nivou trenutno)?

Ako Bog da ce biti, meni je Gracanica u svakom smislu draza od Bosne i volio bih da uzmete titulu.
Ovo je veleizdaja :kafa:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la kobe24 » 14 jan 2019, 14:30

Raonffa je napisao/la: Ovo je veleizdaja :kafa:
:lol:

Blizi su mi i srcu i teritorijalno. :mrgreen:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 14 jan 2019, 15:28

baltazar7 je napisao/la:Gračanica bolja od repke :) to je zaključak :)

Šalu na stranu. NIje nepoznata stvar da pojedini treneri/selektori imaju svoje razloge zbog čega im neko igra a neko ne igra. Ono što se često kaže, ne pozivaju se uvijek i samo najbolji nego oni najkorisniji za tim/selekciju. Iz kojih razloga, to ne znam. I to je sve OK dok ne trpi rezultat, što kod nas nažalost nije slučaj.
Sada će Bilal Š. morati više pažnje obratiti na Bosnu-Visoko, tamo su mu:
Toromanović, Harmandić. Divković, Međić... a i Edhem Sirćo :(
Bosno moja poharana....

Avatar
DamirT
Postovi: 13879
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 14 jan 2019, 16:11

Trigger je napisao/la:
baltazar7 je napisao/la:Gračanica bolja od repke :) to je zaključak :)

Šalu na stranu. NIje nepoznata stvar da pojedini treneri/selektori imaju svoje razloge zbog čega im neko igra a neko ne igra. Ono što se često kaže, ne pozivaju se uvijek i samo najbolji nego oni najkorisniji za tim/selekciju. Iz kojih razloga, to ne znam. I to je sve OK dok ne trpi rezultat, što kod nas nažalost nije slučaj.
Sada će Bilal Š. morati više pažnje obratiti na Bosnu-Visoko, tamo su mu:
Toromanović, Harmandić. Divković, Međić... a i Edhem Sirćo :(
Od tih svih ce samo mrtvog Toromanovica gledat
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 14 jan 2019, 16:42

Trigger je napisao/la:
baltazar7 je napisao/la:Gračanica bolja od repke :) to je zaključak :)

Šalu na stranu. NIje nepoznata stvar da pojedini treneri/selektori imaju svoje razloge zbog čega im neko igra a neko ne igra. Ono što se često kaže, ne pozivaju se uvijek i samo najbolji nego oni najkorisniji za tim/selekciju. Iz kojih razloga, to ne znam. I to je sve OK dok ne trpi rezultat, što kod nas nažalost nije slučaj.
Sada će Bilal Š. morati više pažnje obratiti na Bosnu-Visoko, tamo su mu:
Toromanović, Harmandić. Divković, Međić... a i Edhem Sirćo :(
Mogao bi se Sirćo aktivirati kao trener-igrač (ne bi mu bilo prvi put), i onako nam fali desni bek :P
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

fontes
Postovi: 123
Pridružen/a: 08 nov 2018, 15:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la fontes » 15 jan 2019, 12:35

Može li mi neko objasniti kako bi BIH sa 2 pobjede protiv Finske prošla dalje što Šuman ističe često, a i danas je to izjavio za Klix? Ne znam što mi promiče jer mogu i Bjelorusi pobjediti još jednom Fince i doći u situaciju da im treba pobjeda protiv nas da prođu :?

Avatar
DaVinci
Postovi: 2844
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 15 jan 2019, 13:25

fontes je napisao/la:Može li mi neko objasniti kako bi BIH sa 2 pobjede protiv Finske prošla dalje što Šuman ističe često, a i danas je to izjavio za Klix? Ne znam što mi promiče jer mogu i Bjelorusi pobjediti još jednom Fince i doći u situaciju da im treba pobjeda protiv nas da prođu :?
Tako lozi nase veterane da zapnu 2 tekme protiv neatraktivnog protivnika pa ce za nagradu imati jos jednu historijsku tekmu s Bjelorusima na koju ih nece morati loziti a koju ce svejedno izgubiti i ostati popishani od Bjelorusa k'o prosli put u Zenici ... :kafa:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 15 jan 2019, 13:27

fontes je napisao/la:Može li mi neko objasniti kako bi BIH sa 2 pobjede protiv Finske prošla dalje što Šuman ističe često, a i danas je to izjavio za Klix? Ne znam što mi promiče jer mogu i Bjelorusi pobjediti još jednom Fince i doći u situaciju da im treba pobjeda protiv nas da prođu :?
Proširio se format takmičenja, umjesto dosadašnjih 16 sada igraju 24 reprezentacije. Tri su domaćina (Norveška, Austrija i Švedska čini mi se), Španija kao pobjednik prošlog Eura, te četiri reprezentacije idu direktno, po dvije najbolje iz svake od osam grupa (to je 16 repki ukupno), te četiri najbolje trećeplasirane i zato Šuman govori da bi sa dvije pobjede protiv Finaca išli na Euro, vjerovatno bi tri pobjede ukupno bile dovoljne da se nađemo među te četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

fontes
Postovi: 123
Pridružen/a: 08 nov 2018, 15:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la fontes » 15 jan 2019, 15:54

Aha, znači to mi je promaklo. Red bi bio da odemo na Euro gdje ide skoro pola Europe :D

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 15 jan 2019, 17:14

fontes je napisao/la:Aha, znači to mi je promaklo. Red bi bio da odemo na Euro gdje ide skoro pola Europe :D
Opet bi tamo bili kanta za nabijanje razlike :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
DamirT
Postovi: 13879
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 15 jan 2019, 18:50

Raonffa je napisao/la:
fontes je napisao/la:Aha, znači to mi je promaklo. Red bi bio da odemo na Euro gdje ide skoro pola Europe :D
Opet bi tamo bili kanta za nabijanje razlike :D
Ako bi ovi starci poslije EP-a osli u penziju dao Bog da odemo makar i gubili po 20 razlike samo da ne gledam Prcea,Toromanovica itd.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 15 jan 2019, 18:52

DamirT je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
fontes je napisao/la:Aha, znači to mi je promaklo. Red bi bio da odemo na Euro gdje ide skoro pola Europe :D
Opet bi tamo bili kanta za nabijanje razlike :D
Ako bi ovi starci poslije EP-a osli u penziju dao Bog da odemo makar i gubili po 20 razlike samo da ne gledam Prcea,Toromanovica itd.
To jeste, mada vjerujem ja da će oni otići svakako, plasirali se mi ili ne. Ako se ne plasiramo vjerovatno će i Šuman dići sidro, reprezentacija bi se komotno mogla ugasiti, a samim tim i reprezentativne karijere Prcea i co. :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
DaVinci
Postovi: 2844
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 15 jan 2019, 21:06

Raonffa je napisao/la: i zato Šuman govori da bi sa dvije pobjede protiv Finaca išli na Euro, vjerovatno bi tri pobjede ukupno bile dovoljne da se nađemo među te četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.
Ja se pribojavam kiksa s Fincima i vjecitog vadjenja protiv jaceg protivnika ... svjestan je toga i Suman i zato ovoliko potencira dvomec s Fincima ... kiks znaci gejm over za njega i repku ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 15 jan 2019, 23:06

Vukašin Vorkapić (21-DK) u debiju za Srbiju odigrao bez greške u pobjedi protiv Koreje , potigao 7 pogodaka i to 7/7 !!!
Inače momak igra za Metaloplastiku .
@ moj Bilale :facepalm:

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 15 jan 2019, 23:16

Treba još napomenuti da je Vorkapič na toj poziciji mijenjao Radivojeviča igrača na vrhuncu karijera koji je sada potpisao za Pick Szeged.Dakle Peruničič ima muda i viziju. Naš Ibro Haseljič ako nije bolji sigurno nije ni slabiji od Vorkapiča ali kod Bilija je samo na širem spisku. Jedan Čile rasprdi Austriju a nas Austrija izbaci par puta iz kvalifikacija a mi se šprdamo sa Čileom kolko smo veliki sami sebi. Sjetite se utakmice sa Kosovom u Tuzli gdje nije išlo glatko, i tu NIJEDAN mladi igrač nije dobii šansu u našoj repci itd.

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Hantraga » 15 jan 2019, 23:30

Trebali bi biti kompletni debili da sad ispustimo Euro. Praktično, nama treba još samo da dobijemo Fince u Tuzli.

Već sam to jednom pisao, ali generalno, već sada je jako upitno da li će CG preći 4 boda (treba im pobjeda protiv Ukrajine kući), zatim da li će Italija skupiti 4 (trebaju im dvije pobjede nad Italijom), Rumunija/Litvanija također teško mogu do 4, a kamol i preko 4, Latvija/Estonija/Holandija također teško da će neka od tih biti treća i imati više od 4, pa čak ni za Grke nisam siguran da mogu u obje tekme dobiti Tursku. Tu su još Izrael i Srbi koji će vjerovatno preći 4 boda.

Uz to, sve ove ekipe imaju nekog u grupi ko im filuje gol razliku. Izraela su Njemci dobili već 16 razlike, a ima i revanš i dvije s Poljacima. Island je Grke zaledio na -14, Slovenija isto završava na 7-8 razlike svoje tekme, Francuzi kontra Litvanije +15, te Rumunije +10, Mađari i Rusi su isto ubjedljivi solidno kontra Slovačke i Italije, a jedino Danci nisu od tog gaženja. Kako god, čisto sumnjam da će nas iko nabiti više od 5 razlike i da bi i sa 4 boda imali gol razliku goru od -10 recimo. Nema šanse s tim ispasti.

A tamo nećemo biti kanta za nabijanje, čisto jer je tu barem pola reprezentacija koje su daleko od vrha. Recimo, tamo će nekakvi šeširi izgledati recimo kao:
POT 6: Izrael, Crna Gora, BiH, Srbija.
POT 5: Švicarska, Holandija, Ukrajina, Portugal.
POT 4: Poljska, Makedonija, Bjelorusija, , Rusija.
POT 3: Island, Mađarska, Slovenija, Češka.
POT 2: Francuska, Njemačka, Danska, Hrvatska.
POT 1: Austrija, Švedska, Norveška, Španija.

I nije da nećemo moći bar nadati se nečemu :D

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 15 jan 2019, 23:42

Ako se plasiramo to neče biti zbog neke velike naše kvalitete nego zbog novog sistema takmičenja i povečanog broja učesnika. Pitanje je šta sa ovom starudijom raditi na prvenstvu. Gledate i uživate u rukometu ovih dana. Nisam vidio još,, sporače,, kao što su kod nas Prce i Terza a biče stariji još za godini dana.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 15 jan 2019, 23:50

DaVinci je napisao/la:
Raonffa je napisao/la: i zato Šuman govori da bi sa dvije pobjede protiv Finaca išli na Euro, vjerovatno bi tri pobjede ukupno bile dovoljne da se nađemo među te četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.
Ja se pribojavam kiksa s Fincima i vjecitog vadjenja protiv jaceg protivnika ... svjestan je toga i Suman i zato ovoliko potencira dvomec s Fincima ... kiks znaci gejm over za njega i repku ... :zviz:
Ne znam, napredovali su oni sigurno od naših zadnjih duela prije dvije godine, naši samo nazadaju :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
DaVinci
Postovi: 2844
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 16 jan 2019, 11:16

Raonffa je napisao/la:
DaVinci je napisao/la:
Raonffa je napisao/la: i zato Šuman govori da bi sa dvije pobjede protiv Finaca išli na Euro, vjerovatno bi tri pobjede ukupno bile dovoljne da se nađemo među te četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.
Ja se pribojavam kiksa s Fincima i vjecitog vadjenja protiv jaceg protivnika ... svjestan je toga i Suman i zato ovoliko potencira dvomec s Fincima ... kiks znaci gejm over za njega i repku ... :zviz:
Ne znam, napredovali su oni sigurno od naših zadnjih duela prije dvije godine, naši samo nazadaju :D
Pa upravo zato ... nece tek tako skinut' gace a nasi ce se voditi upravo tim zadnjim utakmicama i mislju lako cemo mi gore ... dok neskontaju da neigraju protiv iste ekipe i onda panika na poluvremenu... :crazy:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.