Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Avatar
MElloo
Postovi: 13022
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la MElloo » 11 apr 2019, 23:09

DaVinci je napisao/la:
MElloo je napisao/la:Sta fali da dobijemo Bjeloruse jbt.Kod nas se samo gleda da budemo prvi iznad crte.
Pa kako cemo ih opet dobit na isti fazon ... mislis da ce dopustit da ih 2 put iznenadimo s 4 igraca i 12 posmatraca, bez igre na krila, bez srednjih, bez smisljenih akcija, bez iceg smisljenog ... ljudi su nas vec jednom, usred Zenice ostavili bez plasmana ... vrlo lako to mogu ponoviti i usred Tuzle ...
Vise mi je dojadilo gledati ovu skupinu igraca i vrlog selektora pride koji kao da su 'stuck in a loop' ... svaka tekma isto sranje i isto odstojanje ... vec 1000 godina na okupu i opet neznaju iskoristiti igraca manje kod protivnika ... rjesite se muke vise ... :facepalm:
Onda nemamo sta radit na EP samo cemo se osramotit :D

Kompromis
Postovi: 2644
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Kompromis » 11 apr 2019, 23:19

A ne, idemo na EP da osvojimo medalju ili da ostvarimo dobar rezultat... naravno da idemo da se ne obrukamo, ali to je neminovno sa ovim anti-selektorom koji gura sav moguci stari olos koji bi do smrti igrao da se njega pita... da mu nije ofirno zvao bi i Abasa Arslanagica....
Svakako mi spadamo u neki treci esalon reprezentacija, onih koje su slucajno vidjele jedno takmicenje (jednom SP, a jos nikad EP) a imaju solidnu bazu igraca i solidnu reprezentaciju uopcenito... recimo takve su Crna Gora, Latvija, Rumunija, Ukrajina i recimo trenutna Poljska koja je sad bas losa.... pa tako i neki rezultat koji ne ukljucuje totalno brukanje je prihvatljiv....

Ono sto je vazno je da selektor napravi neki kostur za sljedeci ciklus gdje ce nam uzdanice biti mladi i poletni Prce, Karacic, nezaobilazni u svakom smislu Toromanovic i specijalista za odbranu Terza...

faruk993
Postovi: 174
Pridružen/a: 07 sep 2015, 10:05
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la faruk993 » 11 apr 2019, 23:44

delinjo je napisao/la:Boga mi evo na EHF stranici ako sam dobro shvatio brisu se bodoovi protiv zadnjeg,gdje logika ne kontam... zna li neko provjereno i mene su pokolebali sad :D

hrkljus od sporta sve grupe imaju po 4 repke i opet oni nesto brisu :rol: :rol:
Kakav cirkus od organizacije je ehf. Oni i fiba nema dalje...

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Osim13 » 11 apr 2019, 23:45

Šampioni
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 11 apr 2019, 23:52

DaVinci je napisao/la: Pa kako cemo ih opet dobit na isti fazon ... mislis da ce dopustit da ih 2 put iznenadimo s 4 igraca i 12 posmatraca, bez igre na krila, bez srednjih, bez smisljenih akcija, bez iceg smisljenog ... ljudi su nas vec jednom, usred Zenice ostavili bez plasmana ... vrlo lako to mogu ponoviti i usred Tuzle ...
Vise mi je dojadilo gledati ovu skupinu igraca i vrlog selektora pride koji kao da su 'stuck in a loop' ... svaka tekma isto sranje i isto odstojanje ... vec 1000 godina na okupu i opet neznaju iskoristiti igraca manje kod protivnika ... rjesite se muke vise ... :facepalm:
Moj "DaVinci" - Gledao sam ovaj čemer od rukometa 3 puta (snimio) i dođe mi da prestanem gledati rukometnu reprezentaciju koju najviše volim i uvijek navijam i radujem se uspjehu, ali nisam mazohista :shifty:

Današnja utakmica je ogolila svu nemoć i neznanje našeg vrlog selektora, ali i igrača sa časnim izuzecima.

Pobijedili smo i to je OK - ali, pobjedili smo jednu klasičnu amatersku ekipu (koju bi garantujem pobijedila i 2-3 naša jadna premijerligaša) i to doslovno 'na mišiće' - nije džaba Bilal spominjao da smo 'veće kilaže'!

Tri igrača nam postignu 22 gola (!) od kojih je samo S.Burić pogađao nakon asistencije.
Prce (39 godina) nam najbolji igrač - majko mila - i sve golove dao nakon soliranja i 'na silu' dok je imao snage. Ostali, obični statisti, a neki su defitivno zalutali u reprezentaciju.

Finci, koji su po konstituciji rukometni "bantamaši i perolakaši", su nam davali golove (vrlo lijepe) brzo i lako a da su bili malo 'teži' nikad mi njih, ovakvi, ne bi pobijedili.

Ja ne znam šta Bilal radi na pripremama ali protiv ovakve amaterske i 'lagane' ekipe nismo imali niti jedne osmišnjene akcije u napadu, niti jednog 'nabiranja' ili "ukrštanja" ili bilo kakve uigrane akcije!
Krila Bilalu i ne trebaju, a kada se igra sa 2 pivota (to mnogi rade) tada se obavezno igra i sa 2 krila - to je elementarno trenersko znanje.

Da tragedija bude kompletna on mladog i zaista perspektivnog Hamidovića stavlja na krilo i pivota umjesto da mu da slobodu šutanja na njegovoj poziciji - barem da se veteran Prce malo odmori ali ne, on je to probao sa propalim talentom M.Hercegom i srećom brzo odustao (valjda je ispunio nečiju želju!?) !

Perić izgubljen - dečko zna rukomet, pravi je organizator igre, ali s kim da odigra akciju?
Perić nije srednji bek 'soler' tipa Harmandića, E.Bašića...
Šuman i njega, de facto, 'uništava' (da je barem s njim probao na lijevom krilu a ne sa Hamidovićem (veću trenersku glupost nisam vidio s obzirom na karakteristike tog perspektivnog mladića) i onim dizelašom Toromanovićem! Svašta.


B.Burić je bez pogovora naš najbolji igrač i jedina prava zvijezda, ali ni on večeras nije baš blistao (ma koliko Spaho bio euforičan), branio je prosječno u odnosu kako on zna i može braniti) imao je 3-4 vrhunske intervencije ali mnoge golove nije smio primiti, s obzirom na svoju reputaciju. Međutim, velikim dijelom zato je kriva naša odbrana preko koje su finski 'bantamaši' davali golove sa 7-8 metara i imali mnogo više uigranih akcija i lijepih golova, ali nije lako kad 'bantam-perolaka' igra protiv 'teške' kategorije - zato su i izgubili a ne zato što smo mi kao kvalitetniji. Sic!
Jednostavno, rukomet je fizički zahtjevan sport i to je to.

Pokazalo se da pored 'penzionera' u repki nemaju šta tražiti Mandić i Herceg, dok i dalje ne kontam šta će nam 3 desna krila!?

Žao mi je Malinovića koji je bio izuzetan talenata ali njegov razvojni put je definitivno bio pogrešan tako da i on postaje upitan, mada smatram da bi mnogo bolje bio iskorišten kod boljeg stručnjaka, jer Malinović nije tip 'solo' igrača nego igrač za izrađene akcije.

Nadam se najboljem, i dalje navijam za svoju državu ali ovo u rukometu, reprezentaciji, je očajno ma šta ko drugačije tvrdio.
Bosno moja poharana....

terra
Postovi: 572
Pridružen/a: 19 jan 2015, 19:22
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la terra » 11 apr 2019, 23:58

delinjo je napisao/la:Boga mi evo na EHF stranici ako sam dobro shvatio brisu se bodoovi protiv zadnjeg,gdje logika ne kontam... zna li neko provjereno i mene su pokolebali sad :D

hrkljus od sporta sve grupe imaju po 4 repke i opet oni nesto brisu :rol: :rol:
Znači utakmica u Tuzli sa Fincima rezultatski nebitna

armin
Postovi: 1862
Pridružen/a: 05 okt 2008, 17:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la armin » 12 apr 2019, 00:16

delinjo je napisao/la:Boga mi evo na EHF stranici ako sam dobro shvatio brisu se bodoovi protiv zadnjeg,gdje logika ne kontam... zna li neko provjereno i mene su pokolebali sad :D

hrkljus od sporta sve grupe imaju po 4 repke i opet oni nesto brisu :rol: :rol:
Daj link gdje si to našao? Ne bi valjda Šuman išao u javnost da su nam 2 pobjede protiv Finske dovoljne za EP, uz onu pobjedu protiv Bjelorusije u prvom kolu, nema logike.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Osim13 » 12 apr 2019, 00:57

Šampioni
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

brzi
Postovi: 1147
Pridružen/a: 11 jul 2010, 20:36
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la brzi » 12 apr 2019, 08:12

armin je napisao/la:
delinjo je napisao/la:Boga mi evo na EHF stranici ako sam dobro shvatio brisu se bodoovi protiv zadnjeg,gdje logika ne kontam... zna li neko provjereno i mene su pokolebali sad :D

hrkljus od sporta sve grupe imaju po 4 repke i opet oni nesto brisu :rol: :rol:
Daj link gdje si to našao? Ne bi valjda Šuman išao u javnost da su nam 2 pobjede protiv Finske dovoljne za EP, uz onu pobjedu protiv Bjelorusije u prvom kolu, nema logike.
Šuman i javnost :hmmmmm:

Avatar
kovacic
Postovi: 1324
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la kovacic » 12 apr 2019, 08:47

Ne brišu se bodovi kod rangiranja ekipa za prolaz, brišu se samo u rangiranju 4 najbolje trećeplasirane selekcije.
Pregled tabela
Bjelorusija je pobijedila Češku što je malo nezgodno jer nam ne garantira ništa čak i kad bi dobili Fince, ali nije nerealno da bi i u najgorem slučaju (da ne budemo drugi) bili medu te 4 najbolje trećeplasirane.

No, treba ostaviti kalkulacije po strani, s rukometnom reprezentacijom se nikad ne zna. :mrgreen:

faruk993
Postovi: 174
Pridružen/a: 07 sep 2015, 10:05
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la faruk993 » 12 apr 2019, 09:36

Navijat za Cesku u nedjelju i to je to. S njihovom pobjedom imamo kuci Bjelorusiju gdje nam i bod odgovara.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Osim13 » 12 apr 2019, 10:10

Prvaci
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

faruk993
Postovi: 174
Pridružen/a: 07 sep 2015, 10:05
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la faruk993 » 12 apr 2019, 10:15

Trenutno stanje na tabeli treceplasiranih s oduzimanjem bodova protiv zadnjeg: BiH, Crna Gora i Izrael po 2 boda, Srbija 1, Rumunija, Turska, Italija i Holandija bez bodova.

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Rokoko87 » 12 apr 2019, 10:20

Trofej nanan
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Jusko00
Postovi: 596
Pridružen/a: 27 jun 2018, 16:47
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Jusko00 » 12 apr 2019, 10:37

Cemu kalkulisanje kad ce nasi biti prvi u grupi :kafa: Bjelorusiju dobijemo i bod u Ceskoj i to je to :bih:

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Osim13 » 12 apr 2019, 10:49

Kakav bod uzimamo sve do kraja
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

ham19
Postovi: 656
Pridružen/a: 26 maj 2017, 20:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ham19 » 12 apr 2019, 11:02

Trigger je napisao/la:
DaVinci je napisao/la: Pa kako cemo ih opet dobit na isti fazon ... mislis da ce dopustit da ih 2 put iznenadimo s 4 igraca i 12 posmatraca, bez igre na krila, bez srednjih, bez smisljenih akcija, bez iceg smisljenog ... ljudi su nas vec jednom, usred Zenice ostavili bez plasmana ... vrlo lako to mogu ponoviti i usred Tuzle ...
Vise mi je dojadilo gledati ovu skupinu igraca i vrlog selektora pride koji kao da su 'stuck in a loop' ... svaka tekma isto sranje i isto odstojanje ... vec 1000 godina na okupu i opet neznaju iskoristiti igraca manje kod protivnika ... rjesite se muke vise ... :facepalm:
Moj "DaVinci" - Gledao sam ovaj čemer od rukometa 3 puta (snimio) i dođe mi da prestanem gledati rukometnu reprezentaciju koju najviše volim i uvijek navijam i radujem se uspjehu, ali nisam mazohista :shifty:

Današnja utakmica je ogolila svu nemoć i neznanje našeg vrlog selektora, ali i igrača sa časnim izuzecima.

Pobijedili smo i to je OK - ali, pobjedili smo jednu klasičnu amatersku ekipu (koju bi garantujem pobijedila i 2-3 naša jadna premijerligaša) i to doslovno 'na mišiće' - nije džaba Bilal spominjao da smo 'veće kilaže'!

Tri igrača nam postignu 22 gola (!) od kojih je samo S.Burić pogađao nakon asistencije.
Prce (39 godina) nam najbolji igrač - majko mila - i sve golove dao nakon soliranja i 'na silu' dok je imao snage. Ostali, obični statisti, a neki su defitivno zalutali u reprezentaciju.

Finci, koji su po konstituciji rukometni "bantamaši i perolakaši", su nam davali golove (vrlo lijepe) brzo i lako a da su bili malo 'teži' nikad mi njih, ovakvi, ne bi pobijedili.

Ja ne znam šta Bilal radi na pripremama ali protiv ovakve amaterske i 'lagane' ekipe nismo imali niti jedne osmišnjene akcije u napadu, niti jednog 'nabiranja' ili "ukrštanja" ili bilo kakve uigrane akcije!
Krila Bilalu i ne trebaju, a kada se igra sa 2 pivota (to mnogi rade) tada se obavezno igra i sa 2 krila - to je elementarno trenersko znanje.

Da tragedija bude kompletna on mladog i zaista perspektivnog Hamidovića stavlja na krilo i pivota umjesto da mu da slobodu šutanja na njegovoj poziciji - barem da se veteran Prce malo odmori ali ne, on je to probao sa propalim talentom M.Hercegom i srećom brzo odustao (valjda je ispunio nečiju želju!?) !

Perić izgubljen - dečko zna rukomet, pravi je organizator igre, ali s kim da odigra akciju?
Perić nije srednji bek 'soler' tipa Harmandića, E.Bašića...
Šuman i njega, de facto, 'uništava' (da je barem s njim probao na lijevom krilu a ne sa Hamidovićem (veću trenersku glupost nisam vidio s obzirom na karakteristike tog perspektivnog mladića) i onim dizelašom Toromanovićem! Svašta.


B.Burić je bez pogovora naš najbolji igrač i jedina prava zvijezda, ali ni on večeras nije baš blistao (ma koliko Spaho bio euforičan), branio je prosječno u odnosu kako on zna i može braniti) imao je 3-4 vrhunske intervencije ali mnoge golove nije smio primiti, s obzirom na svoju reputaciju. Međutim, velikim dijelom zato je kriva naša odbrana preko koje su finski 'bantamaši' davali golove sa 7-8 metara i imali mnogo više uigranih akcija i lijepih golova, ali nije lako kad 'bantam-perolaka' igra protiv 'teške' kategorije - zato su i izgubili a ne zato što smo mi kao kvalitetniji. Sic!
Jednostavno, rukomet je fizički zahtjevan sport i to je to.

Pokazalo se da pored 'penzionera' u repki nemaju šta tražiti Mandić i Herceg, dok i dalje ne kontam šta će nam 3 desna krila!?

Žao mi je Malinovića koji je bio izuzetan talenata ali njegov razvojni put je definitivno bio pogrešan tako da i on postaje upitan, mada smatram da bi mnogo bolje bio iskorišten kod boljeg stručnjaka, jer Malinović nije tip 'solo' igrača nego igrač za izrađene akcije.

Nadam se najboljem, i dalje navijam za svoju državu ali ovo u rukometu, reprezentaciji, je očajno ma šta ko drugačije tvrdio.
Svaka cast na vidjenju utakmice.
To je nazalost realna slika

totasef1
Postovi: 1157
Pridružen/a: 03 mar 2012, 14:22
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la totasef1 » 12 apr 2019, 12:28

Imamo rukometne NEvelesile Bjelorusiju i Cesku u grupi i opeeet mogucnost da se plasiramo cak i kao treceplasirani na Euro. Ako to ne možemo, onda bolje da se i ne plasiramo nego da se brukamo.
Plasman na Euro u ovoj grupi nije uspjeh nego realno ocekivanje, koliko god losi bili.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Osim13 » 12 apr 2019, 12:30

Upravo
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Rokoko87 » 12 apr 2019, 13:51

Reci im
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Fagus501 i 14 gostiju.