Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 03 jul 2019, 02:26

Raonffa je napisao/la:
DaVinci je napisao/la:Sve mi se cini da EP nece biti oprostajni za veterane ako Bili uvidi da ima sanse i za SP ... :hmmmmm:
Pa vjerovatno, jer će kvalifikacije početi sa igračima koji će nastupati na EP, što znači da će tu biti legionari. Eh sad, drugi dio kvalifikacija nakon EP, nešto ne vjerujem da će na pola kvalifikacija podmlađivati roster, nema logike.
Sto znaci da EP nije oprostajni za Nidju i Mirsu vec ce ih razvuc' sve do SP-a ... sve mi se cini da cemo prije docekati gasenje RSBiH nego oprostaj nasih pretoriansa ... :kafa:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
taremuha
Postovi: 838
Pridružen/a: 18 sep 2016, 13:09
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la taremuha » 03 jul 2019, 02:33

E zeznuše nas ove kvalifikacije za SP za ova opraštanja od repke. Najbolje i da ne igramo onda ništa do EP :mrgreen:

baltazar7
Postovi: 641
Pridružen/a: 05 jul 2018, 17:06
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la baltazar7 » 03 jul 2019, 10:48

Raonffa je napisao/la:
edinjo-bih je napisao/la:https://spo-rt1.oslobodje-nje.ba/muski- ... oko/159355

Ako valja, mlad je, treba ga kaparisati za reprezentaciju!
On i Šešić iz Borca (mislim da je sada otišao u Španiju zajedno sa Ahmetaševićem iz Gračanice), najbolji desni bekovi u ligi što sam ja gledao, a da su mladi. Za ovog Karanovića nisam znao da je 98, izgleda dečko dosta starije, a Šešić ima 23-24 godine čini mi se.
Šešić je u Sloveniji. Trimo. On i Hamidović.

Karanovića sam gledao. Osim što je grdosija od čovjeka, ništa posebno. Što ne znači da neće biti solidan igrač u dogledno vrijeme. Ipak je mlad.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 03 jul 2019, 13:46

Bojana Babić je nedavno dobila poziv da bude selektor RS, a okupljanje najboljih će biti u okviru kampa koji organizuju Rukometni savez RS i Ministarstvo porodice, omladine i sporta RS.

"Okupljanje će biti u Višegradu od 14. do 21. jula za generaciju 2004/05. Najbolje djevojčice iz svih klubova RS će trenirati, družiti se i pokušaćemo da odigramo bar jednu utakmicu. Odličan potez Saveza i predsjednika Marinka Umičevića, koji pokušava da vrati kult reprezentacije, koji je bitan u napredovanju mladih rukometašica. Nadam se da ćemo imati ovakvih druženja više, jer na takav način i kroz utakmice rađaju se šampioni", rekla je Babićeva.
Za nekog shuster a za nekog precjednik ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

baltazar7
Postovi: 641
Pridružen/a: 05 jul 2018, 17:06
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la baltazar7 » 04 jul 2019, 20:52

DaVinci je napisao/la:
Bojana Babić je nedavno dobila poziv da bude selektor RS, a okupljanje najboljih će biti u okviru kampa koji organizuju Rukometni savez RS i Ministarstvo porodice, omladine i sporta RS.

"Okupljanje će biti u Višegradu od 14. do 21. jula za generaciju 2004/05. Najbolje djevojčice iz svih klubova RS će trenirati, družiti se i pokušaćemo da odigramo bar jednu utakmicu. Odličan potez Saveza i predsjednika Marinka Umičevića, koji pokušava da vrati kult reprezentacije, koji je bitan u napredovanju mladih rukometašica. Nadam se da ćemo imati ovakvih druženja više, jer na takav način i kroz utakmice rađaju se šampioni", rekla je Babićeva.
Za nekog shuster a za nekog precjednik ... :zviz:
Mene lično što se tiče, podržat ću predsjednika samo neka ostane dosljedan. Mojne šiljit neku stvar na Bilalu i reprezentaciji a ovamo ti u svim ostalim segmentima raspad.

Sada zadržati stav i dosljednost. Urediti PL, ispoštovati prošlogodišnje propozicije, skratiti ligu naredne sezone, utvrditi kalendar, obratiti pažnju na sva takmičenja, okupiti sve omladinske selekcije, obezbijediti adekvatne uslove za reprezentaciju, okupljanje, kvalitetne pripreme...

Evo predsjedniče, zasučite rukave, na posao i imate moju podršku i u vezi Bilija ;)

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 05 jul 2019, 16:30

RUKOMET Katastrofalne vijesti iz RSBiH

Sad tek počinju pravi problemi za "Zmajeve": Savez nema račun preko kojeg bi uplatio kotizaciju EHF-u, upitan odlazak na Euro
Na koji način to tehnički odraditi, ja ne vidim rješenje, kaže predsjednik RSFBiH

Predsjednik Rukometnog saveza Federacije Bosne i Hercegovine Dario Pušić tvrdi da je krovni savez RSBiH u teškoj krizi.

- Zbog toga je rukomet u BiH u komi i živi na aparatima – pojašnjava Pušić te najavljuje da je čak i historijski nastup "Zmajeva" na Evropskom prvenstvu u januaru iduće godine pod upitnikom.

Čak i da se sakupi novac, a riječ o o velikoj sumi (105 hiljada eura), ostaje problem kako uplatiti taj novac Evropskoj rukometnoj federaciji (EHF), jer Rukometni savez BiH, zbog dobro poznatih problema s registracijom, nema račun preko kojeg bi to učinio.

- Dolazi i Evropsko prvenstvo, za koje ne vidim rješenje kako uplatiti tih 105.000 eura kotizacije EHF-u i preko kojeg računa. Valjda bi država trebala podržati odlazak reprezentacije na Euro, ali na koji način to tehnički odraditi, ja ne vidim rješenje – dodao je Pušić.

Podsjetimo, Evropsko prvenstvo održat će se od 9. do 26. januara 2020. godine u Austriji, Švedskoj i Norveškoj. Reprezentacija Bosne i Hercegovine igrat će u grupi D u norveškom Trondhajmu protiv Francuske, Norveške i Portugala.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 05 jul 2019, 22:24

RSBiH u svakodnevnom kontaktu sa EHF-om: Kotizacija za nastup Zmajeva na Euru će biti uplaćena
Članovi Upravnog odbora Rukometnog saveza Bosne i Hercegovine, Vojislav Rađa i Asim Šahman, ne sumnjaju u nastup reprezentacije na Evropskom prvenstvu 2020. godine.

Članovi Upravnog odbora Rukometnog saveza Bosne i Hercegovine, Vojislav Rađa i Asim Šahman, ne sumnjaju u nastup reprezentacije na Evropskom prvenstvu 2020. godine.

Predsjednik RSFBiH Dario Pušić izjavio je da ne zna kako će biti uplaćena kotizacija za Euro u iznosu od 105.000 eura zbog blokade računa RSBiH, no članovi UO ističu da su to čiste gluposti.

“Samo mogu reći da su to gluposti. Kako je plaćeno 23.000 eura za nastup juniorske ženske reprezenatcije na EP u Bugarskoj, ko je to platio. Ljudi trebaju da pripaze šta pričaju, uostalom Pušić nije ni član UO RS BiH, tako da to nije njegov posao”, izjavio je Rađa, te dodao:

“Mi smo svaki dan u kontaktu sa EHF-om i niko nam nije ništa rekao, ne znam na osnovu čega ove informacije.”

U Savezu postoje problemi zbog ID broja, ali bi oni trebali biti riješeni uskoro, ističe Šahman.

“Svi se nadamo da ćemo do idućeg mjeseca riješiti problem ID broja, od advokata smo dobili takvo obećanja. Samo sa novim ID brojem možemo riješavati naše probleme i vraćati dugovi, drugačije ne”, naglasio je Šahman, koji je dodao da će se naći novac za kotizaciju za prvi nastup bh. rukometaša na Evropskom prvenstvu, uostalom RS BiH ima svoj račun u EHF-u na koji može uplatiti novac, prenose Nezavisne.

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la gruezi » 06 jul 2019, 23:08

Koju poziciju igraju:
Edin klis
Damir kadric
Anes becic
Nedim hadzic
Tarik vranac

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 07 jul 2019, 00:05

gruezi je napisao/la:Koju poziciju igraju:
Edin klis
Damir kadric
Anes becic
Nedim hadzic
Tarik vranac
Izgleda da ti baš pratiš rukomet, ali važno je da te zanima.
evo ti odgovori:
1. E.Klis = lijevi bek-šuter
2. D.Kadrić = srednji i lijevi bek
3. A.Bečić = desno krilo
4. N.Hadžić = desni bek
5. T.Vranac = lijevi bek - šuter
Bosno moja poharana....

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 12 jul 2019, 05:32

EHF Rukometnom savezu BiH: Kotizacija od 105.000 € ne postoji
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
DamirT
Postovi: 13993
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 16 jul 2019, 12:09

Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 16 jul 2019, 14:34

DamirT je napisao/la:https://www.****.ba/sport/rukomet/rukometasima-100000-km-za-plasman-na-europsko-prvenstvo/344324
Eh, i ovo ti nešto kao znači!?
Napiši konkretno:
Vanredna sjednica Zastupničkog doma Parlamenta FBiH, 16.07.2019.

"Na samom početku današnje vanredne sjednice usvojena je inicijativa Samera Rešidata da se rukometašima BiH koji su se plasirali na Evropsko prvenstvo izdvoji 100.000 KM nagrade. Inicijativa je usvojena sa 57 glasova za, sedam je bilo suzdržano, a pet protiv."


Dobiće lovu od bh.entiteta Federacija Bosne i Hercegovine i to je to.
PS:
Gdje je sada onaj šuster Marinko i njegov Rukometni savez BiH!?
Bosno moja poharana....

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 23 jul 2019, 20:30

U poljskom klubu ovaj iskusni rukometaš proveo je posljednjih pet godina, no odlučio je da promijeni sredinu, a novi izazov pronašao je na Kosovu. Naime, u narednoj sezoni Prce će nastupati za tamošnji KH Besa Famgas, a klub iz Peći transfer je potvrdio i na društvenim stranicama, poželjevši mu pritom dobrodošlicu.


Eto ga, profesionalna karijera je dosla do samog kraja ... zelim mu castan oprostaj u januaru ... :salut:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 26 jul 2019, 19:16

Prilikom današnjeg obraćanja novinarima, Umičević je ponovo javno prozvao selektora BiH Bilala Šumana, prenosi Mondo.ba.

Ja ga zovem ”samozvani selektor”. On je predstavnik proizvođača sportske opreme ”H20” koji prodaje dresove reprezentaciji, on ima proviziju od toga, a reprezentacija BiH od toga nema nijednog feninga. Za ove dvije posljednje utakmice, sa Bjelorusijom u Tuzli i Češkoj na gostovanju, osam garnitura dresova je podijelio. To se samo dijelilo navijačima kako bi se od njega kupovali novi, to je čovjek koji se izdigao iznad Saveza. Što se nas tiče, mi smo i bez poreskog ID broja uradili ogroman posao za ovu reprezentaciju. Na razne načine smo našli 450 000 KM za posljednje kvalifikacije. Za meč sa Bjelorusijom u Tuzli, traženo nam je da platimo dva noćenja, mi smo platili tri, a rukometaši su došli dan prije utakmice. Tamo su pili naveče, nema šta nisu radili naveče i zato su i izgubili tu utakmicu”, naveo je Umičević.

Za finansiranje Saveza, Vlada FBiH je dala 100 000 KM, koje, kako Umičević ističe, nemaju gdje da prime.

”To je išlo preko Tuzlanskog kantona, tamo su išla ta sredstva. Tako sad imamo 100 000 koje bi trebalo da podijelimo igračima, a mi ne možemo taj novac da primimo bez tog poreskog broja”, rekao je Umičević, istakavši da će prvi podnijeti ostavku ukoliko ”novi” Rukometni savez BiH bude morao da prihvati zaostavštinu ”starog” i preuzme postojeći poreski broj.
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 27 jul 2019, 07:45

Utorak je dan D za bh. rukomet: Upravni odbor RSBiH zasjeda u Mostaru
26.07.2019 u 17:22
Kako je nedavno i najavio, predsjednik Upravnog odbora Rukometnog saveza BiH Marinko Umičević zakazao je sjednicu za 30. juli.

Umičević je sjednicu zakazao u Mostaru, a iako nije bilo sigurno da će biti kvoruma, kako saznaje **** danas su stigle potvrde 10 od ukupno 12 članova UO. Svoje prisustvo nisu potvrdili jedino Nevenko Herceg i Mensur Sinanović.

Na sjednici bi se trebalo raspravljati o administrativnim obavezama RSBiH, kao i o predstojećoj sezoni muške i ženske Premijer lige BiH. I dalje je nejasno koliko će klubova igrati u muškoj Premijer ligi - 15 ili 17. Tema će biti i sistem takmičenja u ženskoj Premijer ligi BiH. Bit će određeno kada će početi obje lige i kada će biti žrijeb.

Raspravljat će se i o državnim reprezentacijama - muškoj seniorskoj i ženskoj juniorskoj.

Avatar
AmirBvB
Postovi: 1075
Pridružen/a: 13 maj 2013, 19:38
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la AmirBvB » 31 jul 2019, 14:59

"Rukometni savez BiH mora platiti kaznu u iznosu od 500 eura zbog toga što nisu bile nalijepljene reklame EHF-ovih sponzora na podlozi za igru."

Jel ovo istina? :lol:

Pa nismo mi nizašta :tokralju:

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Osim13 » 05 avg 2019, 14:19

Valja sad roditi 500 ojra sine

Dobro bi bilo da nas diskvalifikuju
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 05 avg 2019, 17:43

Ovu bagru treba svu rastjerati , trebaju se navijači dignuti isto kao što se fudbalski savez rastjerao i unekoliko uredio , i Sumana i sve iz saveza koji gledaju samo lični interes i interes svoje stranke ...
Gledam kosovo igra sve kvalifikacije za mlađe uzraste , a kod nas ih više niko i ne spominje , čak ni Šuman , a obećao je kad je došao mnogo što se tiče mlađih uzrasta...

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 05 avg 2019, 19:06

Očigledno da nema dovoljno ljudi/fanova za takvo nešto, jer naš rukomet je na izdisaju već godinama ali nisam vidio da su navijači nešto pretjerano zainteresovani da pritisnu "savez".
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
legenda reala
Postovi: 33809
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la legenda reala » 06 avg 2019, 11:14

Raonffa je napisao/la:Očigledno da nema dovoljno ljudi/fanova za takvo nešto, jer naš rukomet je na izdisaju već godinama ali nisam vidio da su navijači nešto pretjerano zainteresovani da pritisnu "savez".
Ma nebitan sport u našoj državi, nikog ne interesuje rukomet uopšte, liga nikakva klubovi većina u raspadanju, talenata nemamo itd.
Savez ne postoji, EHF je najveće smeće od ovih krovnih organizacija i eto dobiješ rukomet na izdisaju
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.