Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5734
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la JohnCleese » 10 jan 2020, 22:07

Pa yebiga nije ni tako strasno, igrali smo s buducim sampionom. Citirajte me na kraju.
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 10 jan 2020, 22:07

Mokes je napisao/la:
10 jan 2020, 22:01
Ok rezultat na kraju. Previše smo limitirani u napadu. Odbrana sasvim dobra. Krila očajna. Tu je najveći problem ove ekipe.
Kako krila očajna kad mali Haseljić sve zabio što su mu dali , svaka mu čast , izrasta u velikog igrača !

Prognozirao sam -10 i više razlike , -6 i ne izgleda tako loše ;)

Avatar
emil02in
Postovi: 3691
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la emil02in » 10 jan 2020, 22:07

kupus army je napisao/la:
10 jan 2020, 22:01
S. erete vecina vas bez potrebe, deset razlike je realna slika! Da je odbrana bila na nivou kojem zna biti sigurno bi bila jos manja razlika.
Apsolutno,a vi što serete sutra pogodite proteste da dobijemo ID broj,da dobijemo savez,da imamo omladinske kategorije, da imamo redovnu selekciju djece od 5 razreda osnovne škole da se vidi ko je zašto talentovan.Ovo što imamo ostalo je nekim čudom u rukometu,i bog zna kad cemo se opet plasirati.Al bitno je s.rat.i po selektoru, po igračima a ništa ne raditi.Kokiko ste vi doprinjeli napretku ove države i sporta?Kako je za kompjuterom srat i pametovat uradite nesto konkretno.
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la gruezi » 10 jan 2020, 22:08

StevieG8 je napisao/la:
10 jan 2020, 22:01
gruezi je napisao/la:
10 jan 2020, 21:58
StevieG8 je napisao/la:
10 jan 2020, 21:54


Ma realno ovo je mrtav sport u BiH i da razvijemo sta u mlađim kategorijama 2/3 ce pokupit nase drage komsije. Preusmjerit krkane u neke borilacke vjestine na fazon hrvanja, za to smo ko rođeni.
Nemaju komsije sta kupit iz gracanice gornjeg vakufa maglaja i slicnih....samo u te sredine ulagati...skutori nisi ni potrebni ...
Ma yebes ga, kad god gledam neku utakmicu nase reprezentacije u bilo kojem sportu samo se podsjetim koliko je sve sjebano :puke:
Zapravo jedino sto je sjebano je to sto balije nemaju akademije za prouzvodnju vlastitih igraca u bilo kojem sportu niti ima plana ni viseg cilja....sda cetnici koce bosnjake u svemu a pogotovo u sportu...potencijal za rukomet je daleko veci nego za fudbal recimo ali uvijek se upire prstom u skutore i vlahe kao kocnicare a ko koci bosnjake vise od kockastoglavih turkbalijskih sda seljacina...kako ce skutor sprijecit ulaganje u akademije u rukometnim gradovima tipa gv ili maglaj?

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 10 jan 2020, 22:08

Odličan rezultat, kad uzmeš u obzir da smo igrali protiv domaćina koji je troduplo jači tim od našeg, koji ima ponajboljeg igrača na svijetu koji igra u svom rodnom gradu i ima 12/14 šuteve i igrao je 50 minuta u napadu, u utakmici koja je praktično bila riješena nakon 25-te, to pokazuje koliko je Sagosen bio naložen.

Kontre nemamo, sigurne golove beka šutera nemamo (mada hajmo reći da smo ih imali danas u Nikoli), sreće također nismo imali u 3-4 situacije gdje se nakon naših odbrana njima vratila lopta u ruke praktično na prazan gol (na drugoj strani nijedna takva situacija), protivnik čini mi se sa svega tri tehničke greške (jednu smo iskoristili, to se veže za ovu kontru koju nemamo), mi smo imali 5-6 tehničkih (mislim da su nakon svake dali gol), i kao rezultat toga -6 je odličan rezultat.

To je to, yebiga jednostavno nemamo taj kvalitet, jedino bi Burić (golman) od naših igrača mogao igrati za Norvežane i eventualno Terza za odbrane (al' i to samo da odmori Sagosena), za nešto više treba i više kvaliteta.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la bombaysaphire » 10 jan 2020, 22:10

Nije loše, sa obzirom da nemamo kontre niti polukontre ( niti u jednom sportu , interesantno) , samim time nema laganih golova i svaki gol je teška "muka" , svaka "ničija" lopta je bila Norveška, i bome malo sudije ono ništa strašno 4-5 situacija , 6 razlike je vrh.

Sviđa mi se ova ideja sa 2 pivota , bilo je na kraju odličnih napada , pratio sam Burića fantastično se kreće, ali ga slabo koriste ...

Pa majku mu kad skontam , da imamo bar 4-5 golova iz kontri i polukontri , pa i brzi centar bili bi u egalu sa svim jakim ekipama ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
firefirefirely
Postovi: 3156
Pridružen/a: 22 dec 2013, 00:11
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la firefirefirely » 10 jan 2020, 22:11

Tekashi je napisao/la:
10 jan 2020, 22:01
Nisam zadovoljan. Pa jbt. nemamo krila
Haseljic je imao 3/3. Momak šta je dobio i pogodio je, a za drugo krilo se slažem, Ovčina je ofanzivno Qrac od ovce nažalost, čovjek nema izbor šuteva koje jedno pristojno krilo treba da ima, dva od tri šuta su mu poluvisoka, na golmanovu vanjsku stranu. Tu nam u napadu baš šteka. Drago mi je da je Kamenica malo i naružio ovoliku minutažu pojedinih igrača. Prvi put da vidim da neko na TV-u kritikuje aktuelnog selektora. Svaka čast na kraju, ne smijemo biti nezadovoljni!!

Avatar
kovacic
Postovi: 1324
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la kovacic » 10 jan 2020, 22:11

Dosta toga nije išlo, srčana partija, Norveška na nivou od kontri do golmana, nema se tu šta pričati.

Hoću da vidim više Haseljića i Hamidovića. Ovčina je **** od igrača godinama.
Dok Panić ne bude u stanju da saspe 8/10 nemamo šta tražiti protiv favorita. Danas smo imali relativno raspoložene golmane pa vidjet ćemo možemo li opet.
Portugal igra brzo, na fintu, to bi trebali malo lakše braniti nego ovo danas, ali će nam napad biti limitiraniji jer neće ići run and gun.

Avatar
Beduin
Postovi: 16351
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Beduin » 10 jan 2020, 22:12

Od Perica sam ocekivao kroz karijeru da postane Balic za sirotinju, po pitanju finti i asistencija, ali kao i mnogi nasi sportasi ni on nije ocekivano napredovao.

Opci dojam je da smo odigrali hrabro, bez srljanja za razliku od prerhodnih godina i djelovalo je ovo dosta smirenije. Razlika u kvaliteti je ogromna i cak se na terenu i rezultatu nije toliko ni primjetilo, ako cemo realno.
Vidicemo protiv Portugala gdje smo, kad imamo ipak manji pritisak na nas gdje mozemo igrati i ganjati pobjedu (mada ljudi trehnuse francuze pa ti gledaj sad 😁).

Ako pobijedimo, sta i kako dalje?
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la bombaysaphire » 10 jan 2020, 22:12

mirgerr je napisao/la:
10 jan 2020, 22:06
Sta je ba ovo? Kakva je ovo smijurija od studija?

Dje Nalic???


Englez idi kuglaj , trolanje na nivou balavca ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
DamirT
Postovi: 13974
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 10 jan 2020, 22:13

Jednostavno:Sve pare za rukomet (ako se dobiju) ulagati u gradove u Federaciji.Sarajevo,istocni dio Mostara,Tuzla,Zenica,Maglaj,Vakuf itd. tj.one gradove koji nisu nacionalisticki zadojeni.Samo ignorisati skutoriju,nek ostanu u svom kamenjaru,za bolje i nisu.Iskocit ce jedna generacija koja ce postici nesto vise u rukometu.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Convicts1988
Postovi: 6962
Pridružen/a: 03 sep 2014, 17:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Convicts1988 » 10 jan 2020, 22:14

Panić će sjjebat Portugal. 8+ daje. Citirat ću se.
Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu ⚠️

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 10 jan 2020, 22:15

Beduin je napisao/la:
10 jan 2020, 22:12
Od Perica sam ocekivao kroz karijeru da postane Balic za sirotinju, po pitanju finti i asistencija, ali kao i mnogi nasi sportasi ni on nije ocekivano napredovao.

Opci dojam je da smo odigrali hrabro, bez srljanja za razliku od prerhodnih godina i djelovalo je ovo dosta smirenije. Razlika u kvaliteti je ogromna i cak se na terenu i rezultatu nije toliko ni primjetilo, ako cemo realno.
Vidicemo protiv Portugala gdje smo, kad imamo ipak manji pritisak na nas gdje mozemo igrati i ganjati pobjedu (mada ljudi trehnuse francuze pa ti gledaj sad 😁).

Ako pobijedimo, sta i kako dalje?
Nemoj zezati, Perić odličan večeras, tri gola, 2-3 asistencije za pivote i 2-3 asistencije za Panića.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
firefirefirely
Postovi: 3156
Pridružen/a: 22 dec 2013, 00:11
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la firefirefirely » 10 jan 2020, 22:16

Raonffa je napisao/la:
10 jan 2020, 22:15
Beduin je napisao/la:
10 jan 2020, 22:12
Od Perica sam ocekivao kroz karijeru da postane Balic za sirotinju, po pitanju finti i asistencija, ali kao i mnogi nasi sportasi ni on nije ocekivano napredovao.

Opci dojam je da smo odigrali hrabro, bez srljanja za razliku od prerhodnih godina i djelovalo je ovo dosta smirenije. Razlika u kvaliteti je ogromna i cak se na terenu i rezultatu nije toliko ni primjetilo, ako cemo realno.
Vidicemo protiv Portugala gdje smo, kad imamo ipak manji pritisak na nas gdje mozemo igrati i ganjati pobjedu (mada ljudi trehnuse francuze pa ti gledaj sad 😁).

Ako pobijedimo, sta i kako dalje?
Nemoj zezati, Perić odličan večeras, tri gola, 2-3 asistencije za pivote i 2-3 asistencije za Panića.
Baš tako, kada je konačno ( i to opet igrom slučaja ) dobio malo više vremena na parketu, da osjeti, uđe u ritam, pokazao je svoje prednosti.

Avatar
Bazinga12345
Postovi: 4756
Pridružen/a: 17 jul 2017, 15:42
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Bazinga12345 » 10 jan 2020, 22:18

Mi bez kontri nemamo sta tražiti protiv iole ozbiljnije reprezentacije.
⭐ Velež Mostar ⭐

Zadnja klupa

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Mancini » 10 jan 2020, 22:18

gruezi je napisao/la:
10 jan 2020, 22:08


Zapravo jedino sto je sjebano je to sto balije nemaju akademije za prouzvodnju vlastitih igraca u bilo kojem sportu niti ima plana ni viseg cilja....sda cetnici koce bosnjake u svemu a pogotovo u sportu...potencijal za rukomet je daleko veci nego za fudbal recimo ali uvijek se upire prstom u skutore i vlahe kao kocnicare a ko koci bosnjake vise od kockastoglavih turkbalijskih sda seljacina...kako ce skutor sprijecit ulaganje u akademije u rukometnim gradovima tipa gv ili maglaj?
Kakvo dno od čovjeka moraš biti da spominješ balije, SDA i ostale gluposti. Država za čovjeka postaje sve ofirnija sa uvredama. :puke:
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 10 jan 2020, 22:18

Nebi Peric ni dobio neku znacajnu minutazu,da se Karacic nije povredio
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
Fowl95
Postovi: 2268
Pridružen/a: 03 apr 2019, 19:59
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fowl95 » 10 jan 2020, 22:18

DamirT je napisao/la:
10 jan 2020, 22:13
Jednostavno:Sve pare za rukomet (ako se dobiju) ulagati u gradove u Federaciji.Sarajevo,istocni dio Mostara,Tuzla,Zenica,Maglaj,Vakuf itd. tj.one gradove koji nisu nacionalisticki zadojeni.Samo ignorisati skutoriju,nek ostanu u svom kamenjaru,za bolje i nisu.Iskocit ce jedna generacija koja ce postici nesto vise u rukometu.
hahaha gdje bi bili da igraju samo Bošnjaci
Let's talk about SIX baby!

Avatar
Beduin
Postovi: 16351
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Beduin » 10 jan 2020, 22:19

Raonffa je napisao/la:
10 jan 2020, 22:15
Beduin je napisao/la:
10 jan 2020, 22:12
Od Perica sam ocekivao kroz karijeru da postane Balic za sirotinju, po pitanju finti i asistencija, ali kao i mnogi nasi sportasi ni on nije ocekivano napredovao.

Opci dojam je da smo odigrali hrabro, bez srljanja za razliku od prerhodnih godina i djelovalo je ovo dosta smirenije. Razlika u kvaliteti je ogromna i cak se na terenu i rezultatu nije toliko ni primjetilo, ako cemo realno.
Vidicemo protiv Portugala gdje smo, kad imamo ipak manji pritisak na nas gdje mozemo igrati i ganjati pobjedu (mada ljudi trehnuse francuze pa ti gledaj sad 😁).

Ako pobijedimo, sta i kako dalje?
Nemoj zezati, Perić odličan večeras, tri gola, 2-3 asistencije za pivote i 2-3 asistencije za Panića.
Ne, ne, dobar je bio veceras. Ali kazem pratio sam ga od mladjih dana, pravo atraktivan igrac sa dosta finih poteza i ideja, mislio sam da ce napredovati kroz karijeru i da ce njegova tehnika daleko vise doci do izrazaja, jer ipak u tome uzivaju gledaoci ne samo u fudbalu.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

samoposmatram
Postovi: 5371
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la samoposmatram » 10 jan 2020, 22:20

Ponosan sam na momke. Samo naprijed!
Haseljic maestralno i Peric za malo perfektno u napadu.

Prce na lijevom i Panic i Malinovic na desnom po sedam golova sa oba beka. Sasvim dobro protiv onakve norveske odbrane. Najvaznije je da se Panic pojavio u drugom za nastavak prvenstva.

Buric i Grahovac su bili sjajni protiv onakvog napada.

Odbrana nije bila na najvisem nivou previse je trema uticala na njih. U momentima je to izgledalo ok.

Kod norvezana je Sagosen imao svoju noc. Od njega ovisi napad norvezana.

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.