Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Avatar
DamirT
Postovi: 13966
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 10 jan 2020, 22:22

Fowl95 je napisao/la:
10 jan 2020, 22:18
DamirT je napisao/la:
10 jan 2020, 22:13
Jednostavno:Sve pare za rukomet (ako se dobiju) ulagati u gradove u Federaciji.Sarajevo,istocni dio Mostara,Tuzla,Zenica,Maglaj,Vakuf itd. tj.one gradove koji nisu nacionalisticki zadojeni.Samo ignorisati skutoriju,nek ostanu u svom kamenjaru,za bolje i nisu.Iskocit ce jedna generacija koja ce postici nesto vise u rukometu.
hahaha gdje bi bili da igraju samo Bošnjaci
Nek igraju i ostali nemam nista protiv toga ali necu da mi stvorimo igraca,iskolujemo ga sto se kaze i Hrvati ga sebi uzmu ili Srbi
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
delinjo
Postovi: 24118
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la delinjo » 10 jan 2020, 22:22

sto bi rekao Lino....OBRANA I SAMO OBRANA
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 10 jan 2020, 22:24

Ibrahim Haseljic protiv Hrvatske 3 od 3,danas protiv Norveske 3 od 3
:bow: :bow:
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....


Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 10 jan 2020, 22:25

Beduin je napisao/la:
10 jan 2020, 22:19
Raonffa je napisao/la:
10 jan 2020, 22:15
Beduin je napisao/la:
10 jan 2020, 22:12
Od Perica sam ocekivao kroz karijeru da postane Balic za sirotinju, po pitanju finti i asistencija, ali kao i mnogi nasi sportasi ni on nije ocekivano napredovao.

Opci dojam je da smo odigrali hrabro, bez srljanja za razliku od prerhodnih godina i djelovalo je ovo dosta smirenije. Razlika u kvaliteti je ogromna i cak se na terenu i rezultatu nije toliko ni primjetilo, ako cemo realno.
Vidicemo protiv Portugala gdje smo, kad imamo ipak manji pritisak na nas gdje mozemo igrati i ganjati pobjedu (mada ljudi trehnuse francuze pa ti gledaj sad 😁).

Ako pobijedimo, sta i kako dalje?
Nemoj zezati, Perić odličan večeras, tri gola, 2-3 asistencije za pivote i 2-3 asistencije za Panića.
Ne, ne, dobar je bio veceras. Ali kazem pratio sam ga od mladjih dana, pravo atraktivan igrac sa dosta finih poteza i ideja, mislio sam da ce napredovati kroz karijeru i da ce njegova tehnika daleko vise doci do izrazaja, jer ipak u tome uzivaju gledaoci ne samo u fudbalu.
Pa dobro, vidi nešto, momak je iz 'blata Premijer lige' došao do Bundeslige i to bez skoro ikakve afirmacije u reprezentaciji. Ok, poziva je bilo, ali šansi za igranje vrlo malo. Recimo braća Burić, Terzić i Panić koji igraju u najboljim klubovima, pored Perića, oni su svi do ovog nivoa stigli dijelom i kroz partije u reprezentaciji, jer su bili legitimni prvotimci dok su još igrali za Gorenje, Zagreb ili Borac. Sa druge strane, Perić je do Goppingena stigao kao treća opcija na srednjem beku u reprezentaciji.

Ne kažem da je sad to nešto presudno, ali je dovoljno da pokaže neki određeni kvalitet, koji je kod njega vidljiv. Da se više forsirao u reprezentaciji, možda bi danas bio u nekom vrhunskom klubu ala Benjamin Burić ili Terzić.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la bombaysaphire » 10 jan 2020, 22:26

Mancini je napisao/la:
10 jan 2020, 22:18
gruezi je napisao/la:
10 jan 2020, 22:08


Zapravo jedino sto je sjebano je to sto balije nemaju akademije za prouzvodnju vlastitih igraca u bilo kojem sportu niti ima plana ni viseg cilja....sda cetnici koce bosnjake u svemu a pogotovo u sportu...potencijal za rukomet je daleko veci nego za fudbal recimo ali uvijek se upire prstom u skutore i vlahe kao kocnicare a ko koci bosnjake vise od kockastoglavih turkbalijskih sda seljacina...kako ce skutor sprijecit ulaganje u akademije u rukometnim gradovima tipa gv ili maglaj?
Kakvo dno od čovjeka moraš biti da spominješ balije, SDA i ostale gluposti. Država za čovjeka postaje sve ofirnija sa uvredama. :puke:

A kakvo dno od čovjeka moraš biti i doći na temu o rukometnoj reprezentaciji i da od milion komentara odgovoriš samo na onaj gdje je sda spomenuta , odnosno da braniš likove koji su unazadili državu za 100 godina :o :o

Baš sam kontao kakav lik moraš biti da na svoje postove lažeš, i sad fino vidim šta si , dno dna sda bot fuj fuj i fuj :sick: :puke:
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61423
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Virtu4l » 10 jan 2020, 22:28

Nije ovo bilo loše obzirom da je protivnik jedna od najboljih ekipa na svijetu. Nešto slično kao Crna Gora sinoć, borbeno, jalovo i bezidejno u napadu, dok smo mogli držati visok tempo bili smo u kakvom takvom egalu, kasnije nas je svaka greška koštala primljenog gola. Jbg, nemamo kvalitet da držimo visok nivo igre svih 60 minuta.

Da budem iskren, prije desetak dana sam se bojao nekog 15+ debakla, ali nakon utakmice sa Hrvatskom mi je bilo jasno da nećemo biti baš kanta za napucavanje na ovom prvenstvu.

U suštini, tu su bili svi problemi koje imamo sve ove godine, nemamo kontra napad, tj. ne osvajamo jeftine lopte koje su preduslov za kontru, u napadu smo jalovi, sa veoma malo jeftinih golova, veoma često bez ideje, izuzetno spori, daleko, predaleko od modernog brzog rukometa.

Mislim da imamo puno pravo da se nadamo pozitivnom rezultatu protiv Portugala. Biće to skroz drugačija utakmica u odnosu na ovu večeras. Portugal je večeras držao visok, fanatičan tempo čitavu utakmicu i sumnjam da mogu odigrati četiri takva poluvremena. Oni su pod pritiskom, pobjeda protiv nas im je sad imperativ, a nisu baš toliko kvalitetni. Imaćemo mi u toj utakmici dosta toga što nismo imali večeras, i kontre, i poklone protivnika, samo nam treba golman na nivou.
Evribadi sej Željo
Željoooo

totasef1
Postovi: 1157
Pridružen/a: 03 mar 2012, 14:22
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la totasef1 » 10 jan 2020, 22:28

Realan poraz. Blo bi 10 razlike da su Norvezani igrali maksimalno zadjih 10 minuta al i oni su malo popustili u odbrani. Da igramo 10 puta sa Norvezanima bilo kod nas ili kod njih izgubili bi jer su bolji a bgm i daleko spremniji. Nekad sa 5 nekad sa 10 a nekad bi u egalu bili skoro do kraja gdje bi nas opet uzeli gol dva razlike.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 10 jan 2020, 22:30

samoposmatram je napisao/la:
10 jan 2020, 22:20
Ponosan sam na momke. Samo naprijed!
Haseljic maestralno i Peric za malo perfektno u napadu.

Prce na lijevom i Panic i Malinovic na desnom po sedam golova sa oba beka. Sasvim dobro protiv onakve norveske odbrane. Najvaznije je da se Panic pojavio u drugom za nastavak prvenstva.

Buric i Grahovac su bili sjajni protiv onakvog napada.

Odbrana nije bila na najvisem nivou previse je trema uticala na njih. U momentima je to izgledalo ok.

Kod norvezana je Sagosen imao svoju noc. Od njega ovisi napad norvezana.
Ma nema odbrane od onoga brate, na stranu 5-6 golova koji su došli kao plod tehničkih grešaka u fazi napada, ali naša odbrana na postavljen napad Norveške je bila vrlo loša izuzev uvodnih 20 minuta. Mislim, nije to ni do naše odbrane, ne mogu npr Vranješ i Mandić braniti Sagosena, Roda, Reinkinda i Johanesena, ne može niko od naših reprezentativaca, može Terzić ali ne može sam individualno na njih trojicu. Da imamo tri igrača Terzićevog kvaliteta, bila bi to druga priča o našoj odbrani.

I to si još imao i Burića koji je bio baš baš raspoložen na golu i skinuo bar pet zicera Norvežanima.

Nadam se da ovaj nivo igre može biti dovoljan da se ozbiljnije "pobijemo" sa Portugalom, bar da imamo egal utakmicu do kraja.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 10 jan 2020, 22:34

Virtu4l je napisao/la:
10 jan 2020, 22:28
Nije ovo bilo loše obzirom da je protivnik jedna od najboljih ekipa na svijetu. Nešto slično kao Crna Gora sinoć, borbeno, jalovo i bezidejno u napadu, dok smo mogli držati visok tempo bili smo u kakvom takvom egalu, kasnije nas je svaka greška koštala primljenog gola. Jbg, nemamo kvalitet da držimo visok nivo igre svih 60 minuta.

Da budem iskren, prije desetak dana sam se bojao nekog 15+ debakla, ali nakon utakmice sa Hrvatskom mi je bilo jasno da nećemo biti baš kanta za napucavanje na ovom prvenstvu.

U suštini, tu su bili svi problemi koje imamo sve ove godine, nemamo kontra napad, tj. ne osvajamo jeftine lopte koje su preduslov za kontru, u napadu smo jalovi, sa veoma malo jeftinih golova, veoma često bez ideje, izuzetno spori, daleko, predaleko od modernog brzog rukometa.

Mislim da imamo puno pravo da se nadamo pozitivnom rezultatu protiv Portugala. Biće to skroz drugačija utakmica u odnosu na ovu večeras. Portugal je večeras držao visok, fanatičan tempo čitavu utakmicu i sumnjam da mogu odigrati četiri takva poluvremena. Oni su pod pritiskom, pobjeda protiv nas im je sad imperativ, a nisu baš toliko kvalitetni. Imaćemo mi u toj utakmici dosta toga što nismo imali večeras, i kontre, i poklone protivnika, samo nam treba golman na nivou.
Nadam se da će Burić nastaviti strašnu formu u kojoj se nalazi u zadnje vrijeme, i večeras je bio odličan, 30% uspješnosti protiv ovakvog protivnika i sa ovako klimavom odbranom ispred sebe je odlično.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
delinjo
Postovi: 24118
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la delinjo » 10 jan 2020, 22:35

Burica je losa odbrana zakinula za bar jos 3,4 odbrane...
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Ahmed45
Postovi: 194
Pridružen/a: 26 sep 2019, 00:52
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Ahmed45 » 10 jan 2020, 22:36

U slucaju da norveska sve pobjedi utakmice,mi dobijemo portugal a izgubimo od francuza jel se u tom slucaju gleda gol razlika samo na utakmicama sa francuskom i portugalom il se broji i ovaj mec protiv norvezana

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la bombaysaphire » 10 jan 2020, 22:37

Protiv Portugala moramo zabiti bar 4-5 laganih golova ,ako mislimo ući u egal...

Kako me nervira činjenica da godinama nemamo kontre i da kad igrača više imamo , haj što ne zabijemo gol nego grešku napravimo i protivnik iskoristi našeg igrača više, ko god je na klupi te dvije stvari su nažalost "konstantne" ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la gruezi » 10 jan 2020, 22:39

Fowl95 je napisao/la:
10 jan 2020, 22:18
DamirT je napisao/la:
10 jan 2020, 22:13
Jednostavno:Sve pare za rukomet (ako se dobiju) ulagati u gradove u Federaciji.Sarajevo,istocni dio Mostara,Tuzla,Zenica,Maglaj,Vakuf itd. tj.one gradove koji nisu nacionalisticki zadojeni.Samo ignorisati skutoriju,nek ostanu u svom kamenjaru,za bolje i nisu.Iskocit ce jedna generacija koja ce postici nesto vise u rukometu.
hahaha gdje bi bili da igraju samo Bošnjaci
Mozda cak i bolji nego sad kad ti igraju maglajlijni propaliteti...desni bek bi bio kritican ostsle pozicije sasvim ok

Avatar
FoxMulder
Postovi: 1639
Pridružen/a: 29 avg 2019, 21:31
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la FoxMulder » 10 jan 2020, 22:43

Čestitke našim momcima. Igralo se koliko se može u ovom trenutku.

Potući se protiv Portugala i Francuske i prolazimo dalje!
Ko ne voli Želju, jadna mu majka.

Avatar
delinjo
Postovi: 24118
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la delinjo » 10 jan 2020, 22:43

FoxMulder je napisao/la:
10 jan 2020, 22:43
Čestitke našim momcima. Igralo se koliko se može u ovom trenutku.

Potući se protiv Portugala i Francuske i prolazimo dalje!
:mrgreen:
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Avatar
Fowl95
Postovi: 2268
Pridružen/a: 03 apr 2019, 19:59
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fowl95 » 10 jan 2020, 22:44

gruezi je napisao/la:
10 jan 2020, 22:39
Fowl95 je napisao/la:
10 jan 2020, 22:18
DamirT je napisao/la:
10 jan 2020, 22:13
Jednostavno:Sve pare za rukomet (ako se dobiju) ulagati u gradove u Federaciji.Sarajevo,istocni dio Mostara,Tuzla,Zenica,Maglaj,Vakuf itd. tj.one gradove koji nisu nacionalisticki zadojeni.Samo ignorisati skutoriju,nek ostanu u svom kamenjaru,za bolje i nisu.Iskocit ce jedna generacija koja ce postici nesto vise u rukometu.
hahaha gdje bi bili da igraju samo Bošnjaci
Mozda cak i bolji nego sad kad ti igraju maglajlijni propaliteti...desni bek bi bio kritican ostsle pozicije sasvim ok
Sigurno
Let's talk about SIX baby!

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19261
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la bodi123 » 10 jan 2020, 22:45

bombaysaphire je napisao/la:
10 jan 2020, 22:37
Protiv Portugala moramo zabiti bar 4-5 laganih golova ,ako mislimo ući u egal...

Kako me nervira činjenica da godinama nemamo kontre i da kad igrača više imamo , haj što ne zabijemo gol nego grešku napravimo i protivnik iskoristi našeg igrača više, ko god je na klupi te dvije stvari su nažalost "konstantne" ...
Mene nervira što oni i ne pokušavaju trčat kontre. Daj barem baci je gore čovjeku pa makar i grešku napravili neće mi bit krivo.

Imali smo barem 4-5 situacija gdje bi običnim pasom prema naprijed izbacili krila pred gol Norveške al niko ne smije poslat loptu, nevjerovatna stvar.

Nemamo razigravače za tranziciju uopšte. Dovoljno je vidjeti koliko je puta Sagosen uposlio svoje saigrače poslije dobrih odbrana, a koliko mi, i to je najmanje 7-8 razlike u startu za njih.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
delinjo
Postovi: 24118
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la delinjo » 10 jan 2020, 22:48

pa mozda bi i bacili da ima neko snage i da je malo brzi da istrci gore,kome ce baciti,duhu ? :D
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Avatar
DamirT
Postovi: 13966
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 10 jan 2020, 22:48

Ma kontre su najvise presudile.Oni su sigurno 7 golova dali iz kontri mi 1.Ostalo koliko toliko dobro
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.