Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
40%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
25
13%
 
Ukupno glasova: 189

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 10 okt 2011, 00:35

za početak bi Obradovića obrisao sa tvog spiska ;)

evo ovo bi ja pozvao ...

GOLMANI:
Šarić , Grahovac , Burić

SREDNJI BEKOVI:
Doborac , Karačić Ivan , Medžić

LIJEVA KRILA:
Stojanović , Vedran Delić , edit: Čakić

DESNA KRILA:
Vražalić , Velić

LIJEVI BEKOVI:
Edin Bašić , Terzić , Prce

DESNI BEKOVI:
Darko Martinović , Panić , Malinović

PIVOTI:
Toromanović , Sabljić , Burić

SAMO ODBRANA:
Vranješ
Zadnja izmjena: no rules, dana/u 10 okt 2011, 16:56, ukupno mijenjano 1 put.

adn_sah
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la adn_sah » 10 okt 2011, 10:29

Dobar spisak "no rules". Samo mozda jos Čakića iz Bosne ubacit tu jer dobar je na srednjem, odlican na krilu, a i u odbrani igra jako dobro

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 10 okt 2011, 16:56

heh omišljao sam se za Čakića , al nisam znao na koju poziciju da ga stavim srednji ili krilo , pa sam ga i preskočio , na krilu ga nisam vidio odavno da igra , ali vjerovatno će dobiti i on poziv od "XY" selektora , jer je konstantno tu u reprezentaciji... , nego imali još neko dobro desno krilo jer Velić kako vidim slabo ulazi u igru u NEXE-u , a Jaškića nema ni na mapi ...

Avatar
Rosas7
Postovi: 3998
Pridružen/a: 24 jul 2010, 10:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Rosas7 » 12 okt 2011, 14:11

no rules je napisao/la:za početak bi Obradovića obrisao sa tvog spiska ;)

evo ovo bi ja pozvao ...

GOLMANI:
Šarić , Grahovac , Burić

SREDNJI BEKOVI:
Doborac , Karačić Ivan , Medžić

LIJEVA KRILA:
Stojanović , Vedran Delić , edit: Čakić

DESNA KRILA:
Vražalić , Velić

LIJEVI BEKOVI:
Edin Bašić , Terzić , Prce

DESNI BEKOVI:
Darko Martinović , Panić , Malinović

PIVOTI:
Toromanović , Sabljić , Burić

SAMO ODBRANA:
Vranješ
za pivota treba zvati dzebu iz izvidjaca,dobar igrac
Volim ZRINJSKI,volim MOSTAR,svaki kamen ovoga grada,nek se zna da u njemu vojska ULTRASA vlada
Prvak BiH- 2004/2005, 2008/2009, 2013/2014
Pobjednik Kupa BiH-2007/2008
http://youtu.be/eg6aEePF5B4

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 16 okt 2011, 00:11

iz jucasnjeg avaz sporta:

Izvrsni odbor Rukometnog saveza Bosne i Hercegovine trebao bi se sastati danas kako bi razmotrio pristigle prijave
na konkurs za izbor novog selektora muske rukometnereprezentacije BiH.
U utrci su, nakon konkursa, ostala tri kandidata - Senjanin Maglajlija, aktuelni sportski direktor reprezentacije nekadasnji trener Zagreba, zatim GoranSuton, bivsi trener njemackog Dizeldorfa, te Goran Stojic rukometni radnik
iz Doboja.

Avatar
VanBasten
Moderator
Postovi: 6792
Pridružen/a: 27 nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la VanBasten » 17 okt 2011, 10:22

Raskol među čelnicima Saveza (Avaz)

http://img683.imageshack.us/img683/8531 ... adfj2q.png" onclick="window.open(this.href);return false;
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

adn_sah
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la adn_sah » 17 okt 2011, 16:26

Ko je ovaj Josip Glavas?? Koje je ekipe treniro, gdje je trenutno??

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la legenda reala » 17 okt 2011, 16:34

adn_sah je napisao/la:Ko je ovaj Josip Glavas?? Koje je ekipe treniro, gdje je trenutno??
Ako se dobro sjećam ,to je onaj čovjek što je vodio onaj super jaki Izviđač,sa Terzićem,Alilovićem,Buntićem ,i kad ih je doveo do polufinala EHF KUPA ;)
Nek me neko ispravi ako griješim ;)
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

adn_sah
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la adn_sah » 17 okt 2011, 17:04

legenda reala je napisao/la:
adn_sah je napisao/la:Ko je ovaj Josip Glavas?? Koje je ekipe treniro, gdje je trenutno??
Ako se dobro sjećam ,to je onaj čovjek što je vodio onaj super jaki Izviđač,sa Terzićem,Alilovićem,Buntićem ,i kad ih je doveo do polufinala EHF KUPA ;)
Nek me neko ispravi ako griješim ;)
mucicev covjek izgleda??

Dervencanin
Postovi: 230
Pridružen/a: 13 jul 2011, 08:35
Lokacija: Derventa
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Dervencanin » 17 okt 2011, 18:51

adn_sah je napisao/la:
legenda reala je napisao/la:
adn_sah je napisao/la:Ko je ovaj Josip Glavas?? Koje je ekipe treniro, gdje je trenutno??
Ako se dobro sjećam ,to je onaj čovjek što je vodio onaj super jaki Izviđač,sa Terzićem,Alilovićem,Buntićem ,i kad ih je doveo do polufinala EHF KUPA ;)
Nek me neko ispravi ako griješim ;)
mucicev covjek izgleda??
Dervencanin, izdanak cuvene Derventske skole rukometa, covjek koji je od nicega stvorio super jaki Izvidjac, u bivsoj jugi vodio mnogo klubova, kao i u inostranstvu i njegovo znanje, strucnost i sve ostalo uopste nisu upitni...Upitan je nacin izbora, rad saveza, atmosfera oko reprezentacije.U normalnim okolnostima niko ne bi imao rijeci protiv Josipa Glavasa...ovako kako god zavrsi, donji smo jer nece biti sloge, dobre atmosfere u repki...jbg kad ljudi vode savez kako vode...

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 17 okt 2011, 18:57

i kad ce se sad znati (fiksno) ko je selektor?
hvala. selam

Dervencanin
Postovi: 230
Pridružen/a: 13 jul 2011, 08:35
Lokacija: Derventa
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Dervencanin » 17 okt 2011, 19:10

edinjo-bih je napisao/la:i kad ce se sad znati (fiksno) ko je selektor?
hvala. selam
E jedino da razbacimo grah...Nazalost to ni DRAGI ALLAH nezna...Zalosno, ko nam vodi sport, upropastava vec nekoliko prilika da odemo na veliko takmicenje, a imamo igrace, strucnjake, sve osim saveza...

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 17 okt 2011, 23:35

Čuj, Mucić ''spašava'' bh.rukomet! :o
Preozbiljna situacija da bi se čovjek smijao, plakanje ne pomaže....

S.Mucić falsifikator i muljator, koji osta bez kazne zbog sprječavanja doping kontrole (što li?) one omladine koju ''akademija'' odgaja za hrvatske selekcije i klubove "spašava" bh.rukomet!
Bruka. :evil:

Josip Glavaš – trener koji je najveće uspjehe prije rata napravio sa dobojskom Slogom, pa se vrlo kratko okušao u tada šampionskom Borcu – BL, a potom bio u nekoliko klubova ali uvijek relativno kratak period.... pauzirao..... :?:
Često koristio stručno mentorstvo Abasa Arslanagića (on ga je svojevremeno i doveo u Borac i uzeo kao pomoćnika u reprezentaciji ex-YU na OI - Seul 1988, bronzana medalja) i njegove planove rada, ali nikad trener većeg kalibra.

Da, bio je i trener Izviđača u kad su Ljubušaci imali respektabilnu ekipu ali su ga dosta brzo smijenili! Zašto li? :shock:
Postavili ga za nekakvog 'koordinatora' u klubu da bi postao i 'glavni strateg' na toj ''ljubuškoj akademiji''....mada je više služio za zadovoljavanje raznih potreba 'spasioca' Mucića.....

Stručnost mu se ne može osporiti, zna puno o rukometu ali njegov problem je vođenje ekipe na utakmicama i autoritet kod igrača – jednostavno, nema 'karakter' za velikog trenera, povija se kako vjetar puše, a njegovim drugim osobinama ne bi – nije pristojno, pogotovo što je čovjek u poznijim godinama.... :roll:

U svakom slučaju Josip Glavaš nije rješenje za selektora BiH, naprotiv – to se ne smije nikako dozvoliti, za dobrobit bh.rukometa.

Nadam se da ove 'namjere' muljatora S.M. $ Co. neće proći, jer to bi bilo perfidno rušenje bh.rukometa... V.Rađa je 'mala maca'.... :oops:

PS:
I ne vjerujem toj individui S.M. da je razgovarao sa Irfanom Smajlagićem sve dok tu informaciju ne potvrdi neko ozbiljniji, odnosno sam Smajlagić.
Možda se varam, ali imam pravo da sumnjam pogotovo nakon svega što je S.M. radio i radi.
Zadnja izmjena: Trigger, dana/u 17 okt 2011, 23:51, ukupno mijenjano 1 put.
Bosno moja poharana....

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Dylan Dog » 18 okt 2011, 00:08

Realno,usudit cu se reci da smo mi evropska reprezentacija sa najkvalitetnijim igrackim kadrom a da nikad nije otisla na neko veliko takmicenje.
Teric,Prce,Toromanovic,Tahirovic,Stojanovic,Jaskic i Haramandic(nekad su bili vrlo dobri),pa Doborac,Martinovic,i onaj smrad Obradovic(covjek koji je radi bratove svadbe propustio utakmice baraza protiv Madjarske,za koje se termin znao mjecima unaprijed :twisted: )..

Ta generacija(Mada Prcea nije bilo koliko se sjecam)je dozivjela vrhunac u utakmicama protiv Madjarske,kada su nas sudije pokrali kao rijetko kada,pred ocima svih nas sudili sve u korist Madjara..i to je bio kraj..
Jos smo malo disali u onim kvalifikacijama kada smo bili sa Srbijom i Rusijom u grupi,no vec tada se osjetio lagani pad..
Reprezentacija je pala sada na najnize grane,dere nas nekakva Estonija,fuj..
Mislim da vise reprezentacija nije toliko ni atraktivna,sumljam da mogu previse dvorana u BiH napunit ko nekad..
Sramota da se nikad nigdje nismo plasirali,a imali smo sasvim dovoljno kvalitetne igrace za to..

Ko je kriv,da li selektori,onaj matori sto za 50 godina trenerske karijere nije naucio da postoji nesto sto se zove "izmjena"vec forsirao istu postavu 60 minuta,ili poslije njega gospodin privatni poduzetnik koji nije u stanju sa ovakvim igracima ni Luksemburga dobiti..

Ko je kriv?


Napisah ovo u jednom dahu,mozda ima gresaka..
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la shaman7 » 18 okt 2011, 10:15

GORAN SUTON NEMA ZVANJE VIŠEG TRENERA RUKOMETA HAHAHAHAAHHAHAHAAH

Čovjek vodio duseldorf (ili kako se već piše) u Bundes ligi, pored redovnih seminara u njemackoj odrzava i seminare o svom trošku, cak ima i grupa na fb gdje postavlja slike, video klipove sa seminara i slično..
Sto se tice Maglajlije, to neznam, ali za ovog gore sam 100 % siguran

Covjeku koji je dao ovu informaciju za AVAZ predlazem da se baci s obliznjeg mosta..

adn_sah
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la adn_sah » 18 okt 2011, 10:17

Mislim da je Maglajlija najbolje rjesenje. Pitanje bi kolko bi pipe uradio sa svojim autoritetom. Imam osjecaj da bi se jos vise raspalo. Maglajlija je bio tu prethodne kvalifikacije, zna igrace, igraci znaju njega, ima iskustva, a mislim i da bi igrali cijenili.

Avatar
Rosas7
Postovi: 3998
Pridružen/a: 24 jul 2010, 10:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Rosas7 » 18 okt 2011, 14:03

maglajlija najbolje rjesnje definitivno,ali i glavas je po meni dobar covjek za klupe repke bih ima uspjehe i zna svoj poso
Volim ZRINJSKI,volim MOSTAR,svaki kamen ovoga grada,nek se zna da u njemu vojska ULTRASA vlada
Prvak BiH- 2004/2005, 2008/2009, 2013/2014
Pobjednik Kupa BiH-2007/2008
http://youtu.be/eg6aEePF5B4

Avatar
Freddy Krueger
Postovi: 221
Pridružen/a: 16 apr 2011, 16:10
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Freddy Krueger » 23 okt 2011, 00:34

Tko je novi selektor i kad će biti objavljen širi spisak igrača?
"Welcome to prime time, bitch!"

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 23 okt 2011, 20:09

ja sve sta znam je, da ce smajo karacic objaviti spisak. najvjerovatnije ce junuzovic voditi ekipu protiv kipra, maglajlija ce ostati za sad na staroj funkciji. problem je sto onaj "komitet" u visu "mucic, milicevic, radja, golic i omerbasic ili kako se zove lik" imaju veto na spisak karacica i tako imaju pravo da se njemu protive ako to zazele.

to sam saznao iz avaz-sporta.
selam

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 23 okt 2011, 21:43

aleksandar_veliki je napisao/la:.....Spisak je objavljen, odnosno poslan je EHF-u, nemaju ovi nikakav veto, i Junuzovic nece ostati. Otvorile su se neke nove opcije, samo nisam optimistican. Pipe bi to sve doveo u red.
Nemoj Pipeta - doveo bi "pola Hrvatske" u reprezentaciju... :mrgreen:
Ne treba nama stručnost nego 'podobnost'.....
Bosno moja poharana....

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.