Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

edinjo-bih
Kontakt:

PostPostao/la edinjo-bih » 23 apr 2018, 18:10

Želim da Euro 2020. bude kruna za naše asove

Autor: E. B.

Umjesto za pripreme za junski baraž za Svjetsko prvenstvo, rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine iskoristila je nedavno okupljanje za uigravanje akcija i provjeru igrača za ono što ih očekuje tek u oktobru, odnosno uoči starta kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine u Austriji, Norveškoj i Švedskoj.

Dvije utakmice s Crnom Gorom više su zabrinule selektora naših domaćina u Podgorici Dragana Đukića, jer su se Crnogorci pripremali za baraž s Hrvatskom, a poslije pobjede od 21:18, upisali su i poraz od našeg A-tima sa 25:29.

Šansa mladima

- Kao i uvijek, za nas je važno da smo proveli neko vrijeme zajedno i trenirali - kaže selektor BiH Bilal Šuman, koji je dao priliku i nekim novim imenima.

- Bilo je važno da mlađi osjete i vide kako to sve izgleda. Prvenstveno mislim na pivota Dragana Vrgoča i najmlađeg igrača Edina Klisa.

Klis je potencijal, tek je napunio 18 godina. U njegovoj generaciji postoje još dva-tri zanimljiva igrača, koji će brzo doći na vrata reprezentacije.

Vrgoč je 203 centimetra visok pivot, fizički je veoma jak, ali je u holandskom prvenstvu imao povredu šake pa nije dobio mnogo minuta u igri. Probat ću još nekoliko akcija s njim u budućnosti - kaže selektor.

Svoje mjesto na spisku je opet zaslužio i Mostarac Vedran Delić, lijevo krilo Zrinjskog.

- On i Tomislav Nuić podijelili su minute protiv Crne Gore. Pokazao je kvalitet. Uz njih dvojicu, tu imamo i Alena Ovčinu, zadovoljan sam širinom - ističe Šuman.

Selektor će probati proširiti kadar te osnažiti reprezentaciju kvalitetnim izborom na svakoj poziciji.

Novo ime

- Imam u planu još jedno novo ime, radi se o lijevom i srednjem beku koji igra u Francuskoj. Imamo tu Josipa Perića, Marka Tarabochiju, odnosno generaciju igrača koja može igrati zajedno barem četiri godine, što je vrlo važno.

Imamo i onih iskusnijih, kao što su Nikola Prce, Mirsad Terzić, Muhamed Toromanović… koji imaju kvalitet i mogu još doprinijeti. Bit će u timu dok god su na ovom nivou.

Cilj mi je da naši asovi nastupe na Euru 2020., jer bi to bila kruna za sve te momke, koji su tu već 10-12 godina, a pojedini, kao Terzić, čak i više. Velika mi je želja i da im nađemo poslije mjesto u rukometnim strukturama - zaključio je Šuman.

Pripreme u Brčkom

Sljedeće okupljanje BiH će imati krajem maja i početkom juna.

- Dogovorio sam sa selektorom Mađarske Ljubom Vranješom da idemo u Budimpeštu 30. i 31. maja, a sa Mađarima ćemo odigrati najmanje jednu utakmicu. Bit ćemo njihovi gosti tri dana - kaže Šuman.

Potom slijede mini pripreme u Brčkom. Prvu utakmicu kvalifikacija za Euro 2020. naša selekcija igrat će u Bjelorusiji između 24. i 28. oktobra.

Domaće pobjede

Reprezentacija BiH smještena je u grupu 5 kvalifikacija za Euro 2020. Iz osam grupa na Euro idu po dvije najbolje ekipe i četiri najbolje trećeplasirane.

- Bjelorusija i Češka su veoma kvalitetne ekipe. Od Finske su sve ostale tri ekipe bolje. Pobjede kod kuće vode nas na EP - kaže Šuman.

zlatnidjecaci
Kontakt:

PostPostao/la zlatnidjecaci » 23 apr 2018, 23:03

Selektor je sve rekao. Nema ništa nejasno. Ugasite forum. Laprdamo bez potrebe čovjek ima viziju. Sa veteranima na euro.

DaVinci
Kontakt:

PostPostao/la DaVinci » 25 apr 2018, 01:38

zlatnidjecaci WroteColonSelektor je sve rekao. Nema ništa nejasno. Ugasite forum. Laprdamo bez potrebe čovjek ima viziju. Sa veteranima na euro.

Bilal Suman je moralna gromada ... insan koji bi u svakom drugom fahu bio primjer za narodne mase ... u ovom fahu ce na kraju kvalifikacija dobit' otkaz iliti ugovor mu nece biti produzen ... na njegovu zalost, moral se jos nikad nije plasirao na EP/SP ... :kafa:

no rules
Kontakt:

PostPostao/la no rules » 25 apr 2018, 16:36

To je to !!!

Josip Peric
u Njemackom Gopingenu od sljedece sezone ! :clap: :bih:

zlatnidjecaci
Kontakt:

PostPostao/la zlatnidjecaci » 25 apr 2018, 18:50

Bravo Josipe majstore. Nek šupci crknu od muke. Mukotrpan rad se uvijek naplati.

Raonffa
Kontakt:

PostPostao/la Raonffa » 25 apr 2018, 19:58

Bravo Jole, onakav talenat ne može proći nezapaženo :)
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

DaVinci
Kontakt:

PostPostao/la DaVinci » 26 apr 2018, 00:43

no rules WroteColonTo je to !!!

Josip Peric
u Njemackom Gopingenu od sljedece sezone ! :clap: :bih:

Nadacemo se da ce mu odsad i selektori vise vjerovati ... tesko ce bit' svarit' igranje u Gopingenu i bit' rezerva Karacicu i Tarabokiji ...

mirsad993
Kontakt:

PostPostao/la mirsad993 » 26 apr 2018, 13:27

mirsad993 WroteColon
Perić je naš najbolji srednji bek unazad 3-4godine samo što će kod Šumana igrati redovno kad napuni 30godina, onakve asistencije i onakav uticaj na napad Karačić i Tarabochia nikad neće imati što se da vidjeti i okom navijača da su nam napadi puno statičniji kad igramo bez Perića. Sa Perićem u paru i Malinović je puno produktivniji, jos nekog lijevog nafatati i vanjska linija za sljedećih 10godina super isforsirat jedne kvalifikacije tako glavu dam da bi se odmah vidio rezultat još sa više minuta bi dobili više i samopouzdanja što im svakako fali nakon par nezgodnih povreda i minuta na kapaljku

Napisah prije manje od mjesec dana.
Drago mi što je potpisao kao da mi je regres bio, svaka čast i za ovaj članak na duplom sportu. Al ko što gledam u oktobru će opet biti prva opcija al nakon Karačića i Tarabochie :plac:

zlatnidjecaci
Kontakt:

PostPostao/la zlatnidjecaci » 26 apr 2018, 23:22

Koji smo mi društveni odron .Slušam šupke cijeli dan koji su nipodaštavali Josipa Periča kako ga sad veličaju i hvale. Kakav preokret. Momka su pljuvali kako igra u usranoj Rumuniji u stvari uopšte ne igre nego grije klupu i onda Gepingen. Kvalitet je neupitan i bude prepoznat kad tad i uvijek je više cijenjen vani nego kod nas. Da li če sada Bilal svatiti da je maestro Perič daleko kvalitetniji od jednostranog i potrošenog Karačiča??? Čisto sumnjam. Čovjek tvrdoglavo srlja u propast. Baho lupeta u toku prenosa kako se Karačič baca na glavu i daje posljednji atom snage za BiH. A koji to igrač se ne baca na glavu i ne daje posljednji atom snage kad istrči na parket? Treba i nekog kvaliteta i ideje osim borbenosti. Neko je napisao ranije da je Bilal moralna ljudima što želi da nagradi naše rukometne veterane odlaskom na euro 2020 -te ali da li je moralno to što ne poziva mlađe koji bi trebalo da su tu??? I na kraju gdje ste miševi koji pišete bljuvotine da Peričev otac ( između ostalih) ima para i da ga zato zovu u repku. Mora da je potplatio i Gepingen da ga uzmu. Sakrijte se miševi i pis. Bravo Josipe. Igrao ili ne igrao ostače zabilježeno da si bio u Bundes ligi a neče ni Šumanovanova biti dovijeka zadnja.

zlatnidjecaci
Kontakt:

PostPostao/la zlatnidjecaci » 26 apr 2018, 23:27

P.S. Ovaj novinar A.Čulič je medicinski fenomen. Frajer piše najgluplje kolumne koje postoje. Kakvi čepovi kakva sranja.

Hantraga
Kontakt:

PostPostao/la Hantraga » 26 apr 2018, 23:28

Ako je Perić naš najbolji srednji bek, **** nas. Igrač čija je uloga u reprezentaciji upravo srazmjerna kvalitetu.

no rules
Kontakt:

PostPostao/la no rules » 26 apr 2018, 23:49

zlatnidjecaci WroteColonP.S. Ovaj novinar A.Čulič je medicinski fenomen. Frajer piše najgluplje kolumne koje postoje. Kakvi čepovi kakva sranja.

Nemoj tako ... osim cepova pise i o alnaserima , kvacilima , lezajevima , bos pumpama :mrgreen: , a nepise da je Peric prvi strijelac svog tima sa preko 100 pogodaka i da je proglasen za najboljeg igraca Dunaree .

zlatnidjecaci
Kontakt:

PostPostao/la zlatnidjecaci » 27 apr 2018, 00:03

No rules mi se razumijemo. Naravno da ne pišu jer ne znaju. Kao ni večina forumaša. Proglase Rumunsku,Mađarsku i Poljsku ligu bezvrijednim i the ende.Ako tu igraš propalitet si. Da nema novinara Jasmina Tajiča rukomet se nebi ni spominjao. On jedini daje rukometne informacije o našim igračima ali prave informacije o rezultatima, učincima na terenu statistici itd.Ove kolumne, mijenjanje šupka u koji se uvlače, podilaženje i pisanje pikanterija su čiste gluposti i žuta štampa.

no rules
Kontakt:

PostPostao/la no rules » 08 maj 2018, 18:26

Josip Perić: Nisam se nadao potpisu za Goppingen

San svakog rukometaša je igrati u Bundesligi, a upravo to je, u transferu koji je stigao pomalo iznenađujuće, potpisom za Goppingen na dvije godine postigao Ljubušak Josip Perić.

Srednji bek rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine poslije odlaska iz sarajevske Bosne, gdje je 2011/12. bio glavni igrač, tražio je svoju sreću kroz mađarsku Tatabanj, Katar SC, potom rumunjske klubove Odorhei prošle i Dunarea ove sezone. Upravo u ovom posljednjem dobio je najviše prostora.

Prvi strijelac

– Ova sezona za mene je stvarno bila dobra, imao sam više slobode u igri, ekipa je bila takva da sam imao velike ovlasti. Jednostavno, pogodile su se neke stvari za mene u pozitivnom smislu – priča Perić, koji je regularni dio sezone u rumunjskom prvenstvu završio kao sedmi strijelac lige, a prvi u svom timu.

Njegov individualni učinak u takvoj sezoni nije ostao neprimijećen, pa je prije nekoliko dana Perić potpisao dvogodišnji ugovor s njemačkim Goppingenom, aktualnim osvajačem Kupa EHF, koji trenutno zauzima 11. mjesto u Bundesligi.

– Sve je završeno u nekoliko dana. Pomogao mi je i bivši selektor Dragan Marković, jer su ga Nijemci pitali za mišljenje – kaže ovaj Ljubušak.

U toku je završnica rumunjskog prvenstva, a onda okupljanje reprezentacije i odmor. U novi klub Perić će se javiti sredinom srpnja.

Sazrio sam

– Potpis za klub poput Goppingena je ono za šta se igra rukomet. Bundesliga je san i krajnji domet svih nas. Nadam se da ću imati minutažu. Ako sam već potpisao, logično bi bilo da igram – govori Perić.

Na njegovoj poziciji su reprezentativac Srbije Žarko Šešum i bivši reprezentativac Danske Allan Damgaard.

– Ovo je zaista veliki skok za mene. Iskreno, nisam se baš tome nadao. To je ogroman napredak, ali nadam se da ću nastaviti u tom smjeru. S godinama i iskustvom ipak sam fizički i psihički sazrio za viši nivo – izjavio je Perić.

Favoriti smo u utrci za Euro

Prije odmora, Perić će s ostatkom ekipe imati okupljanje kod izbornika BiH Bilala Šumana te nekoliko prijateljskih utakmica, gdje je središnje i najvažnije gostovanje Mađarskoj u Budimpešti.

– Slijede nam pripreme za kvalifikacije. Grupa za Euro nam je kvalitetna, ali mislim da smo favoriti, pogotovo na domaćem terenu – govori naš reprezentativac.

edinjo-bih
Kontakt:

PostPostao/la edinjo-bih » 08 maj 2018, 22:04

nadam se da ce na ovo okupljanje biti pozvani i sivic, loncar, taj novi srednji/lijevi bek iz francuske i djurdjevic.

ps: sta je sa bojicem, jel ga suman skroz prekrizio i u kakvoj je formi uopste sad!

Raonffa
Kontakt:

PostPostao/la Raonffa » 09 maj 2018, 16:48

Neku noć Lončar najefikasniji u svojoj ekipi sa 7 golova, obezbijedili opstanak u mađarskoj prvoj ligi.

Yebiga, stvarno bi više glupo bilo da se momak ne zove i da ne zaigra aktivno za reprezentaciju. Kad Šuman objavljuje spisak za ove prijateljske?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

RUKOMET8
Kontakt:

PostPostao/la RUKOMET8 » 09 maj 2018, 18:00

Raonffa WroteColonNeku noć Lončar najefikasniji u svojoj ekipi sa 7 golova, obezbijedili opstanak u mađarskoj prvoj ligi.

Yebiga, stvarno bi više glupo bilo da se momak ne zove i da ne zaigra aktivno za reprezentaciju. Kad Šuman objavljuje spisak za ove prijateljske?

Lončar je za svoju ekipu u zadnja tri kola dao 19 golova (bez izvođenja sedmeraca), proglašen dva puta za igrača utakmice... Igra dvostrano i odbranu i napad... Momak koristi priliku kad mu se ukaže. :clap: :clap: Možda mu se "posreći" i u reprezentaciji....

Raonffa
Kontakt:

PostPostao/la Raonffa » 09 maj 2018, 18:41

RUKOMET8 WroteColon
Raonffa WroteColonNeku noć Lončar najefikasniji u svojoj ekipi sa 7 golova, obezbijedili opstanak u mađarskoj prvoj ligi.

Lončar je za svoju ekipu u zadnja tri kola dao 19 golova (bez izvođenja sedmeraca), proglašen dva puta za igrača utakmice... Igra dvostrano i odbranu i napad... Momak koristi priliku kad mu se ukaže. :clap: :clap: Možda mu se "posreći" i u reprezentaciji....

Idiotizam će biti ako mu Bilal ne počne davati šansu.

RUKOMET8
Kontakt:

PostPostao/la RUKOMET8 » 13 maj 2018, 12:45

Raonffa
Kontakt:

PostPostao/la Raonffa » 13 maj 2018, 15:16

Dobar izbor Vladana :thumbup:

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.