Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ElCartel11 » 17 jan 2020, 21:47

U kakvoj smo mi skupini bili sunce ti :rol:
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Avatar
emir79
Postovi: 8759
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la emir79 » 17 jan 2020, 21:56

ElCartel11 je napisao/la:
17 jan 2020, 21:47
U kakvoj smo mi skupini bili sunce ti :rol:
Upravo sad pođoh isto napisati. Najjaca grupa daleko, a nismo se obrukali, sta vise protiv Portugala smo mogli i dobiti, koji se trenutno iživljava nad jednoj Svedskoj. Norvesku i da ne spominjem.

Iz bilokoje druge grupe mi bi isli dalje.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Avatar
AmirBvB
Postovi: 1073
Pridružen/a: 13 maj 2013, 19:38
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la AmirBvB » 17 jan 2020, 22:02

bILaL jE uBLeHa a IgRAčI bOLje Da su SE loPaTe UHvaTiLi nEGo RuKOmEtNe LoPte

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4213
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Ghuraba » 17 jan 2020, 22:08

JohnCleese je napisao/la:
17 jan 2020, 21:38
Danasnji rezultati pokazase da se nismo obrukali ;)
To nam je utjeha od osamostaljenja. :mrgreen:

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 17 jan 2020, 22:20

Gumistucna je napisao/la:
17 jan 2020, 21:42
Trigger je napisao/la:
17 jan 2020, 01:33
Gumistucna je napisao/la:
16 jan 2020, 18:07
Kako se zove ova "pjesma" što svira prije samog početka svake utakmice dosad? :)
Nisam siguran da li 'puštaju' više pjesama, ali zvanična pjesma ovog EP 2020 je:
“All for us” by DJ Wahlstedt | Official EHF EURO 2020 Song
Našao
The Alan Parsons project- Sirius

:)
:salut:
Bosno moja poharana....

Avatar
legenda reala
Postovi: 33808
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la legenda reala » 17 jan 2020, 22:30

emir79 je napisao/la:
17 jan 2020, 21:56
Iz bilokoje druge grupe mi bi isli dalje.
Ma ne bi ni iz jedne, sve ekipe što su prošle su jače od nas, jedino bi možda prošli iz one grupe gdje su Hrvati da smo upali mjesto Srba-CG-Bjelorusa iz ostalih nikako
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
DamirT
Postovi: 13895
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 17 jan 2020, 22:35

legenda reala je napisao/la:
17 jan 2020, 22:30
emir79 je napisao/la:
17 jan 2020, 21:56
Iz bilokoje druge grupe mi bi isli dalje.
Ma ne bi ni iz jedne, sve ekipe što su prošle su jače od nas, jedino bi možda prošli iz one grupe gdje su Hrvati da smo upali mjesto Srba-CG-Bjelorusa iz ostalih nikako
Mogli bi mozda se potuci i u onoj grupi gdje su bili Austrija i Makedonija.Austriju ne bi pobijedili,ali bi se mogli potuci sa ostalim
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
legenda reala
Postovi: 33808
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la legenda reala » 17 jan 2020, 22:36

DamirT je napisao/la:
17 jan 2020, 22:35
legenda reala je napisao/la:
17 jan 2020, 22:30
emir79 je napisao/la:
17 jan 2020, 21:56
Iz bilokoje druge grupe mi bi isli dalje.
Ma ne bi ni iz jedne, sve ekipe što su prošle su jače od nas, jedino bi možda prošli iz one grupe gdje su Hrvati da smo upali mjesto Srba-CG-Bjelorusa iz ostalih nikako
Mogli bi mozda se potuci i u onoj grupi gdje su bili Austrija i Makedonija.Austriju ne bi pobijedili,ali bi se mogli potuci sa ostalim
Ma možda bi dobili Makedoniju i to je to, Austrja i Češka bi nas dobile i eto
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Drape » 17 jan 2020, 22:42

"Nismo se obrukali" je nova važno je učestovati.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 17 jan 2020, 22:45

Što kaže @legenda ne bi prošli dalje ni u jednoj grupi, ali možemo formulisati to na način da bi u bilo kojoj drugoj grupi imali realne šanse da dobijemo barem jednu utakmicu, a samim tim i veće šanse da prođemo dalje.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Fagus501
Postovi: 489
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 17 jan 2020, 22:48

legenda reala je napisao/la:
17 jan 2020, 22:36
DamirT je napisao/la:
17 jan 2020, 22:35
legenda reala je napisao/la:
17 jan 2020, 22:30


Ma ne bi ni iz jedne, sve ekipe što su prošle su jače od nas, jedino bi možda prošli iz one grupe gdje su Hrvati da smo upali mjesto Srba-CG-Bjelorusa iz ostalih nikako
Mogli bi mozda se potuci i u onoj grupi gdje su bili Austrija i Makedonija.Austriju ne bi pobijedili,ali bi se mogli potuci sa ostalim
Ma možda bi dobili Makedoniju i to je to, Austrja i Češka bi nas dobile i eto
Nema šanse da bi ikoga mogli pobjediti u ovim grupama ljudi su jači od nas.Nasa šansa na ovom prvenstvu da nekoga pobijedimo možda Ukrajina,Latvia,Nizozemska već Švica sa Smidom teze.I to da odigramo top dobro a protivnik loše igramo najloši rukomet igramo to sam siguran.Mi smo bili turisti ništa vise protivnici nas ozbiljno shvatili jer su svjesni našeg kvaliteta

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 17 jan 2020, 23:13

Fagus501 je napisao/la:
17 jan 2020, 22:48
legenda reala je napisao/la:
17 jan 2020, 22:36
DamirT je napisao/la:
17 jan 2020, 22:35

Mogli bi mozda se potuci i u onoj grupi gdje su bili Austrija i Makedonija.Austriju ne bi pobijedili,ali bi se mogli potuci sa ostalim
Ma možda bi dobili Makedoniju i to je to, Austrja i Češka bi nas dobile i eto
Nema šanse da bi ikoga mogli pobjediti u ovim grupama ljudi su jači od nas.Nasa šansa na ovom prvenstvu da nekoga pobijedimo možda Ukrajina,Latvia,Nizozemska već Švica sa Smidom teze.I to da odigramo top dobro a protivnik loše igramo najloši rukomet igramo to sam siguran.Mi smo bili turisti ništa vise protivnici nas ozbiljno shvatili jer su svjesni našeg kvaliteta
Slažem se, ali kako to mnogima objasniti?
I kako objasniti da bi isto ili slično prošli i da smo radikalnije podmaldili ekipu, ali bi dobili na iskustvu tih mladića i perspektivi? Naravno, uz iskusnijeg stručnjaka, sa dokazanim trenerskim znanjem.

Mi smo prvaci svijeta u "izgovoru" za bilo kakav neuspjeh i pretvaranje istog u 'nekakav' uspjeh, čak s pridjevom: historijski :roll: !
Bosno moja poharana....

Avatar
emir79
Postovi: 8759
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la emir79 » 17 jan 2020, 23:26

Ovdje se opet kenja po struci. Ponovo se skupilo milion selektora, sad fol ne zna Suman nista. Ma gdje ste strucnjaci fudbala, kosarke, rukometa, bocanja, kriketa, čize-blize, hrkljuša...
Ma duše drage, lijepe, pametne.
Ima li da nesto ne znate? Cudo nam je zemlja toliko u qrcu pored te silne pameti.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

brzi
Postovi: 1147
Pridružen/a: 11 jul 2010, 20:36
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la brzi » 17 jan 2020, 23:27

Izgleda Tarik Kasumović u posljednjeplasiranoj momčadi Hrvatske lige

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la gruezi » 18 jan 2020, 07:08

brzi je napisao/la:
17 jan 2020, 23:27
Izgleda Tarik Kasumović u posljednjeplasiranoj momčadi Hrvatske lige
Je li ovo neka zejebancija? Sta je sa vrancem?

Avatar
DaVinci
Postovi: 2844
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 18 jan 2020, 08:27

Bivši danski rukometaš Lasse Boesen požalio se na uvjete u našem nacionalnom timu, ali predsjednik Upravnog odbora Rukometnog saveza Bosne i Hercegovine Marinko Umičević oštro je demantovao tvrdnje Šumanovog pomoćnika.

“Ja ne znam ko je taj čovjek. Taj čovjek se sam nametnuo i došao tu. Njega Rukometni savez nikada nije angažovao, to je privatna linija našeg selektora. On nema nikakav odnos s Rukometnim savezom, a njegova izjava je u najmanju ruku bezobrazna i sramna. Rukometaši BiH su pripreme obavili u hotelu s pet zvjezdica, sve im je isplaćeno. Putni troškovi, dnevnice za Hrvatsku, dnevnice tamo, nova oprema. Selektor i on su se tek u Norveškoj sjetili da nemaju doktora i fizioterapeuta i onda su nas zvali iz Norveške da mi hitno šaljemo ta dva čovjeka. A naš selektor i njegov bajni pomoćnik imaju četiri pomoćnika. To nema nigdje na svijetu. I EHF je rekao da mogu biti dva pomoćnika”, kaže Umičević za Klix.ba i dodaje:

“I šta se on petlja da Srbi i Hrvati neće da učestvuju u radu saveza? Kakve su to njegove izjave? Pa ja sam predsjednik pa sam Srbin. Imamo i Srba i Hrvata u reprezentaciji. Kako može da se upusti u takve gluposti. Na koncu konca i njegova je Danska ispala. Nek ide tamo, neka bude selektor Danske. On je za Upravni odbor nepoželjna osoba nakon takvih izjava. Dolazio je na svoju ruku. Mi smo njemu nedavno isplatili 6.000 KM putnih troškova za avionske karte. Ja sam šokiran njegovom izjavom, jer ono je stvarno bezobrazno. I volio bih da se oglasi selektor, da sve to demantuje. Tražim od njega, ako to nije njegovo maslo, da se javi i sve demantuje. Sve smo ljudima platili”, ističe Umičević.

Umičević kaže kako će se Savez nakon istupa Boesena oglasiti saopćenjem.

“Čak smo otišli i jedan dan prije, što nas je koštalo 8.000 KM. Mi smo platili 7.500 KM više zbog toga što selektor nije na vrijeme dostavio spisak igrača. Što nije znao koga će voditi. Šokiran sam njegovom izjavom, ali taj me primitivac ne zanima. Eto mu njegova Danska, ispala je, pa nek ide tamo. Savez će se oglasiti saopćenjem. Ko je taj čovjek? Šta je uradio za savez? Mi smo bez ID broja sve platili. Avansno je sve plaćeno, hotel s pet zvjezdica, Hrvatska, Zagreb, Poreč, pet igrača više. Mi vodimo 19 rukometaša, a Njemačka vodi 15-16. Očekujem da selektor demantuje, pa i kapiten reprezentacije. Ako je to zaista tako, onda nemamo šta tražiti. Ni mi s njima, ni oni s nama”, kaže Umičević.
:puke:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

samoposmatram
Postovi: 5358
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la samoposmatram » 18 jan 2020, 08:54

DaVinci je napisao/la:
18 jan 2020, 08:27
Bivši danski rukometaš Lasse Boesen požalio se na uvjete u našem nacionalnom timu, ali predsjednik Upravnog odbora Rukometnog saveza Bosne i Hercegovine Marinko Umičević oštro je demantovao tvrdnje Šumanovog pomoćnika.

“Ja ne znam ko je taj čovjek. Taj čovjek se sam nametnuo i došao tu. Njega Rukometni savez nikada nije angažovao, to je privatna linija našeg selektora. On nema nikakav odnos s Rukometnim savezom, a njegova izjava je u najmanju ruku bezobrazna i sramna. Rukometaši BiH su pripreme obavili u hotelu s pet zvjezdica, sve im je isplaćeno. Putni troškovi, dnevnice za Hrvatsku, dnevnice tamo, nova oprema. Selektor i on su se tek u Norveškoj sjetili da nemaju doktora i fizioterapeuta i onda su nas zvali iz Norveške da mi hitno šaljemo ta dva čovjeka. A naš selektor i njegov bajni pomoćnik imaju četiri pomoćnika. To nema nigdje na svijetu. I EHF je rekao da mogu biti dva pomoćnika”, kaže Umičević za Klix.ba i dodaje:

“I šta se on petlja da Srbi i Hrvati neće da učestvuju u radu saveza? Kakve su to njegove izjave? Pa ja sam predsjednik pa sam Srbin. Imamo i Srba i Hrvata u reprezentaciji. Kako može da se upusti u takve gluposti. Na koncu konca i njegova je Danska ispala. Nek ide tamo, neka bude selektor Danske. On je za Upravni odbor nepoželjna osoba nakon takvih izjava. Dolazio je na svoju ruku. Mi smo njemu nedavno isplatili 6.000 KM putnih troškova za avionske karte. Ja sam šokiran njegovom izjavom, jer ono je stvarno bezobrazno. I volio bih da se oglasi selektor, da sve to demantuje. Tražim od njega, ako to nije njegovo maslo, da se javi i sve demantuje. Sve smo ljudima platili”, ističe Umičević.

Umičević kaže kako će se Savez nakon istupa Boesena oglasiti saopćenjem.

“Čak smo otišli i jedan dan prije, što nas je koštalo 8.000 KM. Mi smo platili 7.500 KM više zbog toga što selektor nije na vrijeme dostavio spisak igrača. Što nije znao koga će voditi. Šokiran sam njegovom izjavom, ali taj me primitivac ne zanima. Eto mu njegova Danska, ispala je, pa nek ide tamo. Savez će se oglasiti saopćenjem. Ko je taj čovjek? Šta je uradio za savez? Mi smo bez ID broja sve platili. Avansno je sve plaćeno, hotel s pet zvjezdica, Hrvatska, Zagreb, Poreč, pet igrača više. Mi vodimo 19 rukometaša, a Njemačka vodi 15-16. Očekujem da selektor demantuje, pa i kapiten reprezentacije. Ako je to zaista tako, onda nemamo šta tražiti. Ni mi s njima, ni oni s nama”, kaže Umičević.
:puke:
Kad Suman izgubi ono malo ekonomske pomoci od igraca i strucnog staba ova reprezentacija ce propasti. Od nastanka reprezentacije pa do danas jedini Radja i Sahman u savezu. To govori da rukomet kao i fudbal kosarka nece uspjeti.

Ko se sjeca ovoga


brzi
Postovi: 1147
Pridružen/a: 11 jul 2010, 20:36
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la brzi » 18 jan 2020, 08:57

gruezi je napisao/la:
18 jan 2020, 07:08
brzi je napisao/la:
17 jan 2020, 23:27
Izgleda Tarik Kasumović u posljednjeplasiranoj momčadi Hrvatske lige
Je li ovo neka zejebancija? Sta je sa vrancem?
Momak je na probi, pa ako je takav kvalitet valjda će proći ;)

Fagus501
Postovi: 489
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 18 jan 2020, 11:41

brzi je napisao/la:
18 jan 2020, 08:57
gruezi je napisao/la:
18 jan 2020, 07:08
brzi je napisao/la:
17 jan 2020, 23:27
Izgleda Tarik Kasumović u posljednjeplasiranoj momčadi Hrvatske lige
Je li ovo neka zejebancija? Sta je sa vrancem?
Momak je na probi, pa ako je takav kvalitet valjda će proći ;)
Tomislav Nuic u Dubrovniku,sa Kasumovicem i nekim skupim igračima pregovaraju hoće opstanak u ligi.Momci vjerovatno čekaju inostrani aranžman u Bh nemoze niko da ih plati pa idu na odmor pola godine

Fagus501
Postovi: 489
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 18 jan 2020, 12:06

Vranješ i Herceg traže novi klub jer Mazarska liga propada osim Vesprema i Segera navodno ostali klubovi duguju po 3 4 Plate igračima glavni sponzori lige zakazali.Vujovic,Bozovic napustili Tatabaniju tako da vas ne začudi da neka bolja imena iz te lige dođe u Bh ili kod susjeda na pola godine.Za rukomet ništa čudno kad prvak evrope duguje 14 Plata ovo su sitnice

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.