Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 08 sep 2018, 19:49

ponovo super partija burica protiv kiela! bravo!

Avatar
DaVinci
Postovi: 2843
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 14 sep 2018, 01:49

Nema nikakvog habera iz EHF-a ... haman da cemo ipak igrati kvalifikacije u oktobru ... mada nesto ne znam jel' ima ikakve fajde od njih ... opet ista meta, isto rastojanje ... :kafa:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
braco
Postovi: 8705
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la braco » 18 sep 2018, 14:29

Bilal Šuman, selektor rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine istakao je za Anadolu Agency (AA) da se za početka kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine priprema kao da “smo Francuska ili Danska“.

Naglašava da je već sastavio spisak od 28 igrača koje mora prijaviti Evropskoj rukometnoj federaciji (EHF) i da je napravio plan priprema, te da će mu u radu pomagati legenda danskog rukometa Lasse Boesen, a da će nekada jedan od najboljih golmana svijeta Kasper Hvidt doći kao gost.

“Napravio sam spisak igrača i plan priprema. Čekam samo zvanično obavještenje iz EHF-a do kada je rok za prijavu igrača za kvalifikacije. Mislim da će dopis stići do kraja ove ili početkom sljedeće sedmice. Napravio sam spisak od 28 igrača, ali ću za prijavu čekati do posljednjeg trenutka, jer se uvijek može dogoditi nešto ne predviđeno“, pričao je Šuman, dodavši:

“Trebali bi se okupiti u nedjelju 21. oktobra. Svaki dan je jako važan, jer već 25. oktobra igramo u gostima kod Bjelorusije. Oni su promijenili termin odigravanja utakmice, pa ćemo morati i mi isto uraditi sa ogledom protiv Češke u Tuzli. Bilo je planirano da igramo 27. oktobra, ali ćemo probati pomjeriti za dan kasnije.“

Šuman kaže da je, što se njega tiče, sve spremno za 21. oktobar i da je sada ostalo da novi ljudi u Rukometnom savezu BiH obezbijede smještaj za reprezentaciju i organizuju putovanje za Minsk.

“U kontaktu sam sa ljudima iz Saveza. Razgovarao sam sa Vojislavom Rađom i Halilom Škaljićem, novim članovima Upravnog odbora, kao i sa Almom Čengić, privremenim operativcem Saveza. Nadam se da će sve biti u redu. Opet kažem, u tom sportskom dijelu pripremam se kao da smo Francuska ili Danska. Imam komunikaciju sa igračima, svi su upoznati sa planom priprema i protivnicima koji nas čekaju u prva dva kola kvalifikacija“, kaže Šuman.

Koliko je ozbiljno shvatio početak kvalifikacija za EP najbolje ilustruje podatak da će mu pomoćnik u stručnom štabu biti proslavljeni danski rukometaš Boesen, koji je sa Danskom, za koju je odigrao 159 utakmica, 2008. godine bio šampion Evrope.

“Za ove kvalifikacije dobićemo pojačanje na klupi u vidu Boesena, koji iza sebe ima ogromno igračko iskustvo što će pokušati prenijeti našim reprezentativcima. To je čovjek koji je osvajao titule u Danskoj i Španiji, sa danskom reprezentacijom igrao velika takmičenja i osvajao medalje. Mislim da će to biti inspirativno za naše momke, ipak, se radi o čovjeku koji je rukomet učio na terenu, a ne iz knjiga. Osim njega doći će i Hvidt, svojevremeno jedan od najboljih golmana na svijetu, koji će biti gost. Želim da nas malo posjeti i razgovara sa igračima, ali naravno i prenese dio znanja našim golmanima. Obavio sam razgovor i sa bivšim bh. reprezentativcem Edinom Bašićem, koji bi također trebao doći na pripreme par dana. Mislio sam da igra, ali se oprostio prije nekoliko mjeseci. No, može biti koristan za nas u svakom pogledu u ta dva ili tri dana koliko bude s nama. Želim tom lijepom, korisnom i kvalitetnom komunikacijom da napravimo nešto dobro“, rekao je Šuman, te naglasio:

“Mislim da je ovo šansa generacije da prvi put ode na Evropsko prvenstvo. Tu je mnogo igrača koji su godinama u reprezentaciji i zaista bi bilo lijepo da karijeru okrune odlaskom na EURO. Oni su isto svjesni te šanse. Protivnici u grupi nisu atraktivni, ali su veoma neugodni, tako da se ne smijemo zavaravati da će biti lako. No, zato sam i pozvao Boesena u stručni štab, jer je on promijenio više ‘rukometnih kultura’. Igrao je u Danskoj, Španiji i Njemačkoj na najvišem nivou. Probao je sve, radio je i kao trener i kao sportski direktor. Mislim da može dosta da nam doprinese. Važno mi je i Hvidt da se pojavi, jer je to rukometna veličina.“

Boesen je tokom karijere igrao za Kolding, Portland San Antonio, Lemgo i Flensburg. Sa Danskom je osim evropskog zlata osvojio svjetsko srebro i bronzu. Hvidt je branio za Ajax Kopenhagen, Cangas, Lemgo, Ademar Leon, Portland San Antonio, Barcelonu, FC Kopenhagen, AG Kopenhagen i Kolding. Na golu Danske stajao je čak 209 puta te osvojio evropsko zlato i tri bronze i svjetsku bronzu.

Šuman je dodao i da je među reprezentativce vratio iskusnog golmana Nebojšu Grahovca, koji već godinama brani u francuskom Chartresu. U posljednje vrijeme zbog privatnih problema nije bio u situaciji da brani za bh. tim, ali je u razgovoru selektoru potvrdio da je sada potpuno spreman da se vrati.

Rukometna reprezentacija BiH u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine igraće u grupi “5“ sa selekcijama Bjelorusije, Češke i Finske. Na EP plasiraće se po dvije prvoplasirane reprezentacije iz svake od osam grupa te četiri najbolje trećeplasirane. Kvalifikacije počinju 24. oktobra ove godine, a završavaju 16. juna 2019. Na EP u Švedskoj, Austriji i Norveškoj po prvi put će nastupiti 24 reprezentacije, a održaće se od 9. do 26. januara.


Avatar
DaVinci
Postovi: 2843
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 18 sep 2018, 19:21

Kako Bilala nije stid da Boesenu i Hvidtu pokaze u kakvim uslovima on priprema repku i igra meceve ... ima ljudima da bude neprijatno ispred njega ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 18 sep 2018, 21:11

.
Zadnja izmjena: Salih1984, dana/u 21 avg 2020, 18:05, ukupno mijenjano 1 put.
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 18 sep 2018, 21:20

Po izjavama se vidi da on neće puno mijenjati roster, tako da opet očekujem da nam Prce bude najozbiljniji igrač u ofanzivi.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
taremuha
Postovi: 838
Pridružen/a: 18 sep 2016, 13:09
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la taremuha » 18 sep 2018, 21:52

Kad bi bar i ostali ljudi u savezu i u drugim savezima bili upola kao Bilal Suman...

Avatar
DaVinci
Postovi: 2843
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 19 sep 2018, 15:07

Raonffa je napisao/la:Po izjavama se vidi da on neće puno mijenjati roster, tako da opet očekujem da nam Prce bude najozbiljniji igrač u ofanzivi.
Zato je Bilal vrhunski insan i patriota ali talashika k'o trener ... djaba svi njegovi ljudski napori kad cemo vec u prvoj utakmici se oprostiti od prvenstva a on ce to skontat tek na kraju istih ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
taremuha
Postovi: 838
Pridružen/a: 18 sep 2016, 13:09
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la taremuha » 19 sep 2018, 15:30

E ako se iz ovakve grupe ne plasiramo, fakat se trebamo ugasit.

bordobijeli
Postovi: 14251
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la bordobijeli » 19 sep 2018, 15:42

taremuha je napisao/la:E ako se iz ovakve grupe ne plasiramo, fakat se trebamo ugasit.
ako nas u cetvrtak ehf ne ugasi

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Hantraga » 19 sep 2018, 15:58

Pa nije baš da imamo najlakšu grupu na svijetu :D Ja se i dalje čudim da će iz trojca Latvija-Estonija-Holandija jedna na EP, a možda i dvije. :D

Grčka/Turska ne bi trebale imati boda u poretku trećeplasiranih (Makedonija i Island su im u grupi).
Švicarska/Belgija također (Hrvatska i Srbija). Možda Švica da može kući nešto Srbima.
Izrael/Kosovo čisto sumnjam (Poljska i Njemačka).
Slovačka/Italija (Mađarska, Rusija) ne bi trebale također skupiti više od 1-2 boda u vrh glave.
A ni Ukrajina ne bi trebala svakako na više od 2 boda recimo (Crna Gora i Danska), ako i to.

Helem, smatram da je dovoljno da osvojimo samo 1 bod kontra Češke/Bjelorusije i da ćemo se plasirati :D Doduše, i da budemo ispred Finske što ne bi trebao biti problem.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 19 sep 2018, 16:45

DaVinci je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Po izjavama se vidi da on neće puno mijenjati roster, tako da opet očekujem da nam Prce bude najozbiljniji igrač u ofanzivi.
Zato je Bilal vrhunski insan i patriota ali talashika k'o trener ... djaba svi njegovi ljudski napori kad cemo vec u prvoj utakmici se oprostiti od prvenstva a on ce to skontat tek na kraju istih ... :zviz:
Ma jeste jbg, to je činjenica, bilo je u početku neke pozitive u igre al' kasnije je to manje više vraćeno na staro, doduše problemi sa Savezom su bili sve gori i gori.

Možda bi Bilal i mogao unaprijediti našu igru i rukomet kada bi se posvetio isključivo igračima i terenu, al' on obavlja poslove od čistačice do predsjednika Saveza, imam osjećaj da njega nema reprezentacija bi se davno ugasila.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
DaVinci
Postovi: 2843
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 20 sep 2018, 16:20

Raonffa je napisao/la:
DaVinci je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Po izjavama se vidi da on neće puno mijenjati roster, tako da opet očekujem da nam Prce bude najozbiljniji igrač u ofanzivi.
Zato je Bilal vrhunski insan i patriota ali talashika k'o trener ... djaba svi njegovi ljudski napori kad cemo vec u prvoj utakmici se oprostiti od prvenstva a on ce to skontat tek na kraju istih ... :zviz:
Ma jeste jbg, to je činjenica, bilo je u početku neke pozitive u igre al' kasnije je to manje više vraćeno na staro, doduše problemi sa Savezom su bili sve gori i gori.

Možda bi Bilal i mogao unaprijediti našu igru i rukomet kada bi se posvetio isključivo igračima i terenu, al' on obavlja poslove od čistačice do predsjednika Saveza, imam osjećaj da njega nema reprezentacija bi se davno ugasila.
Sve stoji da to sve obavlja mimo priprema i svaka mu cast za to ali to ne radi tokom treninga i utakmica ... ni on niti igraci ne misle tad na Savez i sve zajebancije ... stvar je sto on jednostavno nema dovoljno trenerskog shlifa da na treninzima i utakmicama uvidi sta i kako ... Bilal = Mehmed
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 22 sep 2018, 14:37

DaVinci je napisao/la: Sve stoji da to sve obavlja mimo priprema i svaka mu cast za to ali to ne radi tokom treninga i utakmica ... ni on niti igraci ne misle tad na Savez i sve zajebancije ... stvar je sto on jednostavno nema dovoljno trenerskog shlifa da na treninzima i utakmicama uvidi sta i kako ... Bilal = Mehmed
Upravu si jbg, nikakav rezultatski iskorak nije napravio.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
gradacac10
Postovi: 924
Pridružen/a: 19 okt 2011, 09:36
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la gradacac10 » 24 sep 2018, 13:35

Raonffa je napisao/la:
DaVinci je napisao/la: Sve stoji da to sve obavlja mimo priprema i svaka mu cast za to ali to ne radi tokom treninga i utakmica ... ni on niti igraci ne misle tad na Savez i sve zajebancije ... stvar je sto on jednostavno nema dovoljno trenerskog shlifa da na treninzima i utakmicama uvidi sta i kako ... Bilal = Mehmed
Upravu si jbg, nikakav rezultatski iskorak nije napravio.
Covjek nema uslova, kako da napravi? Markovic je imao kakav-takav savez...

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 27 sep 2018, 16:15

sivic:

Torschützen Linz: Dominik Ascherbauer 6/2, Moritz Bachmann 4, Adnan Sivic 4, Alen Bajgoric 3, Matevz Cemas 3, Florian Reisinger 2, Markus Bokesch 1, Gojko Vuckovic 1,

Avatar
DaVinci
Postovi: 2843
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 04 okt 2018, 16:04

Haman stvarno igramo kvalifikacije ... karte za Belarus obezbjedjene ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 06 okt 2018, 22:40

RK TATRAN PREŠOV:
Cvitković, Rabek 5, Hrstka, Lapajne 3, Recicar, Sarpataky, Urban 2, Čip 3, Stranovsky 3, Butorac 9, Kasal, Chupryna (8 obrana), Tsarapkin, Afanou 1, Babić
Trener: Slavko Goluža

RK NEXE:
Lelić (4 obrane), Šipić 2, Gadža 3, Leban, Eter, Zrnić 5, Mrđenović, Barišić Jaman, Car (5 obrana), Buvinić 2, Vida 2, Lončar 2, Lavrič, Tomić 1, Celebi, Vozab 7
Trener: Hrvoje Horvat

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 06 okt 2018, 22:54

MTV: Ariel Panzer, Leon Krka, Marko Karaula (2), Kamil Pedryc (1), Vlatko Ranogajec, Tim Alex (1), Niklas Mühlenbruch (1), Niklas Wolters (3), Philipp Krause (12), Klaas Nikolayzik (3), Lasse Giese (3), Max Berthold (4), Fabian Donner

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.