Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

zaostrog
Postovi: 810
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zaostrog » 10 maj 2023, 22:23

Nemojte precjenjivati nas same ljudi. Mi smo izgubili 10 razlike od Crne Gore prije pola godine u Sarajevu. Ozbiljan skalp teško skidamo, nemamo izgrađenu ekipu, nemamo moderan rukomet i dalje. Nizozemska igra možda i najmoderniji u Evropi, ma koliko falilo kvaliteta za to. Impresivno je šta sve rade. Evo sad u kvalifikacijama dobiti Hrvatsku kući i remi na strani, u utakmici gdje su bili bolji. Na SP su deklasirali Makedoniju i Argentinu i izgubili od Norveške 1 razlike, iako su vodili sve vrijeme. Kasnije dobili Katar, porazi od Njemačke i Srbije, ali niko ih nije nalupao.
Na Euro 2022 dobili Mađarsku i Portugal, pa poraz 1 razlike od Islanda. Onda razvalili Crnu Goru, remi s Hrvatima, ali Danci i Francuzi ih pregazili.

Eh sad, nisu krema, ali bezveze mi je prosto podcjenjivanje. Jači su, ozbiljni su i trebamo kovati plan kao apsolutni autsajderi.

Mi moramo biti usmjereni na Gruzijce, da to riješimo adekvatno. Gruzijci nemaju kvalitet uopšte. Oni su u suštini u predkvalifikacijama ispali od Finske, pa ušli ko zamjena za Ruse/Bjeloruse. Ali, nalupali su Litvance tako da moramo biti oprezni. Mada, njima je sva igra na Tskhovrebadzeu. Znajući nas, i to možemo usrati.

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la hz1987 » 11 maj 2023, 00:17

Predlazem igracima i strucnom stabu da razmotre izostanak sa utakmice protiv Svedske i Holandije, i sve karte bace odmorni na Gruziju. Sta cemo bezveze igrati utakmice za koje vec 8 mjeseci unaprijed kalkulisemo da nemamo nikakvih sansi, i da je bod bingo. Kakav je to mentalitet i logika majku mu i u 100pm nek se nose

19vendetta87
Postovi: 4593
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la 19vendetta87 » 11 maj 2023, 00:31

zaostrog je napisao/la:
10 maj 2023, 22:23
Nemojte precjenjivati nas same ljudi. Mi smo izgubili 10 razlike od Crne Gore prije pola godine u Sarajevu. Ozbiljan skalp teško skidamo, nemamo izgrađenu ekipu, nemamo moderan rukomet i dalje. Nizozemska igra možda i najmoderniji u Evropi, ma koliko falilo kvaliteta za to. Impresivno je šta sve rade. Evo sad u kvalifikacijama dobiti Hrvatsku kući i remi na strani, u utakmici gdje su bili bolji. Na SP su deklasirali Makedoniju i Argentinu i izgubili od Norveške 1 razlike, iako su vodili sve vrijeme. Kasnije dobili Katar, porazi od Njemačke i Srbije, ali niko ih nije nalupao.
Na Euro 2022 dobili Mađarsku i Portugal, pa poraz 1 razlike od Islanda. Onda razvalili Crnu Goru, remi s Hrvatima, ali Danci i Francuzi ih pregazili.

Eh sad, nisu krema, ali bezveze mi je prosto podcjenjivanje. Jači su, ozbiljni su i trebamo kovati plan kao apsolutni autsajderi.

Mi moramo biti usmjereni na Gruzijce, da to riješimo adekvatno. Gruzijci nemaju kvalitet uopšte. Oni su u suštini u predkvalifikacijama ispali od Finske, pa ušli ko zamjena za Ruse/Bjeloruse. Ali, nalupali su Litvance tako da moramo biti oprezni. Mada, njima je sva igra na Tskhovrebadzeu. Znajući nas, i to možemo usrati.
Ne treba ih podcijenjivati ali ne treba ni velesilu praviti od njih, i govoriti kako su prejaki za nas. Bas na njih moramo biti usmjereni, to je nasa clutch utakmica. Sta imas unaprijed razmisljati o Gruziji kad nemas nista od te pobjede, taman da ih pometes sa 10 razlike. Ako cemo se voditi tim luzerskim mentalitetom, onda bolje da smo Kosovare pustili da idu na EP, oni bi se bar obradovali tome
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Avatar
<3 LiMes <3
Postovi: 1579
Pridružen/a: 27 jan 2011, 20:26
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la <3 LiMes <3 » 11 maj 2023, 00:39

19vendetta87 je napisao/la:
11 maj 2023, 00:31
Ne treba ih podcijenjivati ali ne treba ni velesilu praviti od njih, i govoriti kako su prejaki za nas. Bas na njih moramo biti usmjereni, to je nasa clutch utakmica. Sta imas unaprijed razmisljati o Gruziji kad nemas nista od te pobjede, taman da ih pometes sa 10 razlike. Ako cemo se voditi tim luzerskim mentalitetom, onda bolje da smo Kosovare pustili da idu na EP, oni bi se bar obradovali tome
Apsolutno, treba im objasniti da ih mozemo dobiti, mislim da sve trebamo baciti na njih, sve sto imamo. Jedna pobjeda ili 0 je za mene isto, bitan je prolaz, **** ucestvovanje bez prolaza.
<3 NK Čelik <3 Manchester United <3 LA Lakers <3
Eric Cantona: "Falcao sada može na miru da umre, sretan jer je stigao na sam vrh fudbala. Poslije Uniteda postoji samo nizbrdica".

Avatar
DamirT
Postovi: 13974
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 11 maj 2023, 12:59

<3 LiMes <3 je napisao/la:
11 maj 2023, 00:39
19vendetta87 je napisao/la:
11 maj 2023, 00:31
Ne treba ih podcijenjivati ali ne treba ni velesilu praviti od njih, i govoriti kako su prejaki za nas. Bas na njih moramo biti usmjereni, to je nasa clutch utakmica. Sta imas unaprijed razmisljati o Gruziji kad nemas nista od te pobjede, taman da ih pometes sa 10 razlike. Ako cemo se voditi tim luzerskim mentalitetom, onda bolje da smo Kosovare pustili da idu na EP, oni bi se bar obradovali tome
Apsolutno, treba im objasniti da ih mozemo dobiti, mislim da sve trebamo baciti na njih, sve sto imamo. Jedna pobjeda ili 0 je za mene isto, bitan je prolaz, **** ucestvovanje bez prolaza.
Samo se luzeri zadovoljavaju ucestvovanjem i govore to bitno je ucestvovati. Nisu ovi uopste jaci od nas, cak mislim kad im se oduzmu ova dva najbolja igraca da smo cak i jaci. Ko zna, nek jedan kod njih ima los dan, i mozemo se nadati necemu, pod uslovom da ne igramo kontre i napade bez ikakve akcije.

Ovi ostali kod Holandije prelosi. Al dzaba kad ih ovaj dvojac izvlaci. Mada opet su favoriti protiv nas nema govora. Moja neka prognoza 60-40 za Holandiju. Jos smo imali srecu da upadnemo u ovu grupu. Zamisli da smo u grupi za Njemackom i Francuskom. Ili onom gdje je Norveska. Tu se bas ne bi mogli nicemu nadati. Eto vremena imamo, od sutra odmah poceti pripreme i analizu protivnika za SP.

Rece Terzic da ce biti okupljanje na jesen nekad. Ja vjerujem da se grupa moze proci uz malo srece i predanog rada
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

zaostrog
Postovi: 810
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zaostrog » 11 maj 2023, 16:20

Može biti da i ja pretjerujem sa Nizozemskom, nisu Francuska, ali upoređujem s nama :) Možemo njima oduzimati najbolje igrače, a kod nas se baš mora puno toga poklopiti, plus da stvorimo nekakvu igru, a nemamo je. Nizozemci su iz nekog šešira koji je ispod nas došli do top 10 ekipa u Evropi načinom igre. I to je ogromna stvar, jer ne mislim da je ta ovisnost o jednom ili dvojici igrača toliko bitna kad imaju igru kakvu oni imaju.

Šta imamo mi na vrhunskom ili ok nivou? Golmana ili golmane, ok, i Panića. Ovo drugo je vala dobro nivo ispod Eura, ali eto. Nizozemci imaju bar tri igrača koji igraju iznad tog nivoa praktično, te još 2-3 na nivou kao ti naši najbolji.

Mada, hajd da kažem da se slažem da mogu imati loš dan, da mogu podcijeniti ili nešto. Samo što mi moramo onda biti na maksimumu, iznad toga uslovno rečeno.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 12 maj 2023, 15:20

Ma ne pretjeruješ Zaostorg, upravu si za Nizozemce, u nekim "normalnim" okolnostima ta utakmica je vjerovatno jedno 5 razlike u njihovu korist, ali oni ipak nisu krema reprezentativnog rukometa i svakako se imamo pravo nadati nečemu protiv njih.

Kao recimo na onom prvenstvu 2020-te protiv Portugala, objektivno su ljudi bili kvalitetniji ali imali smo se čemu nadati i bilo smo bara-bara sa njima do sredine drugog poluvremena a onda se ono Šuman nešto krenuo glupirati sa igrom 7-6 i ljudi nam zabiše jedno 3-4 gola na praznu mrežu u pet minuta i tu nam je bio kraj.

Ali generalno bili smo u meču sa njima i bili tu rezultatski sigurno do kraja da nije bilo de Bilijeve akrobacije. E pa ja nešto slično kontam da možemo i sa Nizozemcima uraditi ukoliko damo sve od sebe.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

zaostrog
Postovi: 810
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zaostrog » 12 maj 2023, 16:15

Ma ja, samo je poenta da mi tu moramo biti perfektni, odraditi odličnih 60 minuta, generalno napraviti nešto sistema do tada i da se svi bacaju na glavu za svaku loptu. Plus, da se ne uvučemo u neko ganjanje po terenu i ne dozvolimo da primimo 10 golova iz tranzicije ili kontre. Plus, da Burić ima jedan od onih svojih dana. Plus, da ne napravimo milion tehnički grešaka i ne promašujemo penale i slična sranja :D Može, slažem se, nije kao protiv Švedske, gdje čak i da ti se sve ovo poklopi, gubiš.

S druge strane, nama je fakat belaj i raspored. Švedska će u prva dva kola da uzme 4 boda. Gruzija će da bude na 0. Šveđani apsolutno neće imati motiv da se iživljavaju nad Nizozemcima (da pobjede hoće). Nas će vjerovatno natrpati. S druge strane, nama da treba +5 kontra Gruzije, mi ne znamo ganjati to. Pa, čak i da nam treba samo pobjeda, ja nisam siguran u to koliko god oni bili bezveze.

Mada, po meni je jako bitno da smo na Euru, jer je to nekakva preduslov da nekad pređeš na stepenicu više. Jesmo tu jedva, negdje 20. u Evropi možda, ali uspijevamo igrati velika takmičenja sad. Moraju se dobijati ekipe poput Gruzije i sličnih rutinski. Drugi korak je da se ne gube utakmice protiv Grčke i sličnih, što smo jedno vrijeme itekako imali. Pa, treći je onda da se opet izgradi ekipa koja će dobijati Bjelorusiju, Češku, Austriju i sl.

U grupi smo od 19 država koje imaju 3 uzastopna prvenstva za sada. Tu ne spadaju Švicarska, Rumunija, Farani, Grci, Gruzijci s ovog EP, odnosno Litvanija, Ukrajina, Latvija s prethodnih. Prvo trebamo ovakve šamarati s lahkoćom.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 12 maj 2023, 17:12

Ma eto kada realno sagledaš nama će uspjeh biti jedna pobjeda koliko god to neki pokušavali minimalizirati kroz konstataciju "yebo učestvovanje bez prolaza".

Za raspored se slažem, o tome sam i ja govorio čim je izašao, dobili smo najgori mogući jer idemo od najjače ka najslabijoj reprezentaciji, ali dobro nije ni bilo realno da nam se sve potrefi.

Što se tiče učešća, meni je krivo što je ovo nama treće Evropsko zaredom a rukomet i stanje u rukometu nam je sve gore i gore. Mi umjesto da na krilima ovih plasmana radimo na popularizaciji rukometa i njegovom 'odzravljenju' mi sve u kontru. To mene boli više od bilo kojeg poraza reprezentacije.

Jer sve je ovo stihijski i bez nekog sistema, Magoda kao nešto pokušava ali čini mi se da je to samo priča za javnost, u realnosti se dešavaju ista sranja kao i prethodnih desetak godina.

Ne znam šta je sa omladinskim selekcijama, hoćemo li konačno učestvovati u nekim kvalifikacijama, to je pravi put za razvoj rukometa a ovi odlasci na Euro su, da prostiš, samo plod slučajnosti i šireg formata.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
zgembo89
Postovi: 4931
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zgembo89 » 15 maj 2023, 22:41

Tarik Velic ipak igra za Sloveniju trenutno za mladu reprezentaciju

Avatar
EastwichTown
Postovi: 372
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 15 maj 2023, 23:38

Hrvatska , Srbija , Slovenija , Qatar , Crna Gora , Belgija , Luksemburg , Amerika ... su zemlje koje se manje ili više poslužuju sa našim igračima ... , ali nema veze nek se poslužuju nek se zna gdje se igra najbolji rukomet 😁

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4222
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Ghuraba » 16 maj 2023, 11:51

Taman da mogu uci u njegovu glavu, ubijedjen sam da ne bih razumio ovu odluku. Da je rodjen tamo i da roditelji nisu imali vremena i/ili zelje da mu usade taj nacionalni identitet, pa bih mooozda nekako shvatio njegove razloge. Ali ovako, frajer 15-ak godina zivio u Bosni, igrao za nasu kadetsku reprezentaciju i odjednom se odlucio ignorisati pozive iz seniorske reprezentacije zbog zelje da igra za Sloveniju - e to nikad necu razumjeti. Ok, kod nas je sve neuredjeno, a oni su rukometna sila, ali druze, nisu to carape da ih zamijenis i poslije ni ne primijetis da su druge na nogama. Klubovi su tu da se mijenjaju, da igras za njih iskljucivo radi novca i nekog natjecateljskog sportskog duha kojeg imas u sebi, a reprezentacija je tu da igras srcem, da se bacas na glavu ako treba i da zbog nje 'izvuces' barem 20% vise nego sto se objektivno moze ocekivati od tebe. Taman da sutra zavrsis na Madagaskaru, valjda je prirodno da i dolje u sebi nosis pripadnost jednom narodu, jednoj zemlji i naciji i da srce zaigra samo kad se na trenutak sjetis tih cinjenica. Ne razumijem kako Bosnjak rodjen u Bosni moze osjecati naboj dok igra u dresu neke druge reprezentacije. Kako se mozes motivisati da branis boje zemlje kojoj ne pripadas i da igras za narod kojem ne pripadas?! Mozes ti, Velicu, za 20 godina postati njihov Kiril Lazarov (a svi dobro znamo da neces), mozes zabiti hiljade golova za njih i osvojiti sve moguce s njima, ali jarane ti si izgubio sebe.


ovisnik
Postovi: 1113
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ovisnik » 16 maj 2023, 17:47

RK Maglaj ko njihov najveći brend Natron uglavnom izvozi,Memišević, Suljkanović, Velić..., dok za ove ranije i ima neko opravdanje,za Velića nema.Treba jasno reći, nije do saveza, nije do selektora do njega je.On je odabrao Sloveniju i odbacio BiH.Čak i novinar ovog portala, neobavješten, plasira netačnu informaciju kao Velić čekao poziv BiH i nije dočekao pa našao utjehu u Sloveniji.Budućnost će pokazati šta će mi donijeti ova odluka, ali sa sportskog, igračkog pa i materijalnog aspekta igranje za BiH bi mu donijelo proomociju i status koji nikad neće imati u Sloveniji.Mi smo deficitarni na desnom beku i već na EP bi bio druga opcija iza Panića, za koju godinu i broj jedan na toj poziciji.U Sloveniji je konkurencija daleko veća, on još uvijek nije taj kvalitet i pitanje da li će ikad biti.U Gorenju nije imao mjesta pa je posuđen u Slovenj Gradec, ni tamo ne dominira, kako god, odluka je njegova i njegove porodice.Stvar je odgoja kad je u pitanju odnos prema državi, kod njega je očigledno izostao, jer se ovdje o nekom rješavanju egzistencije ovim potezom ne radi, u rukometu, pa i vrhunskom, nema velikih para i zarada koju ostvari kao Slovenački reprezentativac kroz igranje u klubovima, vjerovatno neće biti puno veća i da je ostao vjeran BiH.Svako je kovač svoje sreće....

Avatar
DamirT
Postovi: 13974
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 16 maj 2023, 18:13

Ne kontam sta je tim igracima u glavi? Uredu, igrat ces za velesilu, al pitanje je koliko? Imaju sigurno trojicu puno boljih igraca od njega na toj poziciji. Upisat ces par nastupa u vrh glave i to je to. Kod nas bi sigurno bio jedan od jacih igraca u reprezentaciji
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Jusko00
Postovi: 596
Pridružen/a: 27 jun 2018, 16:47
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Jusko00 » 17 maj 2023, 17:52

Hrstic Vistorop i Pavlovic iz Izviđaca pizvani na kontrolne treninge hrvatske

EdinjoBos
Postovi: 1277
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 17 maj 2023, 20:11

sve sto valja, za nastup za njih ivano mora jos cekati 2 godine ako se nevaram

terra
Postovi: 572
Pridružen/a: 19 jan 2015, 19:22
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la terra » 17 maj 2023, 21:30

EdinjoBos je napisao/la:
17 maj 2023, 20:11
sve sto valja, za nastup za njih ivano mora jos cekati 2 godine ako se nevaram
Već sljedeće godine na ljeto će moći nastupiti za Hrvatsku,do tada će se vjerojatno oprostiti Duvnjak i Karačić

EdinjoBos
Postovi: 1277
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 17 maj 2023, 23:17

vidim u mlade repke su doveli vec odaka, bebeka, dedica, cesku, simica,... kod cura su pozvali j. zubac iz gruda. neznam sto pretprosle godine igracice iz izvidjaca nisu nastupile za BiH a prosle godine ni ove iz gruda?

EdinjoBos
Postovi: 1277
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 17 maj 2023, 23:19

terra je napisao/la:
17 maj 2023, 21:30
EdinjoBos je napisao/la:
17 maj 2023, 20:11
sve sto valja, za nastup za njih ivano mora jos cekati 2 godine ako se nevaram
Već sljedeće godine na ljeto će moći nastupiti za Hrvatsku,do tada će se vjerojatno oprostiti Duvnjak i Karačić
njih dvojicu ce mjenjati vistorop i pavlovic (ako se dalje budu razvijali po planu).

znaju li se nasi najveci talenti u juniorskoj i kadetskoj reprezentaciji, ima li neko da bas obecava?

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.