Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

spanjolac
Postovi: 131
Pridružen/a: 02 sep 2013, 12:44
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la spanjolac » 05 jun 2018, 10:23

Ko je u strucnom stabu sa Sumanom,ko je vodio "B"reprezentaciju? Ili je covjek sve sam radio :bih:

ham19
Postovi: 656
Pridružen/a: 26 maj 2017, 20:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ham19 » 05 jun 2018, 21:23

spanjolac je napisao/la:Ko je u strucnom stabu sa Sumanom,ko je vodio "B"reprezentaciju? Ili je covjek sve sam radio :bih:
Sa njim je do sa u strucnom stabu bio kondicioni trener.Da li je on bio tamo ne znam...
Ima li kakvih vjesti ko ce biti direktor repke?


Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 07 jun 2018, 21:20

Raonffa je napisao/la:Golmani: Burić i Tatar

Lijeva krila: Nuić i Đozić

Desna krila: Predragović i Vražalić

Lijevi bekovi: Lončar, Terzić, Vegar

Srednji bekovi: Perić i Tarabokija

Desni bekovi: Panić, Malinović

Pivoti: Burić i Vranješ

To je nekih 'mojih' 15ak igrača koji definitivno trebaju biti tu, te još bih na spisak stavio Klisa, Sivića, Haseljića i Pavlaka kao mlađu gardu te Građana i još jednog golmana.

Terza je tu kao vrhunski odbrambeni igrač i neko ko bi igrao samo odbranu i to je to. Imaš spoj iskustva i mladosti, tu su Vražalić, braća Burić, Panić, Vranješ, Perić, Malinović, igrači koji su već godinama u reprezentaciji, a nisu toliko stari i mogu igrati još dosta godina, imaš mlađariju u vidu Predragovića, Lončara, Klisa, Haseljića, Sivića, Pavlaka, to bi bio neki pravi spoj.
Potpisujem sve,tih 15 igraca moze definitivno izboriti plasman na EP
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 07 jun 2018, 23:02

Djozic:

http://spor..tske.ba/bosanac-sjajnom-partijom-ostavio-svoj-klub-u-bundesligi/

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la kobe24 » 07 jun 2018, 23:08

edinjo-bih je napisao/la:Djozic:

http://spor..tske.ba/bosanac-sjajnom-partijom-ostavio-svoj-klub-u-bundesligi/
Igra na poziciji srednjeg beka?! :crazy:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 08 jun 2018, 14:59

Vjerovatno i može igrati na toj poziciji, lijeva krila mogu odigrati solidno na poziciji srednjeg beka, al' je Deni primarno lijevo krilo i zaista bi nam dobrodošao u reprezentaciji i nikako ne kontam što ga Šuman šikanira iz okupljanja u okupljanje.

Mislim, realno, nemamo mi 20 reprezentativaca koji igraju Bundesligu, to je zadnjih par godina bio samo Burić a od iduće godine i Perić, tako da mi je bezveze da bundesligaški igrač nema mjesta u našoj repki.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
DaVinci
Postovi: 2844
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 10 jun 2018, 02:09

Kako prodje spektakl u Maglaju ... ?
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 10 jun 2018, 09:16

Rukometaši BiH petodnevne pripreme u Maglaju okončali revijalnom utakmicom (FOTO)
09. Jun, 2018.

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine okončala je petodnevne pripreme u Maglaju. Posljednjeg dana priprema u Sportskoj dvorani u Maglaju odigrana je revijalna utakmica između dvije selekcije, ili kako je rekao selektor Bilal Šuman, između dvije reprezentacije BiH.
Publika je vidjela pregršt lijepih poteza i 64 pogotka. Utakmica između PLAVIH i ŽUTIH okončana je rezultatom 36:28 (19:17) za PLAVE.

U plavim dresovima igrali su: Jokanović, Serdarević, Ahmetašević, Mandić, Ovčina, Perić, Panić; Herceg, Prce, Predragović i Vegar. Dok su žute dresove nosili: Jokanović, Serdarević, Ahmetašević, Čičkušić, Pavlak, Lončar, Haseljić, Građan, ćeranić, Savić i Vrgoč.

Najefikasniji u redovima PLAVIH bili su Mandić, Predragović i Panić sa po 8 pogodaka, po četiri su postigli Vegar i Herceg. Kod ŽUTIH, Građan i Savić su postigli po 6, Lončar i Haseljić po 4 pogotka. Od golmana, sjajnu noć imao je Adi Ahmetašević, koji je zabilježio 15 uspješnih intervencija.

Naredno okupljanje rukometne reprezentacije BiH je zakazano za 21. oktobar ove godine, kada našu reprezentaciju očekuju kvalifikacioni mečevi sa selekcijama Bjelorusije i Češke.

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 10 jun 2018, 16:49

Maglaj opravdao očekivanja i pokazao se ponovo kao odličan domačin rukometnog događaja iako je uoči utakmice bilo veliko nevrijeme. U dvorani velika sparina, ekipe nekompletne bez dovoljnog broja igrača u oba sastava tako da su pojedinci igrali 60 minuta što je po velikoj sparini bilo iscrpljujuče. Vidi se da je kraj sezone svi čekaju zasluženi odmor.Bez obzira na sve pojedinci dali sve od sebe da se oduže Maglajskoj publici,pojedinci zalutali bez velike želje za dokazivanjem plus evidentan manjak kvalitete. Evidentno je da se igrači iz premijer lige slabije snalaze u ovoj ipak bržoj i jačoj postavci igre iako nije bila takmicarska utakmica. Kod žutih ,, repka B,, pohvalio bi Haseljiča, Lončara i Ģrađana ( zamjeram mu u određenim trenutcima indolentnost i prepotenciju) a kod plavih ,,repka A,, ubjedljivo najbolji Predragovič i Panič. Mandič efikasan ali igrao na poziciji pivota što je njegova neprirodna pozicija. Šta reči o novim igračima??? Vrgoč i Herceg me nisu oduševili niti u Brčkom niti u Maglaju. Mislim da nisu presudni kvalitet da bi križali momke koji su prošli sve selekcije repke BiH.Ali nisam siguran da to struka vidi.Mislim i da na poziciji golmana imamo boljih rješenja.Ahmetaševič od prisutne trojice najviše pokazao. Svrhu okupljanja ne vidim jel poznavajuči Šumana neče se ništa mijenjati a večina njegovih favorita nije bila prisutna.Nenormalno je da vodi i A i B selekciju. Ili ne želi saradnike ili niko neče đaba da radi??? Nisam primjetio nikog iz saveza.Vrlo malo trenera i sportskih rukometnih imena.Uglavnom takvi smo kakvi smo.Ja bih lično sastavio ekipu B od mladih juniorskih reprezentativaca a ne od potrošenih igrača koji nemaju motiva ili su ljuti što nisu u A repki pa se ispucavaju bez rezona a Bili se pravi da to ne vidi.Generaciju 96 su proglasili neperspektivnom a kako čujem i generacija 98 je na istom putu. Toliko o novoj eri rukometa.E to bi bio mali rezime.Nekom se svidi a nekom ne.Još jednom pohvala za Maglajsku publiku za razliku od Brčanske koja je još jednom pokazala da ih repka BiH ne zanima. I to smo mi.Sporski pozdrav.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 10 jun 2018, 18:07

zlatnidjecaci je napisao/la:Maglaj opravdao očekivanja i pokazao se ponovo kao odličan domačin rukometnog događaja iako je uoči utakmice bilo veliko nevrijeme. U dvorani velika sparina, ekipe nekompletne bez dovoljnog broja igrača u oba sastava tako da su pojedinci igrali 60 minuta što je po velikoj sparini bilo iscrpljujuče. Vidi se da je kraj sezone svi čekaju zasluženi odmor.Bez obzira na sve pojedinci dali sve od sebe da se oduže Maglajskoj publici,pojedinci zalutali bez velike želje za dokazivanjem plus evidentan manjak kvalitete. Evidentno je da se igrači iz premijer lige slabije snalaze u ovoj ipak bržoj i jačoj postavci igre iako nije bila takmicarska utakmica. Kod žutih ,, repka B,, pohvalio bi Haseljiča, Lončara i Ģrađana ( zamjeram mu u određenim trenutcima indolentnost i prepotenciju) a kod plavih ,,repka A,, ubjedljivo najbolji Predragovič i Panič. Mandič efikasan ali igrao na poziciji pivota što je njegova neprirodna pozicija. Šta reči o novim igračima??? Vrgoč i Herceg me nisu oduševili niti u Brčkom niti u Maglaju. Mislim da nisu presudni kvalitet da bi križali momke koji su prošli sve selekcije repke BiH.Ali nisam siguran da to struka vidi.Mislim i da na poziciji golmana imamo boljih rješenja.Ahmetaševič od prisutne trojice najviše pokazao. Svrhu okupljanja ne vidim jel poznavajuči Šumana neče se ništa mijenjati a večina njegovih favorita nije bila prisutna.Nenormalno je da vodi i A i B selekciju. Ili ne želi saradnike ili niko neče đaba da radi??? Nisam primjetio nikog iz saveza.Vrlo malo trenera i sportskih rukometnih imena.Uglavnom takvi smo kakvi smo.Ja bih lično sastavio ekipu B od mladih juniorskih reprezentativaca a ne od potrošenih igrača koji nemaju motiva ili su ljuti što nisu u A repki pa se ispucavaju bez rezona a Bili se pravi da to ne vidi.Generaciju 96 su proglasili neperspektivnom a kako čujem i generacija 98 je na istom putu. Toliko o novoj eri rukometa.E to bi bio mali rezime.Nekom se svidi a nekom ne.Još jednom pohvala za Maglajsku publiku za razliku od Brčanske koja je još jednom pokazala da ih repka BiH ne zanima. I to smo mi.Sporski pozdrav.
kako bi po vidjenom trebao izgledati kader nase A-repke?

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 10 jun 2018, 18:47

Ma podmlađivanje po svaku cijenu ali kako je Šuman krenuo možda pozove Unčanina i Cipurkoviča .

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 12 jun 2018, 21:02

Mateo Rodin potpisao za francuski Nancy(druga liga francuske)
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 13 jun 2018, 13:28

Bolje i to nego da igra po Rumuniji ili Turskoj.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

ham19
Postovi: 656
Pridružen/a: 26 maj 2017, 20:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ham19 » 13 jun 2018, 18:03

Raonffa je napisao/la:Bolje i to nego da igra po Rumuniji ili Turskoj.
Niko ne ide u Rumuniju ili Tursku zato sto voli tamo otici.
Ti igraci koji odu tamo, odu da zarade.
U Turskoj ne placaju tako doboro ali opet vise nego kod nas, a u Rumuniji kako sam cuo dosta doboro placaju...

Btw. dobar potez Rodina za nastavak karijere...

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 13 jun 2018, 19:15

ham19 je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Bolje i to nego da igra po Rumuniji ili Turskoj.
Niko ne ide u Rumuniju ili Tursku zato sto voli tamo otici.
Ti igraci koji odu tamo, odu da zarade.
U Turskoj ne placaju tako doboro ali opet vise nego kod nas, a u Rumuniji kako sam cuo dosta doboro placaju...

Btw. dobar potez Rodina za nastavak karijere...
Neko izabere i izazov, kao Rodin npr.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Sebulba
Postovi: 367
Pridružen/a: 05 okt 2015, 09:26
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Sebulba » 15 jun 2018, 11:09

Norveška nimalo uvjerljivo protiv Švicarske, sada još više možemo žaliti za propustima diletanata u savezu, s obzirom da smo mi švicarske smradove potukli uvjerljivo na terenu.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2844
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 15 jun 2018, 12:27

Sebulba je napisao/la:Norveška nimalo uvjerljivo protiv Švicarske, sada još više možemo žaliti za propustima diletanata u savezu, s obzirom da smo mi švicarske smradove potukli uvjerljivo na terenu.
Svejedno bi nas izbacili, druze ... tamo bi nas pukli 6-7 razlike a ovdje bi bilo ili nerjeseno ili 1-2 razlike za nas i to je to ... Norvezani su igrali koliko im je trebalo protiv slabasne Svice ... mozda bi nas malo jace nabili jer bi nas shvatili ozbiljnije .... uglavnom, jos uvijek ista meta isto odstojanje ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
Sebulba
Postovi: 367
Pridružen/a: 05 okt 2015, 09:26
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Sebulba » 15 jun 2018, 14:13

DaVinci je napisao/la:
Sebulba je napisao/la:Norveška nimalo uvjerljivo protiv Švicarske, sada još više možemo žaliti za propustima diletanata u savezu, s obzirom da smo mi švicarske smradove potukli uvjerljivo na terenu.
Svejedno bi nas izbacili, druze ... tamo bi nas pukli 6-7 razlike a ovdje bi bilo ili nerjeseno ili 1-2 razlike za nas i to je to ... Norvezani su igrali koliko im je trebalo protiv slabasne Svice ... mozda bi nas malo jace nabili jer bi nas shvatili ozbiljnije .... uglavnom, jos uvijek ista meta isto odstojanje ...
Ma u pravu si, mi bi opet po starom, tamo imali "žutu minutu" i zijanili 15 razlike, mada bi opet ljepše bilo da smo ga igrali, kako god...

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 15 jun 2018, 23:35

Ma Norvežani su njih rutinirali u prvoj tekmi, lagano šest razlike, u revanšu izašli opuštenije kao što uvijek bude u ovim baražima kada se ostvari solidna pobjeda u prvom meču.

I yebiga, mora se napomenuti, Švicarska je u baražu bila jača za Schmida koji je vrhunski igrač, njegovih 18 golova u dvije utakmice su razlog zašto to, rezultatski, možda nije bilo tako ubjedljivo.

Da je Schmid igrao protiv nas, čisto sumnjam da bi ih dva puta dobili, i da Schmid nije igrao protiv Norvežana ne sumnjam da bi Novrežani kombinovano (u dva meča) ostvarili 10+ razlike.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.