Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Moriarty
Postovi: 85
Pridružen/a: 25 jun 2019, 14:27
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Moriarty » 28 jun 2019, 19:46

Kaunas je napisao/la:Tanki su Norvezani otkako su se Jonh Carew i M.G. Pede.rsen oprostili od igranja. Moze se igrati sa njima.
Francuze optuziti za doping past ce bar jedan na testiranju da yebe rak raka.
Portugal rutinski, nisu oni neka sportska nacija.
Ma uzimamo protiv Norveške a možemo sigurno i Francuze iznenaditi uglavnom za očekivati je plasman u drugi krug.

Avatar
NadalRafa
Postovi: 1031
Pridružen/a: 24 sep 2018, 03:49
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la NadalRafa » 28 jun 2019, 19:49

DamirT je napisao/la:Samo da ne bude kakva grupa smrti tipa Francuska,Norveska,Austrija...Ostalo sve prihvatljivo
zamalo ali :bow:

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 28 jun 2019, 20:17

DamirT je napisao/la:Samo da ne bude kakva grupa smrti tipa Francuska,Norveska,Austrija...Ostalo sve prihvatljivo
I bi bas tvoja grupa smrti ... :clap:

Ova tvoja grupa je odlicna za nase rekreativce ... nece biti nikakve euforije, pritiska, navijaca ... nista od onog sto ih je dosad 100 puta sputalo da bar izvuku nerjeseno ... taman da odigraju dovoljno dobro da ne bude klasicno silovanje ni u jednoj tekmi ... a da sam Portugal cak bi se trunku i zamislio ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la TonySosa » 28 jun 2019, 20:25

**** nas Lik Abalo.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
DamirT
Postovi: 13995
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 28 jun 2019, 23:33

DaVinci je napisao/la:
DamirT je napisao/la:Samo da ne bude kakva grupa smrti tipa Francuska,Norveska,Austrija...Ostalo sve prihvatljivo
I bi bas tvoja grupa smrti ... :clap:

Ova tvoja grupa je odlicna za nase rekreativce ... nece biti nikakve euforije, pritiska, navijaca ... nista od onog sto ih je dosad 100 puta sputalo da bar izvuku nerjeseno ... taman da odigraju dovoljno dobro da ne bude klasicno silovanje ni u jednoj tekmi ... a da sam Portugal cak bi se trunku i zamislio ... :zviz:
Al ga znam ubost svaka mi cast :urnebes:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 28 jun 2019, 23:34

Jedna od dvije najgore grupe u smislu borbe za prolaz dalje, ovdje je to nemoguća misija. Također, bila bi nemoguća misija i u ovoj grupi sa Španijom i Njemačkom, ovo ostalo bi sve bilo na nož, igrali bi egal tekme slično kao i u Kataru.

Ovako ovdje probati pružiti što bolji otpor Norvežanima i Francuzima, te pokušati dobiti Portugalce, i to će biti jedan sasvim pristojan nastup s ozbirom na grupu.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
rishovski
Postovi: 2716
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la rishovski » 28 jun 2019, 23:42

Norvezane uzimamo a i Portugal... idemo u 2 krug i tamo cemo da sprasimo kauboje i posaljemo ih u povijest...
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la paulus » 29 jun 2019, 00:18

rishovski je napisao/la:Norvezane uzimamo a i Portugal... idemo u 2 krug i tamo cemo da sprasimo kauboje i posaljemo ih u povijest...
ti decko nemas pojma o rukometu , i tom sporti nema iznenadjenja veliki mislim obako beliki kao Norvrska Francuska a i Portugal nas je preskocio. Silovace nas po 10 15 razlike ako im bude i to dosta . Imali smo samo sanse da smo upali u hrvatsku hrupu mjesto srba
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 29 jun 2019, 01:52

Ma sad koliko će se njima igrati pa da nas tako filuju, upitno je, jer ne vjerujem da će se oni nešto trošiti na nas kada znaju da im slijede mnogo bitniji mečevi u drugoj fazi.

Samo što je naš problem druge prirode, nama kad krene nizbrdo, ide skroz do kraja, Tunguzija bi nas razvalila kada nam dođu 'žute minute'.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
rishovski
Postovi: 2716
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la rishovski » 29 jun 2019, 02:04

paulus je napisao/la:
rishovski je napisao/la:Norvezane uzimamo a i Portugal... idemo u 2 krug i tamo cemo da sprasimo kauboje i posaljemo ih u povijest...
ti decko nemas pojma o rukometu , i tom sporti nema iznenadjenja veliki mislim obako beliki kao Norvrska Francuska a i Portugal nas je preskocio. Silovace nas po 10 15 razlike ako im bude i to dosta . Imali smo samo ysanse da smo upali u hrvatsku hrupu mjesto srba
Nisi ti decko gledao kad Ovčina baci šaraf..
Drugi krug ko od šale,Francuzi ce nas dobit zbog sudija ..
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 29 jun 2019, 07:18

Selektor BiH ističe kako se ipak neće unaprijed predavati te da će se pokušati maksimalno spremiti za mečeve koji se igraju u januaru naredne godine.

"Idemo se spremati. Vidim neki spominju kao da se možemo nositi samo s Portugalom. Međutim, idemo igrati rukomet protiv svih ekipa. Dolaskom na Evropsko prvenstvo smo već napravili veliki korak, ali želimo sve najbolje i na samom turniru. U oktobru, prije Eura, očekuju nas i prve dvije utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Potom se u decembru idemo spremati za Euro. Evo upravo sam danas dogovorio dvije prijateljske utakmice protiv Hrvatske. Igrat ćemo početkom januara naredne godine u Poreču. Dat ćemo sve od sebe da se što bolje spremimo", poručio je Šuman te se osvrnuo na predstojeće kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo.

"Uskoro nas očekuje žrijeb. Nadam se da ćemo imati sreće i već u oktobru ostvariti dobre rezultate. Vrlo je bitno da nastavimo kontinuitet u radu. Evo sada smo se plasirali na Euro, a iskorak bi bio ako bi otišli i na naredno veliko takmičenje, a to je Svjetsko prvenstvo 2021. godine", kazao je Šuman.

Avatar
DamirT
Postovi: 13995
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 29 jun 2019, 10:17

Valjda ce im omoguciti normalne pripreme,da ne razmisljaju o tome gdje ce spavati,sta ce jesti itd.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la paulus » 29 jun 2019, 11:45

ma nema ba nista dok savez se ne dovede u red i liga , kaka je ono liga ba 12345 i izvidjac koji nikako nije igro nes razigravaju , Bosna i gracanica se sjebali ulozili bili prbi sve do kraja i onda dodju sudije i odrede prvaka , **** ligu . Kako ces tako napravit tupavu ligu , nemaju ni tupavih omladinskih liga , ja kad sam treniro bile su lige od pionira do seniora 2 savezna liga Juge bila ko da gledas bundesligu
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 29 jun 2019, 12:55

Kaunas je napisao/la:Tanki su Norvezani otkako su se Jonh Carew i M.G. Pede.rsen oprostili od igranja. Moze se igrati sa njima.
Francuze optuziti za doping past ce bar jedan na testiranju da yebe rak raka.
Portugal rutinski, nisu oni neka sportska nacija.
Hehe, baš me nasmija - svaka čast!
:tokralju:
Bosno moja poharana....

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 02 jul 2019, 01:27

Reprezentacija BiH je veliki posao napravila samim plasmanom na Euro 2020. gdje će imati i jako teške protivnike u grupi D u norveškom Trondhajmu (Francuska, Norveška, Portugal). Plasman na jedno od prva dva mjesta koja vode u drugi krug bio bi podvig, ali naši rukometaši žele se što bolje predstaviti na EP-u.

- Znamo šta nam je raditi, okrenut ćemo se našim protivnicima, raditi analizu, spremati igrače... Imat ćemo dovoljno vremena da im sav materijal bude dostavljen prije nego se okupimo u decembru jer sam planirao dvadesetak dana priprema prije 9. januara, kad počinje Evropsko prvenstvo - kaže Šuman.

Cilj je kontinuitet

Prije okupljanja za Euro, “Zmajeve” očekuje početak kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Egiptu 2021. godine.

- U oktobru počinju kvalifikacija za SP, gdje ćemo odigrati dvije utakmice. Ciljevi su sada malo veći, oktobar nam je veoma važan, odnosno da na startu kvalifikacija za SP napravimo što više kako bismo dostigli kontinuitet.

Sad znamo da smo na EP-u, a već u junu iduće godine ćemo znati jesmo li i na SP-u.
Bila bi ogromna stvar kad bismo uvezali dva velika takmičenja da dobijemo kontinuitet. Kasnije bi nam uvijek bilo lakše jer bismo bili bolje rangirani. Sad uvijek dolazimo iz posljednjih šešira - konstatira selektor.
Sve mi se cini da EP nece biti oprostajni za veterane ako Bili uvidi da ima sanse i za SP ... :hmmmmm:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

faruk993
Postovi: 174
Pridružen/a: 07 sep 2015, 10:05
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la faruk993 » 02 jul 2019, 09:37

Brzo ce kvalifikacije za sp, procitao sam negdje da je tu sada sistem kvalifikacija drugaciji. Je li vec imaju grupe izvucene?

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 02 jul 2019, 14:42

faruk993 je napisao/la:Brzo ce kvalifikacije za sp, procitao sam negdje da je tu sada sistem kvalifikacija drugaciji. Je li vec imaju grupe izvucene?
Nisu jos ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 02 jul 2019, 17:10

https://spo-rt1.oslobodje-nje.ba/muski- ... oko/159355

Ako valja, mlad je, treba ga kaparisati za reprezentaciju!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 02 jul 2019, 22:00

edinjo-bih je napisao/la:https://spo-rt1.oslobodje-nje.ba/muski- ... oko/159355

Ako valja, mlad je, treba ga kaparisati za reprezentaciju!
On i Šešić iz Borca (mislim da je sada otišao u Španiju zajedno sa Ahmetaševićem iz Gračanice), najbolji desni bekovi u ligi što sam ja gledao, a da su mladi. Za ovog Karanovića nisam znao da je 98, izgleda dečko dosta starije, a Šešić ima 23-24 godine čini mi se.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 02 jul 2019, 22:10

DaVinci je napisao/la:
Reprezentacija BiH je veliki posao napravila samim plasmanom na Euro 2020. gdje će imati i jako teške protivnike u grupi D u norveškom Trondhajmu (Francuska, Norveška, Portugal). Plasman na jedno od prva dva mjesta koja vode u drugi krug bio bi podvig, ali naši rukometaši žele se što bolje predstaviti na EP-u.

- Znamo šta nam je raditi, okrenut ćemo se našim protivnicima, raditi analizu, spremati igrače... Imat ćemo dovoljno vremena da im sav materijal bude dostavljen prije nego se okupimo u decembru jer sam planirao dvadesetak dana priprema prije 9. januara, kad počinje Evropsko prvenstvo - kaže Šuman.

Cilj je kontinuitet

Prije okupljanja za Euro, “Zmajeve” očekuje početak kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Egiptu 2021. godine.

- U oktobru počinju kvalifikacija za SP, gdje ćemo odigrati dvije utakmice. Ciljevi su sada malo veći, oktobar nam je veoma važan, odnosno da na startu kvalifikacija za SP napravimo što više kako bismo dostigli kontinuitet.

Sad znamo da smo na EP-u, a već u junu iduće godine ćemo znati jesmo li i na SP-u.
Bila bi ogromna stvar kad bismo uvezali dva velika takmičenja da dobijemo kontinuitet. Kasnije bi nam uvijek bilo lakše jer bismo bili bolje rangirani. Sad uvijek dolazimo iz posljednjih šešira - konstatira selektor.
Sve mi se cini da EP nece biti oprostajni za veterane ako Bili uvidi da ima sanse i za SP ... :hmmmmm:
Pa vjerovatno, jer će kvalifikacije početi sa igračima koji će nastupati na EP, što znači da će tu biti legionari. Eh sad, drugi dio kvalifikacija nakon EP, nešto ne vjerujem da će na pola kvalifikacija podmlađivati roster, nema logike.

Ne znam koji je sistem kvalifikacija sada, prvenstvo je prošireno, proširen je i broj učesnika iz Europe (do sada ih je bilo 9, sada će ih biti 13). Mislim da bi to moglo biti kao kvalifikacije za EP, osam grupa, osam prvoplasiranih direktno, osam drugoplasiranih u baraž i nakon baraža se dobiju još četiri reprezentacije + prvak sljedećeg Eura, i to je tih 13 reprezentacija. Tako nekako kontam da bi trebalo biti, ne vjerujem da će biti više ono da igraš kvalifikacije gdje imaš slabije reprezentacije i onda ideš u baraž gdje te dočekaju najjače repke na svijetu.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.