Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 07 apr 2018, 14:43

Raonffa je napisao/la:
Trigger je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Pretpostavljam da ova kosa crta pored imena igrača znači da nije nikako ulazio u igru? :roll:
Neee - kosa crta odvaja igrače prema pozicijama u timu :cool:
Aha, nisam obraćao pažnju na to.

PS: Zar nije Haseljić desni bek, a ne desno krilo?
Ibrahim Haseljić je po vokaciji desno krilo ali ga u Gorenju povremeno (rijetko) "iskušavaju i na desnom beku, mada po konstituciji nije baš za beka
Bosno moja poharana....

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 07 apr 2018, 14:45

Trigger je napisao/la:
Ibrahim Haseljić je po vokaciji desno krilo ali ga u Gorenju povremeno (rijetko) "iskušavaju i na desnom beku, mada po konstituciji nije baš za beka
Baš zato, znam da u Gorenju igra beka pa sam mislio da je prirodni bek.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 07 apr 2018, 14:51

Raonffa je napisao/la:
Trigger je napisao/la:
Ibrahim Haseljić je po vokaciji desno krilo ali ga u Gorenju povremeno (rijetko) "iskušavaju i na desnom beku, mada po konstituciji nije baš za beka
Baš zato, znam da u Gorenju igra beka pa sam mislio da je prirodni bek.
Ne, ni u Gorenju ne igra beka - desno krilo (vidi roster RK Gorenje), ali su ga probali na beku, iz 'nužde'
http://www.eurohandball.com/ec/cl/men/2 ... je+Velenje
Bosno moja poharana....

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 07 apr 2018, 15:04

Trigger je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
Trigger je napisao/la:
Ibrahim Haseljić je po vokaciji desno krilo ali ga u Gorenju povremeno (rijetko) "iskušavaju i na desnom beku, mada po konstituciji nije baš za beka
Baš zato, znam da u Gorenju igra beka pa sam mislio da je prirodni bek.
Ne, ni u Gorenju ne igra beka - desno krilo (vidi roster RK Gorenje), ali su ga probali na beku, iz 'nužde'
http://www.eurohandball.com/ec/cl/men/2 ... je+Velenje
Onda sam ja to nešto umislio :thumbup:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 07 apr 2018, 18:42

pobijedili smo 29:25

Bosna i Hercegovina: Benjamin Burić, Marko Tarabochia (2), Vedran Delić (1), Josip Perić (1), Vladimir Vranjes (2), Dragan Vrgoč, Igor Mandić, Edin Klis, Mirsad Terzić (6), Muhamed Toromanović (1), Admir Ahmetasević, Ibrahim Haseljić (2), Elmir Građan, Tomislav Nuić (1), Srđan Predragović (6), Marin Vegar (7) Selektor: Bilal Šuman

Avatar
DaVinci
Postovi: 2842
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 09 apr 2018, 00:14

edinjo-bih je napisao/la:pobijedili smo 29:25
Bosna i Hercegovina: Benjamin Burić, Marko Tarabochia (2), Vedran Delić (1), Josip Perić (1), Vladimir Vranjes (2), Dragan Vrgoč, Igor Mandić, Edin Klis, Mirsad Terzić (6), Muhamed Toromanović (1), Admir Ahmetasević, Ibrahim Haseljić (2), Elmir Građan, Tomislav Nuić (1), Srđan Predragović (6), Marin Vegar (7) Selektor: Bilal Šuman
Mirsad Terzic opet drugi najefikasniji igrac!? ... 10 igraca se upisalo u strijelce, 2 nova dala 3 gola u totalu ... igrale se kvalifikacije ili prijateljske uvjek jedni te isti shpartaju gore dole ... Vranjes suspendovan 2 sljedece tekme a igra full obje u tandemu s ex-igracem Toretom ... Vrgoc i Građan statisti u njihovom rijalitiju ... Delic, Peric, Klis, Ahmetasevic, Haseljic ... sta da vam utipkam, mozda sljedeci selektor vas pripazi bolje ... da je Nikoli zena se dan ranije porodila ne bi svi zajedno ni klupe vidjeli ... kako god ove nase rukometase (i strucni stab) da okrenes i kad gube i kad pobjedjuju oni su srednja zalost ... gore ne mogu a ispod nema nista ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 09 apr 2018, 00:36

Nova era rukometa .Nevjerovatno. Pozoveš 4 pivota a koristiš ( zaista najboljeg) ali trenutno suspendovanog sljedeče dvije utakmice.

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 09 apr 2018, 19:05

zlatnidjecaci je napisao/la:Nova era rukometa .Nevjerovatno. Pozoveš 4 pivota a koristiš ( zaista najboljeg) ali trenutno suspendovanog sljedeče dvije utakmice.
Sve kazano - bravo!

Bilale, Bilale... kuknjava
Bosno moja poharana....

samoposmatram
Postovi: 5337
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la samoposmatram » 09 apr 2018, 19:11

Trigger je napisao/la:
zlatnidjecaci je napisao/la:Nova era rukometa .Nevjerovatno. Pozoveš 4 pivota a koristiš ( zaista najboljeg) ali trenutno suspendovanog sljedeče dvije utakmice.
Sve kazano - bravo!

Bilale, Bilale... kuknjava
Koliko godina se bavite, ili ste se bavili rukometom?

Meni je nevjerovatno, da je Bilal Suman tako los trener kao sto vi kazete, a da ga postuju i cijene u zenskom i muskom rukometu Danske. Koja je Real Madrid za nas u rukometu.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la kobe24 » 09 apr 2018, 19:35

Cijene ga zbog onoga sto je bio kao igrac, a ne zbog onoga sto je napravio u trenerskoj karijeri.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 09 apr 2018, 19:56

samoposmatram je napisao/la:
Trigger je napisao/la:
zlatnidjecaci je napisao/la:Nova era rukometa .Nevjerovatno. Pozoveš 4 pivota a koristiš ( zaista najboljeg) ali trenutno suspendovanog sljedeče dvije utakmice.
Sve kazano - bravo!

Bilale, Bilale... kuknjava
Koliko godina se bavite, ili ste se bavili rukometom?

Meni je nevjerovatno, da je Bilal Suman tako los trener kao sto vi kazete, a da ga postuju i cijene u zenskom i muskom rukometu Danske. Koja je Real Madrid za nas u rukometu.
Imaš pravo na svoje mišljenje, ali dozvoli to i drugima.
U "rukometu/sportu sam - možda - više godina nego što Vi imate života!? (možda, ponavljam).
Bilala Šumana sam volio kao rukometaša, ubitačno desno krilo, koje nije moglo uspjeti u svom gradu (Sarajevu) pa je afirmaciju stekao u makedonskom Pelisteru. Da, Bilal je mnoge znao 'iživcirati' svojom drskošću i hrabrošću da uspješno šutira iz 'nemogućih' i nelogičnih pozicija, ali kao trener je dijametralan svom 'igračkom karakteru'. To je to.
Uspjeha nema a ziheraški (takav igrač nikad nije bio!) poziva đuturume i potrošene ili prosječne igrače u reprezentaciju a obećao je 'sve novo' - podmlađivanje, promjenu načina igre, ect. Od tog obećanja je rezultat: NULA! Još da nemamo na golu B.Burića - gluhobilo...

Da, cijene ga u Danskoj kao nekadašnjeg igrača, a opaska da je "Danska za nas Real Madrid u rukometu" je, ipak, pretjerana - pobjeđivali smo mi Dansku, a da ne spominjem da je nekada RK Borac-Bl postao prvak Europe pobjedivši bez većih problema baš dansku Federiciju... Eto, koliko smo od tada 'napredovali', a ostale ex-YU republike jesu, itekako. Zašto? BiH je u ex-državi imala 4-6 prvoligaških klubova, hrpu titula, reprezentativaca svjetskog 'glasa'...
Danas smo 'smiješni' - istina nije Bilal Šuman za to kriv, ali se 'uklopio', vrlo brzo' u to bh.rukometno sivilo... Za kraj - Bilal je imao priliku (bez obzira na očajni RS BiH) da napravi zaokret za 180°kada je u pitanju ekipa, ali nije, a rezultata ionako nema! Daleko je on od trenera-selektora koji nama treba...

PS:
I Maradona je cijenjen u svijetu fudbala/nogometa, ali kao trener - jad i bijeda... Pa!?
Bosno moja poharana....

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 09 apr 2018, 21:23

Senjamin Buric potpisao za Zagreb.
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 09 apr 2018, 21:45

Salih1984 je napisao/la:Senjamin Buric potpisao za Zagreb.
I ne samo on. I David Mandić (Izviđač) i Filip Vistrop (RK Zrinjski), a vjerovatno i Halil Jaganjac (porijeklom iz BiH). U klubu su već Hrstić, J.Ereš, P.Medić, Amar Spahić... Zlatko Saračević, trener, Mario Kelentrić, trener golmana, Božidar Jović, glavni menadžer kluba..
RK PPD Zagreb opet postaje "bh.klub"! :cool:
Bosno moja poharana....

Fagus501
Postovi: 485
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 09 apr 2018, 23:08

Imaš pravo na svoje mišljenje, ali dozvoli to i drugima.
U "rukometu/sportu sam - možda - više godina nego što Vi imate života!? (možda, ponavljam).
Bilala Šumana sam volio kao rukometaša, ubitačno desno krilo, koje nije moglo uspjeti u svom gradu (Sarajevu) pa je afirmaciju stekao u makedonskom Pelisteru. Da, Bilal je mnoge znao 'iživcirati' svojom drskošću i hrabrošću da uspješno šutira iz 'nemogućih' i nelogičnih pozicija, ali kao trener je dijametralan svom 'igračkom karakteru'. To je to.
Uspjeha nema a ziheraški (takav igrač nikad nije bio!) poziva đuturume i potrošene ili prosječne igrače u reprezentaciju a obećao je 'sve novo' - podmlađivanje, promjenu načina igre, ect. Od tog obećanja je rezultat: NULA! Još da nemamo na golu B.Burića - gluhobilo...

Da, cijene ga u Danskoj kao nekadašnjeg igrača, a opaska da je "Danska za nas Real Madrid u rukometu" je, ipak, pretjerana - pobjeđivali smo mi Dansku, a da ne spominjem da je nekada RK Borac-Bl postao prvak Europe pobjedivši bez većih problema baš dansku Federiciju... Eto, koliko smo od tada 'napredovali', a ostale ex-YU republike jesu, itekako. Zašto? BiH je u ex-državi imala 4-6 prvoligaških klubova, hrpu titula, reprezentativaca svjetskog 'glasa'...
Danas smo 'smiješni' - istina nije Bilal Šuman za to kriv, ali se 'uklopio', vrlo brzo' u to bh.rukometno sivilo... Za kraj - Bilal je imao priliku (bez obzira na očajni RS BiH) da napravi zaokret za 180°kada je u pitanju ekipa, ali nije, a rezultata ionako nema! Daleko je on od trenera-selektora koji nama treba...

PS:
I Maradona je cijenjen u svijetu fudbala/nogometa, ali kao trener - jad i bijeda... Pa!?[/quote]
Potpisujem,Svaka čast majstore objasnio si sve

samoposmatram
Postovi: 5337
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la samoposmatram » 10 apr 2018, 20:59

Trigger je napisao/la: Imaš pravo na svoje mišljenje, ali dozvoli to i drugima.
U "rukometu/sportu sam - možda - više godina nego što Vi imate života!? (možda, ponavljam).
Bilala Šumana sam volio kao rukometaša, ubitačno desno krilo, koje nije moglo uspjeti u svom gradu (Sarajevu) pa je afirmaciju stekao u makedonskom Pelisteru. Da, Bilal je mnoge znao 'iživcirati' svojom drskošću i hrabrošću da uspješno šutira iz 'nemogućih' i nelogičnih pozicija, ali kao trener je dijametralan svom 'igračkom karakteru'. To je to.
Uspjeha nema a ziheraški (takav igrač nikad nije bio!) poziva đuturume i potrošene ili prosječne igrače u reprezentaciju a obećao je 'sve novo' - podmlađivanje, promjenu načina igre, ect. Od tog obećanja je rezultat: NULA! Još da nemamo na golu B.Burića - gluhobilo...

Da, cijene ga u Danskoj kao nekadašnjeg igrača, a opaska da je "Danska za nas Real Madrid u rukometu" je, ipak, pretjerana - pobjeđivali smo mi Dansku, a da ne spominjem da je nekada RK Borac-Bl postao prvak Europe pobjedivši bez većih problema baš dansku Federiciju... Eto, koliko smo od tada 'napredovali', a ostale ex-YU republike jesu, itekako. Zašto? BiH je u ex-državi imala 4-6 prvoligaških klubova, hrpu titula, reprezentativaca svjetskog 'glasa'...
Danas smo 'smiješni' - istina nije Bilal Šuman za to kriv, ali se 'uklopio', vrlo brzo' u to bh.rukometno sivilo... Za kraj - Bilal je imao priliku (bez obzira na očajni RS BiH) da napravi zaokret za 180°kada je u pitanju ekipa, ali nije, a rezultata ionako nema! Daleko je on od trenera-selektora koji nama treba...

PS:
I Maradona je cijenjen u svijetu fudbala/nogometa, ali kao trener - jad i bijeda... Pa!?
Borac dobio u Boriku 17-15 igrala se samo jedna utakmica 1976-e godine. Nevidim neki spoj sa danasnjim rukometom, gdje su obadva kluba manje vise nevazna u ozbiljnom europskom rukometu.

Danska u muskom rukometu: zlato na proslim olimpijskim igrama, europski prvaci 2008 i 2012, Srebro na SP 2011 i 2013.

Kao trener Suman je bio asistent i glavni trener u KiF Vejen i KiF Kopenhagen. On je zbog gospodina Boesen-a kod nas selektor, inace nebi bio u stanju obavljati funkciju ekonomski. Suman se vraca trenerskom poslu u Danskoj kad zavrsi u reprezentaciji.

Vi zelite da gledate nesto novo, a cinjenica je da okosnice ekipa u rukometu duzi niz godina igraju. nego u drugim timskim sportovima.

Zbog svog iskustva mozes se sigurno sjetiti koliko godina je bilo Saracevicu, Perkovcu, pokojnom Pucu, Smajlagicu i Kljaicu u Atlanti 1996-e.

Novine koje Suman je donjeo sa svojom 6-0 odbranom, niko ovdje nekomentarise, ali kad vide Terzica, odma nema Suman pojma.

Utakmice protiv Crne Gore nisu uvertira za prve dvije utakmice kvalifikacija, i zbog toga je igrao Vranjes. Uigravao je ekipu koja ce igrati kvalifikacije, a ne prva dva meca.

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 11 apr 2018, 02:12

samoposmatram je napisao/la:
Trigger je napisao/la: Imaš pravo na svoje mišljenje, ali dozvoli to i drugima.
U "rukometu/sportu sam - možda - više godina nego što Vi imate života!? (možda, ponavljam).
Bilala Šumana sam volio kao rukometaša, ubitačno desno krilo, koje nije moglo uspjeti u svom gradu (Sarajevu) pa je afirmaciju stekao u makedonskom Pelisteru. Da, Bilal je mnoge znao 'iživcirati' svojom drskošću i hrabrošću da uspješno šutira iz 'nemogućih' i nelogičnih pozicija, ali kao trener je dijametralan svom 'igračkom karakteru'. To je to.
Uspjeha nema a ziheraški (takav igrač nikad nije bio!) poziva đuturume i potrošene ili prosječne igrače u reprezentaciju a obećao je 'sve novo' - podmlađivanje, promjenu načina igre, ect. Od tog obećanja je rezultat: NULA! Još da nemamo na golu B.Burića - gluhobilo...

Da, cijene ga u Danskoj kao nekadašnjeg igrača, a opaska da je "Danska za nas Real Madrid u rukometu" je, ipak, pretjerana - pobjeđivali smo mi Dansku, a da ne spominjem da je nekada RK Borac-Bl postao prvak Europe pobjedivši bez većih problema baš dansku Federiciju... Eto, koliko smo od tada 'napredovali', a ostale ex-YU republike jesu, itekako. Zašto? BiH je u ex-državi imala 4-6 prvoligaških klubova, hrpu titula, reprezentativaca svjetskog 'glasa'...
Danas smo 'smiješni' - istina nije Bilal Šuman za to kriv, ali se 'uklopio', vrlo brzo' u to bh.rukometno sivilo... Za kraj - Bilal je imao priliku (bez obzira na očajni RS BiH) da napravi zaokret za 180°kada je u pitanju ekipa, ali nije, a rezultata ionako nema! Daleko je on od trenera-selektora koji nama treba...

PS:
I Maradona je cijenjen u svijetu fudbala/nogometa, ali kao trener - jad i bijeda... Pa!?
Borac dobio u Boriku 17-15 igrala se samo jedna utakmica 1976-e godine. Nevidim neki spoj sa danasnjim rukometom, gdje su obadva kluba manje vise nevazna u ozbiljnom europskom rukometu.

Danska u muskom rukometu: zlato na proslim olimpijskim igrama, europski prvaci 2008 i 2012, Srebro na SP 2011 i 2013.

Kao trener Suman je bio asistent i glavni trener u KiF Vejen i KiF Kopenhagen. On je zbog gospodina Boesen-a kod nas selektor, inace nebi bio u stanju obavljati funkciju ekonomski. Suman se vraca trenerskom poslu u Danskoj kad zavrsi u reprezentaciji.

Vi zelite da gledate nesto novo, a cinjenica je da okosnice ekipa u rukometu duzi niz godina igraju. nego u drugim timskim sportovima.

Zbog svog iskustva mozes se sigurno sjetiti koliko godina je bilo Saracevicu, Perkovcu, pokojnom Pucu, Smajlagicu i Kljaicu u Atlanti 1996-e.

Novine koje Suman je donjeo sa svojom 6-0 odbranom, niko ovdje nekomentarise, ali kad vide Terzica, odma nema Suman pojma.

Utakmice protiv Crne Gore nisu uvertira za prve dvije utakmice kvalifikacija, i zbog toga je igrao Vranjes. Uigravao je ekipu koja ce igrati kvalifikacije, a ne prva dva meca.
Očigledno da je da nemamo iste stavove i to mi ne smeta.

Rukomet, današni, tzv. „mali“, se igra od 1957. godine na prostoru ex-YU (a BiH je klupski i igrački tu bila veoma relevantna, ako ne i najjača), a ti ne vidiš 'nikakav spoj' sa današnjim rukometom!
Zanimljivo. Da si napisao da nije uputno porediti određene periode rukometne igre – to bi bilo razumno, ali da ne vidiš 'spoj', hm!?
O Borcu i Federiciji bi mogli nadugo i naširoko, jer oba (ne obadva) kluba to zaslužuju i imaju 'spoj' i sa sadašnjim rukometom (ti navede primjere Smajlagića, Saračevića i Puca – sve, prvobitno, igrači Borca-BL!).

Da, Danska je danas daleko ispred BiH u rukometu, kao i Hrvatska i Slovenija, naprimjer – ima li kod tih reprezentacija 'neki spoj' sa prethodnim periodima? Vjeruj da ima – pitanje je u pristupu, vrijednovanju i ulaganju u rukometni sport, kompletno. Niko me neće ubjediti da u BiH nema rukometnih velikih talenata i potencijala, ali nemamo vrhunskih klubova i igrača (samo B.Burić), a najveći talenti nam odlaze igrati za druge rprezentacije... ma, svi već znaju sve o tome.

Slažem se da u rukometu igrači „sazrijevaju“ kasnije, i duže im traje karijera, zato ne čudi da su Smajlagić i Saračević bili i u 35-oj godini šampioni (kao i nešto mlađi koje si pobrojao) ali ponavljaš grešku kod poređenja (ala ono „Real Madrid“), jer navodiš imena extra-vrhunskih svjetkih igrača – Irfan Smajlagić je proglašen za najbolje svjetko krilo jednog, dužeg, vremenskog perioda, a Zlatan Saračević je bio šuter kojeg i danas svijet pamti. Slično je danas i sa Kirom Lazarovim i ostalim te starosne dobi.
Međutim, kad vršiš 'starosna' poređenja onda uzmi u obzir, obavezno, i kvalitet igrača s obzirom da BiH (od nezavisnosti) nikada nije imala igrače tog kvaliteta koje si imenovao. Ako su Prce, Toromanović, Terzić, Karačić... tebi pandan Smajlagiću, Saračeviću, Perkovcu, Pucu i N.Kljaiću – onda u tvojim stavovima ima golem problem, bez uvrede.
Toliko o godinama igrča i njihovim karijerama. Da, ipak, da napomenem – imali smo i mi Enida Tahirovića koji je imao 'dugu' karijeru, ali to je već uobičajeno za golmane.

Naravno da želim(mo) da gledamo nešto novo u igri reprezentacije i šta je u tome problem?

Šumanove 'novine' su isprobavane i prije njega – odbrana „6-0“ se i prije igrala, manje ili više uspješno, i to i nije nikakva 'novina'.
Inače, ta, kako navodiš, 'Šumanova novina u odbrani' je „pucala“ protiv slabašne Estonije kao mjehur od sapunice, zašto? Šumanova greška, bez pogovora.
Uostalom, našoj repki odbrana nije bila 'slabija strana' ni prije Šumana, a danas sa B.Burićem na golu imamo kvalitet više – nama je problem igra u fazi napada i realizacija. Koje 'novine' je tu Šuman uveo?
Možda on i ima dobre ideje ali s igračima koje poziva (većinom) one su definitivno neostvarive i 'nevidljive'. E, to je, već, do njega.

Što se tiče Terzića, kojeg spominješ, on uvijek više 'daje' u klubu nego u repki, zato su mnogi nezadovoljni i Šumana se može, zbog toga, kriviti isključivo zato što taj problem ne riješi sa Terzićem, to mu je posao. Inače, od svih tih iskusnih Terzića bi uvijek rado vidio u odbrani naše repke ali da igrao kao što igra u svom klubu i da nam ne bude haman 'glavni' u napadu, jer je katastrofa!

Zanemaruješ dio posta koji se odnosi na rezultate reprezentacije, jer ih nema. Poenta je, ponavljam se, da je Bilal javno obećao radikalne promjene u reprezentaciji, kako taktičke tako i kadrovske/igračke, ali se prepao, neću kasti-slagao, i ziheraški nastavio sa đuturumima, od kojih neki fizički najmanje sliče na sportiste(!), i sa prosječnim igračima. Zašto, ako se uvjerio da s tim igračima nema ni uspjeha ni napretka?
Zašto nije uradio što je obećao – radikalno podmladio reprezentaciju (naravno u kombinaciji sa nekolicinom iskusnih, provjerenih kao što mnogi rade – vidi pod Slovenija) i na taj način postavio i dugoročnije 'temelje', a u tom slučaju bi se uspjesni i mogli očekivati u nekom budućem vremenu.

Ako su utakmice protiv Crne Gore samo 'uvertira' (citiram te)
onda je Šuman, komotno, mogao isprobati i 10 'novih' igrača, jer ne kontam tvoju tezu da je uigravao ekipu za kvalifikacije a nije bilo (o razlozima ne bi) Malinovića, Tarabokije, Vražalića, Ovčine, Tatara, Karačića, Prce i povrijeđenog S.Burića, igrača na koje će, siguran sam, Šuman računati, ali da li će se svi i odazvati – o tom potom.

Nemam ja ništa, lično, protiv Šumana, ali imam svoje mišljenje o njemu kao treneru, a koje se lako može shvatiti iz mojih postova. Da budem direktan – za mene je Šuman trener početnik i pokazao je da nije kalibar trenera za reprezentaciju BiH. Možda bi Dansku bolje 'vodio'!?
Nadao sam se, na početku, da će zaista inovirati igru, i reprezentativni kadar, na fonu danskog rukometa, ali od toga ništa ne bi!

Cijenim Bilala kao nekada sjajnog igrača, entuzijastu i patriotu, ali sam ubijeđen bi bio mnogo korisniji u nekoj drugoj rukometnoj funkciji u RS BiH, ali to je već 'druga priča'.

Pozz i izvinjenje forumašima zbog opširnosti.
Bosno moja poharana....

samoposmatram
Postovi: 5337
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la samoposmatram » 11 apr 2018, 20:34

Slazemo se, da se neslazemo. Ti si protiv, a ja sam za Sumana. Meni smeta pljuvanje covjeka, za kojeg nemamo alternativu. Da treneri barem njegovog ranga stoje u redu i da je rukomet u drzavi na nekom pristojnom nivou, pa bi rekao hajd i nekako razumijem. Sramota je da se ovoliko blati Suman, koji je realno od nule poceo i sa kakvim se problemima suocava. Kao takav je uspio savladati Svicarsku, koja je morala proci u baraz.

Sasvim sam zadovoljan njegovim radom i cijenim sve sto cini za BiH rukomet. Uvjeren sam da ces i ti doci na tobe.

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 11 apr 2018, 22:56

samoposmatram je napisao/la:Slazemo se, da se neslazemo. Ti si protiv, a ja sam za Sumana. Meni smeta pljuvanje covjeka, za kojeg nemamo alternativu. Da treneri barem njegovog ranga stoje u redu i da je rukomet u drzavi na nekom pristojnom nivou, pa bi rekao hajd i nekako razumijem. Sramota je da se ovoliko blati Suman, koji je realno od nule poceo i sa kakvim se problemima suocava. Kao takav je uspio savladati Svicarsku, koja je morala proci u baraz.

Sasvim sam zadovoljan njegovim radom i cijenim sve sto cini za BiH rukomet. Uvjeren sam da ces i ti doci na tobe.
OK - Ti si ZA a ja sam 'kao protiv'!
Ne - Ti jesi ZA (argumenti te ne zanimaju ili ih uzimaš kao sa 'švedskog stola), a ja nisam protiv - ali jesam kritičar za njegovog izbora igrača sa kojima dokazano ne može, eto, pokazati svoje trenersko umijeće koje kako ti tvrdiš Bilal ima!?

PS:
Ja nisam zadovoljan s njegovim radom /trenerskim) a sve ostalo - 'skidam mu kapu'
A ko bi trebao "doći na tobe" - to tebi ne vrijedi ni spominjati...
Bosno moja poharana....

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 12 apr 2018, 01:03

...
Zadnja izmjena: Trigger, dana/u 18 apr 2018, 12:45, ukupno mijenjano 1 put.
Bosno moja poharana....


Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.