Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

baltazar7
Postovi: 641
Pridružen/a: 05 jul 2018, 17:06
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la baltazar7 » 11 jan 2019, 19:27

... Mandić...kakav igrač i kakav će tek da bude. Šteta. :facepalm:

Avatar
MElloo
Postovi: 13023
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la MElloo » 11 jan 2019, 19:38

Evo srbi podmladili repku i super igraju.Ko bi reko

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 11 jan 2019, 19:44

sa 6 debitanata su otisli na prvenstvo!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 12 jan 2019, 15:50

Dobro iko hoće igrati za nas kakve im uslove pružamo, nije to više stvar što Srbi i Hrvati idu igrati za susjedne zemlje, neće više ni Bošnjaci da igraju za nas, a i zašto bi kada nema nikakvog plana ni sistema.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
DamirT
Postovi: 13991
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 12 jan 2019, 18:27

Ja mislim da je prosjek godina u nasoj repki 35...Do kad Prce i ostali starci misle igrat?Zar ne mogu rec necu vise igrat,dajem sansu mladjim igracima?I Suman kad vidi da nema ovih staraca,pocet ce zvat mladje mada je vec davno trebao pocet zvat,a mozda i da neki igrac do sad postane jedan od nosioca repke
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 12 jan 2019, 20:12

To govori nešto o karakteru Prcea i ostalih ,, staraca,,.Iza njihovog patriotizma krije se strašna sebičnost.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 12 jan 2019, 20:27

Ma ne znam šta npr. Prce ima od reprezentacije više, samo rizikuje povredu i umara se kada bi mogao imati malo pauze dok igraju reprezentacije.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 12 jan 2019, 21:50

Ma Prce i ostali bi davno završili karijeru da je pravi selektor koji ima viziju za budučnost. Šuman grozničavo želi rezultat preko noči da bi sebi pokušao obezbjediti neki klupski trenerski angažman. Može raditi šta hoče, savez u rasulu, trenerska struka šuti, novinari mu se uvlače u zicugu .Nemojte samo da pravimo spektakl ako dobijemo dvomeč sa Finskom.Prce i Tore su u Goraždu 15 minuta prije kraja utakmice demonstrativno izuli patike. U svakog trenera koji ima svoje JA bio bi im kraj. Kad još dodaš politička previranja i menađerske igrice oko selektiranja igrača onda je jasno zašto smo takvi kakvi jesmo.Ja bi lično volio vidjeti našu mladost na parketu pa nek gubimo po 20 razlike. Za par ciklusa nešto bi napravili. I ovi su za 20 godina otišli jednon na svjetsko prvenstvo.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 12 jan 2019, 22:57

Upravu si, nego ja sam gore napisao za Prcea zbog ovog tvog dijela posta gdje govoriš kakav je Nikola karakter. Ne mislim da je egoističan ili nešto slično, prosto mi nema logike da je to u pitanju.

Ništa njemu reprezentacija ne može dobro donijeti, apsolutno ništa. Da mi igramo redovno velika takmičenja pa bih ja rekao, hoće da igra na velikoj sceni, možda da zaradi još neki inostrani ugovor i slično. Al' gledajući našu reprezentaciju, prije će se prestati baviti rukometom nego što bi sebi obezbijedio neki dobar ugovor, ne samo on nego svi naši igrači.

Tu je problem do selektora, kako si i sam već napisao, garantujem da njega Šuman moli da dođe u reprezentaciju, puno više nego do Prce sam želi.

Govorim za Prcea, a mislim na sve ove veterane izuzev Terzića, za njega sam uvijek govorio da može i da treba biti u reprezentaciji, sve dok igra rukomet na vrhunskom nivou.

Al' kad vidim na spisku Karačića ili Toromanovića, dođe mi da plačem, kakvi oni i ozbiljan rukomet.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la kobe24 » 12 jan 2019, 23:06

Sta ovo bi pa Toromanovic napusti Gracanlije? Sudeci po komentarima navijaca, odjednom nisu zadovoljni njegovim igrama, a ovdje se pricala prica da on mnogo radi za ekipu i da mu licna statistika nije bitna. Pise se i o nekoj 'prevari', tj. da im je rekao da mora u Sarajevo zbog porodice, a na kraju zavrsio u Visokom. Bas me zanima sta je istina u svemu tome.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Drape » 12 jan 2019, 23:20

Finski prvak Riihimäki Cocks je završio nastup u grupnoj fazi Lige prvaka sa 2 pobjede, 2 neriješeno i 6 poraza(dva sa - 1, jedan sa - 2, jedan sa - 3), njihov Nico Ronnberg je prvi strijelac Lige prvaka a zbog povrede nije igrao za reprezentaciju protiv Češke i Bjelorusije.

Njegovim golom u zadnjem napadu ovaj finski tim koji daje većinu reprezentativaca je pobjedio i Wislu Plock


zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 12 jan 2019, 23:22

Čitaj raniji post o karakteru ,, staraca,, Čim nisu u prvom planu dižu sidro. Gledaju samo sebe. Čim mu iskrsne nešto za vani nataknuče i Visočane. Plačače Toreta npr.3000 KM a mladim talentovanom Buljini koji je otišao u Borac bi dali 500 KM.Nisam se htjeo osvrtati na utakmicu repke i Krivaje jer sam tu utakmicu smatrao revijalnom s obzirom na povod utakmice ali i tu pojedinci iz repke pokazuju visoki stepen škrtosti i igranja samo za sebe kao da je pobogu važno koliko je ko dao golova Krivaji. Možda selektor moli pojedince ( npr Prcea) ali čisto sumnjam ali da su karakterni rekli bi sami DOSTA JE.Švedani mole Kalmana, Srbi Iliča ali momci kao istinske zvijezde rekli NE HVALA DOSTA JE.DOLAZE MLAĐI.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 12 jan 2019, 23:54

Ma kakav Tore i njegov inostrani angažman, on da je mogao naći inostrani angažman ne bi se ni vraćao u ovu kukuruz ligu ljetos.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Osim13 » 12 jan 2019, 23:57

PRCE I CO. DO KRAJA!

OPROŠTAJNU UTAKMICU ZA STOGODIŠNJICU NEZAVISNOSTI BIH DA ODIGRAJU!
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 13 jan 2019, 11:31

Samo me zanima kako se Suman planira suprostaviti Reprezentacijama poput Svedske , Danske , Norveske ... ako se plasiramo na EP.
Tu je u najavi nabijanje 15+ razlike , zato jedino logicno rjesenje bi bilo da se smijeni selektor (ako ga ima ko smijeniti) i da se reprezentacija drasticno podmladi , a na selektorsku poziciju postavi covjek koji vjeruje mladjim igracima i onda bi i nabijanje na EP od 20 razlike imalo smisla i tim igracima bi bilo dragocjeno iskustvo...

Avatar
DamirT
Postovi: 13991
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 13 jan 2019, 11:35

Vise nego ista bi volio da Suman pozove na EP (ako se plasiramo) mlade igrace,a starce da odyebe pa makar gubili i po 20 razlike.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Unofficialpage » 13 jan 2019, 12:56

Nema kod nas sistema, rada, nićeg. Mi samo hoćemo instant uspjeh a to je nemoguće. Umjesto da savez, Šuman i krenu u jedan duži period stvaranja repke, pomlađivanju, jačanju lige oni čuvaju ove starce koji ne mogu više. Ali, isto tako, krivim i ove stare igrače. Mogu i oni reći dosta je, vrijme je za mlađe, nećemo se više odazivati.

Kad bi se krenulo u proces stvaranja ekipa, ne samo u rukometu već u svim ostalim sportovima, došli bi i rezultati, ne odmah već za 5-10 godina bi bili tu a ovako neće nikad. Treba više pažnje posvetiti ovim manje popularnim sportovima, odnosno svim ostalim osim fudbala. Dobiješ jedan klub, košarka i rukomet, koji će igrati u ABA i SEHA ligi, formiraš mlade igrače u svim sredinama i kupi ih taj klub i tako formiraš igrače. I taj klub ima interes, igrat će na velikim takmičenjima, formirat će igrače i svima dobro. ALi, ovo je viša matematika za ljude u savezu, politici jer oni gledaju samo 2m ispred sebe a ne 20m gdje bi vidjeli veliko bogastvo.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 13 jan 2019, 13:41

kobe24 je napisao/la:
baltazar7 je napisao/la:
DaVinci je napisao/la:Kad bi se mi forumasi mogli izorganizovat' pa Prci, Terzicu, Toromanovicu i Grahovcu sredimo termin u maglajskoj dvorani i oprostimo se od njih uz sve pocasti i selfije tako da Bilal to ne mora na prvenstvu ... mozda tamo nekog i iznenadimo s trojicom novih igraca koji mogu potrcati ... :kafa:
Terzu ne treba dirati sve dok igra u jakom klubu. Sigurno može pomoći u odbrani.
Terza svakako treba biti tu, jer da nije spreman za vrhunski nivo ne bi ni produzavao ugovor s Vespremom. Osim toga, pozeljno je imati tako kvalitetnog rukometasa s ogromnim iskustvom u rosteru. Doduse, pozeljno je imati jednog, a ne njih petoricu. Naravno, Terzic treba biti tu iskljucivo zbog odbrane, a ne da nam on organizuje napade.

Fazon je da mi ovdje samo dzaba pisemo o tim stvarima. Suman je jednostavno zacrtao da ce s ovim starcima odraditi i ove kvalifikacije i ne preostaje nam nista drugo osim da im damo podrsku.
Problem je sto ce ti Terza biti glavni organizator sve dok moze shepat' u repci jer se njemu najvise vjeruje ... sta mi imamo od njegove odbrane (koja uzgred receno nista plaho ne znaci u repci jer su mu saigraci propuh) kad ce ti svaki drugi napad prodat' ... na jednu njegovu odbranu dobijamo 3 gola zauzvrat ... ako je vec tako onda daj mi Perica da prodaje napade a Mandica da ga prolaze u odbrani ko da ga nema ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

baltazar7
Postovi: 641
Pridružen/a: 05 jul 2018, 17:06
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la baltazar7 » 14 jan 2019, 12:23

Ne skonta tačno je li u Hrvatskoj 9 ili 11 novih igrača u odnosu na EP prošle godine u ovo doba???

U nas nije bilo 9 novih igrača zadnjih 9 godina :crazy:
kobe24 je napisao/la:Sta ovo bi pa Toromanovic napusti Gracanlije? Sudeci po komentarima navijaca, odjednom nisu zadovoljni njegovim igrama, a ovdje se pricala prica da on mnogo radi za ekipu i da mu licna statistika nije bitna. Pise se i o nekoj 'prevari', tj. da im je rekao da mora u Sarajevo zbog porodice, a na kraju zavrsio u Visokom. Bas me zanima sta je istina u svemu tome.
Nismo mi nezadovoljni njegovim nastupima. Ipak je to iskusan i kvalitetan igrač za našu ligu. Donio je on iskustvo, igru u odbrani, golove u napadu a još je više otvarao drugima prilike. Ali opet mi se čini da je to daleko od nekog njegovog primea ili se malo i štedio.

A što se tiče "prevare"...nema tu prevare. Otprilike su svi u Gračanici znali kako će završiti ta saga i gdje će Tore ali čekala se potvrda. On je prevario sam sebe sa tim ponašanjem i odnosom, odnosno laganjem. Dan ranije na klupskoj FB stranici RKG govori neke stvari a sutradan skroz druga priča. O tome je riječ. Beskičmenjak, lažov, čovjek bez mu.da i obraza.

Uostalom, nudim svima na PP opkladu da će Gračanica biti ispred Bosne V. na kraju sezone?

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la kobe24 » 14 jan 2019, 12:29

baltazar7 je napisao/la:Ne skonta tačno je li u Hrvatskoj 9 ili 11 novih igrača u odnosu na EP prošle godine u ovo doba???

U nas nije bilo 9 novih igrača zadnjih 9 godina :crazy:
kobe24 je napisao/la:Sta ovo bi pa Toromanovic napusti Gracanlije? Sudeci po komentarima navijaca, odjednom nisu zadovoljni njegovim igrama, a ovdje se pricala prica da on mnogo radi za ekipu i da mu licna statistika nije bitna. Pise se i o nekoj 'prevari', tj. da im je rekao da mora u Sarajevo zbog porodice, a na kraju zavrsio u Visokom. Bas me zanima sta je istina u svemu tome.
Nismo mi nezadovoljni njegovim nastupima. Ipak je to iskusan i kvalitetan igrač za našu ligu. Donio je on iskustvo, igru u odbrani, golove u napadu a još je više otvarao drugima prilike. Ali opet mi se čini da je to daleko od nekog njegovog primea ili se malo i štedio.

A što se tiče "prevare"...nema tu prevare. Otprilike su svi u Gračanici znali kako će završiti ta saga i gdje će Tore ali čekala se potvrda. On je prevario sam sebe sa tim ponašanjem i odnosom, odnosno laganjem. Dan ranije na klupskoj FB stranici RKG govori neke stvari a sutradan skroz druga priča. O tome je riječ. Beskičmenjak, lažov, čovjek bez mu.da i obraza.

Uostalom, nudim svima na PP opkladu da će Gračanica biti ispred Bosne V. na kraju sezone?
Pa ako nije bio dovoljno dobar ni za Gracanicu, kako ce onda biti dobar za nasu reprezentaciju (a neki su me ovdje 'napadali' kad sam pisao da je on na smijesnom nivou trenutno)?

Ako Bog da ce biti, meni je Gracanica u svakom smislu draza od Bosne i volio bih da uzmete titulu.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.