Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54372
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la MortemHz » 31 jan 2020, 05:43

Još se ne zna gdje bi se igralo?
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Rokoko87 » 31 jan 2020, 08:57

Povedi nas Karačiću
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
ljubuski
Postovi: 133
Pridružen/a: 19 okt 2010, 19:41
Lokacija: Ljubuški
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ljubuski » 31 jan 2020, 11:40

Raonffa je napisao/la:
31 jan 2020, 01:38
Nemaju oni nekog vrhunskog pojedinca kao što naprimjer Litvanci imaju Truhanovičiusa koji bi vjerovatno i kod nas (u sadašnjem rosteru) bio ponajbolji igrač, vjerovatno i najbolji.

Ali njihova prednost je što imaju relativno jaku ligu, 2-3 solidna kluba, od kojih Dinamo igra Ligu prvaka i većina im igrača dolazi iz tih klubova, te su sigurno uigrani i zato bih ja više volio da smo dobili Litvance nego njih, iako i jedni i drugi imaju svoje prednosti i mane.

Mislim da je njihov daleko najpoznatiji (aktivni) igrač Valentin Ghionea, 36-godšinje desno krilo Sportinga iz Lisabona (klub koji također igra LP ove godine) i ove sezone je on na nekom prosjeku od 5 golova u LP što je prilično respektabilan učinak, mi recimo nikada nismo imali igrača sa takvim učinkom u LP u deset odigranih utakmica. Onaj ko je detaljnije pratio rukomet, sigurno mu je poznat jer je godinama prije ove sezone igrao za Wislu Plock (godinama drugi najjači tim poljske lige nakon Kielcea). Ali, koliko sam uspio naći podataka (mada slabo je dostupno) čini mi se da on već par godina ne igra za reprezentaciju, vjerovatno se oprostio, što je svakako dobra vijest za nas.

Od ostalih igrača izdvojio bih desnog beka Demisa Grigorasa, jedan od rijetkih iz inostranstva, član je francuskog Chamberyja, dok su golman Popescu i lijevi bek Simicu (spominjao ih je @Drape gore) članovi francuskog St.Raphaela.

Za njih je lakše naći statistiku, i recimo ovaj desni bek ove sezone za Chambery u prosjeku daje nešto manje od 3 gola po meču, dok lijevi bek Simicu za St.Raphael u prosjeku daje nešto više od 4 gola ove sezone, govorimo o ligi naravno. Golman je na prosjeku od nešto više od 7 odbrana po meču.

Realno, respektabilna statistika ova dva igrača (golmana da ne računamo, tu smo bolji sigurno), a mi nemamo ni u ludilu dva beka sa ovakvom statistikom u jednoj ozbiljnoj ligi kakva je Lidl Starligue, a opet su daleko od nekih vrhunskih bekova, što opet govori koliki smo mi prosjek u tom segmentu.

Sa druge strane, treba sačekati i vidjeti sa kakvim ćemo sastavom ovaj baraž igrati mi, a onda i oni, tada će se moći reći nešto više o očekivanjima u tom dvomeču, iako smo definitivno favoriti bez obzira što Rumuni nisu loša ekipa.
Nismo u 10 utakmica ali jesmo u 6 utakmica LP Fantastičnih 50 golova Mirsada Terzića za Izviđač http://www.eurohandball.com/ec/cl/men/2 ... rsadTerzic :wave:

Avatar
ljubuski
Postovi: 133
Pridružen/a: 19 okt 2010, 19:41
Lokacija: Ljubuški
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ljubuski » 31 jan 2020, 11:49

A ovi što pljuju po Izviđaču iz Ljubuškog samo napomena da je isti taj klub stvorio i dao reprezentaciji BiH: Terzića, Haramandića, braću Burić, Malinovića, Perića, Nuića, u dijelu karijere i Alilovića itd. itd.
malo je tu i licemjerja primjer iz nogometa kad jedan Pjanić odluči igrati za BiH, a ne za Luksemburg onda je on domoljub, patriota, veliki Bosanac i Hercegovac, a kad npr. Šarac izabere igrat za Hrvatsku onda je to politika. Morate znati da je to osobna odluka svakog pojedinca i tu nema prigovora.
I da još napomenem da sam uživao gledajuć i reprezentaciju BiH na ovom euru i daj Bože da se opet kvalificiramo na SP. Lijep pozdrav

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54372
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la MortemHz » 31 jan 2020, 12:07

ljubuski je napisao/la:
31 jan 2020, 11:49
A ovi što pljuju po Izviđaču iz Ljubuškog samo napomena da je isti taj klub stvorio i dao reprezentaciji BiH: Terzića, Haramandića, braću Burić, Malinovića, Perića, Nuića, u dijelu karijere i Alilovića itd. itd.
malo je tu i licemjerja primjer iz nogometa kad jedan Pjanić odluči igrati za BiH, a ne za Luksemburg onda je on domoljub, patriota, veliki Bosanac i Hercegovac, a kad npr. Šarac izabere igrat za Hrvatsku onda je to politika. Morate znati da je to osobna odluka svakog pojedinca i tu nema prigovora.
I da još napomenem da sam uživao gledajuć i reprezentaciju BiH na ovom euru i daj Bože da se opet kvalificiramo na SP. Lijep pozdrav
Pa što ne bi odlučio da igra za BiH kad je Bosanac, pripada toj državi, ovdje je i rođen.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 31 jan 2020, 13:32

ljubuski je napisao/la:
31 jan 2020, 11:49
A ovi što pljuju po Izviđaču iz Ljubuškog samo napomena da je isti taj klub stvorio i dao reprezentaciji BiH: Terzića, Haramandića, braću Burić, Malinovića, Perića, Nuića, u dijelu karijere i Alilovića itd. itd.
Ne bi se baš složio da je Izviđač "stvorio" Terzića , Harmandića, a pogotovo braću Burić i Malinovića , oni su prethodno sa Borcem bili prvaci pa došli u Ljubuški ...

terra
Postovi: 572
Pridružen/a: 19 jan 2015, 19:22
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la terra » 31 jan 2020, 14:19

no rules je napisao/la:
31 jan 2020, 13:32
ljubuski je napisao/la:
31 jan 2020, 11:49
A ovi što pljuju po Izviđaču iz Ljubuškog samo napomena da je isti taj klub stvorio i dao reprezentaciji BiH: Terzića, Haramandića, braću Burić, Malinovića, Perića, Nuića, u dijelu karijere i Alilovića itd. itd.
Ne bi se baš složio da je Izviđač "stvorio" Terzića , Harmandića, a pogotovo braću Burić i Malinovića , oni su prethodno sa Borcem bili prvaci pa došli u Ljubuški ...
Šta bubnu pa osta živ

Avatar
ljubuski
Postovi: 133
Pridružen/a: 19 okt 2010, 19:41
Lokacija: Ljubuški
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ljubuski » 31 jan 2020, 14:39

no rules je napisao/la:
31 jan 2020, 13:32
ljubuski je napisao/la:
31 jan 2020, 11:49
A ovi što pljuju po Izviđaču iz Ljubuškog samo napomena da je isti taj klub stvorio i dao reprezentaciji BiH: Terzića, Haramandića, braću Burić, Malinovića, Perića, Nuića, u dijelu karijere i Alilovića itd. itd.
Ne bi se baš složio da je Izviđač "stvorio" Terzića , Harmandića, a pogotovo braću Burić i Malinovića , oni su prethodno sa Borcem bili prvaci pa došli u Ljubuški ...
Imaš njihove karijere na wikipediji pa provjeri razdoblja njihova igranja za Izviđač i za Borac (tu mislim na Malinovića i braću Buriće) i uzmi godine osvajanja titula Borca pa usporedi.
Pritom uopće ne umanjujem doprinos Borca u njihovom razvoju

rukometnifan
Postovi: 40
Pridružen/a: 21 jan 2012, 23:26
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la rukometnifan » 31 jan 2020, 14:54

terra je napisao/la:
31 jan 2020, 14:19
no rules je napisao/la:
31 jan 2020, 13:32
ljubuski je napisao/la:
31 jan 2020, 11:49
A ovi što pljuju po Izviđaču iz Ljubuškog samo napomena da je isti taj klub stvorio i dao reprezentaciji BiH: Terzića, Haramandića, braću Burić, Malinovića, Perića, Nuića, u dijelu karijere i Alilovića itd. itd.
Ne bi se baš složio da je Izviđač "stvorio" Terzića , Harmandića, a pogotovo braću Burić i Malinovića , oni su prethodno sa Borcem bili prvaci pa došli u Ljubuški ...
Šta bubnu pa osta živ
Čovjek očito ili ne zna ili neće da govori istinu?

Braća Burić i Malinović su u Borcu bili 4 mjeseca nakon što su napustili Ljubuški (2014), Malinović otišao u Maribor, a braća Burić u Gorenje. Inače Malinović je bio član Cepelina iz kojeg je prešao u Ljubuški.

https://www.izvidjac.com/arhiva.html
https://www.****/vijesti/sp ... -izvidjac/
http://www.hercinfo.com/sport/1031-bliz ... ovi-izviaa,

a da ne govorimo o Haramandiću i Terziću koji su došli iz Čelika i Željezničara 2002 godine

Fagus501
Postovi: 491
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 31 jan 2020, 15:03

no rules je napisao/la:
31 jan 2020, 13:32
ljubuski je napisao/la:
31 jan 2020, 11:49
A ovi što pljuju po Izviđaču iz Ljubuškog samo napomena da je isti taj klub stvorio i dao reprezentaciji BiH: Terzića, Haramandića, braću Burić, Malinovića, Perića, Nuića, u dijelu karijere i Alilovića itd. itd.
Ne bi se baš složio da je Izviđač "stvorio" Terzića , Harmandića, a pogotovo braću Burić i Malinovića , oni su prethodno sa Borcem bili prvaci pa došli u Ljubuški ...
Ko sve raspravlja na forumu,čuj crni Borac momci bili pola godine u Borcu kad je Izvidzac puko sa parama.Terza da nije bio u Ljubuškom nebi dogurao ni do Goražda,klub sa najboljim radom mladi igrača u regionu uz Zrinski.

rukometnifan
Postovi: 40
Pridružen/a: 21 jan 2012, 23:26
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la rukometnifan » 31 jan 2020, 15:06

rukometnifan je napisao/la:
31 jan 2020, 14:54
terra je napisao/la:
31 jan 2020, 14:19
no rules je napisao/la:
31 jan 2020, 13:32

Ne bi se baš složio da je Izviđač "stvorio" Terzića , Harmandića, a pogotovo braću Burić i Malinovića , oni su prethodno sa Borcem bili prvaci pa došli u Ljubuški ...
Šta bubnu pa osta živ
Čovjek očito ili ne zna ili neće da govori istinu?

Braća Burić i Malinović su u Borcu bili 4 mjeseca nakon što su napustili Ljubuški (2014), Malinović otišao u Maribor, a braća Burić u Gorenje. Inače Malinović je bio član Cepelina iz kojeg je prešao u Ljubuški.

https://www.izvidjac.com/arhiva.html
https://www.****/vijesti/sport/rukomet/dejan-malinovic-potpisao-za-izvidjac/
http://www.hercinfo.com/sport/1031-bliz ... ovi-izviaa,

a da ne govorimo o Haramandiću i Terziću koji su došli iz Čelika i Željezničara 2002 godine
Da se ispravim, nije 2014 već 2013!

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 31 jan 2020, 16:25

ljubuski je napisao/la:
31 jan 2020, 14:39
Imaš njihove karijere na wikipediji pa provjeri razdoblja njihova igranja za Izviđač i za Borac (tu mislim na Malinovića i braću Buriće) i uzmi godine osvajanja titula Borca pa usporedi.
Pritom uopće ne umanjujem doprinos Borca u njihovom razvoju
Lakija je malo prenijelo :)
Bio sam nešto ubijeđen da su "trojka" iz Borca otišli u Ljubuški , a ustvari je obrnuto , ipak je prošlo 7 god. od toga ...

Ali stoji da su sa Borcem odigrali te 2013-e drugu polusezonu i da su u dobrome doprenijeli da osvoje i Ligu i Kup.
Rukometaši Borca osigurali naslov prvaka BiH
29. 05. 2013 - 21:29

Rukometaši Borca m:tel osigurali su naslov prvaka Bosne i Hercegovine. Banjalučani su u susretu osmog kola doigravanja za prvaka BiH večeras u "Boriku" pobijedili branitelja naslova Slogu sa 28:22 (14:11). Borac dva kola prije kraja doigravanja ima nedostižnih osam bodova prednosti na Dobojlijama. Banjalučane su u večerašnjem meču predvodili Srđan Trivundža sa sedam, Dejan Malinović sa šest i Stefan Janković sa pet golova, dok su najefikasniji kod Sloge bili Milan Pavlov sa šest i Vladimir Antonović sa pet pogodaka. Banjalučanima je ovo prva titula prvaka BiH, a u ovoj sezoni osvojili su i Kup BiH

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 31 jan 2020, 17:12

ljubuski je napisao/la:
31 jan 2020, 11:40
Raonffa je napisao/la:
31 jan 2020, 01:38
Nemaju oni nekog vrhunskog pojedinca kao što naprimjer Litvanci imaju Truhanovičiusa koji bi vjerovatno i kod nas (u sadašnjem rosteru) bio ponajbolji igrač, vjerovatno i najbolji.

Ali njihova prednost je što imaju relativno jaku ligu, 2-3 solidna kluba, od kojih Dinamo igra Ligu prvaka i većina im igrača dolazi iz tih klubova, te su sigurno uigrani i zato bih ja više volio da smo dobili Litvance nego njih, iako i jedni i drugi imaju svoje prednosti i mane.

Mislim da je njihov daleko najpoznatiji (aktivni) igrač Valentin Ghionea, 36-godšinje desno krilo Sportinga iz Lisabona (klub koji također igra LP ove godine) i ove sezone je on na nekom prosjeku od 5 golova u LP što je prilično respektabilan učinak, mi recimo nikada nismo imali igrača sa takvim učinkom u LP u deset odigranih utakmica. Onaj ko je detaljnije pratio rukomet, sigurno mu je poznat jer je godinama prije ove sezone igrao za Wislu Plock (godinama drugi najjači tim poljske lige nakon Kielcea). Ali, koliko sam uspio naći podataka (mada slabo je dostupno) čini mi se da on već par godina ne igra za reprezentaciju, vjerovatno se oprostio, što je svakako dobra vijest za nas.

Od ostalih igrača izdvojio bih desnog beka Demisa Grigorasa, jedan od rijetkih iz inostranstva, član je francuskog Chamberyja, dok su golman Popescu i lijevi bek Simicu (spominjao ih je @Drape gore) članovi francuskog St.Raphaela.

Za njih je lakše naći statistiku, i recimo ovaj desni bek ove sezone za Chambery u prosjeku daje nešto manje od 3 gola po meču, dok lijevi bek Simicu za St.Raphael u prosjeku daje nešto više od 4 gola ove sezone, govorimo o ligi naravno. Golman je na prosjeku od nešto više od 7 odbrana po meču.

Realno, respektabilna statistika ova dva igrača (golmana da ne računamo, tu smo bolji sigurno), a mi nemamo ni u ludilu dva beka sa ovakvom statistikom u jednoj ozbiljnoj ligi kakva je Lidl Starligue, a opet su daleko od nekih vrhunskih bekova, što opet govori koliki smo mi prosjek u tom segmentu.

Sa druge strane, treba sačekati i vidjeti sa kakvim ćemo sastavom ovaj baraž igrati mi, a onda i oni, tada će se moći reći nešto više o očekivanjima u tom dvomeču, iako smo definitivno favoriti bez obzira što Rumuni nisu loša ekipa.
Nismo u 10 utakmica ali jesmo u 6 utakmica LP Fantastičnih 50 golova Mirsada Terzića za Izviđač http://www.eurohandball.com/ec/cl/men/2 ... rsadTerzic :wave:
Istina, samo što je ovo bilo sredinom pretprošlog desetljeća :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
ljubuski
Postovi: 133
Pridružen/a: 19 okt 2010, 19:41
Lokacija: Ljubuški
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ljubuski » 31 jan 2020, 18:24

Raonffa je napisao/la:
31 jan 2020, 17:12
ljubuski je napisao/la:
31 jan 2020, 11:40
Raonffa je napisao/la:
31 jan 2020, 01:38
Nemaju oni nekog vrhunskog pojedinca kao što naprimjer Litvanci imaju Truhanovičiusa koji bi vjerovatno i kod nas (u sadašnjem rosteru) bio ponajbolji igrač, vjerovatno i najbolji.

Ali njihova prednost je što imaju relativno jaku ligu, 2-3 solidna kluba, od kojih Dinamo igra Ligu prvaka i većina im igrača dolazi iz tih klubova, te su sigurno uigrani i zato bih ja više volio da smo dobili Litvance nego njih, iako i jedni i drugi imaju svoje prednosti i mane.

Mislim da je njihov daleko najpoznatiji (aktivni) igrač Valentin Ghionea, 36-godšinje desno krilo Sportinga iz Lisabona (klub koji također igra LP ove godine) i ove sezone je on na nekom prosjeku od 5 golova u LP što je prilično respektabilan učinak, mi recimo nikada nismo imali igrača sa takvim učinkom u LP u deset odigranih utakmica. Onaj ko je detaljnije pratio rukomet, sigurno mu je poznat jer je godinama prije ove sezone igrao za Wislu Plock (godinama drugi najjači tim poljske lige nakon Kielcea). Ali, koliko sam uspio naći podataka (mada slabo je dostupno) čini mi se da on već par godina ne igra za reprezentaciju, vjerovatno se oprostio, što je svakako dobra vijest za nas.

Od ostalih igrača izdvojio bih desnog beka Demisa Grigorasa, jedan od rijetkih iz inostranstva, član je francuskog Chamberyja, dok su golman Popescu i lijevi bek Simicu (spominjao ih je @Drape gore) članovi francuskog St.Raphaela.

Za njih je lakše naći statistiku, i recimo ovaj desni bek ove sezone za Chambery u prosjeku daje nešto manje od 3 gola po meču, dok lijevi bek Simicu za St.Raphael u prosjeku daje nešto više od 4 gola ove sezone, govorimo o ligi naravno. Golman je na prosjeku od nešto više od 7 odbrana po meču.

Realno, respektabilna statistika ova dva igrača (golmana da ne računamo, tu smo bolji sigurno), a mi nemamo ni u ludilu dva beka sa ovakvom statistikom u jednoj ozbiljnoj ligi kakva je Lidl Starligue, a opet su daleko od nekih vrhunskih bekova, što opet govori koliki smo mi prosjek u tom segmentu.

Sa druge strane, treba sačekati i vidjeti sa kakvim ćemo sastavom ovaj baraž igrati mi, a onda i oni, tada će se moći reći nešto više o očekivanjima u tom dvomeču, iako smo definitivno favoriti bez obzira što Rumuni nisu loša ekipa.
Nismo u 10 utakmica ali jesmo u 6 utakmica LP Fantastičnih 50 golova Mirsada Terzića za Izviđač http://www.eurohandball.com/ec/cl/men/2 ... rsadTerzic :wave:
Istina, samo što je ovo bilo sredinom pretprošlog desetljeća :D
Složit ćemo se da postoji velika razlika između nikada i 15 godina, ali shvaćam šta si htio reći u ostatku posta tako da se tu slažem s tobom, a i htio sam da mlađi forumaši saznaju za ovaj podatak, da terza nije oduvik igrao samo obranu

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ASD » 31 jan 2020, 21:20

Pa pristojan je ofanzivac on bio i na većem nivou ali je toliko dobar odbrambeni igrač da je vremenom to ostalo neiskorišteno.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 01 feb 2020, 00:42

ljubuski je napisao/la:
31 jan 2020, 18:24
Složit ćemo se da postoji velika razlika između nikada i 15 godina, ali shvaćam šta si htio reći u ostatku posta tako da se tu slažem s tobom, a i htio sam da mlađi forumaši saznaju za ovaj podatak, da terza nije oduvik igrao samo obranu
Razumijemo se.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Ahmed45
Postovi: 194
Pridružen/a: 26 sep 2019, 00:52
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Ahmed45 » 01 feb 2020, 15:45

ljubuski je napisao/la:
31 jan 2020, 11:49
A ovi što pljuju po Izviđaču iz Ljubuškog samo napomena da je isti taj klub stvorio i dao reprezentaciji BiH: Terzića, Haramandića, braću Burić, Malinovića, Perića, Nuića, u dijelu karijere i Alilovića itd. itd.
malo je tu i licemjerja primjer iz nogometa kad jedan Pjanić odluči igrati za BiH, a ne za Luksemburg onda je on domoljub, patriota, veliki Bosanac i Hercegovac, a kad npr. Šarac izabere igrat za Hrvatsku onda je to politika. Morate znati da je to osobna odluka svakog pojedinca i tu nema prigovora.
I da još napomenem da sam uživao gledajuć i reprezentaciju BiH na ovom euru i daj Bože da se opet kvalificiramo na SP. Lijep pozdrav
Po tvojoj prici za Burice bitniji Izvidac nego njihov Maglaj il za Terzu i Haramandica njihovi sarajevski klubovi su manje bitni od Izvidaca.Zaboravljas da su ti momci u tim klubovima naucili sve o rukometu pa tek onda kao gotovi igraci dosli u Izvidac.Izvidac im je jednako bitan kao i svi ostali klubovi u kojima su igrali nakon odlaska iz maticnog kluba.

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 01 feb 2020, 16:27

Primjećujem ne baš beznačajnu "zanimljivost"!
Tema je reprezentacija BiH ali se preusmjerila (namjero ili ne?) na polemiku koja je danas najmanje važna za našu reprezentaciju - klubovi, pojedini igrači i njihove karijere, ect.!
Zašto?
Nije valjda zbog toga da se, de facto, ne raspravlja o budućim utakmicama (pretkvalifikacije baraža i ev.baraž) protiv Rumunije?
Smatram da je mnogo važnija diskusija i mišljenja o predstojećim (historijskim :mrgreen: ) utakmicama, selektoru, selektiranju igrača, pripremama i ostalim pitanjima koja su striktno povezana za predstojeće utakmice.

Zar je više bitno je l' Terzić šuter ili 'specijalista odbrane' (svi danas znamo šta je - penzioner), Harmandić (šta on znači za reprezentaciju danas itd. ?
Da li se ovim diskusijama odvlači pažnja i lukavo 'ostavlja na miru' Bilal Šuman i njegova reprezentacija?

Niko ne postavlja pitanje s kojim igračima ćemo protiv Rumuna - ili smo već 'oguglali' na sve pa unaprijed znamo da Bilal neće ništa mijenjati, a ne čeka nas baš tako lagan 'posao' ako neki tako misle. Jedino što je izvjesno (ali možda se predomisli :roll: ) je oproštaj Toromanovića, ali i vjerovatno vraćanje Nuića kao 2. krilo uz očajnog Ovčinu!?

B.Burić, Grahovac (Ahmetašević ?) - Ovčina, Nuić, Haseljić, Predragović (Vražalić?), Vranješ, S.Burić, Prce, Terzić, Vegar, Mandić, Perić (Tarabokija?), Karačić, Panić i Malinović
je li ovo Šumanovih sigurnih 16, uz neke dileme (u zagradama)?

Da li to znači da neće biti mjesta za Hamidovića ?
Da ne pišem o drugim mlađim igračima umjesto ovih 'dokazanih đuturuma', ali svi će (ili većina) kasti: pa sada je bitan rezultat - gdje ćeš rizikovati sa podmlađivanjem!

Eto, ja ne mislim tako, mislim da se nekima treba definitivno zahvaliti i na vrijeme uigravati 'novu-remontovanu' ekipu, ali poznavajući logiku i "stručnost Bilal & Co - sumnjam.

Vratite se temi, pustite više te priče i 'prepucavanja' o pojedinim igračima i klubovima, uz obaveznu prateću 'dozu nacionalizma i šovinizma'.
Hvala, pozdrav
Bosno moja poharana....

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Drape » 01 feb 2020, 16:31

Pitaju Šumana na FTV u kakvom sastavu ćemo igrati protiv Rumunije a on: "Mi imamo taj kostur koji imamo" :hmmmmm:

Fagus501
Postovi: 491
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 01 feb 2020, 16:35

Trigger je napisao/la:
01 feb 2020, 16:27
Primjećujem ne baš beznačajnu "zanimljivost"!
Tema je reprezentacija BiH ali se preusmjerila (namjero ili ne?) na polemiku koja je danas najmanje važna za našu reprezentaciju - klubovi, pojedini igrači i njihove karijere, ect.!
Zašto?
Nije valjda zbog toga da se, de facto, ne raspravlja o budućim utakmicama (pretkvalifikacije baraža i ev.baraž) protiv Rumunije?
Smatram da je mnogo važnija diskusija i mišljenja o predstojećim (historijskim :mrgreen: ) utakmicama, selektoru, selektiranju igrača, pripremama i ostalim pitanjima koja su striktno povezana za predstojeće utakmice.

Zar je više bitno je l' Terzić šuter ili 'specijalista odbrane' (svi danas znamo šta je - penzioner), Harmandić (šta on znači za reprezentaciju danas itd. ?
Da li se ovim diskusijama odvlači pažnja i lukavo 'ostavlja na miru' Bilal Šuman i njegova reprezentacija?

Niko ne postavlja pitanje s kojim igračima ćemo protiv Rumuna - ili smo već 'oguglali' na sve pa unaprijed znamo da Bilal neće ništa mijenjati, a ne čeka nas baš tako lagan 'posao' ako neki tako misle. Jedino što je izvjesno (ali možda se predomisli :roll: ) je oproštaj Toromanovića, ali i vjerovatno vraćanje Nuića kao 2. krilo uz očajnog Ovčinu!?

B.Burić, Grahovac (Ahmetašević ?) - Ovčina, Nuić, Haseljić, Predragović (Vražalić?), Vranješ, S.Burić, Prce, Terzić, Vegar, Mandić, Perić (Tarabokija?), Karačić, Panić i Malinović
je li ovo Šumanovih sigurnih 16, uz neke dileme (u zagradama)?

Da li to znači da neće biti mjesta za Hamidovića ?
Da ne pišem o drugim mlađim igračima umjesto ovih 'dokazanih đuturuma', ali svi će (ili većina) kasti: pa sada je bitan rezultat - gdje ćeš rizikovati sa podmlađivanjem!

Eto, ja ne mislim tako, mislim da se nekima treba definitivno zahvaliti i na vrijeme uigravati 'novu-remontovanu' ekipu, ali poznavajući logiku i "stručnost Bilal & Co - sumnjam.

Vratite se temi, pustite više te priče i 'prepucavanja' o pojedinim igračima i klubovima, uz obaveznu prateću 'dozu nacionalizma i šovinizma'.
Hvala, pozdrav
Upravu si Suman i dalje pliva sa lažnim igračima i napravio je privatnu reprezetaciju gdje Terza određuje ko valja i nevalja.Vazno je dace Mirko Herceg i dalje biti tu da nasljedi Prcea

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.