Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Fagus501
Postovi: 485
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 18 apr 2018, 11:45

zlatnidjecaci je napisao/la:Sere Burič .Gdje je on bio sa 20 godine. I njega je neko istrpio dok je postao igrač. Tako javno se iskenjati prema mlađim kolegama nije korektno ni fer.
U našem narodu se kaže ovako ( KAD BALIJA DIGNE GLAVU )moj Buricu da si ti sjedio nekom prosječnom golmanu 10 15 godina pito bi te ja dokle bi dogurao.Nek ga bude stid staje izjavio važno je daje on i njegov brat se progurali preko reprezentacije ostale Ko ****,.Ako je bilo igrača dobri bilo je ljevi bekova najviše ima ih i danas duplo bolji od Terzica i Prcea,ali kakva im korist kad ova dvojica igraju po 15 godina i ništa nisu napravili. Kako kaže Buric nema ih nadam se da ih neće ni biti dok tako razmišlja on i selektori da u evropi nema dva bolja beka od Terica i Prcea,. Smiješno

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 18 apr 2018, 13:08

Benjamin Burić :
ima tu nas par mlađih, ali svako okupljanje dolaze isti igrači, malo je tu novih, mladih igrača. I oni mlađi što budu pozvani, kao da se boje, isto kao da misle da ne mogu nikoga zamijeniti u reprezentaciji.
Čitam reakcije na citiranu izjavu Benjamina Burića, našeg jedinog, rukometaša europskog nivoa, najboljeg kojeg trenutno imamo i zbunjen sam reakcijama Forumaša!

Sve su prilike da različito "čitam" ovu izjavu s obzirom da je ista za mene korektna i 'upozoravajuća' u pozitivnom smislu, jer suština, po meni, je u prvoj rečenici Burića: "...na svako okupljanje dolaze isti igrači, malo je tu novih..." - Tu je suština Burićeve izjave - ko je odgovoran što na pripreme dolaze uvijek isti igrači i zašto je malo novih rukometaša?
Burić sigurno ne.
To što dodaje svoj utisak o strahu i to malo mladih što se pozovu - logično, iz uskustva (imao ga je i Burić - kratko pamćenje...) ta 'djeca' strepe da pokažu šta znaju, jer koliko je tih momaka 'jednokratno' pozvani i kako napisa kolega, "no rules" svi su oni odigrali "cca 7 minuta" - tj. imali izuzetno malu minutažu kod selektora, a zadnja dva selektora nemaju petlju (da ne kažem nešto 'narodski') da te đuturume kulturnu otkače i krenu sa mladim rukometašima, pa šta bude neka bude - ovo kako je sada je katastrofa, svakako.
PS:
kako bi se bilo ko od vas osjećao da nakon neke greške bude povučen na klupu i dobije 'galamu i štajavećznam' i od selektora i đuturum-igrača, a kad to isto (ili i gore) urade ti đuturumi - e, oni dobiju tapšanje po ramenu i ... Ma sve je jasno samo ko hoće da 'vidi'.

Burić je na "fin" način uputio kritiku selektoru po pitanju izbora i pozivanja igrača - tako sam ja shvatio...
Bosno moja poharana....

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 18 apr 2018, 13:44

Istina da je Buric indirektno prozvao i selektora , ali nema logike da daje izjave da se mladi igraci boje i da misle da nemogu zamijeniti iskusnije igrace , a nisu nikada dobili minutazu , mozda su procijenili na treninzima , ali to nije relevantno...

- Mladi igraci se moraju istrpiti kako u klubovima tako i u Reprezentaciji .
- Svjedok sam za jednog mladog igraca kada su ga forsirali da igra Premijer Ligu i imao je sut 0/6 , 0/7 , a sada nakon godinu - dvije momak zabija po 7-8 golova u PL i jedan je od najboljih u ekipi...
- Tako u Reprezentaciji "struka" je morala odabrati 2-3 igraca i forsirati ih , davati im da igraju 20-30 minuta i tako bi dobili za 1-2 godine nove Burice , Terzice , Prce ...

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 18 apr 2018, 13:50

no rules je napisao/la:Istina da je Buric indirektno prozvao i selektora , ali nema logike da daje izjave da se mladi igraci boje i da misle da nemogu zamijeniti iskusnije igrace , a nisu nikada dobili minutazu , mozda su procijenili na treninzima , ali to nije relevantno...

- Mladi igraci se moraju istrpiti kako u klubovima tako i u Reprezentaciji .
- Svjedok sam za jednog mladog igraca kada su ga forsirali da igra Premijer Ligu i imao je sut 0/6 , 0/7 , a sada nakon godinu - dvije momak zabija po 7-8 golova u PL i jedan je od najboljih u ekipi...
- Tako u Reprezentaciji "struka" je morala odabrati 2-3 igraca i forsirati ih , davati im da igraju 20-30 minuta i tako bi dobili za 1-2 godine nove Burice , Terzice , Prce ...
Ne bi o logici - svako 'čita' na svoj način.
Poenta je, kako i sam navodiš, u "struci", naravno - pa, i Burić to fino, na indirektan način, i kaza, zar ne? I taj strah koji spominje nije od Burića nego od "struke"...
Benjo sve reče u kratkoj izjavi, a može mu se - on je trenutno 'nedodirljiv' za 'struku' :cool:
Bosno moja poharana....

Fagus501
Postovi: 485
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 18 apr 2018, 14:13

Pito bi Burića dali bi Vuko Borozan postao vrhunski igrač da je sjedio tarabi kao Terzic ili Prce,ili Mandanilic,Mamić,Jaganjac da su sjedili Lackovicu.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2842
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 19 apr 2018, 15:03

Trigger je napisao/la:
Benjamin Burić :
ima tu nas par mlađih, ali svako okupljanje dolaze isti igrači, malo je tu novih, mladih igrača. I oni mlađi što budu pozvani, kao da se boje, isto kao da misle da ne mogu nikoga zamijeniti u reprezentaciji.
Čitam reakcije na citiranu izjavu Benjamina Burića, našeg jedinog, rukometaša europskog nivoa, najboljeg kojeg trenutno imamo i zbunjen sam reakcijama Forumaša!

Sve su prilike da različito "čitam" ovu izjavu s obzirom da je ista za mene korektna i 'upozoravajuća' u pozitivnom smislu, jer suština, po meni, je u prvoj rečenici Burića: "...na svako okupljanje dolaze isti igrači, malo je tu novih..." - Tu je suština Burićeve izjave - ko je odgovoran što na pripreme dolaze uvijek isti igrači i zašto je malo novih rukometaša?
Upravo to ... sto mozgova sto razlicitih interpretacija istog teksta ... ja je takodjer citam kao dobronamjernu kritiku Burica da nam je potrebna promjena ... kad ono to ovako 'pakuje' kao neprikosnoveni prvi golman reprezentacije onda tu nema dalje ... the end ... :roll:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
DaVinci
Postovi: 2842
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 19 apr 2018, 15:08

Fagus501 je napisao/la:U našem narodu se kaže ovako ( KAD BALIJA DIGNE GLAVU )moj Buricu da si ti sjedio nekom prosječnom golmanu 10 15 godina pito bi te ja dokle bi dogurao.Nek ga bude stid staje izjavio važno je daje on i njegov brat se progurali preko reprezentacije ostale Ko ****,.Ako je bilo igrača dobri bilo je ljevi bekova najviše ima ih i danas duplo bolji od Terzica i Prcea,ali kakva im korist kad ova dvojica igraju po 15 godina i ništa nisu napravili. Kako kaže Buric nema ih nadam se da ih neće ni biti dok tako razmišlja on i selektori da u evropi nema dva bolja beka od Terica i Prcea,. Smiješno
Ovu Buricevu izjavu si pogresno protumacio, druze ... procitaj jos jednom ali iz drugog 'ugla' ...

Koji lijevi bekovi su trenutno bolji od Prcea i Terzica a da nisu pozivani? ... meni se cini da nikad dosad nismo bili u 'nestasici' lijevih bekova k'o sad ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 19 apr 2018, 16:23

Da Vinci , mi se na forumu stalno vrtimo u krug oko istih stvari a suština je sljedeča: - za 20 godina samo smo se jednon plasirali na svjetsko prvenstvo i baraž nam je krajnji domet i vrijeme je za promjene - Ni Prce ni Terza nisu svjetske napadačke klase da su nezamjenjivi - koji su to bekovi pozivani umjesto njih i da su dobili šansu .Poziv na širi spisak ne računam i pucanje na kontra gol dok se Prce i Terza uigravaju ne računam. - Gdje su bili Prce, Terza i Tore kad su imali 19 -22 godine??? I njih je neko istrpio dok nisu postali ono što jesu. Ponavljam za 20 godina samo jednom. Nek puste Periča, Vranca,Lončara, Bojiča,Đurđeviča,Pavlaka,Građana,Haseljiča i druge da igraju uz Vranješa, Paniča, Malinoviča,Buriče itd i oni če se za 20 godina plasirati jednom .Jednom ili nijednom nije velika razlika. Mali Vladan Đurđevič 96 iz Borca igra odlično. Juče Bosni zabio 8 neki dan Vogošči 9 itd. Da li Šuman uopšte zna za njega???

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 19 apr 2018, 16:37

Primjer iz komšiluka. Lijevi bek Jovanovič iz Vojvodine 98 godište bio u sastavu Srbije na evropkom u HR.Srbija ima more kvalitetnih lijevih bekova ali je on bio tu.U Vojvodini igra napad vrlo rijetko odbranu ali ga selektor gurne u vatru na evropskom prvo u odbranu pa onda i u napad. Zabije 3-4 lopte nebu pod oblak i nikom ništa ali onda zabije 3-4 gola i evo ga.I sada iz Vojvodine ide u Francusku. I da nije zabio nista pobogu brate pa 98 godište je tek je krenula karijera. Jeste se Srbija izblamirala ali oni su bili na evropskom i dobili su mladog igrača Jovanoviča za sljedečih 10 godina i tako se to radi a mi još debatišemo o Prceu i Terzi u vremenu brzih vozova mi se bavimo čirom.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la kobe24 » 19 apr 2018, 16:39

@Zlatnidjecaci, bravo za oba komentara. :thumbup:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 19 apr 2018, 16:42

Hvala kobe 24.Svi mi imamo svoje favorite ali činjenice su takve kakve jesu. I treba samo argumentovano pisati.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 19 apr 2018, 16:44

zlatnidjecaci je napisao/la:Da Vinci , mi se na forumu stalno vrtimo u krug oko istih stvari a suština je sljedeča: - za 20 godina samo smo se jednon plasirali na svjetsko prvenstvo i baraž nam je krajnji domet i vrijeme je za promjene - Ni Prce ni Terza nisu svjetske napadačke klase da su nezamjenjivi - koji su to bekovi pozivani umjesto njih i da su dobili šansu .Poziv na širi spisak ne računam i pucanje na kontra gol dok se Prce i Terza uigravaju ne računam. - Gdje su bili Prce, Terza i Tore kad su imali 19 -22 godine??? I njih je neko istrpio dok nisu postali ono što jesu. Ponavljam za 20 godina samo jednom. Nek puste Periča, Vranca,Lončara, Bojiča,Đurđeviča,Pavlaka,Građana,Haseljiča i druge da igraju uz Vranješa, Paniča, Malinoviča,Buriče itd i oni če se za 20 godina plasirati jednom .Jednom ili nijednom nije velika razlika. Mali Vladan Đurđevič 96 iz Borca igra odlično. Juče Bosni zabio 8 neki dan Vogošči 9 itd. Da li Šuman uopšte zna za njega???
davno sam vise puta pisao da se ovim gore navedenim mota dati sansa u A-reprezentaciji.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 19 apr 2018, 16:46

ps: mislim da sam samo djurdjevica jedno 10 puta u tom kontekstu spomenuo!

Fagus501
Postovi: 485
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 19 apr 2018, 19:56

Ovu Buricevu izjavu si pogresno protumacio, druze ... procitaj jos jednom ali iz drugog 'ugla' ...

Koji lijevi bekovi su trenutno bolji od Prcea i Terzica a da nisu pozivani? ... meni se cini da nikad dosad nismo bili u 'nestasici' lijevih bekova k'o sad ...[/quote]
Ima ih 10 boljih da ne nabrajam,Prce je taraba Azoti gubi od prosječne spanske ekipe Granolesa 15 razlike u dvomecu ,.Terzic sjedi na klupi obični odbrandbeni igrač..mali Klis,Lončar,Itd da imaju minutažu i kredit kao ova dvojica davno bi igrala u Bundes ligi,napiso sam ti primjer Vuke Borozana ima sigurno i kod nas Borozana samo ih treba pustiti da igraju

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 19 apr 2018, 23:03

Ma ne možeš ti kad kod nas struka i selektori guraju starije igrače pod parolom "iskustvom do pobjede, odnosno plasmana na veliko takmičenje", pa da bar to jeste tako i da smo mi redovni učesnici velikih takmičenja, mislim da niko od nas ne bi rekao "a" što se forsiraju Prce, Ivo, Tore itd, al' čovječe mi nikako ne uspijevamo da se plasiramo na veliko takmičenje, al' bez obzira na to niko ne razmišlja da gurne mlade momke, da se promjene neki igrači, da se unese svježa krv.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
DaVinci
Postovi: 2842
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 20 apr 2018, 00:05

zlatnidjecaci je napisao/la:Da Vinci , mi se na forumu stalno vrtimo u krug oko istih stvari a suština je sljedeča: - za 20 godina samo smo se jednon plasirali na svjetsko prvenstvo i baraž nam je krajnji domet i vrijeme je za promjene - Ni Prce ni Terza nisu svjetske napadačke klase da su nezamjenjivi - koji su to bekovi pozivani umjesto njih i da su dobili šansu .Poziv na širi spisak ne računam i pucanje na kontra gol dok se Prce i Terza uigravaju ne računam. - Gdje su bili Prce, Terza i Tore kad su imali 19 -22 godine??? I njih je neko istrpio dok nisu postali ono što jesu. Ponavljam za 20 godina samo jednom. Nek puste Periča, Vranca,Lončara, Bojiča,Đurđeviča,Pavlaka,Građana,Haseljiča i druge da igraju uz Vranješa, Paniča, Malinoviča,Buriče itd i oni če se za 20 godina plasirati jednom .Jednom ili nijednom nije velika razlika. Mali Vladan Đurđevič 96 iz Borca igra odlično. Juče Bosni zabio 8 neki dan Vogošči 9 itd. Da li Šuman uopšte zna za njega???
Nismo se razumjeli, druze ... i ja sam veliki zagovornik shup karte veteranima ali ne vidim nikog kvalitetnog na lijevom beku kao zamjenu ... i ja bih radije da odsad gledam Periča, Vranca, Lončara, Bojiča, Đurđeviča, Pavlaka, Građana i Haseljiča pa makar pobjedjivali sljedece 2 godine svaku 3-cu nego sto gledam vec 10 godina ove rekreativce koji pobjedjuju svaku drugu uzaludnu ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 22 apr 2018, 23:04

Loncar najbolji strijelac svoje ekipe (6 golova) protiv ekipe Gafara Hadziomerovica (2 gola) .
slika

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 23 apr 2018, 06:23

Remi Gyongyosija i Csurgoija: Vladan Lončar proglašen za igrača utakmice

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 23 apr 2018, 18:10

Želim da Euro 2020. bude kruna za naše asove

Autor: E. B.

Umjesto za pripreme za junski baraž za Svjetsko prvenstvo, rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine iskoristila je nedavno okupljanje za uigravanje akcija i provjeru igrača za ono što ih očekuje tek u oktobru, odnosno uoči starta kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine u Austriji, Norveškoj i Švedskoj.

Dvije utakmice s Crnom Gorom više su zabrinule selektora naših domaćina u Podgorici Dragana Đukića, jer su se Crnogorci pripremali za baraž s Hrvatskom, a poslije pobjede od 21:18, upisali su i poraz od našeg A-tima sa 25:29.

Šansa mladima

- Kao i uvijek, za nas je važno da smo proveli neko vrijeme zajedno i trenirali - kaže selektor BiH Bilal Šuman, koji je dao priliku i nekim novim imenima.

- Bilo je važno da mlađi osjete i vide kako to sve izgleda. Prvenstveno mislim na pivota Dragana Vrgoča i najmlađeg igrača Edina Klisa.

Klis je potencijal, tek je napunio 18 godina. U njegovoj generaciji postoje još dva-tri zanimljiva igrača, koji će brzo doći na vrata reprezentacije.

Vrgoč je 203 centimetra visok pivot, fizički je veoma jak, ali je u holandskom prvenstvu imao povredu šake pa nije dobio mnogo minuta u igri. Probat ću još nekoliko akcija s njim u budućnosti - kaže selektor.

Svoje mjesto na spisku je opet zaslužio i Mostarac Vedran Delić, lijevo krilo Zrinjskog.

- On i Tomislav Nuić podijelili su minute protiv Crne Gore. Pokazao je kvalitet. Uz njih dvojicu, tu imamo i Alena Ovčinu, zadovoljan sam širinom - ističe Šuman.

Selektor će probati proširiti kadar te osnažiti reprezentaciju kvalitetnim izborom na svakoj poziciji.

Novo ime

- Imam u planu još jedno novo ime, radi se o lijevom i srednjem beku koji igra u Francuskoj. Imamo tu Josipa Perića, Marka Tarabochiju, odnosno generaciju igrača koja može igrati zajedno barem četiri godine, što je vrlo važno.

Imamo i onih iskusnijih, kao što su Nikola Prce, Mirsad Terzić, Muhamed Toromanović… koji imaju kvalitet i mogu još doprinijeti. Bit će u timu dok god su na ovom nivou.

Cilj mi je da naši asovi nastupe na Euru 2020., jer bi to bila kruna za sve te momke, koji su tu već 10-12 godina, a pojedini, kao Terzić, čak i više. Velika mi je želja i da im nađemo poslije mjesto u rukometnim strukturama - zaključio je Šuman.

Pripreme u Brčkom

Sljedeće okupljanje BiH će imati krajem maja i početkom juna.

- Dogovorio sam sa selektorom Mađarske Ljubom Vranješom da idemo u Budimpeštu 30. i 31. maja, a sa Mađarima ćemo odigrati najmanje jednu utakmicu. Bit ćemo njihovi gosti tri dana - kaže Šuman.

Potom slijede mini pripreme u Brčkom. Prvu utakmicu kvalifikacija za Euro 2020. naša selekcija igrat će u Bjelorusiji između 24. i 28. oktobra.

Domaće pobjede

Reprezentacija BiH smještena je u grupu 5 kvalifikacija za Euro 2020. Iz osam grupa na Euro idu po dvije najbolje ekipe i četiri najbolje trećeplasirane.

- Bjelorusija i Češka su veoma kvalitetne ekipe. Od Finske su sve ostale tri ekipe bolje. Pobjede kod kuće vode nas na EP - kaže Šuman.

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 23 apr 2018, 23:03

Selektor je sve rekao. Nema ništa nejasno. Ugasite forum. Laprdamo bez potrebe čovjek ima viziju. Sa veteranima na euro.

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.