Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ASD » 20 mar 2022, 15:30

Mislim. Da se razumijemo. Nemam ja ništa protiv poziva Suhonjiću.
Nije on loš igrač. Da nije imao avanture po lijevim ligama vjerovatno bi i bio član repke. 2 ili 3. Igrač na toj poziciji u zavisnosti od okolnosti.

Ali. Godinama su kritičari kritikovali kako treba podmladiti repku i tjerali legende ove reprezentacije (ja nisam nikada). Već nakon dvomeča sa Grčkom više niko o podmlađivanju ne priča. Tako rano se odustalo.

EHF21
Postovi: 12
Pridružen/a: 31 avg 2021, 13:07
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EHF21 » 20 mar 2022, 16:05

ASD je napisao/la:
20 mar 2022, 15:30
Mislim. Da se razumijemo. Nemam ja ništa protiv poziva Suhonjiću.
Nije on loš igrač. Da nije imao avanture po lijevim ligama vjerovatno bi i bio član repke. 2 ili 3. Igrač na toj poziciji u zavisnosti od okolnosti.

Ali. Godinama su kritičari kritikovali kako treba podmladiti repku i tjerali legende ove reprezentacije (ja nisam nikada). Već nakon dvomeča sa Grčkom više niko o podmlađivanju ne priča. Tako rano se odustalo.
ASD je napisao/la:
20 mar 2022, 15:30
Mislim. Da se razumijemo. Nemam ja ništa protiv poziva Suhonjiću.
Nije on loš igrač. Da nije imao avanture po lijevim ligama vjerovatno bi i bio član repke. 2 ili 3. Igrač na toj poziciji u zavisnosti od okolnosti.

Ali. Godinama su kritičari kritikovali kako treba podmladiti repku i tjerali legende ove reprezentacije (ja nisam nikada). Već nakon dvomeča sa Grčkom više niko o podmlađivanju ne priča. Tako rano se odustalo.

Da, nema veze da li je Suhonjic ili neko drugi upitanju .. U reprezentaciji treba da su najbolji i sto najbolje imamo u tom trenutku, ko ce igrati i davati od sebe 100% na treningu a kamoli utakmici, nazalost mislim da kod nas trenutno nije tako.
Isto tako sto se tice podmladjivanje, to ne ide tek tako kako bih rekao odjednom promjeniti 7-8 igraca, 7-8 novih imena pa naravno da nece funkcionisati nego kroz cijeli ciklus kval.svaki put uz kostur ekipe 2-3 nova imena i polahko slgati,sklapati ekipu pa konse pokaze, dokaze bujrum brate .. ne mora da znaci ni kolko mu je godine ni gdje igra, koju ligu ni u kojem klubu, koliko igraca ima u fudbalu ne igra u dobrom klubu ali gine za repku ili obrnuto, u klubu izgide a repka 0 bodova i to mora iskljucivo selektor raditi a ne neka treca lica zbog licnog interesa.
Sta mi je sinoc oci zaparalo i sto je mnogo zalosno kod intoniranja himnih neki igraci drze ruku na grbu neki ne i to je mozda pokazatelj, od takvih malo stvari pa nadalje ili svi ili niko!!

Avatar
EastwichTown
Postovi: 372
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 20 mar 2022, 16:23

Najmisterioznije su povrede Perića , Malinovića , Terzića , Burića ... da su se oni odazvali nebi ovi momci bili ovako surovo bačeni u vatru , to su neke veće igre kao i opraštanje Vranješa onda kada je najviše mogao dati Reprezentaciji.

Sta mi je sinoc oci zaparalo i sto je mnogo zalosno kod intoniranja himnih neki igraci drze ruku na grbu neki ne i to je mozda pokazatelj, od takvih malo stvari pa nadalje ili svi ili niko!!
I meni je to žalosno izgledalo , šta koji **** naši stavljaju ruku ako već znaju da neće svi staviti ruku na srce , brate zagrlite se kao jedno , a ne ovako oni su kao velike patriote , a ovi ostali kao nisu , u većini normalnih Reprezentacija ne stavljaju ruku na srce prilikom intoniranja himni , a kod nas u ovako razjebanoj zemlji sve patriote , a kada izađu na teren patriotizam se izgubi , da se razumijemo ne volim podjele nikakve pogotovo kada su ovako očite .

Fagus501
Postovi: 489
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 20 mar 2022, 16:50

Nema veze ko gdje igra pitanje je dali je kvalitetan trenutno ili nije jer ima dobri vrhunski igrača koji nisu imali sreće sa menadžerima.Najbolji primjer je Prce u poredzenje na Terzićem čovjek igra na Kosovu u Bese a Terza u Vesprema ovaj je za njega izmislio rukomet.Prce nije imao ozbiljnog kluba u karijeri ali je bio daleko najbolji nas igrač,uvjerili ste se Grci bek Malioss momak u karijeri igrao u Turskoj,3 Njemačka,Besa Kosovo i sad neki ljevi Grčki klub.Uporedite njegov kvalitet sa Hercegom,Pericem,Hamidovicem,Davidovicem,Vegarom svi su igrali ili igraju u duplo boljim ekipama ali nisu kvalitetni igrači.Tako da ime kluba ili liga ništa ne predstavlja

EHF21
Postovi: 12
Pridružen/a: 31 avg 2021, 13:07
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EHF21 » 20 mar 2022, 18:01

Fagus501 je napisao/la:
20 mar 2022, 16:50
Nema veze ko gdje igra pitanje je dali je kvalitetan trenutno ili nije jer ima dobri vrhunski igrača koji nisu imali sreće sa menadžerima.Najbolji primjer je Prce u poredzenje na Terzićem čovjek igra na Kosovu u Bese a Terza u Vesprema ovaj je za njega izmislio rukomet.Prce nije imao ozbiljnog kluba u karijeri ali je bio daleko najbolji nas igrač,uvjerili ste se Grci bek Malioss momak u karijeri igrao u Turskoj,3 Njemačka,Besa Kosovo i sad neki ljevi Grčki klub.Uporedite njegov kvalitet sa Hercegom,Pericem,Hamidovicem,Davidovicem,Vegarom svi su igrali ili igraju u duplo boljim ekipama ali nisu kvalitetni igrači.Tako da ime kluba ili liga ništa ne predstavlja
Slazem se u potpunosti. Zato su nam potrebnija cesca i veci broj okupljanja reprezentacije pa da se igraci mogu probati kroz treninge i prijateljske utakmice a ne kad dodji kval.

Uzeo bih poziciju srednjeg beka kao primjer koja je jedna od najvaznijih pozicija ..Ko moze voditi nasu igri od ovih srednjih bekova od sinoc ? Nemam nista protiv Davidovica, Vuksica ili Perica ali ta komponacija jednostavno ne ide. Kako mozes staviti Davidovica i Vuksica ili da je sinoc bio Peric zajedno u roster. Sva trojica isti tip igraca znaci razigravaci, i uopste nisu opasni na gol i za protivnika. Znaci njihovom izmjenom, promjenom ne dobijas nista u promjeni igre, sistem ostaje isti i to je automatski lakse protivniku da analizira nasu igru, limitirano.

Fagus501
Postovi: 489
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 20 mar 2022, 18:53

Slazem se u potpunosti. Zato su nam potrebnija cesca i veci broj okupljanja reprezentacije pa da se igraci mogu probati kroz treninge i prijateljske utakmice a ne kad dodji kval.

Uzeo bih poziciju srednjeg beka kao primjer koja je jedna od najvaznijih pozicija ..Ko moze voditi nasu igri od ovih srednjih bekova od sinoc ? Nemam nista protiv Davidovica, Vuksica ili Perica ali ta komponacija jednostavno ne ide. Kako mozes staviti Davidovica i Vuksica ili da je sinoc bio Peric zajedno u roster. Sva trojica isti tip igraca znaci razigravaci, i uopste nisu opasni na gol i za protivnika. Znaci njihovom izmjenom, promjenom ne dobijas nista u promjeni igre, sistem ostaje isti i to je automatski lakse protivniku da analizira nasu igru, limitirano.
[/quote]

Ljudi trenutno prozivaju Umičevića koji ima krivice dok čovjek iz sjene Maglajlija selektora zadnji 15 godina svoje igrače jer ima menazersku agenciju.Upravo kad spominješ ta okupljanja od tih njegovih igrača niko ne može da dobije priliku kome je on menadžer on će igrati.Žalosno sto iduće okupljanje opet dolaze 95% ovi isti igrača uz to da Colina naći još kojeg svoj igrača iz Hercegovine i dati mu priliku

EHF21
Postovi: 12
Pridružen/a: 31 avg 2021, 13:07
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EHF21 » 20 mar 2022, 19:17

Fagus501 je napisao/la:
20 mar 2022, 18:53
Slazem se u potpunosti. Zato su nam potrebnija cesca i veci broj okupljanja reprezentacije pa da se igraci mogu probati kroz treninge i prijateljske utakmice a ne kad dodji kval.

Uzeo bih poziciju srednjeg beka kao primjer koja je jedna od najvaznijih pozicija ..Ko moze voditi nasu igri od ovih srednjih bekova od sinoc ? Nemam nista protiv Davidovica, Vuksica ili Perica ali ta komponacija jednostavno ne ide. Kako mozes staviti Davidovica i Vuksica ili da je sinoc bio Peric zajedno u roster. Sva trojica isti tip igraca znaci razigravaci, i uopste nisu opasni na gol i za protivnika. Znaci njihovom izmjenom, promjenom ne dobijas nista u promjeni igre, sistem ostaje isti i to je automatski lakse protivniku da analizira nasu igru, limitirano.
Ljudi trenutno prozivaju Umičevića koji ima krivice dok čovjek iz sjene Maglajlija selektora zadnji 15 godina svoje igrače jer ima menazersku agenciju.Upravo kad spominješ ta okupljanja od tih njegovih igrača niko ne može da dobije priliku kome je on menadžer on će igrati.Žalosno sto iduće okupljanje opet dolaze 95% ovi isti igrača uz to da Colina naći još kojeg svoj igrača iz Hercegovine i dati mu priliku
[/quote]
Ko su to njegovi igraci ? Imate li neki konkretan primjer ili konkretan dokaz da to tako funkcionise ili je to sve cula kazala ?

Meni iskreno nije bitno ko ce igrati, msm na to odakle je i kako se zove samo da daje 100% sebe za drzavni tim ..

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ASD » 20 mar 2022, 19:40

Niko da napiše imena. Koji su to konkretno njegovi igrači.

Fagus501
Postovi: 489
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 20 mar 2022, 20:05

Posto neznatne objasniti ću i dokazati ako hoćete menazerska agencija FESTIVUS šef te agencije je Andrej Golic.Magi je dio ekipe zadužen na BIH redovan je gost kod Umičevića i ostali Dodikovaca u Banja lLuci.Njegovi su bili većina bivši i sadašnji igrača zastupao je golmana Burića prodao ga u Weclar imao je platu 5 hiljada Eura 2 uzmo Magi 3 išle Buricu.Poslje je uzeo najbolji menazer Saša Bratić i prodao ga u Flenzurg.On dođe u Banja Luku i pita Umičevića koga je gurnuti od tvoji iz Borca stave svog selektora i tako to ide drugovi.Zastupao je Vranješa,Buriće,Malonovica,Terzicu i sve ostale igrače.Vegara je on ubacio 2016 godine Hercega takodzer.Preko njega sve ide on može i magarca tu da stavi ako hoće,medzutim rukometno tržite se proširilo i danas svi igraju rukomet jedna Holandija,Japan,Brazil,Egipat,Portugal nije to prije kao prije 10 godina pa su naši postali 4 klasa te robe i sve se teze prodaju u bolje klubove.Nekada je Bosna Sarajevo bila u top 16 u današnjem rukometu ta ekipa nebi bila u top 150 kvalitet se diže svaki dan.U rukometu trenutno imaš 4 klase reprezetacija Franc,Spanija,Danska su prva,Hrvaska,Egipat,Njemačka Itd neka druga dok treću čine Češka,Bjelorusija,Austrija Itd mi spadamo u zadnju Lihtenštajn,Slovačka,Grčka itd

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Tristan10 » 21 mar 2022, 00:13

Ja ipak mislim da ima jos tu igraca od Boesena, oni ih hoce da progura sa Sumanom :rol: :urnebes:

Avatar
bhsport
Postovi: 11289
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la bhsport » 22 mar 2022, 07:37

Cuj gurao golmana Burica da ga proda, e svasta cu procitati ovdje. Herceg i Vegar mozda je i bilo boljih ali zastupao okosnicu reprezentacije koja je realno najbolje sto smo imali.
Ko su mu igraci koji su igrali dvomec sa Grcima?
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
Lumis
Postovi: 403
Pridružen/a: 05 mar 2022, 14:25
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Lumis » 22 mar 2022, 19:25

Austria
Crna Gora
BiH
Luksemburg

Ovo bi bila najbolja moguca grupa. S obzirom na promjenu sistema takmicenja opet cemo bez problema izboriti Euro. Jedino ako izvucemo Estoniju moglo bi biti zeznuto :mrgreen:
I am Lumis, EC3s younger brother

Avatar
DamirT
Postovi: 13974
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 22 mar 2022, 22:36

Nek daju i Francuze,samo nemoj Estoniju :mrgreen:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

zaostrog
Postovi: 810
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zaostrog » 23 mar 2022, 02:15

Za poredak trećeplasiranih će se gledati omjer sa samo prve dvije ekipe u grupi. To može biti gadno ako izvučemo dva teška protivnika gore.
Zato je najvažnije gore dobiti ekipu koju možemo barem kući okrenuti jednom i to bi bilo dovoljno.

Makedonija, Crna Gora, Ukrajina, pa i Švicarska, sve bi to bilo ok. Ni Nizozemska ne bi trebala biti strašna, bez obzira na dobar Euro. Srbija, Češka, Poljska su već teže. A, i iz prvog šešira recimo Slovenija, Portugal, Austrija ili Mađarska nisu ni blizu kao Francuska ili Norveška.

Avatar
Semper
Postovi: 2663
Pridružen/a: 04 feb 2012, 00:08
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Semper » 27 mar 2022, 05:46

Sad je svima jasno da stariji igraci bojkotuju repku iz razloga sto zele Zuleta na klupi selekcije.
Terzic, Peric , Panic , braca Buric su slozni da nas iz ove krize moze izvuci samo mangup starog kova Zule Korkaric.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 27 mar 2022, 15:37

Semper je napisao/la:
27 mar 2022, 05:46
Sad je svima jasno da stariji igraci bojkotuju repku iz razloga sto zele Zuleta na klupi selekcije.
Terzic, Peric , Panic , braca Buric su slozni da nas iz ove krize moze izvuci samo mangup starog kova Zule Korkaric.
De nek Zule strucnjak prvo izvuce RK Bosnu iz gov@n@ pa da se onda max. moze posveti reprezentativnim g@vnim@ ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

SviGaVole
Postovi: 47
Pridružen/a: 27 mar 2022, 19:26
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la SviGaVole » 30 mar 2022, 13:00

Ždrijeb kvalifikacija za Euro 2024 je sutra od 18h. 📺 Arena 1

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Kaunas » 31 mar 2022, 19:09

Onako na prvu ok grupa
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."


Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54351
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la MortemHz » 31 mar 2022, 19:11

Svi iz bivše Jugoslavije :D
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.