Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Avatar
Arvid
Postovi: 17194
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Arvid » 08 mar 2023, 20:53

Hahahhaha kakvi papci, ja bi se od sramote ispalio iz dvorane na poluvremenu.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

19vendetta87
Postovi: 4604
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la 19vendetta87 » 08 mar 2023, 20:54

Ja da sam Smajlagic, ubacio bih 6 Srba kod nas da igraju, oni ce sigurno 200% dati protiv Kosova :rol:
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Avatar
samocelik
Postovi: 6036
Pridružen/a: 27 nov 2011, 20:00
Lokacija: Uzavreli Grad
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la samocelik » 08 mar 2023, 21:01

Tančino ne znaš za koga navijati :rol:
Godinama su te topili, ali ostao si jak kao Čelik!

lol89
Postovi: 903
Pridružen/a: 16 jan 2019, 00:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la lol89 » 08 mar 2023, 21:18

Jaki ovi nasi rukometasi

Avatar
Arvid
Postovi: 17194
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Arvid » 08 mar 2023, 21:19

slika
I found freedom. Losing all hope was freedom.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la bombaysaphire » 08 mar 2023, 21:24

samocelik je napisao/la:
08 mar 2023, 20:44
arelinho je napisao/la:
08 mar 2023, 20:40
samocelik je napisao/la:
08 mar 2023, 20:39
Ubismo Srbiju u ovih prvih 20tak min
Igramo protiv reprezentacije Kosova. ;)
Ja koliko znam, naša domovina je, među rijetkima koja nije priznala Kosovo.
I ne treba da ih priznamo , g.ovna šiptarska ništa nam dobro nisu donjeli , a koliko su tek heroina unjeli mrtve im yebem ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
EastwichTown
Postovi: 375
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 08 mar 2023, 21:46

Mladen Bošković bez greške :clap:

Avatar
mahic
Postovi: 824
Pridružen/a: 20 mar 2008, 22:14
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la mahic » 08 mar 2023, 21:47

Boskovic odlican

Avatar
zgembo89
Postovi: 4932
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zgembo89 » 08 mar 2023, 22:05

Ubise ih nasi Srbi po petaka sva trojica

ovisnik
Postovi: 1114
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ovisnik » 08 mar 2023, 22:12

Očekivana patnja, ne zna se ko je lošiji, kosovari ili mi, bezidejno u napadu što je konstanta već 10 godina, golove primamo na igrača više,spora lopta, loša križanja, bekovi-lijevi i desni, nemaju srca da uskoče, baš loše.Potanka i odbrana, a ni golman se nije iskazao.Pozitivne strane su igra Mladena Boškovića, golovi 5/5 od koji su neki iz baš teških pozicija, solidna igra i Lončara, njega sam ranije prizivao, spore noge,ali ima pregled igre, dao 2 gola kad je bilo baš bitno i 3 lijepe asistencije za pivota.Kod Panića se vidi da ne igra napad u Monpeljeu, daleko je lošiji u tom segmentu u odnosu na period kad je igrao u Bjelorusiji, ali je i dalje prva opcija u napadu.Burić dobar u prvom.poluvremenu, utisak pokvario sa dva zicera pred kraj utakmice.Draganić sigurniji od Mehmedčehajića,trebao igrati i drugo poluvrijeme.Ekipi fali golman-Burić ili ako on neće Hodzić, Ahmatasević može samo kao drugi, on ne može preko 10 odbrana na ovom nivou.Srednji bek koji je drugačiji od Davidovića i Vukšića, bolji realizator i razigravač.Na lijevom beku treba probati Klisa, na desnom Hadzica, da vidimo koliko mogu.Uglavnom pred Smajlagićem je puno posla, na realno nema nekog izbora, čak i da mu se svi igrači odazovu/Burić,Hodzić,Malinović,Perić,Hamidović,Haseljić/.Kako god završi utakmica sa Kosovom, ključ je Slovenija u Cazinu.Za tu utakmicu treba skupiti što bolju ekipu,jer pobjeda ili čak i nerješeno donose odlazak na prvenstvo.

zaostrog
Postovi: 810
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zaostrog » 09 mar 2023, 00:00

Činjenica da mi možemo ovakvi otići na ovaj Euro zapravo pokazuje koliko je smiješno takmičenje sa 24 ekipe. Realno, tu je barem 4-5 ekipa koje ni po čemu nisu konkurentne. Mi ovakvi nismo u stanju primirisati ni nekom trećem razredu rukometnih reprezentacija, u odnosu na koji smo bili ipak dominantni prije koju godinu. Da ne pričamo o Švicarskoj, Slovačkoj, ali bojim se da su Grčka, Estonija i slični debelo iznad nas. Valjda izdobri ovo sa građenjem ekipe.

Teoretski, mi uz sve poraze do kraja možemo ići na Euro :D S jednim bodom protiv Slovenije ili Crne Gore bismo bili gotovo sigurni. Pretpostavljam da će naši pokušati i drugarski dogovoriti s nekom od ovih ekipa da se ne srlja previše, jer im ne znači. A naravno, nadati se da drugi neće to raditi :D

Ali, ako sve bude pošteno, mi trenutno imamo 0 bodova i gol razliku -19. Recimo da se potrudimo i od Crne Gore i Slovenije izgubimo zbirno sa 10 razlike, te imamo -29 :D :
- Turska je u grupi A sa gol razlikom -26. Čekaju Portugal i gostuju Makedoniji. Realno je da imaju goru gol razliku od nas (uslov da obje izgube).
- Slovačka je na -18. Čekaju Norvešku i idu Srbiji, i ako sve bude pošteno, realno je da uduplaju ovu gol razliku i budu gori od nas.
- Estonija je na -20, Izrael na -25. Doduše, neko bi tu mogao i otkinuti nešto protiv Češke/Islanda. Ako ne, onda bi i oni mogli imati užasnu gol razliku (-30 i više).
- Italija je na -18, Latvija na -35. Idealno bi bilo da Latvija bude iznad Italije, jer imaju još gostovanje Poljskoj i kući Francusku, odoše na -50.
- Gruzija je na -18 i imaju do kraja Švicarsku kući i Mađarsku u gostima. Oni bi mogli Švicarce i okrenuti, a ako ne, mogli bi se gombati s nama s gol razlikom.
- Treba navijati i kontra Ukrajine, jer ako i oni završe samo s pobjedama protiv Farana, mogli bi imati lošu gol razliku. Ali, imaju još jednu s Rumunima i čisto sumnjam da će usrati.

Grčka im već 2 boda i praktično je na Euru. Nama se treba poklopiti da 4 ekipe od gore navedenih imaju goru gol razliku i ostanu na 0 bodova. U tom slučaju, mi bismo i sa 0 do kraja mogli ići na Euro :D Sa 1 bodom smo 99% sigurni.

Dzeko17
Postovi: 10
Pridružen/a: 26 dec 2022, 22:59
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Dzeko17 » 09 mar 2023, 19:07

Šta se desilo izmedju Klisa i Smajlagica?

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4223
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Ghuraba » 09 mar 2023, 19:19

Dzeko17 je napisao/la:
09 mar 2023, 19:07
Šta se desilo izmedju Klisa i Smajlagica?
“Imao sam konflikt sa selektorom Smajlagićem, tako da nisam bio u sastavu za utakmicu sa Kosovom. Ne bih ništa komentirao oko incidenta. To je situacija koja je bila neugodna za mene i odlučio sam se udaljiti. Nekom sitan, nekom bitan konflikt. Preko nekih stvari ne želim prelaziti i zato sam otišao. Nemam neki stav o tome kako dalje, vrijeme će pokazati, ali trenutno nemam ni truni grižnje savjesti zbog ove odluke. Već sam se vratio klupskim obavezama u Zagrebu”, izjavio je Klis za “Avaz”.
Ja sam na ovo naletio u medijima, mada nema nista konkretno napisano. Jedno je sigurno, mi nemamo nijedne reprezentacije u kojoj ne postoje brojni konflikti, svadje i nesporazumi izmedju igraca i trenera.

Avatar
EastwichTown
Postovi: 375
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 09 mar 2023, 19:36

Jedno je sigurno, mi nemamo nijedne reprezentacije u kojoj ne postoje brojni konflikti, svadje i nesporazumi izmedju igraca i trenera.
Smajlagić je toga imao na pretek dok je vodio Sarajevsku Bosnu :mrgreen: , a i ovaj par godina na klupi sjedi , dobija minute na kapaljku u hrvatskoj ligi , kako ne može skontat da se ne može u Reprezentaciji igrati ako u klubu nosaš peškire samo , da je igrao u nekom prosječnom klubu iz Slovenije ili Mađarske sada je mogao biti prvi bek , ovako njemu dobro , plata redovna , do penzije može :)

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 09 mar 2023, 20:25

Ghuraba je napisao/la:
09 mar 2023, 19:19
Dzeko17 je napisao/la:
09 mar 2023, 19:07
Šta se desilo izmedju Klisa i Smajlagica?
“Imao sam konflikt sa selektorom Smajlagićem, tako da nisam bio u sastavu za utakmicu sa Kosovom. Ne bih ništa komentirao oko incidenta. To je situacija koja je bila neugodna za mene i odlučio sam se udaljiti. Nekom sitan, nekom bitan konflikt. Preko nekih stvari ne želim prelaziti i zato sam otišao. Nemam neki stav o tome kako dalje, vrijeme će pokazati, ali trenutno nemam ni truni grižnje savjesti zbog ove odluke. Već sam se vratio klupskim obavezama u Zagrebu”, izjavio je Klis za “Avaz”.
Ja sam na ovo naletio u medijima, mada nema nista konkretno napisano. Jedno je sigurno, mi nemamo nijedne reprezentacije u kojoj ne postoje brojni konflikti, svadje i nesporazumi izmedju igraca i trenera.
Nikakva steta ... odljutice se kad Irfo ode ... mozda do tad i proigra ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

zaostrog
Postovi: 810
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zaostrog » 09 mar 2023, 22:54

Evo dobri rezultati večeras. Finska dobila Slovačku, znači obje ekipe su truba, te bi ih Srbi i Norvežani trebali riješiti. Ukrajina izgubila od Austrije, i to sa liepih 7 razlike. U načelu, sad se tu priča svodi na to da Ukrajina-Rumunija uz pobjedu Rumunije otvara mogućnost i da Ukrajina bude lošija od nas. Doduše, postoji sad i opcija da Farska Ostrva dobiju Ukrajinu kući, čime bi osigurali Euro, što zvuči preludo, a zapravo nije uopšte nemoguće (ljudi su izgubili od Ukrajine -4, od Austrije -2 i dobili Rumuniju +2). Italija je dobila Latviju i sad s njom treba kalkulisati na trećem mjestu. Gol razlika im je -11, čekaju Poljsku i idu Francuskoj. Valjda neće otkinuti nešto Poljacima.

Estonija je najgadnija, jer imaju Češku kući, a to mogu uzeti. Ali, sve u svemu, i dalje mi se čini da će se moći proći i uz poraze od Slovenije i Crne Gore, ako budu prihvtljivi.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 10 mar 2023, 00:13

zaostrog je napisao/la:
09 mar 2023, 22:54
Evo dobri rezultati večeras. Finska dobila Slovačku, znači obje ekipe su truba, te bi ih Srbi i Norvežani trebali riješiti. Ukrajina izgubila od Austrije, i to sa liepih 7 razlike. U načelu, sad se tu priča svodi na to da Ukrajina-Rumunija uz pobjedu Rumunije otvara mogućnost i da Ukrajina bude lošija od nas. Doduše, postoji sad i opcija da Farska Ostrva dobiju Ukrajinu kući, čime bi osigurali Euro, što zvuči preludo, a zapravo nije uopšte nemoguće (ljudi su izgubili od Ukrajine -4, od Austrije -2 i dobili Rumuniju +2). Italija je dobila Latviju i sad s njom treba kalkulisati na trećem mjestu. Gol razlika im je -11, čekaju Poljsku i idu Francuskoj. Valjda neće otkinuti nešto Poljacima.

Estonija je najgadnija, jer imaju Češku kući, a to mogu uzeti. Ali, sve u svemu, i dalje mi se čini da će se moći proći i uz poraze od Slovenije i Crne Gore, ako budu prihvtljivi.
Kad smo imali vrhunske selektore i igrace nismo mogli ni prismrdit prvenstvima a sad kad nemamo nista i sa svim porazima idemo dalje ... sunce ti ljubim, gdje ovo sve nakaradno bilo prije 20+ godina kad je repka nesto znacila... :roll:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
zgembo89
Postovi: 4932
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zgembo89 » 10 mar 2023, 18:15

Kakav je ovaj Hamza 25 godina sto ga promkvisu da je zaigro za Belgijh

zaostrog
Postovi: 810
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zaostrog » 11 mar 2023, 00:27

https://sportsport.ba/rukomet/bih-rukom ... auWlExemfk

Kakav glup naslov. Apsolutno je nevažno hoćemo li pobijediti Kosovo ili izgubiti do 3 razlike.

A i dalje analiza, sa "sigurno" :D Kaže "Češka i Island su kilometrima iznad Estonije i Izraela". Prethodne kvalifikacije, Češka izgubila od Farskih Ostrva, a Island od Litvanije, a da ne pričam da ti Estonci, kakvi god da su, nas redovno nabiju. Da ne kažem da ja ne bih sekunde bio siguran u ishode utakmica kao što su Italija-Poljska ili Gruzija-Švicarska.

Nadalje, neznalica veli da će iz grupe gdje je Ukrajina neko "sigurno imati bodove na poretku trećeplasiranih". Ukoliko Ukrajina izgubi od Austrije i Rumunije, te barem remizira s Faranima, što uopšte nije nemoguće, imat će 0, a biće 3. Mada, vjerujem da će ipak Farska Ostrva to riješiti, ali uglavnom nije sigurno.
zgembo89 je napisao/la:
10 mar 2023, 18:15
Kakav je ovaj Hamza 25 godina sto ga promkvisu da je zaigro za Belgijh
Malo je stariji, 1996. godište. Rekao bih da je to tu negdje. Nije sad da smo izgubili nekog strašnog igrača, ali mogao se vrtiti oko reprezentacije. Vjerovatno je lošiji od Hamidovića recimo, a i Klis će biti ozbiljniji, kako god okreneš.

EdinjoBos
Postovi: 1286
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 12 mar 2023, 02:35

Moze li neko selektora ili makar doborca pitati sta je sa nasim iz slovenije koji jos nenastupaju za nas (velic, braca mlivic, pajt,…).

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.