Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Jusko00
Kontakt:

PostPostao/la Jusko00 » 16 sep 2019, 20:52

Tarabokia je raskinuo ugovor sa wislom i trenutno trenira sa ekipom Sesvete. S obzirom da se vraca nakon teske povrede i sesvete nisu losa opcija da se vrati u formu

Raonffa
Kontakt:

PostPostao/la Raonffa » 17 sep 2019, 18:36

Jusko00 WroteColonTarabokia je raskinuo ugovor sa wislom i trenutno trenira sa ekipom Sesvete. S obzirom da se vraca nakon teske povrede i sesvete nisu losa opcija da se vrati u formu

Hvala na odgovoru :thumbup:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Salih1984
Kontakt:

PostPostao/la Salih1984 » 18 sep 2019, 19:23

25.10 i 26.10 igramo dvije prijateljske utakmice s reprezentacijom Crne Gore...

baltazar7
Kontakt:

PostPostao/la baltazar7 » 19 sep 2019, 15:10

Dino Hamidović je tokom priprema bio ponajbolji igrač u ekipi, proglašen je na nekim turnirima za najboljeg igrača. U prvom kolu najbolji strijelac i najbolji igrač ekipe. U drugom kolu pobjeda u gostima, 5 golova i nekoliko sedmeraca i isključenja na njemu. Vjerujem da će mu i Trimo biti samo još jedna odskočna daska za napredak. Ne smatram da je igrač kalibra za najbolje top klubove ali sigurno je da može još malo da napreduje.

edinjo-bih
Kontakt:

PostPostao/la edinjo-bih » 19 sep 2019, 17:52

Kako saznaje **** selektor rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Bilal Šuman u Evropsku rukometnu federaciju (EHF) prijavio je 33 igrača za Evropsko prvenstvo, koje se igra početkom naredne godine u Norveškoj, Švedskoj i Austriji.

Na spisku su: Nebojša Grahovac (Chartres), Benjamin Burić (Flensburg), Edin Tatar (Bern), Adi Ahmetašević (Puente Genil), Damir Efendić (Vogošća), Alen Ovčina (Vojvodina), Tomislav Nuić (/), Enes Keškić (Fuchse Berlin II), Srđan Predragović (Goppingen), Ibrahim Haseljić (Gorenje), Faruk Vražalić (/), Muhamed Zulfić (Dinamo), Senjamin Burić (Nantes), Muhamed Toromanović (Bosna Vispak), Vladimir Vranješ (Tatabanya), Elmir Građan (Eurofarm), Gafar Hadžiomerović (Csurgoi), Nikola Prce (Besa Famiglia), Mirsad Terzić (Veszprem), Marin Vegar (Eurofarm), Mirko Herceg (Gyongyos), Dino Hamidović (Trimo Trebnje), Igor Mandić (Limoges), Vladan Lončar (Dobova), Marko Tarabochia (/), Ivan Karačić (Maccabi), Josip Perić (Goppingen), Saša Puljizović (Cocks), Edin Klis (Iskra), Marko Panić (Bres Meškov), Dejan Malinović (Dobrogea Sud), Kosta Savić (Nancy), Mateo Rodin (Nancy).

edinjo-bih
Kontakt:

PostPostao/la edinjo-bih » 19 sep 2019, 17:54

Nista od stjepanovica...

Redzo678
Kontakt:

PostPostao/la Redzo678 » 19 sep 2019, 21:42

A jel mi neko moze objasniti sto se sportsko drzavljanstvo ne sredi eldaru memisevicu momak bio prvo desno krilo ekipe koja je osvojila srebro na svjetskom prvenstvu(katar 2015) a suman ispred njega zovne nekog haseljica i zulfica koji nisu za 2 lige uz to uopste nije star u najboljim je igrackim godinama

DaVinci
Kontakt:

PostPostao/la DaVinci » 19 sep 2019, 22:28

baltazar7 WroteColonDino Hamidović je tokom priprema bio ponajbolji igrač u ekipi, proglašen je na nekim turnirima za najboljeg igrača. U prvom kolu najbolji strijelac i najbolji igrač ekipe. U drugom kolu pobjeda u gostima, 5 golova i nekoliko sedmeraca i isključenja na njemu. Vjerujem da će mu i Trimo biti samo još jedna odskočna daska za napredak. Ne smatram da je igrač kalibra za najbolje top klubove ali sigurno je da može još malo da napreduje.

Nek i za repku daje po 5 golova u prosjeku i dosta od njega u narednih 10 godina ...
"Nismo zrela ekipa. Mi smo osrednja reprezentacija, ako ćemo realno. Druge ekipe su puno zrelije i spremnije od nas i to je razlog. Svaka pametna osoba koja se razumije u fudbal, vidi i prepoznat će da nismo zreli.'' - M.P

DaVinci
Kontakt:

PostPostao/la DaVinci » 19 sep 2019, 22:31

Redzo678 WroteColonA jel mi neko moze objasniti sto se sportsko drzavljanstvo ne sredi eldaru memisevicu momak bio prvo desno krilo ekipe koja je osvojila srebro na svjetskom prvenstvu(katar 2015) a suman ispred njega zovne nekog haseljica i zulfica koji nisu za 2 lige uz to uopste nije star u najboljim je igrackim godinama

Onako 'odokativno': mozda sto u najboljim igrackim godinama igra u Maglaju ... :kafa:
"Nismo zrela ekipa. Mi smo osrednja reprezentacija, ako ćemo realno. Druge ekipe su puno zrelije i spremnije od nas i to je razlog. Svaka pametna osoba koja se razumije u fudbal, vidi i prepoznat će da nismo zreli.'' - M.P

Redzo678
Kontakt:

PostPostao/la Redzo678 » 19 sep 2019, 22:51

DaVinci WroteColon
Redzo678 WroteColonA jel mi neko moze objasniti sto se sportsko drzavljanstvo ne sredi eldaru memisevicu momak bio prvo desno krilo ekipe koja je osvojila srebro na svjetskom prvenstvu(katar 2015) a suman ispred njega zovne nekog haseljica i zulfica koji nisu za 2 lige uz to uopste nije star u najboljim je igrackim godinama

Onako 'odokativno': mozda sto u najboljim igrackim godinama igra u Maglaju ... :kafa:

Igra u Maglaju kolko znam jer je covjeku omrzo zivot daleko od kuce i porodice a posto je iz Maglaja samim time jedino tamo i moze igrati ako mu to fali.Svojom kvalitetom u premijer ligi pokazuje da moze igrati gdje hoce...

gruezi
Kontakt:

PostPostao/la gruezi » 19 sep 2019, 23:02

Pa gdje su amer zildzic faruk halulbegovic i elis memic na spisku? Sta ce mu toromanovic hebo ga on...Svasta...Kako igra ovaj keskic u fuchseu? Je li klis bolji od vegara zna li ko?

Redzo678
Kontakt:

PostPostao/la Redzo678 » 19 sep 2019, 23:45

gruezi WroteColonSvasta

Keskic je solidan u drugom timu Berlina nista posebno,Toromanovica drzi zbog stare slave Klis vjerovatno nije bolji od Vegara ali je presao u ekipu Iskre Bugojno gdje ce biti glavni igrac i nosit ce tim pa ce vjerovatno u ovoj sezoni dobiti veliki skok.Ne razumijem mu iskreno izbor tima s obzirom da sam cuo da je imao neke ponude iz Zagreba jos prije godinu,dvije ali eto sigurno je da ce u Iskri dobiti vecu minutazu

Redzo678
Kontakt:

PostPostao/la Redzo678 » 19 sep 2019, 23:50

Golmani:
Buric,Ahmetasevic,Grahovac
Krila:Nuic,Ovcina,Predragovic,Memisevic
Bekovi:Terzic,Prce,Vegar,Peric,Karacic,Hamidovic,Panic,Malinovic
Pivoti:Vranjes,Buric
Kraci spisak od 16 igraca koji bi realno trebali ic na prvenstvo s obzirom na dosadasnji kvalitet i sadasnju formu.Tarabochia s razlogom nije tu,nema klub.

Raonffa
Kontakt:

PostPostao/la Raonffa » 20 sep 2019, 00:16

A otkud sad te prijateljske sa CG, mislim znam da igramo, čitao sam već prije to, al' zar ne bi trebale početi kvalifikacije za SP, uvijek krenu ovako na jesen pred Euro, ili se promijenio sistem kvalifikacija za SP?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

baltazar7
Kontakt:

PostPostao/la baltazar7 » 20 sep 2019, 20:56

DaVinci WroteColon
baltazar7 WroteColonDino Hamidović je tokom priprema bio ponajbolji igrač u ekipi, proglašen je na nekim turnirima za najboljeg igrača. U prvom kolu najbolji strijelac i najbolji igrač ekipe. U drugom kolu pobjeda u gostima, 5 golova i nekoliko sedmeraca i isključenja na njemu. Vjerujem da će mu i Trimo biti samo još jedna odskočna daska za napredak. Ne smatram da je igrač kalibra za najbolje top klubove ali sigurno je da može još malo da napreduje.

Nek i za repku daje po 5 golova u prosjeku i dosta od njega u narednih 10 godina ...

Ja msm da će tako i biti otprilike.

edinjo-bih
Kontakt:

PostPostao/la edinjo-bih » 21 sep 2019, 12:09

Umičević: Upitan je nastup na EP jer je sve šuplja priča, Šuman je dobio žuti karton od UO i mene
Dosta mučnih sastanaka i pregovora Upravnog odbora Rukometnog saveza Bosne i Hercegovine, od kojih je posljednji bio na rubu incidenta, kako je napisao i sam predsjednik RSBiH Marinko Umičević, na kraju su dali rezultat.

Dosta mučnih sastanaka i pregovora Upravnog odbora Rukometnog saveza Bosne i Hercegovine, od kojih je posljednji bio na rubu incidenta, kako je napisao i sam predsjednik RSBiH Marinko Umičević, na kraju su dali rezultat.

Potvrđene su odluke u vezi s početkom prvenstva, dogovoren je i format takmičenja za naredne tri godine, te je jasno definisano koliko timova i iz kojih entitetskih saveza će ostvariti plasman u Premijer ligu.

Ipak, jedna od gorućih tema, koja je nezaobilazna kada se priča o Rukometnom savezu BiH osnovanom 2017. godine je famozni ID broj, koji Porezna uprava FBiH odbija izdati novoformiranom savezu jer pod tim imenom već postoji registrovano udruženje čija dugovanja prema ranije objavljenim informacijama iznose oko 1,5 miliona KM.

Prvi čovjek RSBiH Marinko Umičević tvrdi da će tražiti pomoć Milana Tegeltije, predsjednika Visokog sudskog i tužilačkog vijeća BiH, kako bi se ubrzale sudske procedure i tako iznašlo rješenje za situaciju u vezi s konačnim dobijanjem ID broja.

“Mi ćemo uputiti zahtjev Milanu Tegeltiji, predsjedniku VSTV-a, uz molbu da ubrza postupak vezan za našu tužbu podnesenu protiv RS FBiH, gdje ne priznamo stari dug i gdje ćemo tražiti da nam se dodijeli novi ID broj kako bismo konačno počeli raditi kao drugi savez”, kaže Umičević na početku razgovora za Faktor.

Predsjednik RSBiH kaže da je “pravi” Rukometni savez BiH formiran tek 2017. godine, te da on nije sljedbenik “starog saveza”.

“Mi nismo sljedbenici “starog saveza”, pravi RSBiH je osnovan 2017. godine, ali mu Porezna uprava FBiH nikada nije izdala ID broj. Mi smo sada došli u situaciju da nam je zbog toga upitan nastup na Evropskom prvenstvu, ali i organizacija EP B divizije za igrače do 20 godina”, ističe Umičević.

Koliko su tačna dugovanja “starog saveza”, u čije vrijeme je BiH ostvarila plasmana na Svjetsko prvenstvo 2015. godine, niko s preciznošću ne zna reći.

“Niko ne zna tačan iznos dugovanja, to je sramota. Licitira se s iznosima od četiri do pet miliona KM. Ono što se precizno zna jeste da se PUFBiH duguje 1,5 miliona KM, a ako bi RSBiH prihvatio taj dug, onda bi na naplatu došao i ostatak za koji niko ne koliko tačno iznosi. Ima tu dosta nekih ceduljica, neki iznosi su napisani čak i na kutijama od cigareta. Znam da se bivšem selektoru Draganu Markoviću duguje 170.000 KM i Centrotransu 300.000 KM”, kaže čovjek koji osim funkcije predsjednika RSBiH obnaša i funkciju predsjednika RSRS i potpredsjednika banjalučkog Borca.

I prvi nastup rukometnih Zmajeva na Evropskom prvenstvu ugrožen je ako se u skorije vrijeme ne riješi pitanje ID broja.

“Nama je upitan nastup na Evropskom prvenstvo jer sve je šuplja priča bez poreznog broja. Mi živimo preko Rukometnog saveza TK, no problem je što nam Vlada FBiH ne može uručiti 100.000 KM od koji smo planirali 60.000 KM dati igračima kao nagradu, a od ostatka nešto izdvojiti za organizaciju EP u Bugojnu, nešto za rad RSBiH i kancelarije, ali bez ID broja nema Saveza nikako“, tvrdi Umičević, koji je naglasio kako je 900.000 KM za sport iz budžeta od 1,2 milijarde KM premalo.

Iako je pao dogovor oko načina organizacije i formata takmičenja za naredne tri sezone, Umičević kaže kako će RSBiH morati mijenjati svoj Statut u periodu koji slijedi.

“Nedavno sam razgovarao s predsjednikom Olimpijskog komiteta BiH i neophodna je promjena Statuta. Idealno rješenje za Statut RSBiH, prema mišljenju predsjednika OKBiH bio bi Statut kakav ima Fudbalski savez BiH“, tvrdi Umičević, te konstatuje kako u sadašnjem Statutu nema sudijske organizacije koja “sve radi gotovinski, kešom”.

Predsjednik RSBiH i selektor muške seniorske reprezentacije Bilal Šuman nisu u najboljim odnosima, no to nije ništa novo. Nisu štedjeli jedan drugog u svojim medijskim istupima…

“Od mene i Upravnog odbora dobio je žuti karton, ali niko nije lud da ga sada smijeni. Ipak, ne može u hotelu biti pet menadžera, tu sjediti neki iz SDP-a i zbog toga hoćemo da uvedemo red. Mi smo u Tuzli osigurali tri noćenja, a oni došli samo dan ranije. Ne može selektor reći da niko od članova UO ne može prisustvovati press-konferenciji“, samo su neke od Umičevićevih zamjerki na račun Šumana, a lista očito nije kratka.

Prvi čovjek Saveza selektoru zamjera i što se bavi stvarima koje, prema njegovom mišljenju, nisu posao selektora.

“Ne može selektor prodavati opremu Savezu. Mi smo donijeli odluku da ćemo od deset svjetskih dobavljača zatražiti ponude, mi kao Savez, a ne pojedinac. Šuman je na to rekao kako će nas H20 tužiti, neka tuži, mi moramo ići dalje”, konstatuje Umičević.

U nekim odlukama selektora predsjednik RSBiH vidi razloge zbog kojih se Srbi i Hrvati iz Bosne i Hercegovine odlučuju igrati za susjedne zemlje, a ne za onu u kojoj su rođeni.

“Ne može igrač iz neke treće lige biti važniji od naših igrača, a imamo kvalitetnih mladih rukometaša, domaća liga je dosta napredovala. Zbog toga nam odlaze Hrvati i Srbi”, smatra čelni čovjek Saveza koji je od samog osnivanja u konstantnim problemima.

Na kraju razgovora Umičević je potvrdio kako je Šuman u utorak dostavio plan priprema za Evropsko prvenstvo do kojeg je ostalo nešto više od tri mjeseca.

DaVinci
Kontakt:

PostPostao/la DaVinci » 21 sep 2019, 17:46

edinjo-bih WroteColonU nekim odlukama selektora predsjednik RSBiH vidi razloge zbog kojih se Srbi i Hrvati iz Bosne i Hercegovine odlučuju igrati za susjedne zemlje, a ne za onu u kojoj su rođeni.

“Ne može igrač iz neke treće lige biti važniji od naših igrača, a imamo kvalitetnih mladih rukometaša, domaća liga je dosta napredovala. Zbog toga nam odlaze Hrvati i Srbi”, smatra čelni čovjek Saveza koji je od samog osnivanja u konstantnim problemima.

Druze edinjo, jel i tebi simpaticno citati ovakve izjave okorjelih RS-ovaca kad su u Saraj'vu pa ih jezik ponese i zanesu se kao da i oni nesto doprinose BiH ... a najradije bi sve ukinuli da mogu ... :)

edinjo-bih
Kontakt:

PostPostao/la edinjo-bih » 21 sep 2019, 19:49

DaVinci WroteColon
edinjo-bih WroteColonU nekim odlukama selektora predsjednik RSBiH vidi razloge zbog kojih se Srbi i Hrvati iz Bosne i Hercegovine odlučuju igrati za susjedne zemlje, a ne za onu u kojoj su rođeni.

Druze edinjo, jel i tebi simpaticno citati ovakve izjave okorjelih RS-ovaca kad su u Saraj'vu pa ih jezik ponese i zanesu se kao da i oni nesto doprinose BiH ... a najradije bi sve ukinuli da mogu ... :)

Naravno drug moj... al staces

gruezi
Kontakt:

PostPostao/la gruezi » 21 sep 2019, 21:49

Nek idu i ne trebaju nam ja bih najradije da ih nema nikako .... I ovako pola ovih srba i hrvata sto su na spisku nezasluzuju da budu tu....nama treba nekoliko jakih akademija tj u rukometnim gradovima tipa g vakuf , zavidovici, gracanica, maglaj i jak skauting po dijaspori i za srbe i kamenjarske srbe nece biti potrebe uopste ... Ako se nadze neko medzu njima ko bi igrao za bosnu prije srbije ili hrvatske onda ok ali takvih je jako malo mozda 1 na 1000....tako da nema potrebe se uzdavat u njih i ocekivat bilo sta...

Raonffa
Kontakt:

PostPostao/la Raonffa » 21 sep 2019, 23:49

Panić danas šest golova protiv Monpeljea u Ligi prvaka :bih:

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.