Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

rishovski
Kontakt:

PostPostao/la rishovski » 21 sep 2019, 23:51

Raonffa WroteColonPanić danas šest golova protiv Monpeljea u Ligi prvaka :bih:

A tek kakav je Alispahic zabio večeras...
F.Y.R. of Macedonia

gruezi
Kontakt:

PostPostao/la gruezi » 22 sep 2019, 05:18

rishovski WroteColon
Raonffa WroteColonPanić danas šest golova protiv Monpeljea u Ligi prvaka :bih:

A tek kakav je Alispahic zabio večeras...

Ti si zalutao na temu izgleda.....kakvu minutazu dobija zulfic u ligi sampiona zna li ko? Je li vrazalic jos u rumuniji? Osvojio je challange cup prosle godine....

Raonffa
Kontakt:

PostPostao/la Raonffa » 22 sep 2019, 13:47

Vražalić nema kluba koliko ja znam, viđam ga ovdje po gradu svaki dan, nešto mislim da je on završio sa ozbiljnim rukometom.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

gruezi
Kontakt:

PostPostao/la gruezi » 24 sep 2019, 02:05

Raonffa WroteColonVražalić nema kluba koliko ja znam, viđam ga ovdje po gradu svaki dan, nešto mislim da je on završio sa ozbiljnim rukometom.

Neznam jaro cudno mi je to oko njega zadnjih par godina...mijenja klubove ko carape a dobar bio prosle godine...cudi me da ga nisu htjeli zadrzat ....
Kasumovic razvaljuje na islandu i ja fakat nekontam sto ga nema...nema teorije da su erceg ili savic bolji od njega....on zildzic i halilbegovic su morali biti tu...sta je sa denijem dzozicem?

ham19
Kontakt:

PostPostao/la ham19 » 24 sep 2019, 16:18

gruezi WroteColon
Raonffa WroteColonVražalić nema kluba koliko ja znam, viđam ga ovdje po gradu svaki dan, nešto mislim da je on završio sa ozbiljnim rukometom.

Neznam jaro cudno mi je to oko njega zadnjih par godina...mijenja klubove ko carape a dobar bio prosle godine...cudi me da ga nisu htjeli zadrzat ....
Kasumovic razvaljuje na islandu i ja fakat nekontam sto ga nema...nema teorije da su erceg ili savic bolji od njega....on zildzic i halilbegovic su morali biti tu...sta je sa denijem dzozicem?

Moralo je biti makar 5 igraca iz domace lige na sirem spisku...alii...Davno ispricane price...

Raonffa
Kontakt:

PostPostao/la Raonffa » 24 sep 2019, 17:03

gruezi WroteColon

Ma ko će znati, možda se i on sam zasitio više rukometa, jer sigurno je mogao naći neki pristojan inostrani angažman.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 24 sep 2019, 20:23

Selektor juniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine, Bojan Unčanin, objavio je danas spisak igrača na koje će računati u narednom periodu.

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine okupit će se od 29. do 30.9. u Visokom, a u sklopu priprema za nadolazeće Evropsko rukometno prvenstvo B divizije koje će se naredne godine odigrati u Bugojnu.

Na spisku se nalaze: Ali Muhamed Omerović – Krivaja Zavidovići, Dejan Rikanović – Lokomotiva Brčko, Čabaravdić Ahmed – Bosna Visoko, Jovan Todorović – Borac Banja Luka, Omer Mehmedović – Gračanica, Kerim Torlaković – Sloboda Tuzla, Ante Dragičević – Maglaj, Luka Perić – Borac Banja Luka, Nikola Primorac – Izviđač Ljubuški, Klis Edin – Iskra Bugojno, Bekir Džemidžić – Vogošća, Šerif Baraković – Lokomotiva Brčko, Milan Vukšić – Izviđač Ljubuški, Luka Knežević – Borac Banja Luka, Damir Kadrić – Maglaj, Adis Halilović – Vogošća, Berin Keso – Bosna Visoko, Adin Faljić – Krivaja Zavidovići, Luka Grahovac – Borac Banja Luka, Gabriel Mišetić – Izviđač Ljubuški.

https://www.svijet-rukometa.com/selekto ... acije-bih/

Koje su godište Omerović, Čabaravdić, Kadrić i Mišetić?

Rikanović, Dragičević i Halilović su 2001, Keso 2002, Perić 2003, ostali 2000.

ham19
Kontakt:

PostPostao/la ham19 » 25 sep 2019, 00:16

Eskluzivne informacije

Sud u Sarajevu donio resenje da savez dobija stari ID broj uz reprogram duga !!!!

Zasto niko iz saveze ne objavljuje ove informacije ???

Mozda jos uvijek vjeruju u svoju debilsku ideju da savez postoji tek od 2017 godine i da ne preuzimaju dug...

Redzo678
Kontakt:

PostPostao/la Redzo678 » 25 sep 2019, 00:54

ASD WroteColon
Selektor juniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine, Bojan Unčanin, objavio je danas spisak igrača na koje će računati u narednom periodu.

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine okupit će se od 29. do 30.9. u Visokom, a u sklopu priprema za nadolazeće Evropsko rukometno prvenstvo B divizije koje će se naredne godine odigrati u Bugojnu.

Na spisku se nalaze: Ali Muhamed Omerović – Krivaja Zavidovići, Dejan Rikanović – Lokomotiva Brčko, Čabaravdić Ahmed – Bosna Visoko, Jovan Todorović – Borac Banja Luka, Omer Mehmedović – Gračanica, Kerim Torlaković – Sloboda Tuzla, Ante Dragičević – Maglaj, Luka Perić – Borac Banja Luka, Nikola Primorac – Izviđač Ljubuški, Klis Edin – Iskra Bugojno, Bekir Džemidžić – Vogošća, Šerif Baraković – Lokomotiva Brčko, Milan Vukšić – Izviđač Ljubuški, Luka Knežević – Borac Banja Luka, Damir Kadrić – Maglaj, Adis Halilović – Vogošća, Berin Keso – Bosna Visoko, Adin Faljić – Krivaja Zavidovići, Luka Grahovac – Borac Banja Luka, Gabriel Mišetić – Izviđač Ljubuški.

https://www.svijet-rukometa.com/selekto ... acije-bih/

Koje su godište Omerović, Čabaravdić, Kadrić i Mišetić?

Rikanović, Dragičević i Halilović su 2001, Keso 2002, Perić 2003, ostali 2000.

I kadric je 01

gruezi
Kontakt:

PostPostao/la gruezi » 25 sep 2019, 05:18

ham19 WroteColonEskluzivne informacije

Sud u Sarajevu donio resenje da savez dobija stari ID broj uz reprogram duga !!!!

Mozda jos uvijek vjeruju u svoju debilsku ideju da savez postoji tek od 2017 godine i da ne preuzimaju dug...

Sta ovo znaci? Da nema sredstava za odlaxak repke na prventsvo jer se duguje previse?

DaVinci
Kontakt:

PostPostao/la DaVinci » 25 sep 2019, 08:50

gruezi WroteColon

Sta ovo znaci? Da nema sredstava za odlaxak repke na prventsvo jer se duguje previse?

Znaci da je Smajo ipak zavalio Marinku i da sad cekamo njegovo 'dizanje ruku od svega' ... a dug nece ugrozit repku, ona se finansira 'ispod stola' ... :kafa:
"Nismo zrela ekipa. Mi smo osrednja reprezentacija, ako ćemo realno. Druge ekipe su puno zrelije i spremnije od nas i to je razlog. Svaka pametna osoba koja se razumije u fudbal, vidi i prepoznat će da nismo zreli.'' - M.P

Fagus501
Kontakt:

PostPostao/la Fagus501 » 25 sep 2019, 09:35

Sumanov spisak Nuic(bez kluba)Vrazalic(bez kluba )Tabarokija (bez kluba) kolika sada poziv košta kod ovog kriminalca.Ima tu i neki igrača iz Srbije čovjek prima sve valute cak i dinare srbske

ham19
Kontakt:

PostPostao/la ham19 » 25 sep 2019, 10:55

DaVinci WroteColon
gruezi WroteColon

Znaci da je Smajo ipak zavalio Marinku i da sad cekamo njegovo 'dizanje ruku od svega' ... a dug nece ugrozit repku, ona se finansira 'ispod stola' ... :kafa:

Umicevic kakav god bio ima stvari sto je rekao koje imaju smisla.Kao npr. da se savez regulise kao nogometni savez... To do sada niko nije govorio, kao i da se mora istraziti ko je naprsvio dug i da se taj kazni, zamjera sumanu sto ne zove igrace iz domace lige itd...
E sad to su one pozitivne stvari, tu je i onih negativnih, ali nek vise urede savez kao nogometni i ja zadovoljan

Fagus501
Kontakt:

PostPostao/la Fagus501 » 25 sep 2019, 14:12

Evo sad hoće i ovog Sutona da uvale Nebi li mu nasli klub,posto je Hrvat odma će ga Šumi pozvati.

edinjo-bih
Kontakt:

PostPostao/la edinjo-bih » 25 sep 2019, 16:12

Dva bh. igrača neće čekati poziv iz BiH, igrat će za Slovačku

Dvojica bosanskohercegovačkih rukometaša Anur Burnazović i Derviš Birdahić ne žele više čekati poziv iz Bosne i Hercegovine, te će u budućnosti nastupati za selekciju Slovačke.

Naime, selektor Slovačke Peter Kukučka je dvojicu pomenutih rukometaša pozvao za predstojeće okupljanje slovačkih rukometaša u oktobru.

Birdahić je igrao u Slaviji, Čeliku i sarajevskoj Bosni, a trenutno je član ekipe Košica dok je Burnazović nakon odlaska iz sarajevske Bosne sreću potražio u ekipi MŠK Považská Bystrica.

Na spisku selektora Kukučke se nalaze sljedeći igrači:

Golmani: Paul Teodor (USAM Nimes Gard), Marian Žernovič (FTC Budapest), Michael Martin Konecny (HK Šaľa)

Pivotmeni: Michal Kopco (Tremblay-en-France Handball), Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau), Simon Machac (Talent MAT Plzen)

Krila: Juraj Briatka (HTV Hemer), Marek Kovacech (Union) JURI Leoben), Martin Briatka (MSK Povazska Bystrica), Tomas Urban (Kosice Crows)

Bekovi: Csaba Szücs ml. (Bergischer HC), Ľubomír Ďuriš (HE-DO B.Braun Gyöngyös), Otto Kancel (Orosházi FKSE-LINAMAR), Marek Hlinka (HC ROBE Zubří), Anur Burnazović (MŠK Považská Bystrica), Jakub Prokop (HKM Sala), Patrik Hruscak, Dervš Birdahić (obojica Kosice Crows)

DaVinci
Kontakt:

PostPostao/la DaVinci » 25 sep 2019, 18:38

edinjo-bih WroteColonDva bh. igrača neće čekati poziv iz BiH

Ako ja koji pratim nikad nisam cuo za ovu dvojicu onda se slazem da poziv nikad docekali ne bi ... tako da podrzavam prvi export u Slovacku ... :zviz:
"Nismo zrela ekipa. Mi smo osrednja reprezentacija, ako ćemo realno. Druge ekipe su puno zrelije i spremnije od nas i to je razlog. Svaka pametna osoba koja se razumije u fudbal, vidi i prepoznat će da nismo zreli.'' - M.P

Salih1984
Kontakt:

PostPostao/la Salih1984 » 25 sep 2019, 21:47

Suman odkad je postao selektor celicnom pesnicom vlada bh rukometom(kolko tolko uspjesno :problem: ),i dok je on selektor dzabe prizivamo igrace poput Kasumovica i Djozica.
Po svemu sudeci i u buducnosti ce zvati starce i igrace za koje mu menadjeri placaju da igraju.
Ali s obzirom da smo prosli na evropsko prvenstvo ne treba ga ni toliko pljuvati.

Trigger
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Trigger » 26 sep 2019, 16:48

DaVinci WroteColon
edinjo-bih WroteColonDva bh. igrača neće čekati poziv iz BiH

Ako ja koji pratim nikad nisam cuo za ovu dvojicu onda se slazem da poziv nikad docekali ne bi ... tako da podrzavam prvi export u Slovacku ... :zviz:

U pravu si djelimično jer Birdahić i nije baš nepoznat, a Burnazovića poznaje njegova raja i rodbina.

Poštujem mišljenje svakog forumaša ali neki bi trebali dobro razmisliti prije nego napišu 'post' ili komentar. Nemam pravo da bilo kome pametujem (a mnogima 'odbijam' na mladost i subjektivnost) ali kad spominjete neke igrače bio bi red da znate mnogo više o njima, a ako ste ih ikada gledali - onda se slabo razumijete u rukomet! Oni koji se 'rukovode' činjenicom da su pozvani u reprezentaciju Slovačke i ako je to 'najjači argument' - slabo im rukometno znanje.

Derviš Birdahić je prosječan rukometaš (lijevi bek - 1994.) koji je tumar'o po Kataru a onda promijenio više klubova u bh.ligi ( Bosna-Sa, Čelik, Maglaj, Slavija...) i nigdje nije bio 'glavni igrač', dapače - prosjek.
Anur Burnazović (1994.), obećavao je kao junior, igrao u sarajevskim klubovima (najveći domet RK Bosna u 'fazi' propadanja kluba) ali nikada nije pokazao kvalitete koji su se očekivali. Ipak, da se 'ogradim' - nisam ga dugo gledao i možda je u Slovačkoj napredovao, ali nešto sam sumnjičav po tom pitanju. O tom-potom, vidjećemo.
PS:
Vidim i konstantno 'prozivanje' Faruka Halilbegovića (već pri kraju karijere - 1987.), koji igra za mađarski Mezőkövesdi KC koji je se bori za opstanak u Prvoj ligi, i ne mogu da shvatim te koji o njemu imaju tako visoko mišljenje! Halilbegović je bio reprezentativac u nekoliko navrata (i na pripremama i na utakmicama) i uvijek je 'zakazao', tj. pokazao da nije kvalitet za reprezentaciju a poznat je kao veliki 'potrošač lopti' i nije pokazivao želju za timskom igrom. Igrao je u bh.ligi za visočku i sarajevsku Bosnu, Borac-BL, Slogu-Doboj
Moje mišljenje je da ima mnogo mlađih prespektivnijih, 'potentnijih' lijevih bekova koji su imaju više kvaliteta (osim iskustva) od Halilbegovića.
Prije bih isprobao Kasumovića (1992. / 202cm), koji ima izuzetne fizičke predispozicije i šutira i sa 10m, ali dok je bio u BiH nije me impresionirao, bio je mlad i brzoplet, ali se nadam da je na Islandu 'sazrio' kao rukometaš, jer Island zna 'napraviti' igrača bez obzira na 'slabu' ligu ali respektabilnu reprezentaciju.
Šuman po 'starom' - napravi spisak od 30-ak igrača a svi znamo koji će biti u 16-18 odabranih. Gerijatrija i dalje ima prednost i to je već otužno komentirati.
Bosno moja poharana....

edinjo-bih
Kontakt:

PostPostao/la edinjo-bih » 27 sep 2019, 21:24

Marković se vraća među Zmajeve?
Septembar 26, 2019 14:43

Predsjednik Rukometnog saveza Bosne i Hercegovine, Marinko Umičević, predložio je nekadašnjeg selektora, Dragana Markovića, za sportskog direktora reprezentacije BiH koju u januaru 2020. godine očekuje debitantski nastup na Evropskom prvenstvu!

– Reprezentacija BiH se plasirala na Evropsko prvenstvo i moj prijedlog je da Marković bude imenovan za sportskog direktora. U pitanju je čovjek koji je sa ovom selekcijom ostvario najveći uspjeh, izborio učešće na Svjetskom prvenstvu, i vjerujem da je on najbolje rješenje da bude spona između selektora (Bilal Šuman, op. a.) i Upravnog odbora. Osim toga, u tom slučaju bi selektor imao mnogo više vremena da se bavi svojim osnovnim poslom, pripremom za nastup na Evropskom prvenstvu – rekao je Umičević.

Rokoko87
Kontakt:

PostPostao/la Rokoko87 » 27 sep 2019, 21:25

Malinović je u dobroj formi, konačno reklo bi se
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.