Mladi rukometni asovi BiH

Moderator/ica: Pasha

brzi
Postovi: 1147
Pridružen/a: 11 jul 2010, 20:36
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la brzi » 13 jan 2021, 17:22

Alilović iz Izviđača ima samo 20 godina,možda i najbolji igrač lige

visegrad8392
Postovi: 446
Pridružen/a: 21 jun 2020, 17:18
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la visegrad8392 » 13 jan 2021, 18:03

materijala ima doviljno i po nasoj ligi i slovenskoj, hrvatskoj, srpskoj, austrijskoj...svugdje nase talentovane djece...samo da se vise KONACNO (aBd!!!) okrenemo mladjim igracima!

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la no rules » 13 jan 2021, 18:32

brzi je napisao/la:
13 jan 2021, 17:22
Alilović iz Izviđača ima samo 20 godina,možda i najbolji igrač lige
Dobar igrač ekstra , nisam upućen da li bi se odazvao na poziv naše Reprezentacije , iskreno mislio sam da je stariji ...
materijala ima doviljno i po nasoj ligi i slovenskoj, hrvatskoj, srpskoj, austrijskoj...svugdje nase talentovane djece...samo da se vise KONACNO (aBd!!!) okrenemo mladjim igracima!
Vakat je davno bio :oops:

visegrad8392
Postovi: 446
Pridružen/a: 21 jun 2020, 17:18
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la visegrad8392 » 13 jan 2021, 19:14

nekontam da li sumanu ljudi iz saveza ili mozda menedzeri oko repke nedopustaju da zove mlade talente ili on jednostavno nema hrabrosti da ih stavi u ekipu. neka makar on progovori o tom razlogu...

EdinjoBos
Postovi: 1228
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 15 feb 2021, 22:37

kendic, vuksic i misetic

RK Maglaj – RK Izviđač Central osiguranje 19:39 (9:17)

Maglaj, Sportska dvorana Maglaj, bez gledatelja.
Suci: Elvir Hasić i Adnan Nurić (Gračanica)
Nadzornik: Srđan Jović (Doboj)

RK Maglaj: Selimbegović, Hajdić 1, Suljaković 2, Kendić 5, Huskić 3, Delić 3, Ridžal, Bajraktarević 3, Hadžizulfić 1, Džanbegović, Stanković, Čakraman 1, Ćosić.
Trener: Ermin Bajrić.

RK Izviđač CO: Grbavac (10 obrana,1 sedmerac), Mandić (9 obrana, 1 sedmerac), Vukšić 6/4, Alilović 5, Kos 2, Odak 4, Jozinović 1, Bošković 3, Mišetić 5, Bubalo 4, Miličević 2, I. Pavlović, Šoljić 1, Medić 2, Bebk 4, Muhović.
Trener: Toni Čolina.

EdinjoBos
Postovi: 1228
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 15 feb 2021, 22:41

evo solidne generacije:

hodzic
mlivic
klis
velic
vuksic
kendic
misetic
peric
faljic
kadric
mehmedovic
barakovic
...

i dobre mogucnosti da se konacno pomladi reprezentacija...

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 16 feb 2021, 17:01

EdinjoBos -Izvini na čemu baziraš ovaj spisak? Mlivić i Velić nemaju nikakvu minutažu u Velenju niti če je imati dok je trenutni trener.To što se skidaju a ne igraju nije dovoljno za repku.Potencijali jesu ali bilo je i večih pa su ih ugasili.Pisao sam več o tome.Treneri samo iz nužde koriste mlade igrače a Šuman nikako.Ovi ostali više manje svi igraju u svojim klubovima ali da li mogu direktno iz naše lige u repku ???

ovisnik
Postovi: 1104
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la ovisnik » 16 feb 2021, 18:13

zlatnidjecaci je napisao/la:
16 feb 2021, 17:01
EdinjoBos -Izvini na čemu baziraš ovaj spisak? Mlivić i Velić nemaju nikakvu minutažu u Velenju niti če je imati dok je trenutni trener.To što se skidaju a ne igraju nije dovoljno za repku.Potencijali jesu ali bilo je i večih pa su ih ugasili.Pisao sam več o tome.Treneri samo iz nužde koriste mlade igrače a Šuman nikako.Ovi ostali više manje svi igraju u svojim klubovima ali da li mogu direktno iz naše lige u repku ???
Hodžić, Vukšić, Klis imaju mjesta u podmlađenoj reprezentaciji/ako do nje ikad dođe/, ostali, uključujući Velića i Mlivića trebaju dobiti ozbiljne garancije da se na njih računa, pa ako treba i određene minute u prvim narednim kvalifikacijama kako bi ih osigurali, naročito iz razloga što navedena dvojica igraju u Velenju i što će nakon prvih kvalitetnijih partija, ozbiljan savez kao slovenački, naći mjesto za njih u svojim reprezentativnim selekcijama

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 16 feb 2021, 18:50

Da če neko nekome dati garanciju- teško kod nas jer su lagali i bolje igrače od njih.
Da če im neko dati minutažu u reprezentaciji bez minutaže u klubu takođe teško.
Kad pišete morate imati argumente za pisanje.Oni jesu u Velenju ali ne igraju to jest često se i ne skidaju jer trenutnom treneru Velenja se **** za njihov potencijal.On rotira samo 7-8 igrača.Ako žele da napreduju trebaju se micati iz Velenja jer igraju na poziciji beka.Krila lakše dobijaju šansu od bekova.Ovo što pišem je realno stanje što ne znači da nisu potenciijali.Da ih uzmu Slovenci? Nema šanse.Ne poznaješ njihov mentalitet.

ovisnik
Postovi: 1104
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la ovisnik » 16 feb 2021, 22:13

zlatnidjecaci je napisao/la:
16 feb 2021, 18:50
Da če neko nekome dati garanciju- teško kod nas jer su lagali i bolje igrače od njih.
Da če im neko dati minutažu u reprezentaciji bez minutaže u klubu takođe teško.
Kad pišete morate imati argumente za pisanje.Oni jesu u Velenju ali ne igraju to jest često se i ne skidaju jer trenutnom treneru Velenja se **** za njihov potencijal.On rotira samo 7-8 igrača.Ako žele da napreduju trebaju se micati iz Velenja jer igraju na poziciji beka.Krila lakše dobijaju šansu od bekova.Ovo što pišem je realno stanje što ne znači da nisu potenciijali.Da ih uzmu Slovenci? Nema šanse.Ne poznaješ njihov mentalitet.
Slažem se da naš amaterski savez i selektor nemaju viziju i da su lagali i bolje igrače, donekle i sa tim da su navedeni dječaci potencijal i da nemaju minute, ali smo mi u situaciji da se moramo boriti za svakog igrača koji nagovjesti da bi se mogao razviti u dobrog igrača, jer nam je produlcija igrača poslednjih godina prilično tanka. Ne slažem se sa konstatacijom da ih Slovenci zbog svog mentaliteta ne bi uzeli, jer svako uzima dobrog igrača koji mu je nadohvat ruke, činjenica je da su se Slovenci u posljednjih par godina prilično "iščistili" i da igraju uglavnom etnički Slovenci, ali nije davno bilo kada su pola njihove reprezentacije činili "južnjaci" kako oni vole nazivati nas iz bivše juge. Kada bi Velić ili Mlivić dobili i iskoristili svoje minute na pravi način, vrlo brzo bi oni bili naturalizovani.

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 16 feb 2021, 23:15

E tu je drug ,,kvaka,,Slovenci su uzimali južnjake i koristili ih za promociju Slovenačkog rukometa ali su uporedo sa tim razvijali svoju školu rukometa i doveli je do izuzetno visokog nivoa tako da im južnjaci više ne trebaju.Sada kada je zbog korone nastupila kriza u finansiranju sporta veliki broj slovenačkih rukometaša se vratio u Sloveniju.I to je dio strategije sporta.Njihovim povratkom se zatvaraju vrata između ostalog i našim momcima.Misliš da Šuman zna za Mliviča??? Ali je zato iskopao Keškića iz ko zna koje Njemačke lige. Za 25 godina ovi naši su uspjeli sve da skrše.Mi ne samo da nismo stvorili sistem nego smo sve uništili što je valjalo.Slovenci su uzimali kvalitet a ovi naši mešetari otpad.Mi smo šljam.Šahman koji je godinama vodio našu djecu u Katar da igraju za Katar postao važan čovjek u savezu,Smajo Karačić isčezao, Šuman trener bez licence, danac pomočnik, dugovi i afere na sve strane,reprezentacija boravi u najskupljem hotelu u Sarajevu a svi patriote ubiše se od ljubavi prema BiH, cirkus oko opreme,prevoza,spavanja ,hladnih dvorana i čime da privučemo talente a kamol ozbiljnog igrača.Ako pomno pratiš rukomet pogledaj ko trenira djecu? Frustrirani treneri koji neznanje pokrivaju fizikom.Nikad više mladih rukometaša uopšte sportista sa izuzetno teškim povredama koje nastaju zbog nestručnog rada.Danas je postalo teško uopšte zainteresovati djecu da treniraju rukomet pa da iz kvantiteta crpiš kvalitet nego radiš sa onim što imaš.E zato je dvomeč sa Estonijom realnost a ne iznenađenje.Ako npr Mlivić i Velić ili bilo koji mladi igrać uspije država i društvo BiH neče imati nikakve zasluge za to.To če biti zasluga nekog drugog( kluba gdje borave, njihovih roditelja i njih samih).Da smo normalni a nismo ti mladi momci bih stasavali u našoj ligi i onda išli za pare vani ali ozbiljne pare a ne kao sada za par stotina eura.Za informaciju Crnogorski savez svojim talentima daju 200 eura stipendiju ma gdje bili i na taj način ih vezali za rukomet Crne Gore.

ovisnik
Postovi: 1104
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la ovisnik » 16 feb 2021, 23:48

Slažem se sa opisanim stanjem, nedostatak sistema i vizije prisutan je u cijelom društvu i sportu, a čini mi se u rukometu najviše. Mogli bi mi do jutra nabrajati nedostatke/loš rad sa mladima, nezainteresovanost djece za rukomet-pola kadeta u klubovima pretilo i bez ikakvih predispozicija za sport, loše stanje u klubovima, savez bez ikakvog reda i cilja... /, ali pošto volimo rukomet a i državu, nadamo se da će to krenuti nabolje. Osnovno je da se stvori minimum finansijskih uslova i izabere novi selektor koji će krenuti od nule, zadržati Panića, braću Burić, Haseljića, Vranješa, Hamidovića,Predragovića, Perića. Isprobati Lončara, Kasumovića, Građena, Stjepanovića i Bojića, jednom za svagda utvrditi ima li od njih kakvog hajra ili ne kao do sad 3 godine na nekakvim proširenim spiskovima bez ikakve prilike za igru. Uvesti mlađe igrače iz naše lige/vani ih je trenutno osim golmana Hodžića vrlo malo sa kvalitetom za A reprezentaciju / i ako treba izgubiti jedne ili više kvalifikacija ali napraviti tim koji će igrati moderni rukomet. Iznaći sredstva za pokretanje omladinskih selekcija, bar U-16 i U-18, u njih dovoditi svako talentovano dijete iz zemlje i inostranstva, a pravovremnim uključivanjem u mlađe selekcije, možemo zadržati igrače iz Banjaluke ili Ljubuškog u reprezentaciji. Sa vrlo malo organizacije i sredstava, mogli bi biti stalni učesnik velikih takmičenja.E sad, mogu li ovaj minimum poteza povući Umičević, Šahman, Rađa, Zahirović i ostali "eksperti" iz RS BIH, teško, al tinja nada da će bar nešto promjeniti, jer gore biti ne može.

EdinjoBos
Postovi: 1228
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 17 feb 2021, 07:38

ovisnik je napisao/la:
16 feb 2021, 23:48
Slažem se sa opisanim stanjem, nedostatak sistema i vizije prisutan je u cijelom društvu i sportu, a čini mi se u rukometu najviše. Mogli bi mi do jutra nabrajati nedostatke/loš rad sa mladima, nezainteresovanost djece za rukomet-pola kadeta u klubovima pretilo i bez ikakvih predispozicija za sport, loše stanje u klubovima, savez bez ikakvog reda i cilja... /, ali pošto volimo rukomet a i državu, nadamo se da će to krenuti nabolje. Osnovno je da se stvori minimum finansijskih uslova i izabere novi selektor koji će krenuti od nule, zadržati Panića, braću Burić, Haseljića, Vranješa, Hamidovića,Predragovića, Perića. Isprobati Lončara, Kasumovića, Građena, Stjepanovića i Bojića, jednom za svagda utvrditi ima li od njih kakvog hajra ili ne kao do sad 3 godine na nekakvim proširenim spiskovima bez ikakve prilike za igru. Uvesti mlađe igrače iz naše lige/vani ih je trenutno osim golmana Hodžića vrlo malo sa kvalitetom za A reprezentaciju / i ako treba izgubiti jedne ili više kvalifikacija ali napraviti tim koji će igrati moderni rukomet. Iznaći sredstva za pokretanje omladinskih selekcija, bar U-16 i U-18, u njih dovoditi svako talentovano dijete iz zemlje i inostranstva, a pravovremnim uključivanjem u mlađe selekcije, možemo zadržati igrače iz Banjaluke ili Ljubuškog u reprezentaciji. Sa vrlo malo organizacije i sredstava, mogli bi biti stalni učesnik velikih takmičenja.E sad, mogu li ovaj minimum poteza povući Umičević, Šahman, Rađa, Zahirović i ostali "eksperti" iz RS BIH, teško, al tinja nada da će bar nešto promjeniti, jer gore biti ne može.
potpis

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la DaVinci » 17 feb 2021, 11:20

zlatnidjecaci je napisao/la:
16 feb 2021, 23:15
Za 25 godina ovi naši su uspjeli sve da skrše.Mi ne samo da nismo stvorili sistem nego smo sve uništili što je valjalo.Slovenci su uzimali kvalitet a ovi naši mešetari otpad.Mi smo šljam.Šahman koji je godinama vodio našu djecu u Katar da igraju za Katar postao važan čovjek u savezu,Smajo Karačić isčezao, Šuman trener bez licence, danac pomočnik, dugovi i afere na sve strane.
Pitam se jesam li i ja sljam zato sto su oni sljam ili sam sljam sto se jos uvjek interesujem za ovaj sljam ... :think:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 17 feb 2021, 11:36

Tvoji komentari izuzetno korektni i tačni.Ovo si možda pogrešno protumačio.Ovo se odnosi na,,njih,, nabrojane i ostale koje nisam spomenuo.Nas koje ovo zanima i koji znamo nešto o rukometu i aktuelnim dešavanjima ima veoma malo a ovo što mi pišemo njih i ne zanima niti ih dotiče.Za radi svojih interesa sažvaču oni i veče uvrede.Nažalost sažvakali su i rukomet u BiH.
Sportski pozdrav.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la DaVinci » 17 feb 2021, 13:18

zlatnidjecaci je napisao/la:
17 feb 2021, 11:36
Tvoji komentari izuzetno korektni i tačni.Ovo si možda pogrešno protumačio.Ovo se odnosi na,,njih,, nabrojane i ostale koje nisam spomenuo.Nas koje ovo zanima i koji znamo nešto o rukometu i aktuelnim dešavanjima ima veoma malo a ovo što mi pišemo njih i ne zanima niti ih dotiče.Za radi svojih interesa sažvaču oni i veče uvrede.Nažalost sažvakali su i rukomet u BiH.
Sportski pozdrav.
Protumačio sam to ispravno, druze samo se pitam ako su svi u BiH na funkcijama sljam a njih je ogroman broj (plus njihove familije i obicna sljam raja) da li sam i ja s njima sljam jer djelimo identican DNK, kulturu, tradiciju, apsolutno sve ... sto bi ja bio 'nesljam' i ovdje kao nesto kritikov'o sljam a vecina mog naroda poslije rata sljam teski ... onda sam.i ja s njima sljam samo u denial-u.. cisto onako egzistencijalno ... :salut:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Ahmed45
Postovi: 194
Pridružen/a: 26 sep 2019, 00:52
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la Ahmed45 » 17 feb 2021, 15:54

Vi se tu raspisali o Mlivicu i Velicu a niko od vas ne zna da Mlivic vec 4 godine igra za slovensku reprezentaciju...

ovisnik
Postovi: 1104
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la ovisnik » 17 feb 2021, 16:20

Ivica Obrvan, Irfan Smajlagić, Dragan Jovičić, ne znam da li je istina da su oni kandidati, ali ako jesu, svaki ponaosob je upgrade u odnosu na Šumana.

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 17 feb 2021, 16:57

Ahmed45 nisi shvatio suštinu.Oni su slučajni primjeri kako bi trebalo se ophoditi sa mladim talentima a ne ophodi se.Naravno da znam da igra za Sloveniju ali je suština da ljudi koji vode BH rukomet uopšte ne znaju da on postoji i da bih na osnovu porijekla mogao igrati za BiH.I Vegar, Nuić,Herceg su igrali za Hrvatsku za mlađe sekcije a sada igraju za BiH .I tu bi se dalo komentarisati da li oni kvalitetom to zaslužuju jer su potisnuti momci koji su bili odani dresu BiH a nisu sigurno manje kvalitetni od njih.U generacijama 92,94,96 sigurno ima boljih od njih ali u našem rasulu sve je moguče.

EdinjoBos
Postovi: 1228
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 24 feb 2021, 21:22

Otkazano okupljanje juniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine
Redakcija 1 dan ago Reprezentacija 225 Views

Okupljanje juniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine koje je zakazano za početak marta ove godine, danas je otkazano.

Bh. juniori trebali su se okupiti u Sarajevu 1.3. a u sklopu priprema trebali su odigrati i dvije utakmice sa selekcijom Kuvajta.

Međutim, nakon što je IHF otkazao Azijsko prvenstvo i selekcija Kuvajta otkazala je svoj dolazak u Sarajevo.

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.