Mladi rukometni asovi BiH

Moderator/ica: Pasha

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la no rules » 29 mar 2018, 11:58

Hrvatska - Bosna i Hercegovine 30:25 (15:11)

Hrvatska: Lučin, Džaja 1, Starčević 1, Martinović 2, Bezer, Mileta 5, Šafranko 7, Ljubić, Nćinović 1, Sirotić 3, Alilović, Sinčić 2, Koler 3, Maraš 3, Greganić 2, Purić.

Bosna i Hercegovine: Omerović, Hodžić, Hadžić 2, Ombaša 1, Mehinagić, Isaković 1, Kendić 1, Selimović, Dugajlić 2, Lovrić, Malbašić 1, Faljić 1, Klis 13, Mehmedović, Kadrić 2, Hasić 1.

@ iskreno nisam se nadao ovakom malom porazu , kontao sam da ce biti 10+
- ima li neko ko je bio neke impresije sa utakmice , osim sto je Klis zabio pola golova , 13...

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 29 mar 2018, 12:50

malo sam pratio, nismo lose izgledali. da je samo bilo jos koje okupljanje vise, jos bi bolje bilo.

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la no rules » 29 mar 2018, 15:46

Njemacka - Poljska 33:29

@ BiH - Njemacka 19 sati ( bit ce zeznuto , ljudi su ko ormari :) )

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 29 mar 2018, 21:44

Ovaj put naša reprezentacija poražena je od izabrane vrste selekcije Njemačke, rezultatom 34:28 (16:11).

Njemačku su do pobjede vodili Mavers Veit i Danneberg Yanniek sa po 6 postignutih pogodaka.

Kod naše reprezentacije najefikasniji su bili Hadžić Nedim sa 6 i Kadrić Damir sa 5 postignutih pogodaka. U listu strijelaca upisali su se i Ombaša Ermin (1), Hasić Amar (2), Klis Edin (3), Faljić Adin (2), Lovrić Luka (1), Mehmedović Omer (2), Kendić Amar (4), Dugajlić Mirko (2).

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 30 mar 2018, 15:03

kako zavrsismo sa poljacima, uspio sam samo prvo poluvrijeme da pregledam.

hvala

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 30 mar 2018, 15:29

edinjo-bih je napisao/la:kako zavrsismo sa poljacima, uspio sam samo prvo poluvrijeme da pregledam.

hvala
da sam sebi odgovirim:

Juniorska reprezentacija BiH slavila protiv Poljske

Bosnu i Hercegovinu do pobjede su vodili Hadžić Nedim sa 8, Klis Edin sa 5 i Kadrić Damir sa 4 postignutih pogodaka. Kod gostiju najefikasniji su bili Dzialakiewicz Szymon sa 7 i Dadej Wojciech sa 6 postignutih pogodaka.

Kod naše reprezentacije u listu strijelaca upisali su se i Rušpić Amar (2), Kendić Amar (1), Dugajlić Mirko (1), Malbašić Stjepan (1), Faljić Adin (3), Hasić Amar (2).

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 30 mar 2018, 23:55

Drug žao mi je što sam sebi odgovaraš ali toliko su ( mi koji ga volimo i pratimo nismo) srozali ovaj rukomet da izgleda više nikog ne zanima. Ovu djecu niko ne prati. Naravno dvorana sablasno prazna, možda po koji roditelj i zaljubljenik rukometa a predstavnika saveza i trenera nigdje. Nisam bio ove godine ali je predhodnih 3-4 bilo tako ne vjerujem da se šta promijenilo. E to je ta nova era rukometa. Rezultati s obzirom na sve okolnosti korektni međutim ne bih obeshrabrivao momke ali uzalud se nadaju jer umjesto njih če zvati one koji otpadnu iz drugih reprezentacija i penzionere.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 31 mar 2018, 13:56

pobjedili smo Katar sa 30:19.

jucerasnja izjava Sumana:


edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 31 mar 2018, 14:01

Naše juniore do pobjede su predvodili Kadrić Damir i Isaković Adnan sa po 5, te Hadžić Nedim, Selimović Kenan i Dugajlić Mirko sa po 4 postignuta pogotka.

Kod naše reprezentacije u listu strijelaca upisali su se i Rušpić Amar (1), Kendić Amar (2), Malbašić Stjepan (1), Klis Edin (2) i Mehinagić Mirza (2).

ps: ono sto sam ja do sada na ovom turniru primjetio je, da je mali Harun dobar golman.

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la no rules » 31 mar 2018, 20:15

Ja sam par puta na mobu malo pogledao nase utakmice i najvise mi se svidio kako igra Desni bek Nedim Hadzic , cini mi se da momak igra mozgom , par puta je nasao pukotine u protivnickoj odbrani i zabio lagane golove ili su mu dosudjeni sedmerci ...
- Takodje i pivot iz Zavidovica Faljic se pokazao kao dobar i jak ...

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la Raonffa » 31 mar 2018, 20:38

Šta li će biti sa tom djecom, debi za reprezentaciju mogu očekivati za jedno deset godina, a neki od njih bi već sad mogli upasti u rotaciju :)
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

nepostenaliga
Postovi: 214
Pridružen/a: 11 jan 2018, 21:55
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la nepostenaliga » 01 apr 2018, 01:17

Raonffa je napisao/la:Šta li će biti sa tom djecom, debi za reprezentaciju mogu očekivati za jedno deset godina, a neki od njih bi već sad mogli upasti u rotaciju :)
Vidim po fb selektor Suman, presjednik Zahirovic i klapa se provode i opijaju na turniru a lafo glume toj djeci da su uz njih, da ih prate. Cirkus smo mi jedan veliki, zato djeca ako vas zovne neka repka slobodno vi nema ovdje hajra nikakvog.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiHSelekcija Bosne i Hercegovine zauzela je šesto mjesto na 6. međunarodnom rukomentom turniru

Post Postao/la edinjo-bih » 01 apr 2018, 13:29

Selekcija Bosne i Hercegovine zauzela je šesto mjesto na 6. međunarodnom rukomentom turniru za igrače rođene 2000. godine i mlađe, koji se od četvrtka igra u Bugojnu.

U jutrošnjoj, do samog kraja veoma neizvjesnoj utakmici sa selekcijom Švicarske, izabranici bh. trenera Nebojše Golića izgubili su rezultatom 24 : 25.

Na poluvremenu je bilo neriješeno 13 : 13.

Najviše golova u selekciji Bosne i Hercegovine dao je Nedim Hadžić i Damir Kadrić, po sedam.

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la no rules » 01 apr 2018, 14:01

Primjetio sam da je Klis vecinu turnira presjedio na klupi , ili je igrao malo i poneki sedmerac izveo , vjerovatno neka povreda u pitanju...

- Mi da smo imali poneko okupljanje bili bi rame uz rame Hrvatima i Slovencima...
- Mi zbog nesposobnog saveza uopste ne igramo vise ni kvalifikacije...
- Sa ovoliko otkaza (5-6) igraca ni Hrvatska i Slovenija nebi nista mogle napraviti...
- Slobodno cu reci da smo mi kao Drzava Bosna i Hercegovina najtalentovanija Drzava na balkanu za Rukometni sport , iako imamo truo Savez , iako nas potkopaju sa svih strana i sabotiraju i ovi iz Hercegovine i ovi iz rs-a , ali dzaba im , samo da u savez dodju pravi ljudi , da dodje neko kao ovaj Sahman iz Bugojna koji je uvezan sa Katarskim sejcima , da u par gradova napravi Rukometnu akademiju , e Onda necemo morati nikog moliti da se odazove u Reprezentaciju...

@ Za sve klubove poruka da se baziraju na omladinske pogone i naravnu da imaju strucne , edukovane i skolovane trenere , uspjeh nece doci preko noci , ali kroz par godina hoce 100% !

Fagus501
Postovi: 485
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la Fagus501 » 01 apr 2018, 20:12

no rules je napisao/la:Primjetio sam da je Klis vecinu turnira presjedio na klupi , ili je igrao malo i poneki sedmerac izveo , vjerovatno neka povreda u pitanju...

- Mi da smo imali poneko okupljanje bili bi rame uz rame Hrvatima i Slovencima...
- Mi zbog nesposobnog saveza uopste ne igramo vise ni kvalifikacije...
- Sa ovoliko otkaza (5-6) igraca ni Hrvatska i Slovenija nebi nista mogle napraviti...
- Slobodno cu reci da smo mi kao Drzava Bosna i Hercegovina najtalentovanija Drzava na balkanu za Rukometni sport , iako imamo truo Savez , iako nas potkopaju sa svih strana i sabotiraju i ovi iz Hercegovine i ovi iz rs-a , ali dzaba im , samo da u savez dodju pravi ljudi , da dodje neko kao ovaj Sahman iz Bugojna koji je uvezan sa Katarskim sejcima , da u par gradova napravi Rukometnu akademiju , e Onda necemo morati nikog moliti da se odazove u Reprezentaciju...

@ Za sve klubove poruka da se baziraju na omladinske pogone i naravnu da imaju strucne , edukovane i skolovane trenere , uspjeh nece doci preko noci , ali kroz par godina hoce 100% !
Slažem se s tobom da smo najtalentiranija nacija u regionu sa najlosim savezom,selektrima,trenerima i opet ispadne poneki igrač .Sjecam se Vuke Borozana kada je Islandu zabio 14 golova i prodao se u Melsunger sa 20 godina.Sad zamislite da je se rodio u BiH Nebi nikada bio pozvan na siri spisak,a tek zaigrao.Suman je dao poruku mladim igračima da nemaju šta da traže tu jer će Prce igrati još 10 godina poslje će opet doći novi Prce i gotovo.

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la shaman7 » 02 apr 2018, 00:12

Kakva glupa politika u rukometu. Na kraju ona fina generacija sa Kresom, Sivicem, Buljinom, Haseljicem, Hamzicdm itd. nece ni da poatoji, rijetko koji igrac ce dobiti poziv za reprezentaciju, vrtit ce se po klubovima u BiH i vjecno igrat PL jer nisu mogli doci do izrazaja i pokazat sta znaju. Doduse neki i vani igraju, ali sve je to u 5 deka

Fagus501
Postovi: 485
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la Fagus501 » 02 apr 2018, 10:13

shaman7 je napisao/la:Kakva glupa politika u rukometu. Na kraju ona fina generacija sa Kresom, Sivicem, Buljinom, Haseljicem, Hamzicdm itd. nece ni da poatoji, rijetko koji igrac ce dobiti poziv za reprezentaciju, vrtit ce se po klubovima u BiH i vjecno igrat PL jer nisu mogli doci do izrazaja i pokazat sta znaju. Doduse neki i vani igraju, ali sve je to u 5 deka
Da je se Karabatic rodio u BiH nebi dogurao do Vogosca,naše generacije 92,94,96,98 tu je bilo 20 i vise momaka koji su mogli postati vrhunski igrači kakva im korist kad niko nikada neće dobiti priliku. Jedino Peric ili Lončar su se tu vrtili zbog toga sto su tatini sinovi i sto im ke otac plaćo tu nekom u savezu pa su bili pozivani.

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 02 apr 2018, 11:30

:urnebes: Stvarno su im tate šupci što su prestali plačati. E kakve gluposti pišete.

Fagus501
Postovi: 485
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la Fagus501 » 02 apr 2018, 12:21

zlatnidjecaci je napisao/la::urnebes: Stvarno su im tate šupci što su prestali plačati. E kakve gluposti pišete.
Kakve gluposti Pericev onaj je prevoznik goriva,Loncarov Takodze jak financijski uvjek je imao prednost u mladzim selekcijama naspram Hrstica i ostali.Zato ih nema nigdje u klupskom rukometu nezna se ni gdje igraju

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 02 apr 2018, 13:33

Opet piseš gluposti. Sve dok se odazivao Hrstič je bio prvi lijevi bek juniorske reprezentacije dok nije odlučio da ide za HR.Nemoj lupetat piši argumentovano. Odbio je Šumana i odazvao se na poziv HR.Naravno ima pravo. Perič igra u Rumuniji a Lončar u Mađarskoj. No rules ti je objavio na 77 stranici foruma Lončarov CV.Koliko mi imamo igrače koji u tim godinama igraju vani ???Mora da mu je tata i to naštimao. Nemoj vrijeđat momke i njihove roditelje.

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.