Mladi rukometni asovi BiH

Moderator/ica: Pasha

Trigger
Moderator
x 39
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la Trigger » 11 dec 2019, 18:33

Salih1984 je napisao/la:
11 dec 2019, 18:21
Trigger je napisao/la:
11 dec 2019, 17:55
Bh. kadeti na turniru u Skoplju, 11.12.2019.

Prva utakmica: Srbija - BiH = 31:27

Ubjedljiv poraz od fizički dominantnije ekipe, ali koja nije pokazala poseban potencijal za budućnost srbijanskog rukometa. Izdvajaju se, za sada, 2 igrača: desni bek i pivot...

Bosna i Hercegovina:
Dok naš rukomet ima ovakvu omladinu, ne trebamo da se brinemo za budućnost našeg rukometa, jer budućnosti (sa ovakvim 'igračima') nema!
Žalosno! kuknjava
Ko li 'radi' sa ovom djecom i ko njih "uči" rukometu?
Selektor Čolina 'preferira isti stil igre' kao i Šuman... :shock:
To su kadeti jarane,tu igraju vecinom tatini sinovi
Ne moze se tu vidjeti kakva nam je buducnost,ali talenta ima
Dino Hamidovic je vjerovatno najbolji produkt poslijeratne generacije,ali ima ih puno koji nisu ni dobili sansu :bih:
Samo nek se savez oporavi,za igrace cemo lako onda :bih:
Ne znam čiji su "sinovi" (zato sam napisao 'ovakim' igračima), a talenata - hm, ja ih baš ne vidjeh u ovoj ekipi. Možda su od opšteg 'sivila' nešto 'odskočili' desni bek ( ne onaj obrijane glave - ono je mlada verzija E.Sirće) i desno krilo (#4). Srednji bek #3 (valjda je to Đorđević) fizička 'kopija' Milana Vukšiča, ali puno slabija kopija (u svakom pogledu), a Vukšić je naša nada (također mlad)ali ako ne promijeni mišljenje i nakon 21. godine ode susjedima... Golmani su nam očajni - "skretničari"...ako ih lopta 'pogodi', zauhar.
Nema izrađenih akcija, nisu iskoristili prednost što su 'lakši' pa bi trebali, logički, biti brži od Srbijanaca u fazi napada, ali i u udbrani su mogli mnogo pametnije igrati - samo, treba sve to znati ili naučiti (ali od koga?).
Nema ovdje novih 'hamidovića' analizirajući sve igračke osobine, pa neka su još uvijek "djeca"...
Bosno moja poharana....

Salih1984
x 187
Kontakt:

Post Postao/la Salih1984 » 11 dec 2019, 18:50

Trigger je napisao/la:
11 dec 2019, 18:33
Salih1984 je napisao/la:
11 dec 2019, 18:21
Trigger je napisao/la:
11 dec 2019, 17:55
Bh. kadeti na turniru u Skoplju, 11.12.2019.

Prva utakmica: Srbija - BiH = 31:27

Ubjedljiv poraz od fizički dominantnije ekipe, ali koja nije pokazala poseban potencijal za budućnost srbijanskog rukometa. Izdvajaju se, za sada, 2 igrača: desni bek i pivot...

Bosna i Hercegovina:
Dok naš rukomet ima ovakvu omladinu, ne trebamo da se brinemo za budućnost našeg rukometa, jer budućnosti (sa ovakvim 'igračima') nema!
Žalosno! kuknjava
Ko li 'radi' sa ovom djecom i ko njih "uči" rukometu?
Selektor Čolina 'preferira isti stil igre' kao i Šuman... :shock:
To su kadeti jarane,tu igraju vecinom tatini sinovi
Ne moze se tu vidjeti kakva nam je buducnost,ali talenta ima
Dino Hamidovic je vjerovatno najbolji produkt poslijeratne generacije,ali ima ih puno koji nisu ni dobili sansu :bih:
Samo nek se savez oporavi,za igrace cemo lako onda :bih:
Ne znam čiji su "sinovi" (zato sam napisao 'ovakim' igračima), a talenata - hm, ja ih baš ne vidjeh u ovoj ekipi. Možda su od opšteg 'sivila' nešto 'odskočili' desni bek ( ne onaj obrijane glave - ono je mlada verzija E.Sirće) i desno krilo (#4). Srednji bek #3 (valjda je to Đorđević) fizička 'kopija' Milana Vukšiča, ali puno slabija kopija (u svakom pogledu), a Vukšić je naša nada (također mlad)ali ako ne promijeni mišljenje i nakon 21. godine ode susjedima... Golmani su nam očajni - "skretničari"...ako ih lopta 'pogodi', zauhar.
Nema izrađenih akcija, nisu iskoristili prednost što su 'lakši' pa bi trebali, logički, biti brži od Srbijanaca u fazi napada, ali i u udbrani su mogli mnogo pametnije igrati - samo, treba sve to znati ili naučiti (ali od koga?).
Nema ovdje novih 'hamidovića' analizirajući sve igračke osobine, pa neka su još uvijek "djeca"...
Htio sam reci da od vecine roditelji placaju za poziv,kao i u mladim selekcijama u drugim sportovima
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

edinjo-bih
x 1
Kontakt:

Post Postao/la edinjo-bih » 11 dec 2019, 18:57

Steta sto nema gracanlija Musica i Dzelilovica (ovaj drugi nije ni upao na ovaj spisak za MKD, razlog neznamo...)

sveznadar
Kontakt:

Post Postao/la sveznadar » 11 dec 2019, 20:12

Dobili su Bugarsku preko 20 razlike. Treba tu napraviti još okupljanja isprobati još igrača i napraviti reprezentaciju kako treba. Odmaći od selektora ove tzv koordinatore koji upravljaju mladjim selekcijama a tu prije svega mislim na ovog Galijaševića iz Zavidovića. Neznam na osnovu čega je on tu i ko ga je postavio.

Trigger
Moderator
x 39
Kontakt:

Post Postao/la Trigger » 11 dec 2019, 21:15

sveznadar je napisao/la:
11 dec 2019, 20:12
Dobili su Bugarsku preko 20 razlike. Treba tu napraviti još okupljanja isprobati još igrača i napraviti reprezentaciju kako treba. Odmaći od selektora ove tzv koordinatore koji upravljaju mladjim selekcijama a tu prije svega mislim na ovog Galijaševića iz Zavidovića. Neznam na osnovu čega je on tu i ko ga je postavio.
Jesu i +21 je zaista impresivno, ali!
O igračima i igri nisam promijenio mišljenje ni za "jotu", jer ko je gledao utakmicu - neka sam zaključi, a ja ostajem pri svom mišljenju.

Drago mi je da smo pobijedili i čestitam dječacima ali preporučujem da se većina njih 'okrene' prema školovanju, učenju... teško da će njima biti 'kruha' od rukometa.
PS:
Naravno, problem bh.rukometa je sistemski i dok se taj problem ne riješi nikada mi nećemo 'na zelenu granu'. Ova i ostala djeca nisu kriva ni 'sekunde', zna se "gdje je krivica", jer nekadašnji rukometni sistem i struka (pluskvamperfekt) mnogoj djeci bi preporučio sport kao hobi. :eh:
Bosno moja poharana....

no rules
x 5
Kontakt:

Post Postao/la no rules » 11 dec 2019, 21:54

Šta očekivati od Djece koja su imala samo jedno okupljanje , ja im nemogu zamjeriti ni sekunde , bezveze je razapinjati djecu nakon jedne odigrane utakmice ...

Vjerujem da tu ima kvaliteta , a krivci za loše rezultate mogu biti samo oni koji djeci nisu obezbijedili češća okupljanja.

4 razlike izgubiti od Srbije i nije neka katastrofa jer se u Srbiji sistemski radi sa mlađim selekcijama plus redovno prisvajaju "naše" igrače u svoje mlađe selekcije.

Trigger
Moderator
x 39
Kontakt:

Post Postao/la Trigger » 11 dec 2019, 21:59

no rules je napisao/la:
11 dec 2019, 21:54
Šta očekivati od Djece koja su imala samo jedno okupljanje , ja im nemogu zamjeriti ni sekunde , bezveze je razapinjati djecu nakon jedne odigrane utakmice ...

Vjerujem da tu ima kvaliteta , a krivci za loše rezultate mogu biti samo oni koji djeci nisu obezbijedili češća okupljanja.

4 razlike izgubiti od Srbije i nije neka katastrofa jer se u Srbiji sistemski radi sa mlađim selekcijama plus redovno prisvajaju "naše" igrače u svoje mlađe selekcije.
Iskreno, ja 'ne razapinjem djecu', nego pišem svoj stav o onom što sam vidio na terenu. Većina nisu rukometna perspektiva ni za klubove, nažalost ali nije 'do njih' - strukaaa! :crazy:
A pročitaj post gdje su djeca pobjedila hude Bugare (+21) pa zaključi koga smatram krivcem za sve...
Bosno moja poharana....

sveznadar
Kontakt:

Post Postao/la sveznadar » 11 dec 2019, 22:03

Djecu nemamo za šta kriviti. Gledao sam djelimično protiv Bugarske i Srbije. Ni Srbija nešto posebno nije pokazala a Bugarska je poprilično loša. Okupljanje jednom u godini ili dvije nije nikakav rad i nemamo šta očekivati. U većini klubova je fokusiran rad na prve ekipe a djeca su samo deklarativno prioritet. Pogledajte samo koliko je polovnih stranaca po našim klubovima. Privatne škole služe za velike priče i izvlačenje novca i slabo iz toga šta izlazi.

no rules
x 5
Kontakt:

Post Postao/la no rules » 11 dec 2019, 22:33

Trigger

Svi se mi slažemo oko toga da se problem oko mlađih selekcija mora sistemski riješiti , ali u tvojim postovima malo zapara uši (odnosno oči) to da su igrači u kadetskoj skup antitalenata i da se što prije kane rukometa...
Zadnja izmjena: no rules, dana/u 11 dec 2019, 22:52, ukupno mijenjano 1 put.

Redzo678
Kontakt:

Post Postao/la Redzo678 » 11 dec 2019, 22:34

Velic,Peric i Djordevic iz ove trenutne ekipe.Ostali nisu vrijedni pomena

Trigger
Moderator
x 39
Kontakt:

Post Postao/la Trigger » 11 dec 2019, 23:03

no rules je napisao/la:
11 dec 2019, 22:33
Trigger

Svi se mi slažemo oko toga da se problem oko mlađih selekcija mora sistemski riješiti , ali u tvojim postovuma malo zapara uši (odnosno oči) to da su igrači u kadetskoj skup antitalenata i da se što prije kane rukometa...
Eh, 'zapara uši' - ja ne mogu ništa pomoći kome to smeta.
Ja pišem o rukometu onako koliko ga poznajem (a poznajem ga, sigurno) i ne štedim nikoga, pa da mi je i rođeno dijete. Šta je loše što ja djeci preporučujem da se školuju a sportom bave kao hobijem?
Jednostavno - ja u ovoj generaciji ne vidim ništa posebno (nisam nigdje napisao da su 'antitalenti'!?), a spomenuo sam 2 igrača (možda bi mogao dodati još jednog?) koji imaju potencijal i to je to.
Uostalom, razumijem ja svakog kome je neki igrač (ili dječak) mio i drag iz njegove 'sredine', ali objektivno - nema ovdje velikog potencijala. Ipak, mladi su, možda me neko od njih demantuje - volio bih to. Vrijeme će pokazati.

Inače, ja sam pobornik sistema gdje će nam svaka mlada generacija 'dati' 2-3 dobro kvalitetna igrača, a ponekad i vrhunskog, jer to je za mene pravi 'sistem' za budućnost reprezentacije. Ništa mene ne uzbuđuju niti previše zanimaju rezultati (ma kakvi bili) mladih selekcija i svjestan sam da je nemoguće da svake godine dobijemo 10 super igrača koji su naša budućnost - mene interesuje samo to, da nam rad s mladima bude kvalitetan i da na taj način dobijemo što 'širu bazu' kvalitetnih, školovanih, mladih rukometaša za buduće vrijeme, za rukomet uopšte.
To je to - ne bi više o tom.
Smatram da sam bio dovoljno jasan (i nepristrasan) u svim svojim postovima, a kome se ne sviđa, žao mi je i ništa više od tog.
Pozz
Bosno moja poharana....

DaVinci
x 19
Kontakt:

Post Postao/la DaVinci » 12 dec 2019, 00:55

no rules je napisao/la:
Trigger

Svi se mi slažemo oko toga da se problem oko mlađih selekcija mora sistemski riješiti , ali u tvojim postovima malo zapara uši (odnosno oči) to da su igrači u kadetskoj skup antitalenata i da se što prije kane rukometa...
Podsjeti me to na izjavu nekadasnjeg selektora kosarkasih omladinaca Ivana Velica koji je na EP B divizije izjavio, a poslije 5 uzastopnih pobjeda u grupi, da ne vidi talenat u igracima koje vodi i da niko od njih nece napraviti kos. karijeru ... tad sam pomislio ja hajvana, momci melju sve redom a on ih ko selektor ovako blati ... kad ono na kraju nit se plasirase u A diviziju nit iko od njih postade spacan kosarkas ... Velicu sve bilo jasno u tih nekoliko tekmi s cim ima posla ... :problem:
"Nismo zrela ekipa. Mi smo osrednja reprezentacija, ako ćemo realno. Druge ekipe su puno zrelije i spremnije od nas i to je razlog. Svaka pametna osoba na forumu koja se razumije u fudbal, vidi i prepoznat će da nismo zreli.'' - M.P

Trigger
Moderator
x 39
Kontakt:

Post Postao/la Trigger » 12 dec 2019, 01:13

DaVinci je napisao/la:
12 dec 2019, 00:55
no rules je napisao/la:
Trigger

Podsjeti me to na izjavu nekadasnjeg selektora kosarkasih omladinaca Ivana Velica koji je na EP B divizije izjavio, a poslije 5 uzastopnih pobjeda u grupi, da ne vidi talenat u igracima koje vodi i da niko od njih nece napraviti kos. karijeru ... tad sam pomislio ja hajvana, momci melju sve redom a on ih ko selektor ovako blati ... kad ono na kraju nit se plasirase u A diviziju nit iko od njih postade spacan kosarkas ... Velicu sve bilo jasno u tih nekoliko tekmi s cim ima posla ... :problem:
To je to, bravo.
Nisam htio da 'spominjem' košarkaše na temi rukometa, ali - eto, mladi nam, svojevremeno, bijahu prvaci Europe i šta dobismo?
Dž.Musu, jedinog koji još može napraviti 'karijeru', a ostali?
Lijepo ti to kaza za Velića Ivana...
:salut:
Bosno moja poharana....

Jusko00
x 8
Kontakt:

Post Postao/la Jusko00 » 12 dec 2019, 07:30

Ovdje neki pisu da roditelji placaju da djeca igraju za reprezentaciju..s obzirom da je pola reprezentacije srbi i hrvati a znamo njihovu ljubav prema BiH dolazim do zakljucka da ako se placa poziv u reprezentaciju to iskljucivo rade bosnjaci :think:

baltazar7
x 5
Kontakt:

Post Postao/la baltazar7 » 12 dec 2019, 19:34

Danas protiv domaćina na nekih 6-7 minuta do kraja vodili 5 ili 6 razlike i izgubili 29:28. Nisu ovi momci za baciti.

pazzarac
Kontakt:

Post Postao/la pazzarac » 16 dec 2019, 13:57

Jel vam na celu Saveza ovaj Umicevic?Naleteo sam na ovaj snimak i ovakve izjave su skandaloze da lik na celu jednog Saveza otvoreno navija za drugu reprezentaciju,trazi pasose za decu da igraju za Srbiju....ponovo od 14:00 kaze da je najveci problem sto deca iz RS cekaju pasoš godinu i više i ne mogu da igraju za Srbiju...razumem da rade i gore iza kulisa ali ovako otvoreno je bezobrazluk
Nisu puno bolji ni bosnjacki predstavnici...totralna nezainteresovanost za reprezentacije u svim sportovima da se i to granici sa izdajom...ako Crna Gora ima sve selekcije u svim sportovima koja je ekonomski i demografski u rangu Sarajevskog ili Tuzlanskog kantona finansijska pomoc reprezentacijama manjih sportova mora biti veca,a da ne pricano o kadrovima koje daju za te saveze

DaVinci
x 19
Kontakt:

Post Postao/la DaVinci » 16 dec 2019, 14:31

pazzarac je napisao/la:
16 dec 2019, 13:57
Jel vam na celu Saveza ovaj Umicevic?
Ofskroz ... visedecenijska legenda RS i BH rukometa ... do podne radi sve protiv BH rukometa a od podne iskljucivo u korist RS rukometa ... iscekujemo momenat kad ce nam iskljucit rukomet altogether ... :zviz:
"Nismo zrela ekipa. Mi smo osrednja reprezentacija, ako ćemo realno. Druge ekipe su puno zrelije i spremnije od nas i to je razlog. Svaka pametna osoba na forumu koja se razumije u fudbal, vidi i prepoznat će da nismo zreli.'' - M.P

Trigger
Moderator
x 39
Kontakt:

Post Postao/la Trigger » 16 dec 2019, 19:14

DaVinci je napisao/la:
16 dec 2019, 14:31
pazzarac je napisao/la:
16 dec 2019, 13:57
Jel vam na celu Saveza ovaj Umicevic?
Ofskroz ... visedecenijska legenda RS i BH rukometa ... do podne radi sve protiv BH rukometa a od podne iskljucivo u korist RS rukometa ... iscekujemo momenat kad ce nam iskljucit rukomet altogether ... :zviz:
Prijeratni šuster Marinko, zvali ga (mnogi) tutlo...prije rata nikada nikakve 'veze' nije imao s rukometom :damn:
Bosno moja poharana....

edinjo-bih
x 1
Kontakt:

Post Postao/la edinjo-bih » 20 dec 2019, 08:42

Toni Čolina: Za regionom nezaostajemo mnogo i zadovoljan sam prikazanom igrom
Redakcija 4 dana ago Reprezentacija 277 Views

Kadetska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine protekle sedmice nastupila je na Međunarodnom rukometnom turniru u Sjevernoj Makedoniji, gdje su izabranici Tonija Čoline, u četiri odigrana susreta ubilježili dvije pobjede i dva poraza.

Naša selekcija pretrpila je poraz na otvaranju turnira od selekcije Srbije, da bi potom slavili ubjedljivu pobjedu nad ekipom Bugarske.

Drugog dana turnira naš tim nesretno je poražen od drugog dima Makedonije, dok su nešto kasnije ubjedljivo savladali prvi tim kadetske reprezentacije Makedonije.

Tim povodom razgovorali smo sa selektorom naše kadetske reprezentacije Tonijom Čolinom koji nam je napravio kratak rezime turnira u Makedoniji.

Toni se ukratko osvrnuo na sami turnir ali i na ovo okupljanje naše selekcije koje de dešava po prvi put nakon nekoliko godina.

“Turnir u Makedoniji je bio prva slika za momke koje smo izabrali za ovu akciju, da vidimo u kakvom smo stanju u odnosu na neke reprezentacije iz regije, i po onome što smo mogli vidjeti nezaostajemo puno. Sva razlika može biti u okupljanjima naše selekcije i sigurno broj minuta naših rukometaša u klubovima” istakao je Toni Čolina za portal Svijet Rukometa.

Kako je istakao, zadovoljan je prikazanom igrom, ali još uvijek postoje probleme koji će se morati rješavati u narednom periodu.

“Ja sam zadovoljan pristupom u igri momaka osim 6-7 minuta protiv Makedonije dva i ponašanjem svih reprezentativaca, što je za prvi put dovoljno da stvorimo uvijete i okvir ponašanja za dalje. Imamo probleme na nekim pozicijama, golmani nam vrlo malo brane u svojim klubovima tako da ćemo tražiti još rješenjana na toj poziciji, kao i ostali momci koji imaju talent ali i nedefiniranu ulogu u timovima za koje nastupaju” prokomentariosao je selektor Toni Čolina.

Naredne godine ovu selekciju očekuje i nastup na Evropskom rukometnom prvenstvu B divizije u Sjevernoj Makedoniji. Selektor vjeruje da uz pravi pristup možemo uraditi dosta toga.

“Ja vjerujem da smo počeli na pravi način i samo je vrijeme i broj okupljanja ulog kojim možemo napraviti dosta da se prvo spremimo za turnir u Bugojnu kao i za europsko prvenstvo u Makedoniji u sedmom mjesecu naredne godine. Iskoristio bih priliku da se zahvalim svim trenerima koji rade sa ovim momcima i što su im omogućili da se odazovu na ove naše reprezentativne akcije. Nadam se da ćemo imati fer i korektnu saradju i u narednom periodu, a sve u cilju ostvarivanja što boljeg i povoljnijeg rezultata na predstojećem Evropskom rukometnom prvenstvu. ” zaključio je na kraju razgovora za naš portal, selektor kadetske reprezentacije Bosne i Hercegovine, Toni Čolina.

Svijet Rukometa

edinjo-bih
x 1
Kontakt:

Post Postao/la edinjo-bih » 20 dec 2019, 08:44

Remi Limogesa uz 13 odbrana Serdarevića

Kako napreduju Novojanin, Cavar, Bojic?

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.