Premijer liga 2019/2020

ham19
x 3
Kontakt:

Re: Premijer liga 2019/2020

Post Postao/la ham19 » 31 mar 2020, 22:00

Juventud je napisao/la:
31 mar 2020, 19:39
Zeldac ce tek nas da boli od njih sviju, nas sa tribina koji volimo rukomet.
Sahman takodje igra veliku ulogu ovde sa svojom Rk Iskrom. Odjednom ovu ligu pocese krojit par klubova Borac Iskra Gorazde Gracanica. Ove hude niko nista i nepita
Daj srece dase ovo okonca ubrzo al nece Sahman dat svoju Iskru ni posto.
Ako bude sl sezone liga 18 ili 20 klubova serije slobodno
Da li bi ti pristao da ispadnes iz lige 12 kola prije kraja sa matematickim sansama za opstanak, ili sa sanstama za prvaka?!??!
Sasvim je razumno ovo za sto se zalazu iz gracanice,iskre i gorazda...

Patricio
Kontakt:

Post Postao/la Patricio » 31 mar 2020, 22:50

Ispravno je da se svaki klub bori za sebe ali nije ispravno da se donose odluke koje idu na stetu drugih klubova da bi se zastitio interes tog kluba.Pa koji klub ce moci opstati finansijski ako liga bude brojala 20 klubova.Klubovi ce bankrotirati,kvalitet ce nestati i gledanost ce nestati sve zbog tih licnih interesa.Nije posteno da Iskra i Gorazde ispadnu iz lige ali isto nije posteno da Borac bude prvak ali imamo situaciju da se prvenstvo ne moze nastaviti i da je najrealnija opcija da se stanje na tabeli potvrdi.Po mom misljenju je napravljen propust prosle godine kada je se liga prosirila na 16 klubova.Idealna liga je od 12 klubova a maksimalno 14.Ovo ce unistiti rukomet u nasoj drzavi.Pogledajte region i cijelu evropu pa ce te vidjeti da imamo najvecu ligu u regionu a da cemo biti u evropi medju 3 lige.Sve zahvaljujuci nesposobnim ljudima koji vode savez.Kod nas se propozicije ne trebaju donositi kad na kraju godine se ceka rasplet i krece pijaca.Ja sam samo za postivanje propozicija i pravila a postenje je manje bitno.Mora se jednom stati u kraj ovoj lakrdiji.

amchy
Kontakt:

Post Postao/la amchy » 31 mar 2020, 23:31

Nijedna svjetska liga nije izbacila klubove na samom pocetku drugog dijela sezone, nece ni nasa. Mora se imati u vidu da su ljudi ulozili novac i iznaci kompromis. Cinjenica je da je vanredno stanje, tako da treba ocekivati vanrednu ligu dogodine. Gdje je logika da se klubovi 12 kola prije kraja izbace iako su u par bodova sa konkurentima, da se iz druge lige plasiraju u visu klubovi koji su tek na pola sezone i velika je borba i put pred njima, te da Borac bude prvak a gubio od glavnog konkurenta kuci i ima skoro citavu polusezonu pred sobom.

Patricio
Kontakt:

Post Postao/la Patricio » 31 mar 2020, 23:40

Vjeruj da su drugi klubovi u pitanju to bi se tako potvrdilo.Recimo da su zadnja 3 mjesta Sloga GV/ Lokomotiva i Drina proglasilo bi se stanje na tabeli a ovako ne moze.Niko nije za da Iskra i Gorazde ispadnu iz lige al je problem sto imamo i 3 nova clana sljedece godine.Uz postojecih 16 dodajemo jos 3 a bilo bi ne posteno da Krivaja,Derventa i Bosna ne udju u premijer ligu.Kazem greska je se napravila prosle godine kada je liga trebala brojat 14 klubova.Svi znamo da je zbog Iskre prosirena na 16 klubova.Lako je donositi odluke u Hrvatskoj,Sloveniji,Srbiji i drugim drzavama kad im lige broje izmedju 10 i 14 klubova ali kako kod nas se vec dvije sezone krse propozicije i prosiruje liga.Ako se nastavi za par godina cemo imati ligu od 26 klubova.Treba sacekati jos za donosenje bilo kakve odluke ali vjerujte da ovi ljudi sto vode nas savez nisu sposobni.Jedini izlaz ako ostanu ovi ljudi u upravi saveza jeste da se ugradi neki clan da pojedini klubovi ne mogu ispasti iz premijer lige.Po meni je ovo najrealnija opcija da nam se liga ne povecava iz godine u godine.Vjerujem da nam se cijeli region smije pa i sire.

amchy
Kontakt:

Post Postao/la amchy » 01 apr 2020, 14:45

Austrija i Slovacka rukometna liga ponistile rezultate, iduce sezone isti klubovi igraju, nema ispadanja ni ulazaka, nema niti prvaka. Isto je uradio i kosarkaski savez Hrvatske danas u svim konkurencijama.

Patricio
Kontakt:

Post Postao/la Patricio » 01 apr 2020, 16:31

Kakva god se odluka donese nece biti postena.Neko ce biti ostecen.Nije posteno da Iskra i Gorazde ispadnu ali jeli posteno da Drina ostane u ligi ili da Krivaja ne udje u premijer ligu.Po meni je najbitnije da se liga ne prosiruje jer ce to dovesti do bankrota ekipa.Svi bi mi volili da se nasi klubovi zastite i da nam se zelje ostvare ali ne mislimo o drugim klubovima.Tu je problem stitimo sebe ali unistavamo druge.Realno dosta klubova je na granici opstanka i treba dobro izvagati svaku mjeru.Moj prijedlog bi bio da ligu napusti Drina a da u ligu udju trenutno prvoplasirani iz prvih liga a to su :Derventa,Krivaja i Bosna S.Premijer liga bi bila od 18 klubova ali bi je podijelio ba sjever i jug po 9 klubova radi manjih troskova za klubove.Ligu sjever bi cinili:Lokomotiva,Borac,Gracanica,Sloboda,Maglaj,Derventa,Krivaja i Konjuh. Dok bi ligu jug cinili :Bosna V,Bosna S,Vogosca,Slavija,Sloga G,V-U,Gorazde,Iskra,Leotar i Izvidjac.Ovdje se mogu napraviti jedna do dvije izmijene.Poslije odigranih 16 kola prve cetiri ekipe iz obe lige bi igrali ligu za prvaka uz prenos bodova sto bi znacilo jos 14 kola.Znaci ukupno 30 kola sto znaci da bi bili na nivou sadasnje lige od 16 klubova.Pozicije od 4 do 8 bi igrali ligu za opstanak gdje bi ipadalo 3 ekipe a zadnji na tabeli bi svakako ispadao.Znaci 9 na tabeli ispada automatski iz obe lige a ostali 8 ekipa(cetiri iz sjevera i cetiri iz juga)bi igrali li bi ligu za opstanak gdje bi jos ispalo 3 ekipe.Znaci ligu bi napustilo 5 klubova a upala bi 3.Vratili bi se na ligu 16.To je moj prijedlog koji se moze doraditi a mislim da bi se najmanje ostetili klubovi i smanjili bi troskove kroz ove dvije lige jer bi udaljenost ekipa bila vecinom u krugu od 100 kilometara u prvoj fazi pa bi pojedini klubovi znacajno ustedjeli.

amchy
Kontakt:

Post Postao/la amchy » 01 apr 2020, 16:54

Patricio je napisao/la:
01 apr 2020, 16:31
Kakva god se odluka donese nece biti postena.Neko ce biti ostecen.Nije posteno da Iskra i Gorazde ispadnu ali jeli posteno da Drina ostane u ligi ili da Krivaja ne udje u premijer ligu.Po meni je najbitnije da se liga ne prosiruje jer ce to dovesti do bankrota ekipa.Svi bi mi volili da se nasi klubovi zastite i da nam se zelje ostvare ali ne mislimo o drugim klubovima.Tu je problem stitimo sebe ali unistavamo druge.Realno dosta klubova je na granici opstanka i treba dobro izvagati svaku mjeru.Moj prijedlog bi bio da ligu napusti Drina a da u ligu udju trenutno prvoplasirani iz prvih liga a to su :Derventa,Krivaja i Bosna S.Premijer liga bi bila od 18 klubova ali bi je podijelio ba sjever i jug po 9 klubova radi manjih troskova za klubove.Ligu sjever bi cinili:Lokomotiva,Borac,Gracanica,Sloboda,Maglaj,Derventa,Krivaja i Konjuh. Dok bi ligu jug cinili :Bosna V,Bosna S,Vogosca,Slavija,Sloga G,V-U,Gorazde,Iskra,Leotar i Izvidjac.Ovdje se mogu napraviti jedna do dvije izmijene.Poslije odigranih 16 kola prve cetiri ekipe iz obe lige bi igrali ligu za prvaka uz prenos bodova sto bi znacilo jos 14 kola.Znaci ukupno 30 kola sto znaci da bi bili na nivou sadasnje lige od 16 klubova.Pozicije od 4 do 8 bi igrali ligu za opstanak gdje bi ipadalo 3 ekipe a zadnji na tabeli bi svakako ispadao.Znaci 9 na tabeli ispada automatski iz obe lige a ostali 8 ekipa(cetiri iz sjevera i cetiri iz juga)bi igrali li bi ligu za opstanak gdje bi jos ispalo 3 ekipe.Znaci ligu bi napustilo 5 klubova a upala bi 3.Vratili bi se na ligu 16.To je moj prijedlog koji se moze doraditi a mislim da bi se najmanje ostetili klubovi i smanjili bi troskove kroz ove dvije lige jer bi udaljenost ekipa bila vecinom u krugu od 100 kilometara u prvoj fazi pa bi pojedini klubovi znacajno ustedjeli.
Tvoj prijedlog nije los, mada koliko vidim generalno savezi ce uglavnom ponistavati prvenstva sto je i realno, jer niti su ovi pri dnu ispali, niti su prvi u drugim ligama usli, a niti je prvi u prvenstvu osvojio isto...

Patricio
Kontakt:

Post Postao/la Patricio » 01 apr 2020, 17:08

Moj prijedlog ide u pravcu da se svi klubovi ne ostete i mislim da bi 90% klubova u premijer ligi i ligama ispod prihvatilo.A znacajne ustede bi se napravile.Puno medjulokalnih derbija.Npr Gracanica Sloboda,Maglaj Krivaja,Sloga G.V-U Iskra,Bosna V Vogosca itd. Cilj je spasiti rukomet od finansijske krize koje ocekuju sve klubove.Treba donositi odluke koje ce dugorocno rijesti problem.Sponzori ce smanjiti ulaganja u sport kako bi sacuvali svoje firme.

kaca
Kontakt:

Post Postao/la kaca » 01 apr 2020, 17:30

Samo jedna ispravka radnicki je prvi na jugu i,a bolju gol razliku,

Patricio
Kontakt:

Post Postao/la Patricio » 01 apr 2020, 18:01

Koliko sam ja upratio Bosna ima 3 boda vise od Radnickog.Tacnije 28 Bosna a Radnicki 25.Omjer pobjeda Bosne 9:1:1 a kod Radnickog je omjer 8:1:2.Ako grijesim ispravite me.

flagrantus
x 9
Kontakt:

Post Postao/la flagrantus » 01 apr 2020, 18:35

Patricio je napisao/la:
01 apr 2020, 16:31
Tvoj prijedlog se ne usvaja!Ako se prvenstvo ponisti,znaci nema prvaka ,niko ne ispada.Potpuno je nebitno to sto je Drina bila ubjedljivo zadnja u prvenstvu koje je ponisteno,znaci ne racuna se.
Sada je sve nebitno,ko zna sta ce biti sa sportom uopste,ali to sto ti mislis da ce se Drina dobrovoljno povuci iz lige ako se prvenstvo proglasi nevazecim nije realno!
Zna se sa kakvom ekonomskom krizom cemo se susresti kada sve ove prodje,pa nije iskljuceno da neke ekipe poput Drine i same odustanu od PL zbog besparice,ali ako se prvenstvo ponisti,sigurno ne moze niko reci Drini :"Znate sta ljudi,vi ste realno najgori ,hajde napustite ligu nek igra Krivaja ili neko drugi.
Uostalom po toj logici ako se ponisti PL,valjda se poniste i takmicenja u nizim rangovima.

Patricio
Kontakt:

Post Postao/la Patricio » 01 apr 2020, 21:02

Sve si u pravu kad bi se kod nas postovale propozicije.Ovo je prijedlog kako da svi budu zadovoljni a da se smanje troskove.Moze se napraviti sistem i da Drina ne izbaci a da i Zrinjski bude ponovo aktivan.Ja kazem da poznavajuci situaciju u nasem savezu treba traziti rjesenja kako da se klubovi sto manje opterete finansijski i da imaju sto manje utakmica.Kazem svako rjesenje ce biti neposteno.Po meni Drina nikako nije mogla ostati u ligi i bilo bi neposteno da Drina opet igra premijer ligu a recimo Krivaja koja tri godine ulaze da udje u premijer ligu ne moze igrati.

flagrantus
x 9
Kontakt:

Post Postao/la flagrantus » 01 apr 2020, 21:13

Patricio je napisao/la:
01 apr 2020, 21:02
Sve si u pravu kad bi se kod nas postovale propozicije.Ovo je prijedlog kako da svi budu zadovoljni a da se smanje troskove.Moze se napraviti sistem i da Drina ne izbaci a da i Zrinjski bude ponovo aktivan.Ja kazem da poznavajuci situaciju u nasem savezu treba traziti rjesenja kako da se klubovi sto manje opterete finansijski i da imaju sto manje utakmica.Kazem svako rjesenje ce biti neposteno.Po meni Drina nikako nije mogla ostati u ligi i bilo bi neposteno da Drina opet igra premijer ligu a recimo Krivaja koja tri godine ulaze da udje u premijer ligu ne moze igrati.
Ma naravno da Drina nije mogla ostati u ligi,nismo ni priblizno ove godine imali kvalitet za to.
Teoretski bilo je jos 12 kola,znaci 36 bodova u igri mogli smo i ostati.Ali naravno to je samo teorija ,ispali bi sigurno.
Ali ako se prvestvo ponistava,valjda razumijes da je potpuno nebitno da li je neko bio trci ili zadnji.
Rezultati ne vaze .kao da se nije ni igralo.E sad sta je fer a sta nije,to je druga prica.
Nije fer ni sto mi sjedimo danima kuci zbog nekog Korona virusa,ali sta ces.
Nemoj ovo shvatiti licno,vidim da si ok lik i da pratis rukomet.
Cisto razmjenjujemo stavove i misljenja,a sta ce biti i kad ce se opet igrati rukomet ko to zna?

Patricio
Kontakt:

Post Postao/la Patricio » 01 apr 2020, 22:22

Po mom misljenju od ove sezone nista.Maksimalno se moze final four kupa odigrati pred pocetak sljedece sezone.Mnogo je utakmica ostalo da se ovo moze zavrsiti.Moje su procjene da ce u jesen sve biti spremno za pocetak nove sezone.Misljenja sam da se mora nesto poduzeti po pitanju sponzora lige da bi odrzali zavidan nivo kvaliteta lige u protivnom otici ce nam sve sto valja igraca jer igraci nece moci zivjeti od rukometa jer privreda je pred kolapsom a budzetska sredstva ce biti usmjerena na saniranje poslijedica.Jedini spas nam je u nekom.velikom sponzoru lige koji ce pokriti dobar dio takmicenja klubova.Misljenja sam da se treba napraviti velika rekonstrukcija unutar saveza i rekonstrukcija nizih nivoa takmicenja.Ako ostavimo ovakvo stanje bojim se da ce doci do gasenja velikog broja klubova.Svi oni koji vole ovaj sport trebaju se ukljuciti da pomognu.

Rukomet
Kontakt:

Post Postao/la Rukomet » 01 apr 2020, 22:25

Patricio je napisao/la:
01 apr 2020, 21:02
Samo da razjasnimo status Zrinjskog jer iskren da budem i meni je donedavno bio nejasan.
Ukoliko neka ekipa ne odigra više od 50% utakmica, rezultati te ekipe se brišu, odnosno ne računaju.
Ukoliko ekipa odigra preko 50% utakmica i napusti takmičenje, rezultati se računaju i utiču na poredak.
U oba slučaja, dakle kad imamo napuštanje takmičenja, ekipa se kažnjava na način da se u narednim sezonama i pored ostvarenog plasmana u viši rang 3 sezone ne može vratiti u isti.
Na sjednici UO koja je održana 9.9.2019.g. uvažavajući sve okolnosti, a gdje je bilo dosta kompromisa, UO je donio Odluku da ukoliko Zrinjski kroz takmičenja izbori ulazak u Premijer ligu, ostvaruje pravo povratka odmah po ostvarenom rezultatu, bez apstinencije od 3 godine kako je ranije Propozicijama predviđeno.
Dakle, ne postoji wild card za Zrinjski da se vrati kad se steknu uslovi u klubu i kad poželi, nego kad to rezultatski ostvari u svom prvom uspješnom pokušaju.

kaca
Kontakt:

Post Postao/la kaca » 02 apr 2020, 08:06

Patricio je napisao/la:
01 apr 2020, 18:01
Koliko sam ja upratio Bosna ima 3 boda vise od Radnickog.Tacnije 28 Bosna a Radnicki 25.Omjer pobjeda Bosne 9:1:1 a kod Radnickog je omjer 8:1:2.Ako grijesim ispravite me.
Pogledao sam tabelu na svijet rukometa i tu je Radnicki prvi uslov je da oni nisu unijeli sve bodove.Poydrav i cuvajte se.

no rules
x 5
Kontakt:

Post Postao/la no rules » 02 apr 2020, 08:26

Naš predsjednik kao znak podrške Italiji na svojoj firmi okačio zastavu Mađarske...

slika

ASD
x 294
Kontakt:

Post Postao/la ASD » 02 apr 2020, 15:17

kaca je napisao/la:
02 apr 2020, 08:06
Patricio je napisao/la:
01 apr 2020, 18:01
Pogledao sam tabelu na svijet rukometa i tu je Radnicki prvi uslov je da oni nisu unijeli sve bodove.Poydrav i cuvajte se.
Mislim da je Bosna prva. Gledao sam tabelu na stranici im na fb.
Mada, kako god. Ko god uđe morati će se baš dobro pojačati.
Ne znam koliko uopšte Bosna ima seniora u svom rosteru. Bez omladinaca koje koriste i koji teško mogu fizički izdržati PL.

Juventud
x 2
Kontakt:

Post Postao/la Juventud » 02 apr 2020, 23:16

Ovo sve postaje zanimljivije, cak i od same igre na terenu.
Zavrsit ili ne sezonu
Kako je zavrsit
Proglasit pobjednika ili ne
Ko ispada
Ko ulazi
Ko ide u evropu
Sahman
Umicevic
Sahdanovic
Music
Gracanica
Al iskreno ovde meni nije jasno samo jedno i bas me zanima kod prijasnji ulazaka kako iz federacije 2 ulaze i Rsa 1
Kako ovi iz Rsa na to prisali i zasto

sveznadar
Kontakt:

Post Postao/la sveznadar » 03 apr 2020, 00:25

Pa Rs ima manje klubova i jednu drugu ligu a f bih dvije. Al nije to bitno. Ovaj seljak što vješa ove pogrešne zastave je prošle godine izašao u susret Šahmanu i Iskri da udju u ligu kako bi RK Slavija koju vodi njegov politički mentor Košarac ostao u ligi iako je trebao ispasti. I tako je proširio ligu na 16 klubova tj 17 da Zrinjski nije odustao. Čovjek je kao predsjednik nedostojan imena RK Borac i kažu da je od kluba otjerao veliku većinu istinskih asova Borca.

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Trenutno korisnika/ca: analfabeta i 5 gostiju.