Premijer liga 2021/2022

ACM19
Postovi: 97
Pridružen/a: 25 avg 2019, 09:31
Kontakt:

Re: Premijer liga 2021/2022

Post Postao/la ACM19 » 08 jan 2022, 22:13

Sloboda u pregovorima sa pivotom.
Zadnja izmjena: ACM19, dana/u 11 jan 2022, 15:16, ukupno mijenjano 1 put.

Osvajac2021
Postovi: 87
Pridružen/a: 06 jun 2021, 16:53
Kontakt:

Re: Premijer liga 2021/2022

Post Postao/la Osvajac2021 » 09 jan 2022, 09:03

Tarik Međić u Maglaj. Jedan veliki korak prema naprijed i opstanku u društvu najboljih jer to je +10 golova po utakmici.

Sloga GV ulazi u novu priču. Opstanak možda i osiguran.

Iskra da li će ostati na ovom rosteru igrača i zadovoljiti se osvojenim bodovima, pokušati kod kuće šta uraditi?

Gradačac već oslabljen, ima li naznaka pojačanjima ili je već u pitanju financijska podrška od Grada jer se spremaju izbori?

Bosna S otišli igrači, hoće neko doći?

Avatar
EastwichTown
Postovi: 358
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Premijer liga 2021/2022

Post Postao/la EastwichTown » 09 jan 2022, 11:54

Međić neće igrati , bit će kondicioni trener...
Ko je otišao iz Bosne S ?

Juventud
Postovi: 402
Pridružen/a: 31 maj 2019, 18:54
Kontakt:

Re: Premijer liga 2021/2022

Post Postao/la Juventud » 09 jan 2022, 15:49

Osvajac2021 je napisao/la:
09 jan 2022, 09:03
Tarik Međić u Maglaj. Jedan veliki korak prema naprijed i opstanku u društvu najboljih jer to je +10 golova po utakmici.

Sloga GV ulazi u novu priču. Opstanak možda i osiguran.

Iskra da li će ostati na ovom rosteru igrača i zadovoljiti se osvojenim bodovima, pokušati kod kuće šta uraditi?

Gradačac već oslabljen, ima li naznaka pojačanjima ili je već u pitanju financijska podrška od Grada jer se spremaju izbori?

Bosna S otišli igrači, hoće neko doći?
Cuj Međić i 10 gol po utakmici, jare moj procitaj text do kraja a ne samo naslov, cojk je kondicioni trener

Osvajac2021
Postovi: 87
Pridružen/a: 06 jun 2021, 16:53
Kontakt:

Re: Premijer liga 2021/2022

Post Postao/la Osvajac2021 » 09 jan 2022, 15:54

Juventud je napisao/la:
09 jan 2022, 15:49
Osvajac2021 je napisao/la:
09 jan 2022, 09:03
Tarik Međić u Maglaj. Jedan veliki korak prema naprijed i opstanku u društvu najboljih jer to je +10 golova po utakmici.

Sloga GV ulazi u novu priču. Opstanak možda i osiguran.

Iskra da li će ostati na ovom rosteru igrača i zadovoljiti se osvojenim bodovima, pokušati kod kuće šta uraditi?

Gradačac već oslabljen, ima li naznaka pojačanjima ili je već u pitanju financijska podrška od Grada jer se spremaju izbori?

Bosna S otišli igrači, hoće neko doći?
Cuj Međić i 10 gol po utakmici, jare moj procitaj text do kraja a ne samo naslov, cojk je kondicioni trener
Da greška, pogrešan tekst pročitan. Šteta što će samo trener biti, mada svojim iskustvom će doprinijeti dosta ekipi.

Juventud
Postovi: 402
Pridružen/a: 31 maj 2019, 18:54
Kontakt:

Re: Premijer liga 2021/2022

Post Postao/la Juventud » 10 jan 2022, 17:49

Imal kakvi promjena u klubovima znal neko nesto.
Sloboda, Gracanica, Konjuh, Gradačac naši s kantona.
Kad im krecu pripreme, Gradačac i Konjuh zasad jako oslabljeni i ako nedovedu nikog bgmi rizično

combe
Postovi: 2288
Pridružen/a: 27 avg 2013, 13:06
Kontakt:

Re: Premijer liga 2021/2022

Post Postao/la combe » 10 jan 2022, 18:59

Ne znam po cemu svi zakljucujete da je Gradacac oslabljen.
Otisao Hrustic koji je skupio 60-ak min. za polusezonu, Omeragic koji je nesto i igrao ali je sam trazio da ide radi male minutaze i Hrnjic koji je jedini nesto znacio a i on je bio daleko od prve opcije.
Ostali su svi nosioci igre i trebala bi doci jos najmanje 2 igraca(pivot i vanjski).
Tako da Gradacac ako ti dovedeni budu iole solidni igraci u drugi dio ulazi sigurno jaci.

Avatar
ljevak
Postovi: 608
Pridružen/a: 13 apr 2021, 22:23
Kontakt:

Re: Premijer liga 2021/2022

Post Postao/la ljevak » 10 jan 2022, 23:15


U ponedjeljak, 10. januara 2022. godine, trener Rukometnog kluba “Bosna” iz Visokog Milan Hovorka izvršio je prozivku igrača, čime su zvanično započele pripreme visočkog kluba za drugi dio sezone u Premijer ligi BiH. Zajedno sa Hovorkom, trening su vodili pomoćni trener Kenan Ahić i kondicioni fitness trener Denis Cana.

Prvi trening je odradilo 18 igrača, a raduje povratak oporavljenih Tatara i Buljine, dok se u narednih nekoliko dana očekuje i dolazak nekih bivših igrača u klub. Za sada, jedino pojačanje je bivši igrač banjalučkog Borca Siniša Dragičević koji igra na poziciji lijevog beka.

Više o svemu ovome u prilogu govore treneri Milan Hovorka i Denis Cana.


https://visoko.co.ba/foto-video-zapocel ... io-sezone/

Manolo22
Postovi: 69
Pridružen/a: 18 feb 2021, 17:10
Kontakt:

Re: Premijer liga 2021/2022

Post Postao/la Manolo22 » 11 jan 2022, 12:43

combe je napisao/la:
10 jan 2022, 18:59
Ne znam po cemu svi zakljucujete da je Gradacac oslabljen.
Otisao Hrustic koji je skupio 60-ak min. za polusezonu, Omeragic koji je nesto i igrao ali je sam trazio da ide radi male minutaze i Hrnjic koji je jedini nesto znacio a i on je bio daleko od prve opcije.
Ostali su svi nosioci igre i trebala bi doci jos najmanje 2 igraca(pivot i vanjski).
Tako da Gradacac ako ti dovedeni budu iole solidni igraci u drugi dio ulazi sigurno jaci.
Po realnosti covjek zakljucuje, po cemu nije slabiji? Klub napustio momak za kojeg su se menadzeri otimali, ima sve predispozicije da bude novi Nikola Prce, da iducih 20 godina na svojim plecima nosi reprezentaciju a to se nije cijenilo. Momak je jednu sansu dobio i odigrao utakmicu, tacnije sam potopio Iskru, Omeragic, a jos domaci igrac.
Drugi, isto domaci, Hrnjic koji je rukometni Iniesta koji ce se uskoro ostvariti u nekoj puno jacoj ligi a minute je ove polusezone dobijao na kapaljku, gdje je pokazao da moze i na neprirodnoj poziciji zaljuljati svaku odbranu te ponekad i sam donijeti bodove svojoj ekipi. Uz Pekica je bio stub sredisnjeg dijela odbrane cijelu polusezonu, sto ni Tufekcic nije mogao ispratiti.
Hrustic, stub odbrane kojeg tesko moze proci 1 na 1 i stameni Milos Kos, dok u napadu odusevljava hvatanjem lopte vrhovima prstiju jedne ruke te istu iz lakoce proslijedi iza protivnickog golmana, i ti hoces da kazes da Gradacac nije oslabljen?

Zamjena Goran Sarenac jeste dobra zamjena ali nema lucidnost Hrustica, nema volju za treniranjem Hrnjica, nema ubojiti sut Omeragica, ali ima zato sut sa zemlje koji nema niti jedan od ove trojice, te je tu prednost. Osim toga kada stane u odbranu, njegov raspon ruku od 2,5m ce sakriti gol od svakog protivnickog igraca koji pogleda prema golu. Da bi se odlasci nadoknadili potreban je jos jedan ili dva kvalitetna igraca.

Osvajac2021
Postovi: 87
Pridružen/a: 06 jun 2021, 16:53
Kontakt:

Re: Premijer liga 2021/2022

Post Postao/la Osvajac2021 » 11 jan 2022, 21:26

:puke:
Manolo22 je napisao/la:
11 jan 2022, 12:43
combe je napisao/la:
10 jan 2022, 18:59
Ne znam po cemu svi zakljucujete da je Gradacac oslabljen.
Otisao Hrustic koji je skupio 60-ak min. za polusezonu, Omeragic koji je nesto i igrao ali je sam trazio da ide radi male minutaze i Hrnjic koji je jedini nesto znacio a i on je bio daleko od prve opcije.
Ostali su svi nosioci igre i trebala bi doci jos najmanje 2 igraca(pivot i vanjski).
Tako da Gradacac ako ti dovedeni budu iole solidni igraci u drugi dio ulazi sigurno jaci.
Po realnosti covjek zakljucuje, po cemu nije slabiji? Klub napustio momak za kojeg su se menadzeri otimali, ima sve predispozicije da bude novi Nikola Prce, da iducih 20 godina na svojim plecima nosi reprezentaciju a to se nije cijenilo. Momak je jednu sansu dobio i odigrao utakmicu, tacnije sam potopio Iskru, Omeragic, a jos domaci igrac.
Drugi, isto domaci, Hrnjic koji je rukometni Iniesta koji ce se uskoro ostvariti u nekoj puno jacoj ligi a minute je ove polusezone dobijao na kapaljku, gdje je pokazao da moze i na neprirodnoj poziciji zaljuljati svaku odbranu te ponekad i sam donijeti bodove svojoj ekipi. Uz Pekica je bio stub sredisnjeg dijela odbrane cijelu polusezonu, sto ni Tufekcic nije mogao ispratiti.
Hrustic, stub odbrane kojeg tesko moze proci 1 na 1 i stameni Milos Kos, dok u napadu odusevljava hvatanjem lopte vrhovima prstiju jedne ruke te istu iz lakoce proslijedi iza protivnickog golmana, i ti hoces da kazes da Gradacac nije oslabljen?

Zamjena Goran Sarenac jeste dobra zamjena ali nema lucidnost Hrustica, nema volju za treniranjem Hrnjica, nema ubojiti sut Omeragica, ali ima zato sut sa zemlje koji nema niti jedan od ove trojice, te je tu prednost. Osim toga kada stane u odbranu, njegov raspon ruku od 2,5m ce sakriti gol od svakog protivnickog igraca koji pogleda prema golu. Da bi se odlasci nadoknadili potreban je jos jedan ili dva kvalitetna igraca.
Svaka čast za interpretaciju i detaljno objašnjenje. Nema se tu šta dodati više. Šarenac da je imao volju trenirati, daleko je mogao otići. Bez dva kvalitetna igrača bit će u problemu jer su se sve ekipe koliko toliko pojačale u odnosnu na prošlu polusezonu.

Avatar
Semper
Postovi: 2605
Pridružen/a: 04 feb 2012, 00:08
Kontakt:

Re: Premijer liga 2021/2022

Post Postao/la Semper » 16 jan 2022, 20:37

Manolo se vratio u visocku Bosnu, sretno majstore...

ham19
Postovi: 656
Pridružen/a: 26 maj 2017, 20:17
Kontakt:

Re: Premijer liga 2021/2022

Post Postao/la ham19 » 16 jan 2022, 20:54

Ostaje li iko u ovoj sarajevskoj bosni?
Jos par odlazaka u narednom periodu....

brzi
Postovi: 1147
Pridružen/a: 11 jul 2010, 20:36
Kontakt:

Re: Premijer liga 2021/2022

Post Postao/la brzi » 16 jan 2022, 22:16

ham19 je napisao/la:
16 jan 2022, 20:54
Ostaje li iko u ovoj sarajevskoj bosni?
Jos par odlazaka u narednom periodu....
Dolazi im par igrača iz Doboja

Avatar
Semper
Postovi: 2605
Pridružen/a: 04 feb 2012, 00:08
Kontakt:

Re: Premijer liga 2021/2022

Post Postao/la Semper » 17 jan 2022, 16:47

Damir Korkaric jutros odradio kvalitetan trening u teretani, dokazao da je povreda proslost. Iz Bosne su otisli igraci koji kvalitetom ne mogu odgovoriti na izazove PL; Tore, Haramandic i Omanovic.
Ostatak momcadi je tu koja kvalitetno radi pod budnim okom Zuhdije Korkarica.
Najvece pojacanje je zasigurno povratak Damira Korkarica na teren jer ono sto je Tore igrao jesenas je bilo sramotno.

RUKIJ1977
Postovi: 4
Pridružen/a: 01 jul 2020, 17:51
Kontakt:

Re: Premijer liga 2021/2022

Post Postao/la RUKIJ1977 » 19 jan 2022, 11:09

Manolo22 je napisao/la:
11 jan 2022, 12:43
combe je napisao/la:
10 jan 2022, 18:59
Ne znam po cemu svi zakljucujete da je Gradacac oslabljen.
Otisao Hrustic koji je skupio 60-ak min. za polusezonu, Omeragic koji je nesto i igrao ali je sam trazio da ide radi male minutaze i Hrnjic koji je jedini nesto znacio a i on je bio daleko od prve opcije.
Ostali su svi nosioci igre i trebala bi doci jos najmanje 2 igraca(pivot i vanjski).
Tako da Gradacac ako ti dovedeni budu iole solidni igraci u drugi dio ulazi sigurno jaci.
Po realnosti covjek zakljucuje, po cemu nije slabiji? Klub napustio momak za kojeg su se menadzeri otimali, ima sve predispozicije da bude novi Nikola Prce, da iducih 20 godina na svojim plecima nosi reprezentaciju a to se nije cijenilo. Momak je jednu sansu dobio i odigrao utakmicu, tacnije sam potopio Iskru, Omeragic, a jos domaci igrac.
Drugi, isto domaci, Hrnjic koji je rukometni Iniesta koji ce se uskoro ostvariti u nekoj puno jacoj ligi a minute je ove polusezone dobijao na kapaljku, gdje je pokazao da moze i na neprirodnoj poziciji zaljuljati svaku odbranu te ponekad i sam donijeti bodove svojoj ekipi. Uz Pekica je bio stub sredisnjeg dijela odbrane cijelu polusezonu, sto ni Tufekcic nije mogao ispratiti.
Hrustic, stub odbrane kojeg tesko moze proci 1 na 1 i stameni Milos Kos, dok u napadu odusevljava hvatanjem lopte vrhovima prstiju jedne ruke te istu iz lakoce proslijedi iza protivnickog golmana, i ti hoces da kazes da Gradacac nije oslabljen?

Zamjena Goran Sarenac jeste dobra zamjena ali nema lucidnost Hrustica, nema volju za treniranjem Hrnjica, nema ubojiti sut Omeragica, ali ima zato sut sa zemlje koji nema niti jedan od ove trojice, te je tu prednost. Osim toga kada stane u odbranu, njegov raspon ruku od 2,5m ce sakriti gol od svakog protivnickog igraca koji pogleda prema golu. Da bi se odlasci nadoknadili potreban je jos jedan ili dva kvalitetna igraca.
Kakva lucidnost Hrustića čovjek u karijeri ima 2 utakmice, u drini ne može igrat a kamoli gdje drugo.Hrnjić ima samo volju ali je ograničen ko balkon, a ovaj ti Prce novi što ti spominješ da je dobar čulo bi se za njega.Barem mi ljudi koji pratimo rukomet.

RUKIJ1977
Postovi: 4
Pridružen/a: 01 jul 2020, 17:51
Kontakt:

Re: Premijer liga 2021/2022

Post Postao/la RUKIJ1977 » 19 jan 2022, 11:11

Semper je napisao/la:
17 jan 2022, 16:47
Damir Korkaric jutros odradio kvalitetan trening u teretani, dokazao da je povreda proslost. Iz Bosne su otisli igraci koji kvalitetom ne mogu odgovoriti na izazove PL; Tore, Haramandic i Omanovic.
Ostatak momcadi je tu koja kvalitetno radi pod budnim okom Zuhdije Korkarica.
Najvece pojacanje je zasigurno povratak Damira Korkarica na teren jer ono sto je Tore igrao jesenas je bilo sramotno.
Ovaj korkarić može samo na treningu igrat, oko njega se samo može praviti ringispil i ništa više.Ako je on neki taletan kakvi su ovi ostali.On je samo taletan svom tati.

fantom3d
Postovi: 101
Pridružen/a: 04 maj 2016, 16:58
Kontakt:

Re: Premijer liga 2021/2022

Post Postao/la fantom3d » 19 jan 2022, 21:20

Izgleda Otišao Tore presušila pipa ,ko će igrati sad kad nema love .Sreća mogu još ovi par momaka iz nižerazredni okolni klubova privući na ime ali dogodine ide opet federalna i raspad sistema

Manolo22
Postovi: 69
Pridružen/a: 18 feb 2021, 17:10
Kontakt:

Re: Premijer liga 2021/2022

Post Postao/la Manolo22 » 21 jan 2022, 11:44

Nakon nekoliko dana nade da nasa reprezentacija moze nesto napraviti ne Euru, vrijeme je da se vratimo u nasu realnost, sivilo europskog rukometa. U svom ovom sivilu, ipak postoje neke nijanse boja koje daje boju tom sivilu.
Jedna od tih nijansi, koja bi mogla prosvijetliti BH rukomet u buducnosti je nepravedno zapostavljen u klubu, te samim time nema niti priliku da se nametne selektoru Obrvanu. U RK Sloboda se nalazi dragulj BH rukometa, skroman decko koji svoju priliku vreba u situacijama kada stariji mu kolega sa pozicije napravi neki incident, ili kada na utakmicu dođe nedovoljno oporavljen od prethodne burne noci. Omar Karahodzic je decko na kojeg apsolutno mozemo racunati u iducih 15 godina u reprezentaciji! Da je rođen u Svedskoj, vec bi se Kiel i Flensburg otimali oko novog Mattias Zachrissona. Ipak mislim da ga je sreca malo pogledala jer je novi trener Slobode, Sinisa Markota, covjek koji voli mlade igrace i gurati ih u vatru, tako da od njega mozemo ocekiva cudesne partije u skorijoj buducnosti.

Avatar
EastwichTown
Postovi: 358
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Premijer liga 2021/2022

Post Postao/la EastwichTown » 21 jan 2022, 13:13

Treba ga samo prešaltati na desnog beka , vidjeli smo bekovi Holanđana sa sličnom visinom 175 - 180cm ubiše na prvenstvu :mrgreen:

Mahmurluk
Postovi: 248
Pridružen/a: 30 mar 2018, 00:57
Kontakt:

Re: Premijer liga 2021/2022

Post Postao/la Mahmurluk » 21 jan 2022, 14:45

Škola rukometa RK Sloboda posljednjih godina je radila pravi posao sa kordinatorom škole rukometa Edinom Mujićem koji je bio predvodnik sjajne generacije 2004. godišta, djece koja su se bukvalno "igrala" rukometa. Zaista je bila divota gledati tu djecu kada nastupaju na turnirima i u omladinskoj ligi. Nekoliko puta državni prvaci, osvajači turnira u Brčkom itd itd..

Ima ta generacija mnogo fine djece počev od Muharema Milkunića, Eldina Vukovića, Renata Cehajica i drugih da ih sada ne nabrajam. Doduse kako je ova korona pa se slabije krece i hoda, u zadnje vrijeme slabije pratim omladinski rukomet pa ne znam kako danas ta djeca stoje obzirom da ih je napustio Mujić koji isti taj posao sada radi u Gračanici.

Stari lisac Musić shvatio je i primjenio onu staru, "ako me ne možeš pobijediti onda me dovedi sebi" što je i uradio. Sada je Mujić kordinator škole rukometa u Gračanici i vjerujem da će za par godina Gračanica imati neku novu sjajnu generaciju djece a 2006. 2008. godište su djeca koja nadolaze..

Žalosno je što ljudi koji odlučuju o bitnim stvarima nemaju sluha pa da jedan takav stručnjak kao Mujić inaće profesor Sporta ima više prostora za rad i da se posvjeti odgoju nekih novih generacija Prcea, Terzića itd..

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.