RK Bosna

Iker C
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la Iker C » 04 okt 2010, 04:00

Dobro vi sve znate, radujte se uspjehu kluba kojeg niko izvan Sarajeva ne voli. Bosna je takav klub u kojem je čak i seljak Malagić jedan od trenera oladinskog pogona. Ja sam na ovoj temi završio budite pozdravljeni i dabogda Bosna osvojila Lp.
.
FEDERER= KLOC

gruezi
Kontakt:

Post Postao/la gruezi » 04 okt 2010, 05:53

ovako da vas pitam par stvari..sta mislite o nasim reprezentativcima u rk bosna dakle vrazalis medic divkovic itd ...kolika im je minutaza ,jesuli bitni za ekipu i da li mislite da bi za par godina mogli biti nosioci igre reprezentacije..kako igra tarik medic?.. e sad ja mislim da je najveca greska bosne pored pustanja toromanovica bila prodaja jaskica jer jbg ako neko moze igrat za zagreb (i to redovno) onda kako je moguce da nije imao mjesta u slabijoj bosni...

baggio
Kontakt:

Post Postao/la baggio » 04 okt 2010, 09:29

neno#4 je napisao/la:Ja sam povremeno gledao RK Bosnu, onaj bas "instant" navijac, ali sinoc sam otisao gore i mogu samo jednu da kazem Pipe i momci naklon do poda za svu borbenost....Otisao sam radi Balica jer sam prvi put bio bolestan, ali za ono sinoc ja nemam rijeci...Nek sve izgube do kraja, svaka im cast...

Slažem se sa nenom kao i inače!

Adoxin
Kontakt:

Post Postao/la Adoxin » 04 okt 2010, 10:16

gruezi je napisao/la:ovako da vas pitam par stvari..sta mislite o nasim reprezentativcima u rk bosna dakle vrazalis medic divkovic itd ...kolika im je minutaza ,jesuli bitni za ekipu i da li mislite da bi za par godina mogli biti nosioci igre reprezentacije..kako igra tarik medic?.. e sad ja mislim da je najveca greska bosne pored pustanja toromanovica bila prodaja jaskica jer jbg ako neko moze igrat za zagreb (i to redovno) onda kako je moguce da nije imao mjesta u slabijoj bosni...

Moje misljenje vec odavno je daje Tarik najbolji srednji bek kojeg imamo u drzavi i da mu recimo Harmandic ne moze ni cipele cistiti. Momak ima odlican pregled igre, a sasvim normalna situacija za njega je da ga u solo prodoru ne mogu zaustaviti ni 2-3 igraca. On je buducnost i ovog tima i reprezentacije!

majestic24
Kontakt:

Post Postao/la majestic24 » 04 okt 2010, 10:41

Cestitke Bosni na ovom remiju. Nisam gledao utakmicu,al kako citam na raznim forumima Bosna je zasluzeno dosla do ovog rezultata. Daj Boze da naprave ove godine jedan iskorak i da prodju u drugi krug. To bi bilo sjajno.
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

CoDe
Kontakt:

Post Postao/la CoDe » 04 okt 2010, 10:56

ma kako god bilo cestitam i podrzat momke jer su zasluzili .

svi se nadamo i uspjehu bosne kao kluba i nase Reprezentacije , a sto se tice momka iznad ja ti kazem da ima mnogo onih koji prate svaku utakmicu Bosne a da nisu Sarajlije .
Ja volim volim samo tebe i samo tebi tebi dajem sve i sa Sjevera ces cuti nasu pjesmu Sarajevo VOLIM TE !

adn_sah
Kontakt:

Post Postao/la adn_sah » 04 okt 2010, 12:44

CoDe je napisao/la:ma kako god bilo cestitam i podrzat momke jer su zasluzili .

svi se nadamo i uspjehu bosne kao kluba i nase Reprezentacije , a sto se tice momka iznad ja ti kazem da ima mnogo onih koji prate svaku utakmicu Bosne a da nisu Sarajlije .

pa protiv zagreba ne znam jel bilo i 500 sarajlja. sve su bili iz drugih gradova

xavi26
Kontakt:

Post Postao/la xavi26 » 04 okt 2010, 13:06

cestitke Bosni, nije mi samo jasno kako malo publike na tribinama, steta sto mi neki nismo blize sarajevu..
Volim te Bosno!!!

Raikkonen
Kontakt:

Post Postao/la Raikkonen » 04 okt 2010, 13:12

Iker C je napisao/la:Dobro vi sve znate, radujte se uspjehu kluba kojeg niko izvan Sarajeva ne voli. Bosna je takav klub u kojem je čak i seljak Malagić jedan od trenera oladinskog pogona. Ja sam na ovoj temi završio budite pozdravljeni i dabogda Bosna osvojila Lp.
.
Momak to nije tacno........to ti mozda na osnovu sebe dajes takve izjave.....nezz samo zbog cega se ne bi radovao bilo ko pobjedama bosne....i navijao za nju.....stvarno mi nisi ni malo jasan

Elmar
Kontakt:

Post Postao/la Elmar » 04 okt 2010, 13:13

Imam cijelu utakmicu sa RK Zagrebom.

Evo postavljam zadnji minuta na Youtube (zanimljivo).

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=un07nk9Xdmk&feature=player_embedded[/youtube]

neno#4
Kontakt:

Post Postao/la neno#4 » 04 okt 2010, 15:02

@Trigger, moze odgovor na pitanje da li eventualno Igor ima pravo nastupa za nasu repku...

Znam da je igrao za omladinske kategorije Hrvatske....
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

xavi26
Kontakt:

Post Postao/la xavi26 » 04 okt 2010, 15:09

neno#4 je napisao/la:@Trigger, moze odgovor na pitanje da li eventualno Igor ima pravo nastupa za nasu repku...

i ako ima pravo, siguran sam da nece!
Volim te Bosno!!!

Rukomet do smrti
Kontakt:

Post Postao/la Rukomet do smrti » 04 okt 2010, 15:46

On ce nastupati za hrvatsku izjavio je da mu je to zelja.
"Rukomet je danas najatraktivniji sport s loptom. Smatram ga perjanicom loptačkih sportova."

Trigger
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la Trigger » 04 okt 2010, 18:06

neno#4 je napisao/la:@Trigger, moze odgovor na pitanje da li eventualno Igor ima pravo nastupa za nasu repku...

Hvala na pitanju, al' nisam ja baš prava osoba za odgovor na ovo pitanje.
Koliko ja znam, igrač može promijeniti sportsko - rukometno državljanstvo ali mu za to treba:
- da pismeno EHF/IHF-u izrazi želju za to
- da ima pasoš "nove" države (Karačić je rođen u BiH i to je "olakšavajuće")
- da nije nastupao za reprezentaciju druge države

- ako je igrač nastupao za reprezentaciju druge države u tom slučaju mora proći 4 godine bez nastupa za tu reprezentaciju i treba dobiti saglasnost Saveza bivše reprezentacije, te nakon toga dobije i saglasnost EHF (slučaj Šarić).

- Kad su u pitanju nastupi za mlade selekcije nisam baš najsigurniji, ali prema nekim primjerima drugih igrača (Slovenac Mare Hojc, nastupao za mladu selekciju ali bez problema dobio državljanstvo Austrije i pravo igranja za repku) ne bi trebalo biti većih problema niti silne 'papirologije' kao kad igrač nastupi za 'A-repku'.

Zaista ne znam 100% tačno kad je u pitanju nastup za mlade selekcije, ali najvjerovatnije je da tu ima manje problema nego kad je igrač nastupao za A-tim.

Možda se javi neki naš drugar 'forumaš' pravne struke, pa nam to precizno pojasni.

PS:
Nisam baš siguran da bi Igor Karačić, ovog trenutka bio voljan zaigrati za BiH, jer se još uvijek nada (mlad je rukometaš) da će biti pozvan u hrvatsku A-repku.
Ako se previše 'ustalasa' oko ovog 'pitanja' ne bi me začudilo da ga Goluža odmah pozove i gurne u neku prijateljsku, zvaničnu, utakmicu... a onda ga mogu snaći 2 varijante, znate već koje.
Hrvatska ima poprilično jaku konkurenciju na poziciji srednjeg beka, ali to nama ništa ne znači - loša iskustva iz prošlosti, nedavne...rado uzimaju - nikako ne daju :evil:
Bosno moja poharana....

neno#4
Kontakt:

Post Postao/la neno#4 » 05 okt 2010, 01:32

Trigger je napisao/la:

Hvala na pitanju, al' nisam ja baš prava osoba za odgovor na ovo pitanje.
Koliko ja znam, igrač može promijeniti sportsko - rukometno državljanstvo ali mu za to treba:
- da pismeno EHF/IHF-u izrazi želju za to
- da ima pasoš "nove" države (Karačić je rođen u BiH i to je "olakšavajuće")
- da nije nastupao za reprezentaciju druge države

- ako je igrač nastupao za reprezentaciju druge države u tom slučaju mora proći 4 godine bez nastupa za tu reprezentaciju i treba dobiti saglasnost Saveza bivše reprezentacije, te nakon toga dobije i saglasnost EHF (slučaj Šarić).

- Kad su u pitanju nastupi za mlade selekcije nisam baš najsigurniji, ali prema nekim primjerima drugih igrača (Slovenac Mare Hojc, nastupao za mladu selekciju ali bez problema dobio državljanstvo Austrije i pravo igranja za repku) ne bi trebalo biti većih problema niti silne 'papirologije' kao kad igrač nastupi za 'A-repku'.

Zaista ne znam 100% tačno kad je u pitanju nastup za mlade selekcije, ali najvjerovatnije je da tu ima manje problema nego kad je igrač nastupao za A-tim.

Možda se javi neki naš drugar 'forumaš' pravne struke, pa nam to precizno pojasni.

PS:
Nisam baš siguran da bi Igor Karačić, ovog trenutka bio voljan zaigrati za BiH, jer se još uvijek nada (mlad je rukometaš) da će biti pozvan u hrvatsku A-repku.
Ako se previše 'ustalasa' oko ovog 'pitanja' ne bi me začudilo da ga Goluža odmah pozove i gurne u neku prijateljsku, zvaničnu, utakmicu... a onda ga mogu snaći 2 varijante, znate već koje.
Hrvatska ima poprilično jaku konkurenciju na poziciji srednjeg beka, ali to nama ništa ne znači - loša iskustva iz prošlosti, nedavne...rado uzimaju - nikako ne daju :evil:

Zahvaljujem puno.....

Je li tekma sa Flensburgom u subotu, isti termin....
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

samba
Kontakt:

Post Postao/la samba » 05 okt 2010, 10:18

Virtu4l je napisao/la:Volio bih da im Jaškić utrpa 15-20 komada...

Šta bi s 15-20 komada :mrgreen:

samba
Kontakt:

Post Postao/la samba » 05 okt 2010, 10:27

adn_sah je napisao/la:svaki poraz ispod 10 razlike je ravan pobjedi :D

Piramida, da li si ovo mislio na Bosnu V. u Ljubuškom? Slažem se u potpunosti.

adn_sah
Kontakt:

Post Postao/la adn_sah » 05 okt 2010, 12:10

samba je napisao/la:

samo mi reci. jesul pobijedili NISU. jel ovo ravno pobijedi JEST. bio sam na utakmici i vidio sam kolko su se igraci radovali

santos
Kontakt:

Post Postao/la santos » 05 okt 2010, 13:17

Igrac koji je rodjen i poceo rukometnu karijeru u BIH da bi kasnije zaigrao za drugu drzavu se dovodi da bi mu se omogucilo napredovanje u razvoju i karijeri u klub koji bi trebao biti okosnica stvaranja igraca za BH reprezentaciju

Licno bih doveo prije igraca rodjenog u Splitu ili Beogradu slicnog kvaliteta nego nekog rodjenog u Mostaru koji igra za Hrvatsku, izuzetak je ako izrazi zelju da promjeni reprezentaciju,slican primjer je i Rizvic koji je igrao za KK Bosna , to bi trebao biti princip

rkbso
Kontakt:

Post Postao/la rkbso » 05 okt 2010, 13:21

adn_sah je napisao/la:
samba je napisao/la:

samo mi reci. jesul pobijedili NISU. jel ovo ravno pobijedi JEST. bio sam na utakmici i vidio sam kolko su se igraci radovali

Naravno da su se radovali i igrači i svi mi kojima je RK Bosna BH Gas draga, jer remi protiv 5 puta skupljeg i igrački puno kvalitetnijeg Zagreba jeste razlog za slavlje, pogotovo nakon prepotentnih izjava Zagrebaša, potcjenjivačkog pristupa utakmici istih (odlazak na "20 u cijeli s kajmakom" uoči tekme je baš vrh :)) i naročito vas lokalnih "dušebrižnika" koji ste se utrkivali u "prognozama" o "Jaškićevoj goleadi" i "lakšem treningu Zagreba u Skenderiji". Bolje ti je da se zapitaš i kritički osvrneš na "male zelene" i ublehe koje prodajete sezonu za sezonom o "pohodu na vrh Premijer lige" :mrgreen: Kad ćete vi igrati sa Zagrebom, makar i prijateljsku???
Zapitaj se...

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.