RK Bosna

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la Trigger » 06 mar 2011, 16:51

Razbojnik je napisao/la:
matrix1982 je napisao/la:.......Mislim da se varas da ce visiti a Bosna da ima
para kao Zagreb i sta ti ljudi si uradili bili bi
u polufinalu LP jer sa ovim budzetom i ovo
je previse
A sto ti znaci budzet kad ti nitko nece doc u jadnu hrvatsku ligu. Zagreb ima kakav-takav budzet (4.000.000€ - to je tek nekakav srednji dom u ligi prvaka), a pogledaj roster - sami Hrvati i Slovenci! Uz njih jedan Bosanac, jedan Mađar na zalasku karijere i jedan slovacki junior. Koji dobar strani igrac ce ti doc u Zagreb? A Zagreb jos ima neki rejting u Europi, pa tko ce ti tek doc u Bosnu?? Mozes dovest bosanske igrace ili 2. klasu ex-Yu igraca.

Btw. Zagreb je cak i sa takvom ekipom morao smanjivati ugovore jer nije bilo novaca za placati igrace.
Momak, ovdje tema RK Bosna, a ne tvoj Zagreb. Ohladi malkice, živ bio!
I znanja radi u RK Zagreb je koncentracija svih najboljih hrvatskih rukometaša (koji još nisu nagulili u inozemstvo) a Hrvatska je rukometna velesila.
Slovenaca ima dva i to reprezentativca standardna, nimalo jeftini igrači - Špiler i Škof.
Mađar Đula Gal jeste u poznijim godina (1976) al' vrijedi itekako, dok Slovak M.Kopčo (1988) nije nikakav junior nego standardni A-reprezentativac.

I da iz Bosne i Hercegovine imaju TRI igrača: Jaškić, Marić i Šego... jedino ako ti Hercegovce "ne računaš", ali to je tvoj problem....
Bosno moja poharana....

Ezel Fazlic
Postovi: 52
Pridružen/a: 05 mar 2011, 11:37
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la Ezel Fazlic » 06 mar 2011, 17:01

Pipe Smajlagić pravi ekipu koja će za par godina postati redovan učesnik osmine finala.Ali mene više brine to što u jednom Borcu ili Izviđaću igra više bosanaca nego kod nas.Po čemu su jedan Mesarić,Tojčić,Raković,Pažin itd.bolji od recimo Panića ili S.Burića.Nijedan talentovan igrač ne može napustiti Hrvatsku a da nije igrao za RK Zagreb.Slažem se da je najbitniji rad,ali mladi igrači su naša budućnost.Tvrdiš oni da nisu kvalitetni ali zar Marić,Šego,Herceg,Alilović,Buntić,Musa nisu bosanci.Oni danas ćine okosnicu hrvatske reprezentacije,a da smo na vrijeme reagovali i doveli ih u Bosnu on bi danas igrali za nas.
Zadnja izmjena: Ezel Fazlic, dana/u 07 mar 2011, 12:29, ukupno mijenjano 1 put.

Ezel Fazlic
Postovi: 52
Pridružen/a: 05 mar 2011, 11:37
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la Ezel Fazlic » 06 mar 2011, 17:37

Bosna moram raditi na jednostavnom principu da se svaki talentovan igrač(iz svih dijelova BIH) dovede u Bosnu.Potpiše se s njim 5 ugovor(dobije priliku da radi u vrhunskim uslovima),i da Bosnu može napustiti jedino u slučaju ponude iz nekog velikog evropskog kluba(najbolji primjer je Grahovac).Ako se ne pokaže onda raskinuti s njim ugovor i poslati ga da igra u "kvalitetnim" ligama tipa Hrvatske,Austrijske,Švicarske itd.Trebamo raditi isto što i Zagreb pa bi i mi postali vrhunski klub.Hrvati su pametniji od nas i mnogo veće patriote pa se njima ne dešava da njihovi talenti igraju za druge države.

Aikon
Postovi: 200
Pridružen/a: 09 nov 2009, 09:58
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la Aikon » 06 mar 2011, 17:38

Ezel Fazlic je napisao/la:Pipe Smajlagić pravi ekipu koja će za par godina postati redovan učesnik osmine finala.Ali mene više brine to što u jednom Borcu ili Izviđaću igra više bosanaca nego kod nas.Po ćemu su jedan Mesarić,Tojčić,Raković,Pažin itd.bolji od recimo Panića ili S.Burića.Nijedan talentovan igrač ne može napustiti Hrvatsku a da nije igrao za RK Zagreb.Slažem se da je najbitniji rad,ali mladi igrači su naša budućnost.Tvrdiš oni da nisu kvalitetni ali zar Marić,Šego,Herceg,Alilović,Buntić,Musa nisu bosanci.Oni danas ćine okosnicu hrvatske reprezentacije,a da smo na vrijeme reagovali i doveli ih u Bosnu on bi danas igrali za nas.
ehhh..ljudi moji..pa znate šta imamo mi bosanci..mislim na rk bosna??? imamo srce jako i svaku utakmicu deremo parket!!! imamo publiku koja je bila ključni elemenat kada smo pobjedeli romune!!..imali su i drugi to ali sa rječima ne more se definirat, ta atmosfera koja je bila na skenderiji,tako sa rusima i romunima!! :)
neki kažu rk bosna je imala sreču..možda i jest!! :D ...al fakat ljudi prošli smo MI, nije prošlo celje,nije prošlo ni kielce....prošli smo mi bosanci ,mali siromašni ljudi sa velikom željom,koji smo bodrili svoj klub!!!...

pa šta i ako imamo i najmanji budžet,pa šta i ako naši igrači nisu najplačeniji ???? ali imamo srce jako i želju da postignemo još više.znam ,da je skoro nemoguče napraviti više u LP ali nada uvijek zadnja umire!!! :mrgreen: :mrgreen: .....nedaj se bosno pa neka nam dođe i kiel,pa neka i čehovski...mi smo uz tebe!!!!

samo napred!!!

Avatar
Razbojnik
Postovi: 1037
Pridružen/a: 06 mar 2011, 14:39
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la Razbojnik » 06 mar 2011, 17:47

Trigger je napisao/la:
Razbojnik je napisao/la:
matrix1982 je napisao/la:.......Mislim da se varas da ce visiti a Bosna da ima
para kao Zagreb i sta ti ljudi si uradili bili bi
u polufinalu LP jer sa ovim budzetom i ovo
je previse
A sto ti znaci budzet kad ti nitko nece doc u jadnu hrvatsku ligu. Zagreb ima kakav-takav budzet (4.000.000€ - to je tek nekakav srednji dom u ligi prvaka), a pogledaj roster - sami Hrvati i Slovenci! Uz njih jedan Bosanac, jedan Mađar na zalasku karijere i jedan slovacki junior. Koji dobar strani igrac ce ti doc u Zagreb? A Zagreb jos ima neki rejting u Europi, pa tko ce ti tek doc u Bosnu?? Mozes dovest bosanske igrace ili 2. klasu ex-Yu igraca.

Btw. Zagreb je cak i sa takvom ekipom morao smanjivati ugovore jer nije bilo novaca za placati igrace.
Momak, ovdje tema RK Bosna, a ne tvoj Zagreb. Ohladi malkice, živ bio!
I znanja radi u RK Zagreb je koncentracija svih najboljih hrvatskih rukometaša (koji još nisu nagulili u inozemstvo) a Hrvatska je rukometna velesila.
Slovenaca ima dva i to reprezentativca standardna, nimalo jeftini igrači - Špiler i Škof.
Mađar Đula Gal jeste u poznijim godina (1976) al' vrijedi itekako, dok Slovak M.Kopčo (1988) nije nikakav junior nego standardni A-reprezentativac.

I da iz Bosne i Hercegovine imaju TRI igrača: Jaškić, Marić i Šego... jedino ako ti Hercegovce "ne računaš", ali to je tvoj problem....
Prijatelju, Zagreb sam spomenuo u kontekstu budzeta - netko je rekao da bi Bosna igrala polufinale lige prvaka kad bi imala budzet u rangu Zagreba. Pa to treba odmah demantirati, Zagreb nema posebno velik budzet. Ma niti jedan klub s ovih prostora, u prakticki niti jednom sportu nema velik budzet. Niti jedan od tih Zagrebovih igraca koje si spomenuo nije skup niti je dovoljno kvalitetan za onaj najvisi nivo lige prvaka, ali bolje od toga klub kao Zagreb (ili Bosna) ne moze kupiti. Ustvari, Zagreb ima srecu da moze uzimati najbolje mlade igrace iz cijele Hrvatske (+BiH), dok igraci kao Balic, Valcic, Horvat, Vukic.. iz svojih privatnih razloga ne zele ici iz Zagreba i ustvari igraju ispod cijene koju bi imali u inozemstvu... Ali, eto, Balic ima sina u Zagrebu i on ce radije biti sa sinom i igrati za samo 150.000€ godisnje, nego 'robovati' (glup izraz, ali tako on na to gleda) po Njemackoj za 500.000€, iako je on sigurno svjestan da vrijedi vise. To je vise posljedica sretnih okolnosti nego visokog budzeta.

Po meni, klubovi s ovih prostora ne mogu graditi strategiju razvoja na dovođenju skupih igraca.
Jednostavno, to ne moze biti dugorocno rjesenje. Vaznije od nekakvih velikih budzeta je dobar skauting na domacem trzistu te kvalitetan rad s mladim igracima jer klubovi s ovih prostora jedino tako mogu dugorocno parirati u ligi prvaka.


BTW, Maric i Sego su reprezentativci Hrvatske i zato ih nisam svrstao pod BiH.

matrix1982
Postovi: 141
Pridružen/a: 25 jan 2011, 12:03
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la matrix1982 » 06 mar 2011, 18:05

Ustvari, Zagreb ima srecu da moze uzimati najbolje mlade igrace iz cijele Hrvatske (+BiH), dok igraci kao Balic, Valcic, Horvat, Vukic.. iz svojih privatnih razloga ne zele ici iz Zagreba i ustvari igraju ispod cijene koju bi imali u inozemstvu... Ali, eto, Balic ima sina u Zagrebu i on ce radije biti sa sinom i igrati za samo 150.000€ godisnje, nego 'robovati' (glup izraz, ali tako on na to gleda) po Njemackoj za 500.000€, iako je on sigurno svjestan da vrijedi vise. To je vise posljedica sretnih okolnosti nego visokog budzeta.

Po meni, klubovi s ovih prostora ne mogu graditi strategiju razvoja na dovođenju skupih igraca.
Jednostavno, to ne moze biti dugorocno rjesenje. Vaznije od nekakvih velikih budzeta je dobar skauting na domacem trzistu te kvalitetan rad s mladim igracima jer klubovi s ovih prostora jedino tako mogu dugorocno parirati u ligi prvaka.


BTW, Maric i Sego su reprezentativci Hrvatske i zato ih nisam svrstao pod BiH.[/quote]


Jeli ti znas sta pises bogati..... Ti kazes Zagreb nema toliko novca
pa da ti dam slike da vidis sta ljudi imaju, a Balic ima 150.000 eura
godisnje a to nema ni 10 igraca Bosne ukupno....... Grada Zagreb
istom tom klubu daje 13.000.000 kuna a ti izracunaj koliko je a da
ti nespisem ostale sponzorske ugovore

Ezel Fazlic
Postovi: 52
Pridružen/a: 05 mar 2011, 11:37
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la Ezel Fazlic » 06 mar 2011, 18:10

Razbojnik je napisao/la: Po meni, klubovi s ovih prostora ne mogu graditi strategiju razvoja na dovođenju skupih igraca.
Jednostavno, to ne moze biti dugorocno rjesenje. Vaznije od nekakvih velikih budzeta je dobar skauting na domacem trzistu te kvalitetan rad s mladim igracima jer klubovi s ovih prostora jedino tako mogu dugorocno parirati u ligi prvaka.


Slažem se s tobom,ovo je jedini način da Bosna postane vrhunski klub.

imeime
Postovi: 515
Pridružen/a: 12 jun 2009, 14:34
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la imeime » 06 mar 2011, 18:29

moze nekom smetati, biti ljubomoran... bosna je usla medju 16 najboljih klubova u evropi. moje licno misljenje je da je to odlican rezultat za ovu ekipu, a i za trenera...
a sad koliki je udio srece u tome, pitanje je na koje niko ne moze dati odgovor...
znam da jedno celje i kilece zbog te srece na izvlacenju, nisu prosli grupu...
a o dovodjenju boljih igraca u bosnu nema govora... za te pare, koje trenutno bosna moze ponuditi, mogu se dovesti brajkovici, bedekovici, milosavljevici, kajganici, nekici... od kojih nema nikakve koristi. a nekog boljeg treba platiti barem duplo vise nego sto on zaradjuje u nekoj spaniji, njemackoj, danskoj...
pojacati se, ako je moguce za slijedecu LP (mislim da borac ne moze ove sezone da izdrzi bez poraza do kraja) i nadati se nekoj prolaznoj grupi kao ove sezone...
imperator, prodavac magle

Ezel Fazlic
Postovi: 52
Pridružen/a: 05 mar 2011, 11:37
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la Ezel Fazlic » 06 mar 2011, 20:01

Bosanci i Hercegovci u rosteru Bosne BH Gas:
Amir Čakić-lijevo krilo
Faruk Vražalić-desno krilo
Tarik Medjić-srednji bek
Kosta Savić-desni bek
Dušan Čelica-lijevi bek
Igor Karačić-srednji bek (jedino što je kod njega bosansko to je mjesto rođenja Mostar)

Juniori:
Elis Memić-desni bek


Hrvati:
Hrvoje Tojčić-lijevi bek
Danijel Mesarić-pivot
Luka Raković-desno krilo
Josip Pažin-lijevi bek
Josip Nekić-bek
Igor Karačić-(budući reprezentativac Hrvatske),
Sandro Uvodić-golman

Crnogorci:
Petar Kapisoda-lijevo krilo

Slovenci:
Peter Pucelj-pivot
Zadnja izmjena: Ezel Fazlic, dana/u 06 mar 2011, 20:13, ukupno mijenjano 1 put.

Ezel Fazlic
Postovi: 52
Pridružen/a: 05 mar 2011, 11:37
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la Ezel Fazlic » 06 mar 2011, 20:09

aleksandar_veliki je napisao/la:[quote
Ovi su mi najbolji. Dodje frajer i kaze Rakovic, Mesaric i Tojcic propali talenti (momci imaju medalje sa najvecih takmicenja). Godina po 39 pa su propali talenti. Procitaj sta pises i Halilbegovica nemoj stavljati u isti sesir sa ovim profesionalcima. A repka, repka moze napredovati ukoli nas savez potpise sa Pipetov ugovor na 6 godina i istom dozvoli da podje raditi sa momcima od 16 godina, onda cemo po mom misljenju pred istek ovog ugovora biti relevantan faktor u Evropi, a s ovim zvijezdama nikad necemo nista napraviti.


Pa šta sam ja rekao?Trebamo početi raditi sa momcima od 15,16 god.i ona ćemo postati vrhunska ekipa,a repka će nam biti redovan učesnik svih velikih takmičenja.Tojčić,Mesarić,Raković imaju medalje na velikim takmičenjima ali to je bilo davno.Da su tako kvalitetni danas bi igrali u RK Zagrebu.Njih je Smajlagić doveo da bi im pokušao spasiti karijere(trenirao ih je u mlađim kategorijama i svjestan je kakvi su potencijali bili).

Iker C
Postovi: 1052
Pridružen/a: 04 sep 2009, 19:56
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la Iker C » 06 mar 2011, 20:10

Hasan Terza nije junior, a Efendića je Pipe prekrižio.
FEDERER= KLOC

Ezel Fazlic
Postovi: 52
Pridružen/a: 05 mar 2011, 11:37
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la Ezel Fazlic » 06 mar 2011, 20:13

Iker C je napisao/la:Hasan Terza nije junior, a Efendića je Pipe prekrižio.
Hvala na informacijama.Ipak sam bio upravu,da je više "stranaca"nego Bosanaca i Hercegovaca.

Avatar
Bosnier
Postovi: 2885
Pridružen/a: 02 jul 2008, 13:20
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la Bosnier » 06 mar 2011, 20:14

Kad pocinje regionalna liga ?
Tricolorii su crveni od glave do pete, dok su Bošnjaci i bikova u Rodeu luda kad god imamo posjed. To je pakao u Zenici!

Ezel Fazlic
Postovi: 52
Pridružen/a: 05 mar 2011, 11:37
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la Ezel Fazlic » 06 mar 2011, 20:17

Bosnier je napisao/la:Kad pocinje regionalna liga ?
Regionalna liga počinje u avgustu.Još uvijek se ne zna koliko će ekipa igrati tj.da li će nastupati Kielce i Wisla.

Iker C
Postovi: 1052
Pridružen/a: 04 sep 2009, 19:56
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la Iker C » 06 mar 2011, 20:17

Bosnier je napisao/la:Kad pocinje regionalna liga ?
Krajem augusta ove godine.
FEDERER= KLOC

Avatar
Bosnier
Postovi: 2885
Pridružen/a: 02 jul 2008, 13:20
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la Bosnier » 06 mar 2011, 20:17

E hvala , koliko ce biti predstavnika iz Bosne ?
Tricolorii su crveni od glave do pete, dok su Bošnjaci i bikova u Rodeu luda kad god imamo posjed. To je pakao u Zenici!

Ezel Fazlic
Postovi: 52
Pridružen/a: 05 mar 2011, 11:37
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la Ezel Fazlic » 06 mar 2011, 20:21

Bosnier je napisao/la:E hvala , koliko ce biti predstavnika iz Bosne ?
Iz Bosne i Hercegovine će igrati 3 prvoplasirane ekipe.Prema trenutnoj tabeli to su Bosna BH Gas,Borac i Izviđać.

Ezel Fazlic
Postovi: 52
Pridružen/a: 05 mar 2011, 11:37
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la Ezel Fazlic » 06 mar 2011, 20:33

Nadam se da će Trigger napisati u ćemu griješim.Moje mišljenje je da se trebamo posvetiti radu sa mladima i da ćemo jedino tako moći parirati "velikim" ekipama u ligi prvaka.Pomenuo sam igrače tipa Halilbegovića,Panića,braću Burić,Velića,Malinovića,Radulovića zato što su oni trenutno "najtalentovaniji"igrači.Halilbegovića su mnogi stručnjaci hvalili kao velikog talenta(ko mu je kriv što je donio neke krive odluke kao npr.što je odbio ponude nekih Njemačkih klubova i prešao u Borac).Nisam siguran o kojim klubovima je riječ ali se sjećam da su mediji prije par godina pisali o tome.Moramo se boriti za svakog igrača i ne dozvoliti da nam se ponove Alilović,Buntić,Marić itd.

Avatar
Razbojnik
Postovi: 1037
Pridružen/a: 06 mar 2011, 14:39
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la Razbojnik » 06 mar 2011, 20:47

Ezel Fazlic je napisao/la:
Bosnier je napisao/la:E hvala , koliko ce biti predstavnika iz Bosne ?
Iz Bosne i Hercegovine će igrati 3 prvoplasirane ekipe.Prema trenutnoj tabeli to su Bosna BH Gas,Borac i Izviđać.
To je sada pomalo zbunjujuce.

U nekim medijima se pojavila informacija da ce igrati 3 ekipe 'po nacionalnom kljucu'.
Zoran Gobac @ Jutarnji List je napisao/la:Sada smo, u startu, treća po jačini europska liga, nakon njemačke Bundeslige i španjolskog Asobala. Za koju godinu bit ćemo jači od Asobala. Jamče to po dva najbolja kluba iz Hrvatske, Srbije, Makedonije i Crne Gore, tri predstavnika iz BiH te Wisla, Kielce iz Poljske te slovački Tatran Prešov. BiH će imati tri predstavnika i Statutom lige bit će im zagarantiran “nacionalni ključ”. U ligu će ući po jedan klub (najboljeplasirani u domaćoj ligi) od svaka od tri konstituirajuća naroda.
Kako se trenutno poklapa da 3 prvoplasirane ekipe u BH prvenstvu zadovoljavaju taj kriterij, mislim da necemo saznati pravu istinu osim ako netko javno ne stavi na uvid taj 'Statut lige' na koji se Gobac poziva.

ahmiiic
Postovi: 251
Pridružen/a: 10 okt 2008, 17:19
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la ahmiiic » 06 mar 2011, 20:54

@razbojnik

ta prica oko nacionalnog kljuca nema nista sa istinom, prije par dana je sekretar RSBIH demantovao takve glasine..
znaci idu 3 najbolje ekipe iz lige, i kraj price!!

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.