RK Bosna

imeime
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la imeime » 05 jan 2011, 14:09

studenti zele vranjesa :shock:
imperator, prodavac magle

brzi
x 1
Kontakt:

Post Postao/la brzi » 05 jan 2011, 17:03

Nakon teže ozljede golmana Perišića izgleda da je Bosna svoju koloniju iz Hrvatske pojačala dosadašnjim golmanom Varteksa-Božićem ;)

Aikon
Kontakt:

Post Postao/la Aikon » 06 jan 2011, 09:06

brzi je napisao/la:Nakon teže ozljede golmana Perišića izgleda da je Bosna svoju koloniju iz Hrvatske pojačala dosadašnjim golmanom Varteksa-Božićem ;)

hahahahh...samo napred bosno...hrvatska u malom :o :o ....bože sačuvaj!!

Adoxin
Kontakt:

Post Postao/la Adoxin » 06 jan 2011, 17:27

A Sabanovic bi ih obojicu pojeo za dorucak

tanzla
Kontakt:

Post Postao/la tanzla » 07 jan 2011, 16:18

Postaje frustrirajuće to, jel moguće da nismo mogli uzeti nekog golmana iz naše lige, koji bi možda dospio i do reprezentacije, ili bi barem NAŠEG igrača bolje prodali kasnije?!

Čuj Varteks!

Gdje je patriotizam, LOGIKA?
"What can men do against such reckless hate?" King Theoden

Aikon
Kontakt:

Post Postao/la Aikon » 07 jan 2011, 16:26

tanzla je napisao/la:Postaje frustrirajuće to, jel moguće da nismo mogli uzeti nekog golmana iz naše lige, koji bi možda dospio i do reprezentacije, ili bi barem NAŠEG igrača bolje prodali kasnije?!

Čuj Varteks!

Gdje je patriotizam, LOGIKA?

ehhh ma kaka logika..ko što pjeva edo majka :pare,pare....hahahahah..ako irfan pravi mladju selekciju hrvatske u bih...kako to da ,slovencu cvijiću nisu dali da pravi mladju slovenačku selekciju :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...hahahahhaha....e jado moja.. :cry: :cry:

Rosas7
Kontakt:

Post Postao/la Rosas7 » 08 jan 2011, 15:00

moj smajlagicu ima li ijedan iz bih samo hrvatske otpadke dovodis
Volim ZRINJSKI,volim MOSTAR,svaki kamen ovoga grada,nek se zna da u njemu vojska ULTRASA vlada
Prvak BiH- 2004/2005, 2008/2009, 2013/2014
Pobjednik Kupa BiH-2007/2008
http://youtu.be/eg6aEePF5B4

Trigger
Moderator
x 25
Kontakt:

Post Postao/la Trigger » 09 jan 2011, 02:47

Pozdrav svima i još jednom - sve najbolje u Novoj godini.

Već duže vrijeme se često spominju „domaći“, mladi, rukometaši u kontekstu da se na njihov 'račun' forsiraju 'polovnjaci i sl.' Iz komšijskih/susjednih država!
Zanemariću egzaktne pokazatelje 'vrijednosti' naših mladih igrača (igre i rezultati u mladjim bh.selekcijama, itd) i hajde da ovu godinu započnemo s nekom vrstom 'igre', dok je pauza u takmičenju.

PITANJE.
Koje igrače iz BiH, iz bh.liga, bi vi doveli u RK Bosna sa ciljem što boljeg rezultata u europskim takmičenjima?
Hajde da zanemarimo i realnost – da li se u ovom trenutku može ili ne dovesti neki bh. igrač; pretpostavimo da može.

Zašto ovo pišem?
Pa svi samo kukaju na ovo ili ono – pa hajde da se 'igramo' menadžera, trenera.... i ispunimo želje za afirmacijom mladih i 'domaćih' igrača i sastavimo tu 'idealnu' domaću ekipu RK Bosna i da objektivno 'vidimo' dokle bi 'dogurala'
Vodite računa o objektivnosti – orijentir: npr. zadnja katastrofa reprezentacije od Srbije, pa i 'domet' banjalučkog Borca u Europi (koji ima skoro sve 'domaće', i ne baš tako mlade) rukometaše.

PS.
O 'patriotizmu' i vremenu današnjeg profesionalizma mogu samo napisati:
Skrivanje iza patriotizma je posljednje utočište hulje (bez uvrede, parafraziran citat).
Bosno moja poharana....

FRANK RIBERY
Kontakt:

Post Postao/la FRANK RIBERY » 09 jan 2011, 12:26

Ako bismo realno u BiH postoji par talenata od kojih bi Bosna u budućnosti mogla imati koristi, ali realno u ovom trenutku nijedan ne bi podigao kvalitet Bosne ( možda mali Panić ).Ne znam zašto ljudi toliko kukaju što Bosna dovodi igrače iz susjedne nam Hrvatske kad se dobro zna šta ta zemlja predstavlja u omladinskim selekcijama.U skoro svim uzrastima su bili ili su aktuelni prvaci svijeta i Evrope.Naše "nade" su se uspjele jednom kvalifikovati i to je to za vijeke vijekova. Neki se busaju patriotizmom iako za njega nema realne osnove.Niko ne kaže da u BiH nema talenata, ali treba priznati da igrača za RK Bosnu baš i nema.Ne treba zaboraviti da naši klubovi doživljavaju brodolome od jaki švedskih i turskih timova, a da je tamo neka 4.-5. ekipa iz mađarske lige koja realno ima 2 kvalitetna tima nepremostiva prepreka za tim koji već deceniju najavljuje kako će skinuti Bosnu sa trona.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Papalukas
Kontakt:

Post Postao/la Papalukas » 09 jan 2011, 14:00

Vidim da ovde pise da je Vranjes dogovorio saradnju sa RK Bosna, to nije tacno Vranjes ce ostati u Borcu do kraja sezone, bilo je nekih kontakata al to je bilo daleko od dogovora.

Aikon
Kontakt:

Post Postao/la Aikon » 09 jan 2011, 15:52

Papalukas je napisao/la:Vidim da ovde pise da je Vranjes dogovorio saradnju sa RK Bosna, to nije tacno Vranjes ce ostati u Borcu do kraja sezone, bilo je nekih kontakata al to je bilo daleko od dogovora.

čuo sam i ja da vranješ ne ide u bosnu :shock: ..ali trigger i ostali nemojte mi reči da nema djece u svima bih ekipa,jedan dobar bek,jedan dobar pivot,....????? :o ..hajde da je pipe doveo 2 hrvata ok...sve stoji a ne 10 :lol: ..jedini što šta valjaju od tih hrvata je pažin i mali karačič (ali i on zadnja vremena glumi neku zvjezdu)...,i uvodič..ovo ostalo smješno..tu su neki drugi interesi... :?: :?:

Trigger
Moderator
x 25
Kontakt:

Post Postao/la Trigger » 09 jan 2011, 16:37

Aikon je napisao/la:....čuo sam i ja da vranješ ne ide u bosnu :shock: ..ali trigger i ostali nemojte mi reči da nema djece u svima bih ekipa,jedan dobar bek,jedan dobar pivot,....????? :o ..hajde da je pipe doveo 2 hrvata ok...sve stoji a ne 10 :lol: ..jedini što šta valjaju od tih hrvata je pažin i mali karačič (ali i on zadnja vremena glumi neku zvjezdu)...,i uvodič..ovo ostalo smješno..tu su neki drugi interesi... :?: :?:

Ništa ja nisam decidno tvrdio niti imenovao - moje mišljenje je odavno napisano na temu naših mladih rukometnih resura.....
Samo sam ponudio da se "igramo" i hajde - konkretno sastavite RK Bosna (14 igrača) prema tim "kriterijima : 'domaći', mladi, kvalitetni....
Ništa više od tog. Pa da vidimo... ;)
Bosno moja poharana....

janje
Kontakt:

Post Postao/la janje » 09 jan 2011, 16:59

Trigger je napisao/la:Pozdrav svima i još jednom - sve najbolje u Novoj godini.

Već duže vrijeme se često spominju „domaći“, mladi, rukometaši u kontekstu da se na njihov 'račun' forsiraju 'polovnjaci i sl.' Iz komšijskih/susjednih država!
Zanemariću egzaktne pokazatelje 'vrijednosti' naših mladih igrača (igre i rezultati u mladjim bh.selekcijama, itd) i hajde da ovu godinu započnemo s nekom vrstom 'igre', dok je pauza u takmičenju.

PITANJE.
Koje igrače iz BiH, iz bh.liga, bi vi doveli u RK Bosna sa ciljem što boljeg rezultata u europskim takmičenjima?
Hajde da zanemarimo i realnost – da li se u ovom trenutku može ili ne dovesti neki bh. igrač; pretpostavimo da može.

Zašto ovo pišem?
Pa svi samo kukaju na ovo ili ono – pa hajde da se 'igramo' menadžera, trenera.... i ispunimo želje za afirmacijom mladih i 'domaćih' igrača i sastavimo tu 'idealnu' domaću ekipu RK Bosna i da objektivno 'vidimo' dokle bi 'dogurala'
Vodite računa o objektivnosti – orijentir: npr. zadnja katastrofa reprezentacije od Srbije, pa i 'domet' banjalučkog Borca u Europi (koji ima skoro sve 'domaće', i ne baš tako mlade) rukometaše.

PS.
O 'patriotizmu' i vremenu današnjeg profesionalizma mogu samo napisati:
Skrivanje iza patriotizma je posljednje utočište hulje (bez uvrede, parafraziran citat).

Trigger, resprekt spram tvom rukometnom znanju i stručnim komentarima. Ipak danas prvi žuti karton ;)

Golman Burić je puno perspektivniji i bolji od Bosninih golmana. Možda samo Uvodić zasada ima više iskustva. Njegov brat je bolji pivot od Mesarića, jer igra solidno u oba pravca. Velić bi bio idealan tandem s Vražalićem, a skaut Matić je Lacković za Bosnine šutere dešnjake. Panić je već sada bolji od Bosninog tandema ljevaka. A dublja analiza bi izbacila na površinu i Halilbegovića, Ilića, itd-

Trigger
Moderator
x 25
Kontakt:

Post Postao/la Trigger » 09 jan 2011, 17:26

"Janje" hvala na zutom kartonu, al' da se nisi zabuni malko!?
Ja sam samo postavio 'podtemu' - sasatavite najbolji tim RK Bosna po navedenim 'kriterijima.
Nisam nigdje ništa tvrdio - pogotovo ne to što mi ti inputiraš - to je tvoje mišljenje i OK.
Sastavi 14 igrača, domaćih i napravi evropsku Bosnu. Samo to sam napisao.
Sve ostalo su Vaše opservacije i traženje "dlake u jajetu" kad sam ja u pitanju.... 8-)
Bosno moja poharana....

adn_sah
Kontakt:

Post Postao/la adn_sah » 09 jan 2011, 18:25

A uredu bi bilo da oni dovode neke dobre, provjerene mlade hrvate. Al evo pogledaj jedino je karacic u maldjim selekcijama hrvatske nesto pokazao i bas on je jedan od boljih igraca u Rk bosni. Pazin, mesaric, pa onaj na desnom krilu, za sada nisu nista pokazali. po cemu je pazin bolji od memica????? i sigurno jos ima primjera kao sto je memic

Aikon
Kontakt:

Post Postao/la Aikon » 09 jan 2011, 18:41

Trigger je napisao/la:"Janje" hvala na zutom kartonu, al' da se nisi zabuni malko!?
Ja sam samo postavio 'podtemu' - sasatavite najbolji tim RK Bosna po navedenim 'kriterijima.
Nisam nigdje ništa tvrdio - pogotovo ne to što mi ti inputiraš - to je tvoje mišljenje i OK.
Sve ostalo su Vaše opservacije i traženje "dlake u jajetu" kad sam ja u pitanju.... 8-)

dobro Janje je napisao par njih koji bi bili za bosnu...ali trigger ovo mi što gledamo nije još evropska bosna,možda bude kroz 2 godine(jel igrači su više manje podpisali ugovor na 3 godine)...a te bih momke da je pipe treniro godinu dana pokazo bi se napredak....tako da mi još nemamo evropske bosne :?

janje
Kontakt:

Post Postao/la janje » 09 jan 2011, 19:47

Trigger je napisao/la:"Janje" hvala na zutom kartonu, al' da se nisi zabuni malko!?

Vrlo atipicna reakcija uvijek smirenog i analiticnog Triggera.

Sabanovic! Buric, Efendic, Kapisoda/Stojanovic, Cakic, Vrazalic, Velic, Buric, Manjic/Pucelj, Karacic/Doborac, Medjic, Matic, halilbegovic, Panic. & ilic. Nije top Evropa, ali uz dobar Pipetov rad i povratak dvije extra zvijezde (Terzic & Obradovic) ili dva prava stranca = lagano u top 16.

imeime
Kontakt:

Post Postao/la imeime » 09 jan 2011, 19:58

ubozenka, radjenovic, brajkovic, bedekovic, arnaudovski, morozov, djurkovic, nadoveza, kajganic, nekic, mesaric, milosavljevic ... izvinjavam se ako sam nekog zaboravio... pola od ovih sigurno ne bih ni u ludilu doveo u bosnu, a druga polovina je toliko dobro igrala da su jedva cekali da im vide ledja...

a sto se tice triggerovog pitanja koga bih doveo u bosnu... ako gledam na to, kao da su ovi polovni hrvati dovedeni u sarajevo na usavrsavanje i da ce vjerovatno postati bolji igraci nego sto su ostali u premijer ligi (s obzirom koliko treniraju , kakve uslove imaju, da igraju s kvalitetnijim protivnicima...)
npr. ovcina i bozoljac nisu imali srece sto se nisu rodili kao hrvati, pa ih je imperator ubrzo prekrizio, za njih dvojicu mislim da su sigurno perspektivniji, a ako ne vec sad i kvalitetniji od trenutnih bosninih igraca na tim pozicijama.
dokic,sijakovic-medzic, karacic
biljaka, sirco, panic- pazin,savic
ovcina, mikic- kapisoda
melic -vrazalic
hallilbegovic,matic, bozoljac - divkovic
blazevic-uvodic
ferhatbegovic-mesaric

ovo mozda nije perspektiva i neke je nemoguce dovesti u sarajevo, ali kvalitetom sigurno ne zaostaju za bosninim igracima...
pucelj je bio perspektiva kad je dosao u bosnu, ali on svoje odradjuje samo u obrani... mozda je on najbolji, ali igraca slicih njemu ima bar jos 4-5 u ligi koji bi na taj nivo dosli za godinu dana, a sigurno bi kostali manje...
imperator, prodavac magle

Aikon
Kontakt:

Post Postao/la Aikon » 09 jan 2011, 21:23

imeime je napisao/la:ubozenka, radjenovic, brajkovic, bedekovic, arnaudovski, morozov, djurkovic, nadoveza, kajganic, nekic, mesaric, milosavljevic ... izvinjavam se ako sam nekog zaboravio... pola od ovih sigurno ne bih ni u ludilu doveo u bosnu, a druga polovina je toliko dobro igrala da su jedva cekali da im vide ledja...

a sto se tice triggerovog pitanja koga bih doveo u bosnu... ako gledam na to, kao da su ovi polovni hrvati dovedeni u sarajevo na usavrsavanje i da ce vjerovatno postati bolji igraci nego sto su ostali u premijer ligi (s obzirom koliko treniraju , kakve uslove imaju, da igraju s kvalitetnijim protivnicima...)
npr. ovcina i bozoljac nisu imali srece sto se nisu rodili kao hrvati, pa ih je imperator ubrzo prekrizio, za njih dvojicu mislim da su sigurno perspektivniji, a ako ne vec sad i kvalitetniji od trenutnih bosninih igraca na tim pozicijama.
dokic,sijakovic-medzic, karacic
biljaka, sirco, panic- pazin,savic
ovcina, mikic- kapisoda
melic -vrazalic
hallilbegovic,matic, bozoljac - divkovic
blazevic-uvodic
ferhatbegovic-mesaric

ovo mozda nije perspektiva i neke je nemoguce dovesti u sarajevo, ali kvalitetom sigurno ne zaostaju za bosninim igracima...
pucelj je bio perspektiva kad je dosao u bosnu, ali on svoje odradjuje samo u obrani... mozda je on najbolji, ali igraca slicih njemu ima bar jos 4-5 u ligi koji bi na taj nivo dosli za godinu dana, a sigurno bi kostali manje...

ah de buraz koji su tu igrači koji bi mogli dostić puceljov nivo???..koliko ja znam pucelj je igrao samo u odbrani(NA POČETKU),pa onda godinu dana u oba pravca i to 60 min.po svakoj utakmici (veselinov nije se uklopijo u pipetov rad),a sad pipe dovede onog malog mesarića koji je smješan..i j... pivota kad nezna odbrane igrat...i sad pucelj igra u slo. raprez. u oba smjera...čudo od pivota 8-) ...more se prilagoti i ekpi,i treneru,i okolnostima..., i još to :koliko pivota ima u našoj bosanskoj ligi ,koji može ustaviti IVANA BALIĆA???(pogledaj si utakmicu u Lp u skenderiji ZG-BOSNA)...i sad mi nabroj makar jednog pivota koji bi mogao ko pucelj??..i šta ti znaš koliko ga plačaju..????? :shock: ....

pastore
Kontakt:

Post Postao/la pastore » 09 jan 2011, 21:32

Bosna treba da dovede desno krilo iz RK Velez Mostara, Demirovic Ajdin mali je 92 godiste,i prvi strijelac veleza vec drugu sezonu,celik se ozbiljno zainteresovao za njega a i neke ekipe iz hrvatske zele ga u svojoj ekipi...ja neznam sta rade skauti Bosne al trebali bi obratit paznju,mogu se uvjerit kod trenera drugog tima bosne korkarica o kvalitetima ovog igraca...

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.