Premijer liga 2018/2019

pastore
Postovi: 897
Pridružen/a: 23 sep 2010, 23:05
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la pastore » 30 jul 2019, 19:37

:P

Sjednica Upravnog odbora Rukometnog saveza BiH prekinuta je danas na zasjedanju u Mostaru, a nastavak je planiran za 20. avgust u Doboju. Razlog prekida je taj što nije dogovoreno koliko će klubova igrati u narednoj sezoni Premijer lige. Iako je na početku sastanka usvojen zapisnik sa prethodne sjednice koja je održana u Bugojnu da se prihvati Liga sa 15 ili 17 klubova nije se došlo do glasanja, jer predstavnici FBiH nisu prihvatili da se Liga popunjava po principu 1+1. Stav iz Federacije je da njihova dva kluba upadaju u Premijer ligu, a jedan iz Republike Srpske što nije prihvatljivo za Republiku Srpsku.
- Mi takav prijedlog nećemo prihvatiti, po Pravilniku piše da Ligu popunjava jedan klub iz Republike Srpske i jedan iz FBiH. Moram istaći da je problem u FBiH koju čini i Rukometni savez Herceg - Bosne. S obzirom da danas nije došlo do izjašnjavanja o broju klubova, po zapisniku iz Bugojna elitni rang trebalo bi da ima 15 klubova - izjavio je Marinko Umičević, predsjednik Upravnog odbora Rukometnog saveza BiH.
Premijer liga BiH za rukometaše planirana je počne 14. septembra, a sedam dana kasnije startovaće rukometašice. Sa koliko klubova će početi muška liga trebalo bi biti poznato 20. avgusta poslije sjednice koja će se održati u Doboju.

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la no rules » 30 jul 2019, 20:00

Jel realno da uopšte razmatraju o neparnom broju učesnika :facepalm:

pastore
Postovi: 897
Pridružen/a: 23 sep 2010, 23:05
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la pastore » 30 jul 2019, 20:10

no rules je napisao/la:Jel realno da uopšte razmatraju o neparnom broju učesnika :facepalm:
Jest , ne može vojkan oprat pare sa stašom košarac ako nema Slavije a EL šahmani ne može ako nema Iskre

terra
Postovi: 571
Pridružen/a: 19 jan 2015, 19:22
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la terra » 30 jul 2019, 22:50

Nek se samo poštuju propozicije, Slavija ispada, iz Federacije razigravaju sjever-jug. Nikakvi problema nema

pastore
Postovi: 897
Pridružen/a: 23 sep 2010, 23:05
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la pastore » 31 jul 2019, 12:02

U viber grupi Premierligaša pravi rat ,zbog baraža koji nije odigran Slavija ostaje u ligi a iz federacije ne ulaze ni Sloboda ni Iskra ...

gigglessmoke
Postovi: 1460
Pridružen/a: 11 mar 2017, 11:21
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la gigglessmoke » 31 jul 2019, 12:22

Da da, na viberu se to vijeća.

brzi
Postovi: 1147
Pridružen/a: 11 jul 2010, 20:36
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la brzi » 31 jul 2019, 12:34

pastore je napisao/la:U viber grupi Premierligaša pravi rat ,zbog baraža koji nije odigran Slavija ostaje u ligi a iz federacije ne ulaze ni Sloboda ni Iskra ...
Kako može ostati klub koji je izgubio poziciju kroz takmičenje. Hoće li se formirati liga iz koje neće nitko ispadati :damn:

pastore
Postovi: 897
Pridružen/a: 23 sep 2010, 23:05
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la pastore » 31 jul 2019, 13:39

brzi je napisao/la:
pastore je napisao/la:U viber grupi Premierligaša pravi rat ,zbog baraža koji nije odigran Slavija ostaje u ligi a iz federacije ne ulaze ni Sloboda ni Iskra ...
Kako može ostati klub koji je izgubio poziciju kroz takmičenje. Hoće li se formirati liga iz koje neće nitko ispadati :damn:
Liga će brojati 15 klubova a neko od pomenutih koji su već izreklamirali se popusit će
Kompletan RS se okrenuo protiv EL šahmanija

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la no rules » 31 jul 2019, 14:45

Ali za neparan broj klubova u Ligi da neko glasa... To može samo gomila maloumnika.

Čini mi se da je dosada uvijek bilo da ulaze prvaci sjevera i juga i prvak rs-a , ko je to mijenjao i kada ne znam.

Ako je neko promijenio propozicije nek onda odigraju Sloboda i Iskra baraž i doviđenja, a ne praviti ciganluk , ovaj umičević najviše ciganči..

- ko ulazi iz rs-a uopšte ?

flagrantus
Postovi: 679
Pridružen/a: 14 nov 2011, 12:21
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la flagrantus » 31 jul 2019, 16:19

no rules je napisao/la:Ali za neparan broj klubova u Ligi da neko glasa... To može samo gomila maloumnika.

Čini mi se da je dosada uvijek bilo da ulaze prvaci sjevera i juga i prvak rs-a , ko je to mijenjao i kada ne znam.

Ako je neko promijenio propozicije nek onda odigraju Sloboda i Iskra baraž i doviđenja, a ne praviti ciganluk , ovaj umičević najviše ciganči..

- ko ulazi iz rs-a uopšte ?
Cuj ko ulazi?Pa mi Drina Zvornik :) Nas valjda ne mogu eliminisati :o

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la no rules » 31 jul 2019, 18:24

i ... Jeste li se pojačali ?
Ako jeste Ko su pojačanja ?
Da li su vam krenule pripreme ?

flagrantus
Postovi: 679
Pridružen/a: 14 nov 2011, 12:21
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la flagrantus » 31 jul 2019, 19:40

no rules je napisao/la:i ... Jeste li se pojačali ?
Ako jeste Ko su pojačanja ?
Da li su vam krenule pripreme ?
Iskreno nisam bas dobro upucen u desavanja u klubu,mada sam nekada igrao rukomet!Sad kada bi zaigrao mislim da bi bio ubjedljivo najstariji igrac lige :D
Pripreme se krenule prije par dana ,znam da su stigla za sada 3 pojacanja ,ali stvarno ne znam imena.Ligu RS smo osvojili ubjedljivo,do par kola pred kraj nismo imali poraza.
Ipak ovo je visi nivo,vidjecemo!
Inace legenda kluba je Dusan Novokmet,covjek koji je igrao LP sa Pelisterom jos davne 93 godine!E od njega sam mladji :urnebes:
Jedan od boljih igraca je Eldin Hajdarevic,i on je igrao LP SA Dramenom 2007 i on je vec veteran 39 godina.
Mislim da je nekada igrao i za reprezentaciju,imamo mi i mladih nisu svi matori :)
Zaboravih napisati.Novokmet je rodjen 25.1.1970 godine!Nece on sigurno igrati ovu sezonu,mada kad je on u pitanju nista nije sigurno .

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la no rules » 01 avg 2019, 10:51

Novokmet je čini mi se nekog nakautirao i završio karijeru :mrgreen:

@ ovi izgleda bukvalno shvatili naziv "Drina" pa se i slikali u Drini :D
slika

ham19
Postovi: 656
Pridružen/a: 26 maj 2017, 20:17
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la ham19 » 01 avg 2019, 11:44

no rules je napisao/la:Novokmet je čini mi se nekog nakautirao i završio karijeru :mrgreen:

@ ovi izgleda bukvalno shvatili naziv "Drina" pa se i slikali u Drini :D
slika
Po svemu sudeci bice kanta za nabijanje...

flagrantus
Postovi: 679
Pridružen/a: 14 nov 2011, 12:21
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la flagrantus » 01 avg 2019, 14:27

no rules je napisao/la:Novokmet je čini mi se nekog nakautirao i završio karijeru :mrgreen:

@ ovi izgleda bukvalno shvatili naziv "Drina" pa se i slikali u Drini :D
slika
Nije on nikoga nokautirao,bio sam na toj utakmici ali je covjek kaznjen suspenzijom od 1 godine.Istekla mu je ta kazna ,igrao je u ovoj sezoni!
Sto se tice slike,to je tradicija .Svake godine ,sigurno zadnjih 15 godina ako ne i duze prvi dan priprema pocinje tako!
Kolektivnim kupanjem i slikanjem u Drini!
Tako da nema potrebe za tim potcjenjivackim stavom"ovi bukvalno shvatili " i slicno.ali dobro.
@ham 19 kako si zakljucio da ce "ovi'biti kanta za napucavanje?
Po izgledu rijeke,ili ti "ovi"sto su se slikali u Drini ne lice na dobre rukometase?

pastore
Postovi: 897
Pridružen/a: 23 sep 2010, 23:05
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la pastore » 01 avg 2019, 22:02

flagrantus je napisao/la:
no rules je napisao/la:Novokmet je čini mi se nekog nakautirao i završio karijeru :mrgreen:

@ ovi izgleda bukvalno shvatili naziv "Drina" pa se i slikali u Drini :D
slika
Nije on nikoga nokautirao,bio sam na toj utakmici ali je covjek kaznjen suspenzijom od 1 godine.Istekla mu je ta kazna ,igrao je u ovoj sezoni!
Sto se tice slike,to je tradicija .Svake godine ,sigurno zadnjih 15 godina ako ne i duze prvi dan priprema pocinje tako!
Kolektivnim kupanjem i slikanjem u Drini!
Tako da nema potrebe za tim potcjenjivackim stavom"ovi bukvalno shvatili " i slicno.ali dobro.
@ham 19 kako si zakljucio da ce "ovi'biti kanta za napucavanje?
Po izgledu rijeke,ili ti "ovi"sto su se slikali u Drini ne lice na dobre rukometase?
Jel Vukojičić ostao ?

flagrantus
Postovi: 679
Pridružen/a: 14 nov 2011, 12:21
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la flagrantus » 01 avg 2019, 22:13

pastore je napisao/la:
flagrantus je napisao/la:
no rules je napisao/la:Novokmet je čini mi se nekog nakautirao i završio karijeru :mrgreen:

@ ovi izgleda bukvalno shvatili naziv "Drina" pa se i slikali u Drini :D
slika
Nije on nikoga nokautirao,bio sam na toj utakmici ali je covjek kaznjen suspenzijom od 1 godine.Istekla mu je ta kazna ,igrao je u ovoj sezoni!
Sto se tice slike,to je tradicija .Svake godine ,sigurno zadnjih 15 godina ako ne i duze prvi dan priprema pocinje tako!
Kolektivnim kupanjem i slikanjem u Drini!
Tako da nema potrebe za tim potcjenjivackim stavom"ovi bukvalno shvatili " i slicno.ali dobro.
@ham 19 kako si zakljucio da ce "ovi'biti kanta za napucavanje?
Po izgledu rijeke,ili ti "ovi"sto su se slikali u Drini ne lice na dobre rukometase?
Jel Vukojičić ostao ?
Jeste!

pastore
Postovi: 897
Pridružen/a: 23 sep 2010, 23:05
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la pastore » 01 avg 2019, 22:39

Vukojičić extra igrač , još dvojicu onakvih i biće to dobro

I da , žena mu je TOP , šta je ono rođaci :bow:

ham19
Postovi: 656
Pridružen/a: 26 maj 2017, 20:17
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la ham19 » 01 avg 2019, 23:11

flagrantus je napisao/la:
no rules je napisao/la:Novokmet je čini mi se nekog nakautirao i završio karijeru :mrgreen:

@ ovi izgleda bukvalno shvatili naziv "Drina" pa se i slikali u Drini :D
slika
Nije on nikoga nokautirao,bio sam na toj utakmici ali je covjek kaznjen suspenzijom od 1 godine.Istekla mu je ta kazna ,igrao je u ovoj sezoni!
Sto se tice slike,to je tradicija .Svake godine ,sigurno zadnjih 15 godina ako ne i duze prvi dan priprema pocinje tako!
Kolektivnim kupanjem i slikanjem u Drini!
Tako da nema potrebe za tim potcjenjivackim stavom"ovi bukvalno shvatili " i slicno.ali dobro.
@ham 19 kako si zakljucio da ce "ovi'biti kanta za napucavanje?
Po izgledu rijeke,ili ti "ovi"sto su se slikali u Drini ne lice na dobre rukometase?
Drug pratim bh rukomet vise od 15 g i rukomet opcenito.Fali vam barem 10 igraca da osigurate opstanak, sa ovom ekipom u prvoj ligi f bih bi bili 4-5
Ne mislim nista lose i volio bi da se pojacate pa da dodjem malo i na drinu pogledati utakmicu...

Avatar
DamirT
Postovi: 13642
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la DamirT » 05 avg 2019, 20:07

Ukoliko se uspiju dogovoriti RS FBiH i RS RS oko toga da ulaze dva prvaka Federacije BiH, te da pored jednog prvaka Republike Srpske u ligi ostane i Slavija koja je bila najbolje plasirani klub iz Republike Srpske koji je prošle sezone po tabeli ispao iz lige onda će Slavija i treću godinu uzastopno nastupati u Premijer ligi.

Nigdje veze,cuj zato sto su najbolje rangirani klub iz RS mogli bi ostati u ligi :rol:
Pa ako trebaju ispasti,nek ispadnu,nisu ni po cemu zasluzili da igraju PL.Prvo nek dvoranu naprave...
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.