RK Krivaja Zavidovići

konjuh
Postovi: 112
Pridružen/a: 04 nov 2010, 14:32
Kontakt:

Re: RK Krivaja Zavidovići

Post Postao/la konjuh » 23 sep 2013, 12:02

Da nisam bio na utakmici možda bi me s ovim tekstom ubijedio da je Krivaja odigrala dobro, a da su sudije odlučile pobjednika.
Konjuh je fulio najmanje 15 čistih zicera na utakmici, odigrali su lošu odbranu na Jaškića, a što se tiče isključenja u momentu kad se lomila utakmicu Konjuh vam zabije gol sa dva igrača manje (Brkić).
Mislima da je utakmicu izgubio vaš trener Bašić u drugom poluvremenu kada je zamjenio golmane u tom momentu Konjuh je napravio seriju 7-0 i drugi golman nije ništa skino.
Jaškić se nije povrijedio nego lik nema snage pa jedva za 20 minuta utakmice.
Najvažnije za Krivaju je što Bašić, silom prilika, mora šansu davati mladim igračima,a to je ustvari odlična stvar je Krivaja ima super djecu onaj mrki, mali ljevak, pa i onaj treći golman itd odlični igračići.
Sve u svemu želim vam mnogo sreće u nastavku.

krivajaš
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 maj 2009, 11:42
Kontakt:

Re: RK Krivaja Zavidovići

Post Postao/la krivajaš » 29 sep 2013, 10:26

Sinoć pobjeda lakša od očekivane. Osim prvih 5 minuta kada su imali prednost 0 : 3, gosti nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti Krivaju. Atmosfera solidna, Jaškić objasnio neke stvari, dobar i golman Hadžihasić. Gosti dobra ekipa, fizički jaka, Marčeta odličan ali dolaskom Dokića mislim da je pao u drugi plan, umjesto da bude suprotno, također puno tehničkih greški gostiju u trenucima kad su mogli uhvatiti priključak. Sve u svemu, prezadovoljan, igra odlična, pregršt lijepih akcija ;)
" I kad nam muške uzmete živote, grobovi naši borit će se s vama"

Avatar
Dex
Postovi: 17612
Pridružen/a: 17 jul 2012, 19:18
Lokacija: Eric Forman's Basement
Kontakt:

Re: RK Krivaja Zavidovići

Post Postao/la Dex » 09 okt 2013, 21:30

Zbog nedostatka novca rukometašice Krivaje ne mogu na takmičenje u Portugal

Ženski rukometni klub Krivaja iz Zavidovića kvalifikovao se u Women's Challenge Cup u kojem bi trebao igrati protiv portugalskog Colegio de Gaia, no zbog finasijskih problema igranje ove utakmice je neizvjesno.

440
Piše: E. H.


Portugalci su pristali snositi veći dio trškova uz uslov da se i uzvratna utakmica igra u Portugalu, tako da su troškovi sudija, delegata, smještaja i hrane osigurani. Budući da ŽRK Krivaja nema budžet, te da svi članovi kolektiva rade na volonterskoj osnovi, potrebno im je da osiguraju sredstva za put. Utakmice bi se trebale igrati 08. i 09. novembra u Portu.

Kako saznajemo, klub se obraćao premijeru i ministru za sport i kulturu ZDK-a, te ministru za sport i kulturu FBiH Salmiru Kaplanu, ali im na njihove upite niko nikada nije odgovorio. Dio sredstava je obećao osigurati općinski načelnik Suad Omerašević, dok veći dio sredstava još uvijek nedostaje.

Ukoliko se desi da ŽRK Krivaja ne stigne do Portugala, klub, a i Rukometni savez će biti novčano kažnjeni. To bi značilo gašenje ŽRK Krivaja, koji je u kratkom periodu napravio zavidan uspjeh
Sramota državi
I had an appointment with you tonight… in Samarra.

truts
Postovi: 2601
Pridružen/a: 26 apr 2012, 14:48
Kontakt:

Re: RK Krivaja Zavidovići

Post Postao/la truts » 08 nov 2013, 19:35

Cure u ovom trenutku igraju utakmicu Challenge Cupa u Portugalu protiv ekipe Colegio de Gaia. Želim im puno sreće. Bilo kakav rezultat da bude, one su ponos našeg grada. Debitantice u Premijer ligi BiH i odma u Europu. :D

humljub
Postovi: 79
Pridružen/a: 15 mar 2013, 22:28
Kontakt:

Re: RK Krivaja Zavidovići

Post Postao/la humljub » 08 nov 2013, 21:01

Poraz u Portugalu 30:21, a kako muški prodjose...

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: RK Krivaja Zavidovići

Post Postao/la Raul_64 » 08 nov 2013, 21:12

humljub je napisao/la:Poraz u Portugalu 30:21, a kako muški prodjose...
X , 32:32
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
Brezovac
Postovi: 1548
Pridružen/a: 07 jan 2013, 14:20
Kontakt:

Re: RK Krivaja Zavidovići

Post Postao/la Brezovac » 08 nov 2013, 23:07

dobra utakmica, gubili ste citavo vrijeme, na kraju ste imali kontru za pobjedu, dobru ekipicu imate..sretno u nastavku

krivajaš
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 maj 2009, 11:42
Kontakt:

Re: RK Krivaja Zavidovići

Post Postao/la krivajaš » 08 dec 2013, 03:37

Krivaja - Bosna 34 : 28, jednostavno demonstracija sile.

Odlična utakmica, zaista rijetko se viđa na našim terenima, brzo, jako, efikasno na obje strane ali na kraju Krivaja sasvim zasluženo slavila. Uprkos bezrezervnoj pomoći braće Konjičanin koji su u najmanju ruku bili na strani gostiju, Bosna ni u jednom trenutku nije imala vodstvo. Jaškić objasnio neke stvari, Purić također.
Odlično taktički pripremljena igra Krivaje, kao što se očekivalo, Bosna prebrza, zaista atomski rukomet, međutim na postavljenu odbranu gola nisu mogli dati, lavovska borba rukometaša Krivaje i više nego zaslužen trijumf.

P.S. I rukometašice slavile u Ljubuškom, šta reći, Grad rukometa 8-)
" I kad nam muške uzmete živote, grobovi naši borit će se s vama"

rajkoPETKOVIC
Postovi: 78
Pridružen/a: 16 dec 2011, 00:12
Lokacija: balvan-city
Kontakt:

Re: RK Krivaja Zavidovići

Post Postao/la rajkoPETKOVIC » 08 dec 2013, 18:35

Zaista odlicna utakmica odavno bolje nisam gledo u nasoj dvorani,odlicna Krivaja,Bosna takodje.Krivaja mozda imala malo vise zelje mada borbenosti nije nedostajalo ni Bosni ,jednostavno Krivaja u ovoj tekmi jaca bila.Sve u svemu odlicna utakmica koja vraca vjeru u nas rukomet.Za sudjenje se ne bih slozio da je bilo lose sta vise bilo je vrlo dobro sa minimumom gresaka.

krivajaš
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 maj 2009, 11:42
Kontakt:

Re: RK Krivaja Zavidovići

Post Postao/la krivajaš » 13 dec 2013, 17:49

Pred rukometašima Krivaje u subotu je nova utakmica, i to protiv izuzetno kvalitettne ekipe Vogošće. Domaći u ovaj meč ulaze s mnogo samopouzdanja na krilima pobjede nad sarajevskom Bosnom. Međutim, neigranje Purića, koji je uz Jaškića glavna uzdanica veliki je hendikep stoga je i uloga favorita blago pripisana gostima. Ipak sigurno je da će Krivajini igrači dati posljednji atom snage da slave i u duelu protiv " Vogošćana" koji u svojim redovima imaju nekoliko igrača poniklih upravo u zavvidovićkom velikanu.
" I kad nam muške uzmete živote, grobovi naši borit će se s vama"

krivajaš
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 maj 2009, 11:42
Kontakt:

Re: RK Krivaja Zavidovići

Post Postao/la krivajaš » 14 dec 2013, 22:37

Krivaja - Vogošća 42 : 30 ( 16 : 15 )

Dovoljno je reći Adnan Jaškić!! 15 lakih komada iako pod flasterom cijelu utakmicu, jednostavno izdominirao... Iako smo se pribojavali ove utakmica zbog izostanka Purića, momci su odlično odigrali i upisali još jednu veliku pobjedu. Igrački gledano, Vogošća ima mnogo kvalitetniju ekipu,ali naši momci su dali sve od sebe i zasluženo pobijedili. Iako su gosti većim dijelom prvog poluvremena imali vodstvo, u jednom trenutku i +4 kada je rezultat glasio 9 : 13 domaći se nisu predavali te su timskom igrom što gostima nije poznat pojam, stigli do preokreta. Evidentno je i to da su " Vogošćani " katastrofalno fizički spremni što se najbolje mopglo vidjeti u drugom poluvremenu. Ono što raduje jeste dobra partija Krivajinih omladainaca koji su zaista još jednom pokazali zašto su članovi jedne od najboljih rukometnih škola u državi i zašto su s pravom na spisku selektora Mrkonje. Također, vrijedi pomenuti i dobro suđenje u režiji Beširevića i Dautovića.

Sada slijedi gostovanje u Dubici, 3 boda nisu daleko, još ako se Purić oporavi, to bi trebalo biti prilično izvjesno. Sve u svemu prezadovoljan, zimska pauza bit će mirna.. ;)
" I kad nam muške uzmete živote, grobovi naši borit će se s vama"

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Krivaja Zavidovići

Post Postao/la samo_lijevo » 14 dec 2013, 23:26

krivajaš je napisao/la:Krivaja - Vogošća 42 : 30 ( 16 : 15 )

Dovoljno je reći Adnan Jaškić!! 15 lakih komada iako pod flasterom cijelu utakmicu, jednostavno izdominirao... Iako smo se pribojavali ove utakmica zbog izostanka Purića, momci su odlično odigrali i upisali još jednu veliku pobjedu. Igrački gledano, Vogošća ima mnogo kvalitetniju ekipu,ali naši momci su dali sve od sebe i zasluženo pobijedili. Iako su gosti većim dijelom prvog poluvremena imali vodstvo, u jednom trenutku i +4 kada je rezultat glasio 9 : 13 domaći se nisu predavali te su timskom igrom što gostima nije poznat pojam, stigli do preokreta. Evidentno je i to da su " Vogošćani " katastrofalno fizički spremni što se najbolje mopglo vidjeti u drugom poluvremenu. Ono što raduje jeste dobra partija Krivajinih omladainaca koji su zaista još jednom pokazali zašto su članovi jedne od najboljih rukometnih škola u državi i zašto su s pravom na spisku selektora Mrkonje. Također, vrijedi pomenuti i dobro suđenje u režiji Beširevića i Dautovića.

Sada slijedi gostovanje u Dubici, 3 boda nisu daleko, još ako se Purić oporavi, to bi trebalo biti prilično izvjesno. Sve u svemu prezadovoljan, zimska pauza bit će mirna.. ;)
nemoj tako,igranje fudbala na treningu i nije tako lose za fizicku spremu.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

krivajaš
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 maj 2009, 11:42
Kontakt:

Re: RK Krivaja Zavidovići

Post Postao/la krivajaš » 23 dec 2013, 00:12

Polusezona završena na najbolji mogući način, pobjedom u gostima nad Kozarom i zacementiranim 6.-im mjestom što je kada se sagledaju sve okolnosti ravno čudu.
Naročito neočekivana je ova pobjeda u Dubici obzirom da smo igrali bez dva uz Jaškića ključna igrača, to su lijevi bek Purić, te srednji Šantić. Ono što raduje jeste činjenica da su u ekipi na ovom gostovanju bili isključivo domaći igrači bez ijednog stranca, a teško da se Purić i Šantić mogu nazvati strancima jer ovdje su oko 7-8 godina, možda i više. Sve u svemu prezadovoljan, niko se nije nadao ovakvom rezultatu, činjenica je da je i liga sve lošija međutim neke od ekipa sa respektabilnim sastavima poput Gračanice,Konjuha,Zrinjskog,Sloge, Gradačca su završili ispod nas. Ono što je najvažnije, opstanak je već sada obezbjeđen tako da će ovi mlađi i u nastavku prvenstva imati još više prilike za igru, a pokazali su da se na njih može ozbiljno računati. Nadat se i malo boljoj finansijskoj situaciji koja bi to sve zajedno dovela na još jedan veći nivo.
Jaškić prema svemu sudeći ide stopama Velića, Omerčevića i ostalih ka Kataru, i neka, zaslužio je. Još pokušat skuckati malo para i otkupiti certifikat za Divkovića, neće biti zime ni na proljeće.
Na kraju možda ostaje i žal što je sada pauza jer su momci uhvatili zalet naročito nakon pobjeda nad Bosnom i Vogošćom, ali dobro, šta je tu je.
" I kad nam muške uzmete živote, grobovi naši borit će se s vama"

brzi
Postovi: 1147
Pridružen/a: 11 jul 2010, 20:36
Kontakt:

Re: RK Krivaja Zavidovići

Post Postao/la brzi » 24 dec 2013, 12:10

Sretno Jaški!

krivajaš
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 maj 2009, 11:42
Kontakt:

Re: RK Krivaja Zavidovići

Post Postao/la krivajaš » 13 jan 2014, 11:31

Ko će kome ako neće svoj svome, tako bi se mogao opisati prelazak Jaškića u redove Konjuha. Igrač kojeg je Krivaja iz mrtvih vratila, nakon više od godinu dana bez nastupa i bez ikakvih primanja ponovo mu je dala kruh u ruke, vratila ga u formu i na takav način da joj vrati. Gore od svega je prozivanje po medijima i nezahvalnost inače mentalno ograničenog čovjeka koji sve što ima u životu duguje Krivaji. Niko ga nije htio, trebalo je Goraždu platiti certifikat, molit ljude da mu daju papire i nakon svega toga na takav način da ode izkluba, zaista nevjerovatno. Prodao se radi jedne plate unaprijed. Krivaje je bilo i biće, veća je ona i od Jaškića ali i mnogih drugih koji su kroz ovaj klub prošli, ali nema veze, ničija nije do zore, smiješno je što će za pola godine moliti da se vrati. Jer ovakav Jaškić u punom trenažnom procesu maksimum mu je tri kola obzirom na probleme s povredama, hroničnu bolest prepona, rame koje mjesečno dva puta iskoči i ahilovu tetivu koja mu je istrošena. Uglavnom, njemu sve najbolje, dabogda opet do reprezentacije došao, ali teško, nisko je pao. Na dušu ide i legendi kluba Riđiću koji je očigledno iskoristio njegov mentalni sklop te ga premuntao, obzirom da je nekada zbog mobitela od 50 KM znao mijenjati klubove. Hvala mu za sve i daleko mu kuća!
" I kad nam muške uzmete živote, grobovi naši borit će se s vama"

century
Postovi: 41
Pridružen/a: 09 jan 2014, 16:04
Kontakt:

Re: RK Krivaja Zavidovići

Post Postao/la century » 13 jan 2014, 16:23

ma me znam sta da mislim tesko je bilo i ocekivat da ce Jaskic ostati ali konto sam da ce naci neki bolji klub cisto sumnjam da ima neke vece pare u Konjuhu a i Konjuh nemma neki visok cilj pa da ce tamo nesto sve vise napredovati i ja mislim da je glavni uzrok njegovog prelaska Ridzic al sta je tu je.Cuo sam za Jaskica razne price da je u svakom klubu guzicom zatvorio vrata al jednostavno nisam vjerovo jer mi djelovo onako fin :roll: .Covjek u karijeri nastupao za Krivaju,Slogu,Izviđac,Bosnu,Zagreb,Borac,Gorazde i skoro sa svakim klubom na sudu zavrsio a sada je izgleda zasro i u maticnom klubu puno srece Konjuhu sa njim
Zadnja izmjena: century, dana/u 13 jan 2014, 20:31, ukupno mijenjano 1 put.

century
Postovi: 41
Pridružen/a: 09 jan 2014, 16:04
Kontakt:

Re: RK Krivaja Zavidovići

Post Postao/la century » 13 jan 2014, 16:27

Nego imal sta od Divkovica bil ono mogo zaigrat ove polusezone il da nam je kako Cickusica premuntat dacemo mi Maglaju Šantu :lol:

brzi
Postovi: 1147
Pridružen/a: 11 jul 2010, 20:36
Kontakt:

Re: RK Krivaja Zavidovići

Post Postao/la brzi » 13 jan 2014, 17:53

Divković dogovorio Qatar

Zivinicko
Postovi: 49
Pridružen/a: 15 dec 2012, 01:08
Kontakt:

Re: RK Krivaja Zavidovići

Post Postao/la Zivinicko » 13 jan 2014, 22:34

[quote="century"]ma me znam sta da mislim tesko je bilo i ocekivat da ce Jaskic ostati ali konto sam da ce naci neki bolji klub cisto sumnjam da ima neke vece pare u Konjuhu a i Konjuh nemma neki visok cilj pa da ce tamo nesto sve vise napredovati i ja mislim da je glavni uzrok njegovog prelaska Ridzic al sta je tu je.Cuo sam za Jaskica razne price da je u svakom klubu guzicom zatvorio vrata al jednostavno nisam vjerovo jer mi djelovo onako fin :roll: .Covjek u karijeri nastupao za Krivaju,Slogu,Izviđac,Bosnu,Zagreb,Borac,Gorazde i skoro sa svakim klubom na sudu zavrsio a sada je izgleda zasro i u maticnom klubu puno srece Konjuhu sa njim[/quo
A zasto to mi nemamo neke visoke ambicije, zbog trenutne pozicije na tabeli ? hmmm mozda grijesis.Prosle sezone smo igrali bolje i svaku na pobjedu, i na kraju u Ligi 6 jedva skupili 3 pobjede ja mislim.Ove godine ja mislim da igramo za nijansu losije ali zagrijavamo se za kasnjije :D .. Istina Jaskic je veliki dobitak za nas, ali nismo previse se digli sad jer ne zavisi od jednog igraca svee.Imamo mi tu dobrih igraca, a on ako bude los i pod povredama stalno, njemu je noga vjeruj mi..šozz

century
Postovi: 41
Pridružen/a: 09 jan 2014, 16:04
Kontakt:

Re: RK Krivaja Zavidovići

Post Postao/la century » 14 jan 2014, 01:22

Vidit cemo tu vasu ambicioznost na proljece ja mislim da nam prvi dolazite ima da vam nasa djeca oderu guzove.A Jaskicu cemo barem nogu slomit :twisted: ,Vasa prednost Ridzic posto zna Krivaju u dušu

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.