Regionalna rukometna liga

Avatar
legenda reala
Postovi: 33808
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la legenda reala » 14 mar 2011, 16:33

Rosas7 je napisao/la:
armanix je napisao/la:Ja mislim da ce ovaj projekt ArenasportHD prenositi.Za nase bi bilo dobro da predstavljaju 2 kluba jer ovaj treci je nula Izvidjac ce uvijek biti tu na dnu,kao i Borac kojeg ocekujem oko 7,8 mjesta,Bosna mozda 2,3 mjesto.Inace ova liga ce biti odlicna za pracenje i bit ce bolja od NLB lige.Kielce(ako bude igralo) i Zagreb CO su najveci favoriti ovoga takmicenja,zatim idu Wisla Plock i Bosna,a onda Vardar,Nexe,Metalurg ,Borac i Tatran Presov,a onda ovi najslabiji Izvidjac,Partizan,C.Zvezda,Buducnost i Lovcen !

Znaci tabela bi isla ovako:
1.Zagreb
2.Kielce
3.Bosna
4.Wisla Plock
5.Tatran Presov
6.Vardar
7.Nexe
8.Metalurg
9.Borac
10.Lovcen
11.Partizan
12.C.Zvezda
13.Izvidjac
14.Buducnost

nije nexe los kao sto ti mislis,oni su ti u rangu bosne
ma kakvi ,oni nisu u rangu Bosne ,ma imaju jakog trenera ,ali Goražde je dobro igralo sa njima u pripremnim ,nisam siguran koda smo ih i dobili ,
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
BaDa12
Postovi: 4406
Pridružen/a: 06 apr 2010, 23:46
Lokacija: Gdje spiju ruke sibirske
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la BaDa12 » 24 mar 2011, 16:04

Nakon Slovenaca i Mađara, sad su i Poljaci odustali od S lige. Glavni razlog zasad je neuspjeli dogovor dva kluba sa poljskim savezom, kao i sa Sparkasse bankom, koje nema na poljskom tržištu, pa tako nema nekog ni interesa da se promoviše tamo.

Gobac reče da se i dalje pregovara, možda se Wisla i Kielce priključe naredne sezone ovoj ligi, kojoj se, uz one već poznate klubove, priključio slovački Tatran Prešov.

http://www.handball-planet.com/2011/03/ ... -s-league/
"Bio sam profesionalac 20 godina, ali mi je ovo najdraža pobjeda u karijeri." Safet Sušić Pape 26.3.2011.
"Misimovića jedino ja mogu da zamijenim." Safet Sušić Pape 04.06.2013.

Sportsport.ba liga-Čekićari: prava lažna devetka

Ezel Fazlic
Postovi: 52
Pridružen/a: 05 mar 2011, 11:37
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la Ezel Fazlic » 24 mar 2011, 17:15

BaDa12 je napisao/la:Nakon Slovenaca i Mađara, sad su i Poljaci odustali od S lige. Glavni razlog zasad je neuspjeli dogovor dva kluba sa poljskim savezom, kao i sa Sparkasse bankom, koje nema na poljskom tržištu, pa tako nema nekog ni interesa da se promoviše tamo.

Gobac reče da se i dalje pregovara, možda se Wisla i Kielce priključe naredne sezone ovoj ligi, kojoj se, uz one već poznate klubove, priključio slovački Tatran Prešov.

http://www.handball-planet.com/2011/03/ ... -s-league/
Odlična vijest! Nakon odustajanja Poljaka Bosna će sigurno igrati u finalu protiv RK Zagreba.

imeime
Postovi: 515
Pridružen/a: 12 jun 2009, 14:34
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la imeime » 24 mar 2011, 20:31

adn_sah je napisao/la:s tim sto ih je bosna dobila u pripremnim utakmicama. i to u hrvatskoj.
kad je to bilo? koliko ja pratim nexe ih redovno dobija...
imperator, prodavac magle

Ezel Fazlic
Postovi: 52
Pridružen/a: 05 mar 2011, 11:37
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la Ezel Fazlic » 24 mar 2011, 20:46

imeime je napisao/la:
adn_sah je napisao/la:s tim sto ih je bosna dobila u pripremnim utakmicama. i to u hrvatskoj.
kad je to bilo? koliko ja pratim nexe ih redovno dobija...
Obojica griješite.

subota, 15.01.2011.
Iako su Varteks di Caprio i Nexe u Hrvatskoj poznata imena, teško je bilo 'tipovati' da će ta dva kluba, u konkurenciji sa sarajevskom Bosnom i beogradskom Crvenom zvezdom, izboriti finale turnira. No, upravo se to dogodilo.
Natjecanje su otvorili Našičani protiv Sarajlija, a od početka susreta je bilo jasno da hrvatski doprvak predvođen Kasimom Kamenicom misli ozbiljno i da pred momčadi Irfana Smajlagića nema straha na parketu varaždinske dvorane.
Nexe je prvi držao vodstvo, da bi BiH jesenskom prvaku prevagu donio Uvodić, čija sjajna rola pred mrežom odvodi Bosnu na +1 do isteka prvih 30 minuta. Kao da im je to potkopalo samopouzdanje, Našičani u drugi dio utakmice ulaze loše i češće pogađaju okvir gola nego mrežu.
Bosna je u 38. minuti tako stigla do +7 (20:13), no Kamenica nije još ispucao sve adute. Dolaskom Lelića na Nexeov gol popravio se i napad, koji je desetak minuta kasnije istopio razliku na svega -2.
Utakmica je ponovno dobila na atraktivnosti, a zanimanje publike dalo je polet i Nexeu, koji preko Markotića izjednačuje na 26:26. U posljednje četiri minute Našičani su dali sve od sebe da u potpunosti preokrenu rezultat, što im je na kraju i uspjelo.
Kasim Kamenica bio je izuzetno zadovoljan svojim rukometašima: "Mi imamo po konstituciji krupnije igrače, tek smo počeli s pripremama i potrebno je vremena da dođu do natjecateljske svježine, dok s druge strane igrači Bosne imaju tijekom sezone velik broj utakmica u Ligi prvaka i to je pridonijelo tome da je Bosna većim dijelom utakmice bila u vodstvu i u jednom trenutku i bliže pobjedi. Međutim, mi smo u finišu pokazali moral koji je bio dovoljan da uz kvalitetu koju imamo napravimo preokret, da u završnicu uđemo izjednačeni i onda jednom mudrom igrom dođemo do pobjede. Ovakva pobjeda uistinu veseli."
Iz kuta Bosne utakmicu je prokomentirao pomoćni trener Danijel Riđić: "Sigurno da ne možemo biti zadovoljni igrom i rezultatom utakmice. U drugom smo poluvremenu 10 minuta pokazali dobru igru, imali smo vodstvo, koje smo u zadnjih 10 minuta ispustili te dopustili Nexe-u da se približi, izjednači, povede i pobijedi. Iako smo tek u fazi uigravanja i stvaranja ekipe, mislim da smo ovu utakmicu trebali dobiti."
Najbolji je strijelac za Nexe bio Barišić-Jaman s pet golova, a kod Bosne su Čelica i Karačić svaki postigli po šest.

imeime
Postovi: 515
Pridružen/a: 12 jun 2009, 14:34
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la imeime » 24 mar 2011, 21:14

sto ja grijesim kad ih nexe redovno pobijedjuje?
imperator, prodavac magle

Ezel Fazlic
Postovi: 52
Pridružen/a: 05 mar 2011, 11:37
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la Ezel Fazlic » 24 mar 2011, 21:28

imeime je napisao/la:sto ja grijesim kad ih nexe redovno pobijedjuje?
Prijateljski mečevi nisu pravi pokazatelj snage neke ekipe.Bosna i Nexe su odigrali svega 2 utakmice i obje ekipe su ostvarile po 1 pobjedu.Znači nije tačno da Nexe redovno pobijeđuje Bosnu,a ni da Bosna redovno pobijeđuje Nexe.

imeime
Postovi: 515
Pridružen/a: 12 jun 2009, 14:34
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la imeime » 24 mar 2011, 22:05

izvini kad je bosna pobijedila NEXE?
imperator, prodavac magle

Ezel Fazlic
Postovi: 52
Pridružen/a: 05 mar 2011, 11:37
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la Ezel Fazlic » 24 mar 2011, 22:13

imeime je napisao/la:izvini kad je bosna pobijedila NEXE?
Bosna je 2005 dobila RK Našice(stari naziv Nexe-a).Poslat ću ti link ako uspijem pronači članak.

imeime
Postovi: 515
Pridružen/a: 12 jun 2009, 14:34
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la imeime » 24 mar 2011, 22:20

2005 :o ne moras se truditi vjerujem... :lol: :lol: :lol:
imperator, prodavac magle

Avatar
BaDa12
Postovi: 4406
Pridružen/a: 06 apr 2010, 23:46
Lokacija: Gdje spiju ruke sibirske
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la BaDa12 » 24 mar 2011, 22:46

Ezel Fazlic je napisao/la:
BaDa12 je napisao/la:Nakon Slovenaca i Mađara, sad su i Poljaci odustali od S lige. Glavni razlog zasad je neuspjeli dogovor dva kluba sa poljskim savezom, kao i sa Sparkasse bankom, koje nema na poljskom tržištu, pa tako nema nekog ni interesa da se promoviše tamo.

Gobac reče da se i dalje pregovara, možda se Wisla i Kielce priključe naredne sezone ovoj ligi, kojoj se, uz one već poznate klubove, priključio slovački Tatran Prešov.

http://www.handball-planet.com/2011/03/ ... -s-league/
Odlična vijest! Nakon odustajanja Poljaka Bosna će sigurno igrati u finalu protiv RK Zagreba.
Ne bih ja to nazvala dobrom viješću po ligu. Možda se Bosni otvaraju fini rezultati, ali mislim da bi i Bosni bilo bolje, da ne kažem draže, da igraju tu jače utakmice, što bi im pomoglo dosta za Ligu Prvaka.
Odstupanjem Poljaka se smanjuje kvalitet lige, a kad se uzme u obzir neigranje ni Slovenaca, Mađara...
Ali, dobro. Prva je sezona, dosta treba vremena da sve to stane na noge, projekat je fin, i nadam se da će uspjeti.
"Bio sam profesionalac 20 godina, ali mi je ovo najdraža pobjeda u karijeri." Safet Sušić Pape 26.3.2011.
"Misimovića jedino ja mogu da zamijenim." Safet Sušić Pape 04.06.2013.

Sportsport.ba liga-Čekićari: prava lažna devetka

imeime
Postovi: 515
Pridružen/a: 12 jun 2009, 14:34
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la imeime » 07 apr 2011, 10:14

po svemu sudeci od ove lige nema nista ni ove sezone... sta se u tom slucaju desava sa premijer ligom? :?:
imperator, prodavac magle

adn_sah
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la adn_sah » 07 apr 2011, 10:45

Zasto nema nista ?? :S:S

Nije Bitno
Postovi: 298
Pridružen/a: 22 jan 2011, 09:02
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la Nije Bitno » 07 apr 2011, 11:56

imeime je napisao/la:po svemu sudeci od ove lige nema nista ni ove sezone... sta se u tom slucaju desava sa premijer ligom? :?:
Lige ce biti i zvanicno pocinje u avgustu ;)
Melburnski Lesinar

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la shaman7 » 07 apr 2011, 17:07

armanix je napisao/la:Ja mislim da ce ovaj projekt ArenasportHD prenositi.Za nase bi bilo dobro da predstavljaju 2 kluba jer ovaj treci je nula Izvidjac ce uvijek biti tu na dnu,kao i Borac kojeg ocekujem oko 7,8 mjesta,Bosna mozda 2,3 mjesto.Inace ova liga ce biti odlicna za pracenje i bit ce bolja od NLB lige.Kielce(ako bude igralo) i Zagreb CO su najveci favoriti ovoga takmicenja,zatim idu Wisla Plock i Bosna,a onda Vardar,Nexe,Metalurg ,Borac i Tatran Presov,a onda ovi najslabiji Izvidjac,Partizan,C.Zvezda,Buducnost i Lovcen !

Znaci tabela bi isla ovako:
1.Zagreb
2.Kielce
3.Bosna
4.Wisla Plock
5.Tatran Presov
6.Vardar
7.Nexe
8.Metalurg
9.Borac
10.Lovcen
11.Partizan
12.C.Zvezda
13.Izvidjac
14.Buducnost
Citam ti komentar pet-sest puta, i pitam se jesi li normalan. Partizan si svrstao u najslabije ekipe. Neznam samo po cemu?? Reci mi koja ekipa je osim odavde Partizana i u nekom takmicenju, Partizan upao u Challenger kup polufinale, sa Benficom igraju...
Neznam igra li se neka zavrsnica i slicno, uglavnom 4 favorita:
Zagreb, Kielce, Partizan i Bosna (eventualno Nexe)

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la Devil » 07 apr 2011, 18:00

Igraju se dve utakmice,jedna na "Banjici" i druga u Lisabonu.

Ipak i pored toga sto je Partizan ovde gde jeste u polufinalu,ne moze se gledati na njega kao jacinu jer on nije preterano jaci od Zvezde,jer da nam nije savez uzeo bodove mi bi se sa njima klali za titulu.

Takodje ovaj prolazak u 1/2 ne mora da znaci nista preterano jer oni nisu imali neki pretezak raspored da bi ovde dosli,prvo su u grupi bili sa Konjuhom,onim Belorusima zaboravih ime i Manchesterom,ne teska grupa,zatim su u drugoj rundi isli na Medjimurje,jedva prosli,pa onda su dobili one Luksemburzane,ne treba spominjati kakva je Lukemburg sila u rukometnim okvirima.Posto ne pratim narocito ovaj rukomet u "nizim" ligama ne znam kakav je AEK tim ali kazu mi ljudi da nije bauk,tako da su i njih prosli.Videcemo sta ce biti sa BEnficom.

Ono sto zelim da kazem je ne da podcenim i omalovazavam uspeh Partizana u Challenge cupu,ali da tu nisu krem ekipe i da je dosta ekipa iz ove Sparkasse jaci od Partizanovih protivnika.Mislim da je neko realno stanje da Partizan i Zvezda budu negde oko sredine tabele.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Nije Bitno
Postovi: 298
Pridružen/a: 22 jan 2011, 09:02
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la Nije Bitno » 07 apr 2011, 19:45

Borac je na turniru u Njemackoj na pauzi u prvenstvu odigrao 2 puta sa Benfikom u prvom mecu je bilo nereseno a drugi mec u finalu Benfika je uzela svega 2 ili 3 gola ne sjecam se tacno tako da tu nemozemo govoriti o nekoj sili ;)
Melburnski Lesinar

Avatar
Bilal
Postovi: 2153
Pridružen/a: 04 dec 2009, 12:03
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la Bilal » 07 apr 2011, 20:00

imeime je napisao/la:po svemu sudeci od ove lige nema nista ni ove sezone... sta se u tom slucaju desava sa premijer ligom? :?:
Evo taman sam cuo. Otkazo glavni sponzor, jer su Hrvatski predstavnici trazili previse para. :x

Nije Bitno
Postovi: 298
Pridružen/a: 22 jan 2011, 09:02
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la Nije Bitno » 07 apr 2011, 20:05

Bilal je napisao/la:
imeime je napisao/la:po svemu sudeci od ove lige nema nista ni ove sezone... sta se u tom slucaju desava sa premijer ligom? :?:
Evo taman sam cuo. Otkazo glavni sponzor, jer su Hrvatski predstavnici trazili previse para. :x
Info :?:
Melburnski Lesinar

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la Trigger » 07 apr 2011, 20:08

Bilal je napisao/la:
imeime je napisao/la:po svemu sudeci od ove lige nema nista ni ove sezone... sta se u tom slucaju desava sa premijer ligom? :?:
Evo taman sam cuo. Otkazo glavni sponzor, jer su Hrvatski predstavnici trazili previse para. :x
U Dnevniku TV-Hayat objavljeno da je glavni sponzor regionalne lige - Regionalna "Sparkasse" Liga - otkazao svoje sponzorstvo i od reginalne lige nema ništa, nažalost.....Razlog: procjena sponzora da im se liga neće finansijski isplatiti !?
Bosno moja poharana....

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.