Regionalna rukometna liga

Avatar
silenT
Postovi: 2149
Pridružen/a: 07 avg 2009, 14:38
Lokacija: Konohagakure
Kontakt:

Regionalna rukometna liga

Post Postao/la silenT » 30 jun 2010, 12:20

Generalni tajnik Rukometnog saveza BiH Smajo Karačić pokretač je ideje o regionalnoj ligi u kojoj bi sudjelovali klubovi iz ''bivše Jugoslavije'' te Mađarske.

Karačićeva ideja naišla je na plodno tlo i sastanak predstavnika Rukometnih saveza iz regije trebao bi biti održan u sarajevskom hotelu Evropa. Generalni sponzor bila bi Sparkasse banka čije bi novoformirana liga nosila ime. Prijedlog RS BiH je da sjedište lige bude u Sarajevu dok se HRS zalaže da to bude Zagreb.

To je najmanji problem u ovom trenutku. Imamo puno važnijeg posla od toga gdje će biti sjedište lige. Moramo da se dogovorimo o terminima, načinu vođenja lige, kao i načinima financiranja, pa tek onda o sjedištu. RS BiH već je pronašao sponzora. To je Sparkasse, s čijim ćemo se predstavnicima sastati u četvrtak. Oni će predstavnicima svih saveza prezentirati njihovu viziju lige, i naravno, načina na koji bi se ona financirala. Liga bi nosila ime sponzora, rekao je Karačić za Nezavisne novine.

U Sarajevo dolaze predsjednici i generalni tajnici svih saveza iz bivše SFR Jugoslavije. Jedino će izostati predstavnici RS Mađarske, koji su poslali pismenu potvrdu da prihvaćaju ligu, te da im se samo nakon sastanka proslijedi izvještaj. Dakle, sam dolazak svih zainteresiranih strana dovoljan je garant da postoji velika želja da se formira regionalna rukometna liga, po ugledu na košarkašku NLB.

Nema nikakvog razloga da se ne dogovorimo o formiranju lige. To bi bilo korisno za sve saveze i klubove s ovih prostora. Liga bi brojala 14 klubova. Naša zemlja bi imala dva predstavnika, kao i ostale, izuzev Crne Gore koja bi vjerojatno dala jedan klub. Ima nekoliko ideja kada da počne liga. Prema nekima, trebalo bi da starta već u septembru ove, a prema drugima tek naredne godine. Međutim, mislim da ako uspijemo uskladiti termine sa domaćim prvenstvima i EHF takmičenjima, Sparkasse liga mogla bi krenuti već ove jeseni, optimista je Karačić.

Sparkasse liga bila bi jedna od najjačih svjetskih liga, a članovi bi se regrutirali iz nacionalnih liga (dvije najbolje plasirane momčadi). Ukoliko bi liga krenula na jesen sudionici bi bili: Celje Pivovarna Laško, Gorenje (Slovenija), Zagreb CO, Nexe (Hrvatska), Bosna BH gas, Borac M:tel (BiH), Kolubara, Crvena zvezda (Srbija), Vardar, Metalurg (Makedonija), MKB Veszprem, Pik Szeged (Mađarska), te Budućnost (Crna Gora).

Bila bi to fenomenalna stvar. Rukomet će dobiti mnogo, naročito mladi igrači koji će imati priliku da se okušaju u mnogo jačoj konkurenciji, nego što je to do sada bio slučaj. Tvrdim da je liga bivše Jugoslavije bila najjača u Evropi, na ovim prostorima je ogroman rukometni potencijal, koji će kroz regionalnu ligu doći do punog izražaja, rekao je Velimir Petković, trener njemačkog bundesligaša Goppingena.

Sead Hasanefendić, bivši selektor BiH i Srbije, Petkovićev kolega na klupi Gummersbacha, također, je imao samo riječi hvale.

Takva liga bi za naše klubove bila veliki korak ka Evropi. Donijela bi napredak na svim nivoima, od punih dvorana, veće medijske pažnje, sponzora, do afirmacije mladih igrača, koji bi iz slabih nacionalnih liga zaigrali u jakom evropskom takmičenju.
Inter, Zrinjski, Hajduk, NY Knicks, Medvešćak, NY Rangers, Andy Murray, Rafael Nadal, Fernando Alonso

Avatar
CLS
Postovi: 1980
Pridružen/a: 28 jul 2009, 10:55
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la CLS » 30 jun 2010, 12:24

odlicna ideja podrzavm incijativu moze samo doprinijeti kvalitetu rukometa u BiH i na balkanu
Nije to bolest rijetka, nisu posljedice rata
Al ja sam prvo reko Željo
Pa sam poslije reko tata

thunder
Postovi: 84
Pridružen/a: 25 avg 2009, 00:45
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la thunder » 30 jun 2010, 12:27

da li bi se iz ove lige izlazilo u europu ili bi se gledalo domace prvenstvo?

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la Devil » 30 jun 2010, 13:18

thunder je napisao/la:da li bi se iz ove lige izlazilo u europu ili bi se gledalo domace prvenstvo?
Mislim da ne jer koliko sam procitao u ovome tekstu,moraju uskladiti ovo sa nacionalnim prvenstvom i EHF-om.
A i glupo bi bilo da izlaze u evropu jer samim tim domace prvenstvo onda gubi znacaj,osim u borbi za ta dva mesta koja vode u regionalnu ligu.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Gluposti
Postovi: 219
Pridružen/a: 10 jan 2010, 13:31
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la Gluposti » 30 jun 2010, 17:13

Iskreno se nadam da ce se ovo realizirati jer je čast gledati u Sarajevu Balića,Lazarova i ostale. Samo se nadam da neće biti nikavi incidenata jer naš narod je glup koji u sebi ima nešto destruktivno usađeno u gene i vole da ruše. Koliko god ovo utopija bila zajedno smo jači. Nadam se da će ktoz ovu ligu mnogo mladih igrača dobiti priliku da se afirmišu od kojeg bih svi imali koristi. Ako bude liga poredak Zagreb, Bosna i ostali( ovo je ako ne bude Slovenaca)

Avatar
CLS
Postovi: 1980
Pridružen/a: 28 jul 2009, 10:55
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la CLS » 30 jun 2010, 20:13

evo sada slusao na federalnoj da je odrzan prvi sastanak povodom ovoga i da su svi za, posto bi liga bila besplatna za klubove i ne bi se preklapala sa ligama :) ako se ovo realizira bila bi treca liga po jacini u europi :)
Nije to bolest rijetka, nisu posljedice rata
Al ja sam prvo reko Željo
Pa sam poslije reko tata

Avatar
CLS
Postovi: 1980
Pridružen/a: 28 jul 2009, 10:55
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la CLS » 30 jun 2010, 20:15

Gluposti je napisao/la:Iskreno se nadam da ce se ovo realizirati jer je čast gledati u Sarajevu Balića,Lazarova i ostale. Samo se nadam da neće biti nikavi incidenata jer naš narod je glup koji u sebi ima nešto destruktivno usađeno u gene i vole da ruše. Koliko god ovo utopija bila zajedno smo jači. Nadam se da će ktoz ovu ligu mnogo mladih igrača dobiti priliku da se afirmišu od kojeg bih svi imali koristi. Ako bude liga poredak Zagreb, Bosna i ostali( ovo je ako ne bude Slovenaca)
slusaj sto se tice incidenta to se da lako rijesiti kada bi poceli pametno ulagati u sport, znaci video nadzor koji pokriva tribine i izbaciti svakoga ko pokusa napraviti incident, mislim da cak ima i nekakakv softver da ako nekom zabranis ulaz da ga prepozna i da se odma moze odstraniti al evo ovo sa kamerama bi bilo dovoljno po mom misljenju :)
Nije to bolest rijetka, nisu posljedice rata
Al ja sam prvo reko Željo
Pa sam poslije reko tata

Avatar
CLS
Postovi: 1980
Pridružen/a: 28 jul 2009, 10:55
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la CLS » 30 jun 2010, 22:19

liga dogovorena sto je jako odlicno jos sutra sa sponzorom glavnim da se dogovori sve :)
Nije to bolest rijetka, nisu posljedice rata
Al ja sam prvo reko Željo
Pa sam poslije reko tata

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la Devil » 30 jun 2010, 23:00

Po meni bi trebalo prvih sezona zabraniti navijace,kao sto je to u NLB ligi.Jer nema niti jedan klub prave navijace za gostovanja.Delije prate Zvezdu ali neverujem da bi isli na gostovanja jedino ona koja se nepoklapaju sa ovim.Tako je verovatno i sa ostalim grupama.Tako da to nebi bila neka prednost.

Je li sponzor Sparkasse banka ili ce neko biti drugi?
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
BegA_SA
Postovi: 239
Pridružen/a: 28 feb 2009, 19:40
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la BegA_SA » 30 jun 2010, 23:01

Devil je napisao/la:Po meni bi trebalo prvih sezona zabraniti navijace,kao sto je to u NLB ligi.Jer nema niti jedan klub prave navijace za gostovanja.Delije prate Zvezdu ali neverujem da bi isli na gostovanja jedino ona koja se nepoklapaju sa ovim.Tako je verovatno i sa ostalim grupama.Tako da to nebi bila neka prednost.

Je li sponzor Sparkasse banka ili ce neko biti drugi?
Da, zbog toga ce se i liga zvati "S Liga"
SARAJEVO=Evropski Jerusalem :P

Bosnian_Serb
Postovi: 145
Pridružen/a: 01 jul 2010, 20:54
Lokacija: Banja Luka
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la Bosnian_Serb » 01 jul 2010, 21:02

A rekose danas na vjestima da je gotova stvar,jel iz Bosne idu u tu ligu Bosna i Borac ili...
Neka me biju,neka me tuku
Ja volim Borac i Banja Luku

Zavidovićanin
Postovi: 214
Pridružen/a: 13 nov 2009, 21:43
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la Zavidovićanin » 01 jul 2010, 21:54

Sada ide normalno domaće takmičenje i prve dvije ekipu idu onda u regionalnu ligu (sezona 2011/2012) ;)

Bosnian_Serb
Postovi: 145
Pridružen/a: 01 jul 2010, 20:54
Lokacija: Banja Luka
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la Bosnian_Serb » 01 jul 2010, 22:12

Pa tu bi Bosna mogla dobro proci,ako ne medju prvih 5 onda odmah iza :)
Neka me biju,neka me tuku
Ja volim Borac i Banja Luku

Avatar
CLS
Postovi: 1980
Pridružen/a: 28 jul 2009, 10:55
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la CLS » 01 jul 2010, 22:18

Zavidovićanin je napisao/la:Sada ide normalno domaće takmičenje i prve dvije ekipu idu onda u regionalnu ligu (sezona 2011/2012) ;)
koliko sam citao i slusao vec je odluceno ko ide znaci Bosna i Borac
Nije to bolest rijetka, nisu posljedice rata
Al ja sam prvo reko Željo
Pa sam poslije reko tata

Thecoldfear
Postovi: 207
Pridružen/a: 29 mar 2009, 09:29
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la Thecoldfear » 01 jul 2010, 22:23

Ja ne vidim ko moze Bosni parirati. Naravno Zagreb prvi, Bosna druga ostalo sve iza.

Avatar
CLS
Postovi: 1980
Pridružen/a: 28 jul 2009, 10:55
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la CLS » 01 jul 2010, 22:25

ma ljudi zante sta iskreno, imamo priliku da pratimo trecu ligu u Europi to je velika stvar, i mi kao navijaci moramo to da ispratimo to kako treba radi Bosne i Borca ili bilo koje ekipe koja ode iz BiH da se cuvamo ispada da se odrzi ovaj projekat jer je stvarno nesto veliko
Nije to bolest rijetka, nisu posljedice rata
Al ja sam prvo reko Željo
Pa sam poslije reko tata

Avatar
Bilal
Postovi: 2153
Pridružen/a: 04 dec 2009, 12:03
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la Bilal » 01 jul 2010, 22:28

Thecoldfear je napisao/la:Ja ne vidim ko moze Bosni parirati. Naravno Zagreb prvi, Bosna druga ostalo sve iza.
Ne zaboravi da ce tu igrati Veszprem i Pick szeged

Avatar
Bilal
Postovi: 2153
Pridružen/a: 04 dec 2009, 12:03
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la Bilal » 01 jul 2010, 22:30

CLS je napisao/la:
Zavidovićanin je napisao/la:Sada ide normalno domaće takmičenje i prve dvije ekipu idu onda u regionalnu ligu (sezona 2011/2012) ;)
koliko sam citao i slusao vec je odluceno ko ide znaci Bosna i Borac
Ako bi se liga igrala odmah od sljedece sezone igrali bi Bosna i Borac, a ako bude od 2011/2012 onda ko bude prvi i drugi u ligi

The Game
Postovi: 3337
Pridružen/a: 09 jul 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la The Game » 01 jul 2010, 22:37

Bilal je napisao/la:
CLS je napisao/la:
Zavidovićanin je napisao/la:Sada ide normalno domaće takmičenje i prve dvije ekipu idu onda u regionalnu ligu (sezona 2011/2012) ;)
koliko sam citao i slusao vec je odluceno ko ide znaci Bosna i Borac
Ako bi se liga igrala odmah od sljedece sezone igrali bi Bosna i Borac, a ako bude od 2011/2012 onda ko bude prvi i drugi u ligi
Znaci Bosna i Borac opet :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

gollum
Postovi: 1443
Pridružen/a: 23 jan 2010, 00:31
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la gollum » 01 jul 2010, 22:53

Thecoldfear je napisao/la:Ja ne vidim ko moze Bosni parirati. Naravno Zagreb prvi, Bosna druga ostalo sve iza.
:shock:

Celje, Gorenje, Veszprem, Szeged...sve losi klubovi... :roll:
Seks je užitak, a gol je ekstaza.

"Taktika je bila ne primiti gol. Funkcionirala je odlično sve dok nismo primili gol."

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.