RK Vogošća

Avatar
Steph
Postovi: 4121
Pridružen/a: 18 jun 2013, 18:02
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la Steph » 03 avg 2015, 02:57

Ma slažem se ja, al' mi žao! :mrgreen:

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5265
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la Rule_hz » 03 avg 2015, 15:06

Omerović napustio pripreme RK Vogošća PH!?
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

rundek
Postovi: 33
Pridružen/a: 01 jul 2010, 12:11
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la rundek » 03 avg 2015, 19:40

Rule_hz je napisao/la:Prije 15tak dana, Sporazumni raskid s golmanom Tatarom koji je sad već prešao u redove Čelika.... Sretno Tatar... Mislim da je Vogošća dovođenjem Šabanovića riješila pitanje golmana uz mladog Haseljića koji je odlično iskoristio svoje dobijene prilike prošlu sezonu i kao treći golman Catic iz Maglaja koji se pruključio Vogošćanima.

Po meni Tatar se i nije baš proslavio što se tiče odbrana zadnjih utakmica u dresu Vogošće, tj. nije bio na visini kao što je bio kad je tek došao u Vogošću...

Sve u svemu sretno još jednom Tatar.

rk_vogosca
Postovi: 30
Pridružen/a: 08 apr 2011, 01:47

Re: RK Vogošća

Post Postao/la rk_vogosca » 04 avg 2015, 16:25

Jasmin Omerović prešao u redove RK Maglaj.

rk_vogosca
Postovi: 30
Pridružen/a: 08 apr 2011, 01:47

Re: RK Vogošća

Post Postao/la rk_vogosca » 07 avg 2015, 00:41

Prva pripremna utakmica
RK VOGOŠĆA POLJINE HILLS - RK BOSNA SARAJEVO 33-21

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54018
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la MortemHz » 16 avg 2015, 11:12

rk_vogosca je napisao/la:Prva pripremna utakmica
RK VOGOŠĆA POLJINE HILLS - RK BOSNA SARAJEVO 33-21
Imas li podatak ko je dao koliko golova?
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5265
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la Rule_hz » 23 avg 2015, 20:37

Rukometaši Vogošće sutra 24.08 u 19:00 sati igraju pripremnu utakmicu protiv Rep. Saudijse Arabije. Utakmica se igra u novoj sali Semizovac.
Mislim da nema mjesta za posjetioce i ako tribine imaju.
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5265
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la Rule_hz » 24 avg 2015, 21:43

Pobjeda Vogošće protiv Rpe. Saudijske Arabije 25-24....
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
Pappy
Postovi: 2912
Pridružen/a: 29 jan 2014, 16:26
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la Pappy » 25 avg 2015, 13:55

Vidim Teša vam stigao. Odličan bek. Za Slaviju je većinu utakmica išao preko deset golova.

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5265
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la Rule_hz » 25 avg 2015, 15:16

Pappy je napisao/la:Vidim Teša vam stigao. Odličan bek. Za Slaviju je većinu utakmica išao preko deset golova.
Nadamo se da ce tako bit i u dresu Vogošće :)
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
Pappy
Postovi: 2912
Pridružen/a: 29 jan 2014, 16:26
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la Pappy » 25 avg 2015, 16:18

Rule_hz je napisao/la:
Pappy je napisao/la:Vidim Teša vam stigao. Odličan bek. Za Slaviju je većinu utakmica išao preko deset golova.
Nadamo se da ce tako bit i u dresu Vogošće :)
Ako se ne varam prvu polusezonu prošle sezone je u Lokomotivi imao 6-7 golova po utakmici u PL.

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5265
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la Rule_hz » 26 avg 2015, 02:12

Pappy je napisao/la:
Rule_hz je napisao/la:
Pappy je napisao/la:Vidim Teša vam stigao. Odličan bek. Za Slaviju je većinu utakmica išao preko deset golova.
Nadamo se da ce tako bit i u dresu Vogošće :)
Ako se ne varam prvu polusezonu prošle sezone je u Lokomotivi imao 6-7 golova po utakmici u PL.
Vidjet će se jos kroz ostale utakmice kakav je igrač tj. pripremne. Tek su dvije odigrane utakmice....
Mada bih volio da bude pun pogodak...
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5265
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la Rule_hz » 02 sep 2015, 19:22

Rukometaši Poljine Hills prvo kolo idu na tesko gostovanje protiv Prijedora, te zatim protiv Čelika kući.... Bit ce zanimljivo prvo i drugo kolo kao i naravno sve do kraja....
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5265
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la Rule_hz » 02 sep 2015, 22:25

Sloboda - Vogoscs 31- 31
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Igrac
Postovi: 102
Pridružen/a: 18 jan 2015, 19:40
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la Igrac » 03 sep 2015, 08:02

Vjerujem u pobjedu Vogosce,Prijedor je ove sezone puno lošiji nego prošle.

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5265
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la Rule_hz » 20 sep 2015, 02:29

Aid Selimović moguce da ponovo zaigra za Vogoscu u slucaju da ne potpise u inostranstvu.
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la samo_lijevo » 05 okt 2015, 14:10

Sretno u europi, osvjetlajte obraz naseg rukometa. Pa se onda vidimo u srijedu u Visokom.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54018
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la MortemHz » 06 okt 2015, 18:36

Rule sta mislis koliko ce karta biti protiv Bistrice? 5 KM?
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5265
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la Rule_hz » 08 okt 2015, 14:10

Danas je u prostorijama KSC Amel Bečković održana press konferencija RK Vogošća Poljine Hills, povodom nastupa našeg rukometnog kluba u Challenge kupu. Vogošća će u drugom krugu ovog takmičenja odmjeriti snage sa ekipom MSK Povazska Bystrica iz Slovačke. Predstavnicima medija se obratio Fetah Kadrić, predsjednik RK Vogošća Poljine Hills, koji je istakao da je ponosan na historijski uspjeh svog kluba: “Sastali smo se povodom predstojeće utakmice EHF Challenge kupa. Ostvarili smo historijski uspjeh kada je u pitanju rukomet.

Prvi put u historiji općine Vogošća, neki se lokalni tim takmiči u evropskim takmičenjima. RK Vogošća Poljine Hills igra premijerligaški rukomet, a naša juniorska kategorija igra u Federalnoj ligi – grupa Jug. Ovaj historijski uspjeh je rezultat dugogodišnjeg rada Uprave kluba na kreiranju zdravog i stabilnog kluba te igrača, koji su prošle godine odigrali sjajnu sezonu i omogućili nam nastup u evropskim takmičenjima.” Kadrić je otkrio neke osnovne detalje o organizaciji RK Vogošća Poljine Hills: “Zahvaljujem se igračima na sjajnom nastupu prošle sezone, a zahvaljujem se i našem sponzoru, Shaad Invest, odnosno kompaniji Poljine Hills, koji su prepoznali naš rad i omogućili nam sjajne uslove za takmičenje. Zahvaljujem se i drugim našim sponzorima, kao i općini Vogošća te kantonalnom Ministarstvu za sport i kulturu, koji su prepoznali naš rad, kvalitet i organizaciju u ovom klubu.”

Finansijski troškovi evropskih utakmica su ogromni, ali i pored toga će Vogošća ponosno predstavljati našu zemlju u ovom takmičenju: “Predstojeća utakmica je od velikog značaja za nas. Kada je u pitanju rukomet, mi smo jedini klub koji nastupa u ovom kolu. Kada je u pitanju popularizacija rukometa, mi svojim učešćem u ovom kupu dajemo svoj doprinos. Finansijski troškovi su jako veliki, ali Uprava kluba je donijela odluku da će nastupati u ovom takmičenju. Nadamo se da ćemo ostvariti pozitivan rezultat, tako da bi uz punu dvoranu u revanšu mogli ostvariti prvu pobjedu u evropskim takmičenjima. To bi za nas bio historijski uspjeh.” Daniel Riđić, trener RK Vogošća, koji sa svojim novim klubom bilježi jako dobar start, otkrio je da priprema za utakmicu ne izgleda ništa različito u odnosu na pripremu normalne premijerligaške utakmice: “Mogu reći da se pripremamo normalno, kao za svaku utakmicu.

Nema tu ništa spektakularno u pripremi. Ipak, ovo je jako značajna utakmica za naš klub, s obzirom na to da je naš debi u Evropi. Ekipa je na okupu, nema povreda. Problem su sitne bolesti, koje su došle s lošim vremenom. Sutra ćemo se okupiti i znati ko je zdrav, ko nije. Imamo dosta samopouzdanja, radimo intenzivno i kada tako radite, rezultati moraju doći. Nećemo se pretjerano prilagođavati protivniku, jer smatramo da smo dovoljno kvalitetni da igramo svoju igru.” Riđić ističe da je ekipa Povazske Bystrice prostudirana i da je kvalitetna, ali da nije tim protiv kojeg se ne može igrati: “Rukometni savez nam je obezbijedio snimak jedne utakmice, tako da smo je pregledali. Još par puta ćemo do utakmice analizirati našeg protivnika. Disciplinovana su ekipa, koja igra brz rukomet, ali nije to nešto spektakularno što se ne može proći. U Slovačkoj se puno više novca ulaže u rukomet nego kod nas, tako da je i naš protivnik veoma kvalitetan, no to nije ekipa koja se ne može proći, a u to sam siguran. Mi bismo bili zadovoljni svakim rezultatom osim visokog poraza, jer pred punom dvoranom i našom publikom mi možemo napraviti preokret.”

Alen Geko, kapiten Vogošće, jako je zadovoljan radom ekipe u posljednjem periodu i smatra da odlični rezultati na otvorenju sezone nisu došli slučajno: “U ime igrača mogu reći da smo jako mnogo trenirali i spremali se u posljednjih par mjeseca. To se najbolje vidi u uvodne četiri pobjede iz četiri utakmice Premijer lige. Jedva čekamo premijerni nastup našeg kluba u evropskim takmičenjima. Obećavamo naš maksimum u utakmici, a cilj je da ostvarimo aktivan rezultat, koji bi nam pred revanš omogućio da napunimo dvoranu i savladamo našeg protivnika.” Prvi meč između dvije ekipe na rasporedu je u nedjelju u Slovačkoj, sa početkom u 18 sati.

Pročitajte više na: http://****/ridic-idemo-u-slovacku ... -rezultat/
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5265
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la Rule_hz » 08 okt 2015, 19:16

MortemHz je napisao/la:Rule sta mislis koliko ce karta biti protiv Bistrice? 5 KM?
(NE)ZVANIČNO kako sam saznao 7KM ulaznica
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.