RK Borac Travnik

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

RK Borac Travnik

Post Postao/la vidovitadjemila » 18 okt 2011, 19:26

Rukometni klub Borac je klub iz Travnika osnovan 1954. godine. Takmiči se u Prvoj Ligi Federacije grupa jug.
Najveći uspjeh kluba je osvajanje prvenstva Bosne i Hercegovine 1998. godine. Nakon nekoliko premijerligaških sezona klub je 2006. godine ispao u Prvu ligu.
Uspjesi
Bosna i Hercegovina
* Prvaci Bosne i Hercegovine: 1
o 1998
* Kup Bosne i Hercegovine: 1
o 1997
Klub je i prije rata igrao veoma vaznu ulogu na nasim rukometnim prostorima grje je dugi niz godina igrao u 1 B ligi bivse Jugoslavije sa gigantima poput Zagreba ,Partizana iz Bjelovara Aero Celja timova koji su prije i kasnije postali i šampioni Evrope.Svi stari Travničani sa sjetom se sjecaju starih vremena kada je nas voljeni klub igrao pocetkom 80 ih godina na starom otvorenom igralistu pored ŠUP a i gdje se sve lomilo od raje koja je freneticnim navijanjem dovela klub do saveznog ranga takmicenja.Sa sigurnoscu mogu reci da je malo ko imao takvu ljubav prema klubu kakvu su u to vrijeme pokazivali Travničani.Na gostovanja je znalo ici i po 5 Borcevih autobusa.Pa onda period igara u 1 b ligi u sportskoj dvorani u Novom Travniku kada ni šibica nije mogla da stane i freneticno navijanje svih gledalaca od 7 do 77 godina po cemu je ta dvorana bila nadaleko poznata i slovila za jednu od najzescih na prostorima bivse Jugoslavije.Ta generacija Škandre,Šunjica,Merdjića Ristića, Šarića,Mikuluića ,Smajlovića,Begovca a kasnije Zareva, Kovačevića itd je bila najbolja sportska ekipa u istoriji Travnickog sporta uopste jer kvalitet rukometa koji se igrao u ono vrijeme daleko prevazilazi ovaj danasnji.Cak i prilikom uzimanja sampionske titule i kupa BiH srz tima bili su iskusni igrači te generacije.Svi s sa radosču sjećamo finala kupa 97 protv Zalje u maloj Skenderiji kada u grotlu koje su napravili navijači Borca uzimamo kup i remija za titulu u Mejdanu i onog fantastičnog dočeka hiljada Travničana igrača i navijača Borca koji su se vratili iz Tuzle.
Nazalost indoletnost vlasti u Travvniku dovela je skoro do gašenja kluba koji jos uvjek poslije 20 ak godina nema svoju dvoranu u svom gradu.Dvorana ovdje za one koji to ne znaju je za Ginisa.Gradi se vjerovali ili ne 26 godina.
Momci koji danas igraju svoje utakmice odigravaju u dvorani škole u Turbetu a trener im je dugogodišnji rukometeš borca Davor Kovačevic inace sin profesora Nikice Kovačeviča koji je zajedno sa nastavnikom Enesom Sujoldjićem popularnim Špicom iz naših dječaćkih dana donio prvu rukometnu loptu u nas grad.
I ta djeca su ove sezone poslije prva 4 kola zamislite na prvom mjestu na tabeli sa 100 postotnom učinkom.Zadnja pobjeda je ostvarena u Turbetu protiv favorizovane i jake ekipe sarajevskog Zeljezničara.
Sve ovo uz nadu da će se u dogledno vrijeme završiti dvorana na Piroti,koja je konacno ove godine zatvorena i trebaju se odraditi unutrasnji radovi i da to nece trajati još 10 godina,otvoriću ovu temu koja je odavno trebala biti otvorena zbog ako nista nadljudskih napora entuzijasta koji nisu dozvolili gasenje ovoga velikog sportskog kolektiva.Nadam se da ce svi Travničani imati ČAST i zadovoljstvo da u svom gradu gledaju rukomet kakav se nekad igrao i da će ovaj klub izroniti iz pepela i krenuti stazama stare slave...
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK BORAC TRAVNIK

Post Postao/la samo_lijevo » 18 okt 2011, 23:23

Uvijek nezgodno gostovanje bilo,jos u onoj skolskoj dvorani u Turbetu.
Brz povratak u elitni rang gdje je Borcu i mjesto.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: RK BORAC TRAVNIK

Post Postao/la vidovitadjemila » 23 okt 2011, 21:12

Jos jedna pobjeda u gostima nad Slogom iz Gornjeg Vakufa 29-31.Ovo je inace peta pobjeda u pet kola do sad odigranih.Svaka cast momci...
Zadnja izmjena: vidovitadjemila, dana/u 24 okt 2011, 17:14, ukupno mijenjano 1 put.
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
NK/RK Krivaja
Postovi: 845
Pridružen/a: 24 apr 2011, 19:38
Kontakt:

Re: RK BORAC TRAVNIK

Post Postao/la NK/RK Krivaja » 24 okt 2011, 08:39

Misliš peta utakmica bez poraza? ;)

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: RK BORAC TRAVNIK

Post Postao/la vidovitadjemila » 24 okt 2011, 17:11

NK/RK Krivaja je napisao/la:Misliš peta utakmica bez poraza? ;)
Hvala drug ispravio sam :D
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
Adin_BiH
Postovi: 392
Pridružen/a: 01 nov 2009, 16:32
Kontakt:

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la Adin_BiH » 29 okt 2011, 22:33

Poraz od Čapljine , nisam tacno vidio negdje na diobi od 4-6 razlike , imaju sjajnog golmana koji je dobio ovacije : ''golmane , golmane ... (znamo sta slijedi dalje :D )'' sto su podrzali i njegovi suigraci a i on sam . Uglavnom vidljiva je volja i zalaganje Borcevih igraca , puna dvorana i oko 50-60 pripadnika Gerile znace samo jedno :


Rukomet se vraca u Travnik !
Rodjen u Mostaru,u najljepse doba , Mostar u srcu Velez do groba !

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la shaman7 » 29 okt 2011, 22:36

Adin_BiH je napisao/la:Poraz od Čapljine , nisam tacno vidio negdje na diobi od 4-6 razlike , imaju sjajnog golmana koji je dobio ovacije : ''golmane , golmane ... (znamo sta slijedi dalje :D )'' sto su podrzali i njegovi suigraci a i on sam . Uglavnom vidljiva je volja i zalaganje Borcevih igraca , puna dvorana i oko 50-60 pripadnika Gerile znace samo jedno :


Rukomet se vraca u Travnik !
čapljina ima prejakog golmana..

Avatar
Adin_BiH
Postovi: 392
Pridružen/a: 01 nov 2009, 16:32
Kontakt:

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la Adin_BiH » 29 okt 2011, 22:40

čapljina ima prejakog golmana..
Isao je nas trener na zadnju tekmu Capljine i uglavnom zelja je bila da mu se pucaju prizemne lopte , al je i to velikom vecinom branio , uglavnom i oni su nagradjeni aplauzom , osim jednog majmuna sto gura sudiju i sve mu po spisku je.baje i buni se sto je dobio crveni :?
Rodjen u Mostaru,u najljepse doba , Mostar u srcu Velez do groba !

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la shaman7 » 29 okt 2011, 22:41

Adin_BiH je napisao/la:
čapljina ima prejakog golmana..
Isao je nas trener na zadnju tekmu Capljine i uglavnom zelja je bila da mu se pucaju prizemne lopte , al je i to velikom vecinom branio , uglavnom i oni su nagradjeni aplauzom , osim jednog majmuna sto gura sudiju i sve mu po spisku je.baje i buni se sto je dobio crveni :?
daj broj ili ime, molim te.. da vidim je li isti majmun ko iz Mostara..

Avatar
Adin_BiH
Postovi: 392
Pridružen/a: 01 nov 2009, 16:32
Kontakt:

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la Adin_BiH » 29 okt 2011, 22:42

Ima duzu kosu malo , broj sam zapamtio jedino njihovom pivotu , 17-ka , frajer isto tenk :D


Jel bilo raje u MO protiv Dobrinjca ?
Rodjen u Mostaru,u najljepse doba , Mostar u srcu Velez do groba !

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la shaman7 » 29 okt 2011, 22:44

Adin_BiH je napisao/la:Ima duzu kosu malo , broj sam zapamtio jedino njihovom pivotu , 17-ka , frajer isto tenk :D


Jel bilo raje u MO protiv Dobrinjca ?
ako je srednji vanjski to je od trenera sin.. ništa novo

ma nije, slaba posjeta u zadnje vrijeme ali eto pobjeda 6 razlike.. :)

Avatar
Adin_BiH
Postovi: 392
Pridružen/a: 01 nov 2009, 16:32
Kontakt:

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la Adin_BiH » 29 okt 2011, 22:48

Mislim da jest , jer je protestovao sa trenerom dok ih je ostatak tima cudno gledao :lol:

Bit ce slike i video navijanja vjerovatno .


Al ono prosle godine protiv Zrinjskog je bilo za svrsavanje jarane :D
Rodjen u Mostaru,u najljepse doba , Mostar u srcu Velez do groba !

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la shaman7 » 29 okt 2011, 22:51

Adin_BiH je napisao/la:Mislim da jest , jer je protestovao sa trenerom dok ih je ostatak tima cudno gledao :lol:

Bit ce slike i video navijanja vjerovatno .


Al ono prosle godine protiv Zrinjskog je bilo za svrsavanje jarane :D
kako su znali reci tokom one utakmice i poslije .. "nije ni na bajram namazu ovoliko ljudi bilo" ono je bila cista ludnica brate, nesto nevjerovatno..igraci veleza ono jos i dan-danas pamte..ako si prisustvovao okupljanju navijaca od nekih 16 sati i samoj utakmici, nemam ti sta pricati.. 600 navijača + ostatak normalnih gledatelja

jednostavno u onoj atmosferi ne mozes izgubiti, kad vec gubis dodje ti da uzmes sam loptu i igras, samo da ti kazu OO SAMO TEBE VOLIMO SAMO TEBI PJEVAMO ALE AO.. ;)

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la vidovitadjemila » 01 nov 2011, 08:53

http://www.hronika.ba/rukomet-blog/3840 ... 6-kolo.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Borac Capljina 21-26


Dobro je bilo ,nazalost nisam zbog obaveza bio u Turbetu,ali kaze raja da je bilo dobro.Drago mi je sto se raja vraca na rukomet.Nazalost poraz od ekipe koja je najveci pretendent za prvo mjesto.Ali kad bi u gradu samo malo ove nase jajare iz vlasti imale sluha garantujem da bi na proljece imali sigurno clana prve lige a dogodine ko zna...I treba citav Travnik stvarno ovu djecu podrzati jbg bore se srcem i stvarno igraju dobro.Svaka im cast...I napravice oni nesto veliko garantujem...
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la vidovitadjemila » 03 nov 2011, 20:44

slika
slika
slika
slika
slika
slika

Hocemo li ikada pogledati utakmicu Borca u ovoj dvoranu.Zasluzili su i rukometasi i Travnicki ljubitelji ove igre.
Ovako sve dok se to ne dogodi ova dvorana stoji kao sramota ovoga grada...
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la vidovitadjemila » 20 nov 2011, 20:17

Poslije dva vezana poraza rukometesi Travnickog Borca zabiljezili su novu pobjedu.Ovaj put izvojevana je pobjeda protiv ekipe Dobrinjca .
Rezultat 26-25
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la vidovitadjemila » 24 nov 2011, 18:02

http://hronika.ba/travnik/4066-uskoro-n ... ault&page=" onclick="window.open(this.href);return false;

Nastavlja se izgradnja dvorane na Piroti...
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la vidovitadjemila » 03 dec 2011, 14:57

BORAC-MEDJUGORJE 31 - 23

http://hronika.ba/rukomet-blog/4212-prv ... ault&page=" onclick="window.open(this.href);return false;
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la vidovitadjemila » 27 dec 2011, 21:55

SJEĆANJE NA SAMPIONSKI R.K.BORAC

slika

Uploaded with ImageShack.us
Jesenji dio rukometne sezone rukometaši Borca završili su na trećem mjestu.

Trener Davor Kovačević ovih hladnih zimskih dana sa igračima uglavnom radi u teretani, a pred start sezone planiraju odigrati i nekoliko pripremnih utakmica. “Radimo na fizičkoj pripremi, vjerovatno ćemo negdje i otići, odigrati par utakmica i biti spremni za start sezone krajem februara” rekao je za etravnik Kovačević.

Podsjećamo vas da je rukometni klub Borac Travnik osnovan je 1954. godine. Takmičio se u Prvoj Ligi Federacije, grupa jug. Najveći uspjeh kluba je osvajanje prvenstva Bosne i Hercegovine 1998. godine i osvajanje KUPA BiH godinu dana ranije, 1997.godine.

U toj pobjedničkoj generaciji kapitensku traku je nosio Hajrudin Škandro, koji se za etravnik prisjetio “trnovitog” puta do prvog mjesta i ljutog protivnika Visočke Bosne. “Moram posebno izdvojiti utakmicu psljednjeg kola, protiv Slobode u Tuzli. Tada je nama nerješen rezultat donio osvajanje prvog mjesta, a Sloboda je opstala u Ligi. Obostrano zadovoljstvo.”, rekao je Škandro.

Osvajanjem prvenstva i kupa BiH 97. i 98. godine, u Travniku se sve “vrtilo” oko rukometa. Svi su živjeli za rukometne utakmice a da ne govorimo kakav je doček pripremljen u gradu nakon osvojene titule. To je igracima i dan danas nezaboravan trenutak, rekao nam je Hajrudin. “To se sigurno neće nikad zaboraviti, nekoliko autobusa, navijača, taj trenutak je neopisiv”.

Osim kapitena Škandre u to vrijeme na golu je briljirao Fatmir Smajlović koji se također za etravnik rado prisjetio šampionskog dočeka u Travniku. “Sjećam se ulaska u grad, išle su mi suze na oči, nisam mogao ni sanjati tkav doček!”, kaže Smajlović.

Zlatna generacija Škandre, Merđića, Šarića, Smajlovića, Begovca, Kovačevića i mnogih drugih, bila je najbolja sportska ekipa u istoriji travničkog sporta uopšte, jer kvalitet rukometa koji se igrao u ono vrijeme daleko prevazilazi današnji.
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

rkbosna
Postovi: 248
Pridružen/a: 20 okt 2010, 01:09
Kontakt:

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la rkbosna » 28 dec 2011, 11:57

Vjezbajte malo sa laoptama stace vam teretana prvo treba znat igrat.
Zadnja izmjena: rkbosna, dana/u 04 mar 2013, 12:00, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.