RK Borac Travnik

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la vidovitadjemila » 28 dec 2011, 21:15

rkbosna je napisao/la:Aha sto vas onaj iz iskre bek izrasera sve sa 12 trebate imat nakog igraca da bi usli u premijer ligu.Vjezbajte malo sa laoptama stace vam teretana prvo treba znat igrat.
Sto se Premijer lige tice nemamo ambicije za to ove godine.Polako neka ova djeca uce a za godinu dvije doci ce to sve na svoje,ako se ova dvorana iduce godine zavrsi.A onda drhtat cete svi od Travnicana garantujem ... ;)
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la vidovitadjemila » 02 feb 2012, 21:28

DOCEK SAMPIONA U TRAVNIKU
slika
Hoce li se ikada vise ponoviti ovo....
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la vidovitadjemila » 06 mar 2012, 22:53

Na pocetku proljecnog djela poraz u Mostaru od Veleza .Rezultat 29-26.Bice bolje ...
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la vidovitadjemila » 11 mar 2012, 14:06

http://hronika.ba/sport/rukomet/item/54 ... nt&print=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Pobjeda Borca nad Igmanom
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

WakaFlocka
Postovi: 133
Pridružen/a: 15 sep 2012, 20:36
Kontakt:

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la WakaFlocka » 22 sep 2012, 23:58

[youtube][/youtube]

Evo čisto da osvježim temu, malo zaj.ebancije pred početak utakmice sa Iskrom Stolac, koju je Borac lagano riješio u svoju korist..

Avatar
travnik
Postovi: 421
Pridružen/a: 16 okt 2008, 19:29
Kontakt:

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la travnik » 30 sep 2012, 18:13

[youtube][/youtube]

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la vidovitadjemila » 01 okt 2012, 17:37

Pobjeda Travnicana u Bugojnu 18-22 (13-10) .Uz podrsku najvjernijih navijaca TRAVNICANI dobili Iskru.Dvorana se pravi .Eh da je ove godine uci u prvu ligu i da se dvorana napravi do tada,naslucujem borbu za sampiona BiH iduce sezone.Ovako da toga cilja djeli nas 8 miliona k.m. koliko je potrebno da dvorana u potpunosti bude zavrsena.Ali dobro je da se okolina dvorane uradi.Za unutrasnjost valjda ce se iduce godine naci sredstva.
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

WakaFlocka
Postovi: 133
Pridružen/a: 15 sep 2012, 20:36
Kontakt:

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la WakaFlocka » 07 okt 2012, 01:40

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]


Borac danas bolji od RK Velež 33:22 :)

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la vidovitadjemila » 09 okt 2012, 17:28

Svaka vama cast momci:travnicki sport je izgleda konacno krenuo sa mrtve tacke.Kako je bila lijepa subota.Prvo pobjeda nogometasa,a onda rasturanje Veleza uz podrsku stotinjak vjernih pripadnika Gerile.Svi jedva cekamo prvu ligu i AKO BOG DA novu dvoranu.Imam jak osjecaj da cemo se sa ovim momcima mi Travnicani dugo ,dugo radovati.Bravo Davore bravo momci,samo naprjed...
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
travnik
Postovi: 421
Pridružen/a: 16 okt 2008, 19:29
Kontakt:

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la travnik » 14 okt 2012, 16:55

evo malo slika na radovima platoa oko dvorane

slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la vidovitadjemila » 29 okt 2012, 18:03

Odigrano je 6. kola prve rukometne lige grupa jug.Rukometasi Travnickog BORCA uz skor 5 pobjeda i jedan poraz nalaze se na odlicnom drugom mjestu se samo bod zaostatka za prvoplasiranim.
Ovo mozda za nekoga i nije nesto veliko ali za one koji iole poznaju situaciju u bivsem sampionu BiH ovo je ravno cudu.Ekipa koja nema gotovo nikakvu pomoc struktura vlasti ,zahvaljujuci nadljudskom entuzijazmu i ljubavi prema ovom sportu ,svom klubu i gradu igrajuci i kao domacin u tudjoj dvorani a na gostovanja putujuci ,vjerovali ili ne svojim privatnim automobilima,ne dobijajuci nikakvu materijalnu korist,odgajila je extra talentovanu ekipu koja ima ogromnu perspektivu i sigurno koraca prema eliti Bh rukometa.Mozda je ovo u ovom trenutku mozda malo prejako receno ,ali vrijeme ce potvrditi ovo o cemu pricam.U posljednjem 6. om kolu u Sarajevu pala je i ekipa Zeljeznicara 26-31.
Radovi na uredjenju okolisa dvorane Pirota u Travniku kao sto se vidi na slikama iznad su u zavrsnom toku i mogu vam reci da kada se ovaj posao zavrsi ,Travnik ce zasigurno dobiti jedan od najljepsih sportskih objekata u BiH.
Po svim najavama do sredine sljedece godine trebala bi se odraditi i zavrsiti kompletna dvorana ,ostali su jos unutrasnji radovi,sto nije mali posao ali izgleda po ovome sto ovih dana gledamo oko Pirote moramo biti optimisti.
Rukometasi sve carsijska djeca ,ginu i vole ovaj klub vidi se to na svakoj tekmi i sigurno je da zasluzuju budjet bar tri puta veci od onih seljacina iz N.K na celu se Fazlicem i Sarajcicem koji dobise boga, a sve ove godine nikada nista nisu napravili.Sve vise i vise navijaca je na svakoj tekmi BORCA u Turbetu.Redovno ih prati i stotinjak pripadnika GERILE koji uopste nece da dolaze na nogomet i zarekli su se da ih stadion nece vidjeti dok su gore pomenuta GOSPODA na vlasti.
I ovim putem treba pozvati svu pravu Travnicku raju koja godinama vapi za postenim tekmama koje se igraju srcem i bez marifetluka,nametnutih igraca ko zna odakle od strane raznih kriminalaca koji sebe nazivaju menadjerima, da dodju u Turbe da daju podrsku ovoj nasoj predivnoj djeci koja gore na terenu za svoj BORAC i za svoj TRAVNIK,da izbore visi stepen takmicenja ,protiv svake logike ,protiv svake pameti,djutanima i seljacinama u Travnickoj vlasti za inat pa da vidimo hoce li ikoga onda biti imalo sramota zbog svega sto su ucinili najboljem Travnickom sportskom kolektivu ,koji su brigom samo za svoj licni djep i licni interes doveli do propasti,ali koji im to nije dozvolio vec se izdigao i prica i nadamo se svi ispricace za koju sezonu mozda i jednu od najljepsih sportskih prica na ovim prostorima.
Mozda je ovo samo prevelika zelja ,nas koji volimo ovaj klub i grad ali ponovo sve u Travniku pozivamo da pomognu ,ako nista da dodju na tekme i da se uvjere o cemu pricam i da u novoj PIROTI u nasem Vezirskom gradu za koju sezonu ponovo proslavimo titulu SAMPIONA BOSNE I HERCEGOVINE...
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la vidovitadjemila » 02 nov 2012, 20:32

BORAC SE SUTRA BORI U TURBETU
Iako treniraju u katastrofalnim uslovima, i to samo tri puta sedmično, travnički rukometaši igraju sve bolje. Skupina srčanih rukometaša se herojski bori za Borac, nadajući se da će Travnik ponovo biti grad rukometa. Njihova odlična igra podjeća na slavne dane travničkog rukometa.
U okviru sedmog kola Prve rukometne liga Jug, travničani dočekuju Turbinu iz Jablanice i najavljuju novu pobjedu na domaćem terenu u Turbetu.


“Mi uvjek idemo na pobjedu. Kompletan igrački kadar je u pogonu, dat ćemo maksimum ne terenu, i gledatćemo da uhodamo neke taktičke varijante za teško gostovanje u Vogošći kod našeg najvećeg konkurenta za prolazak u viši rang” kaže trener Davor Kovačević.

Utakmica sa jablaničkom Turbinom se igra sutra od 19 sati u Sali OŠ Turbe.

“Ovom prilikom zahvaljujem se navijačkoj skupini Gerila koja prati svaku našu utakmicu. Nadamo se da će i ovaj put biti uz nas. Pozivam sve travničane da sutra dođu u Turbe I podrže našu ekipu” kaže Kovačević .

IDEMO SVI SUTRA DA PODRZIMO JEDINI PRAVI TRAVNICKI KOLEKTIV KOJI IMA SRCE VEZIRSKO I DUSU TRAVNICKU...
SVI NA RUKOMET
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
baresi#6
Postovi: 2771
Pridružen/a: 25 feb 2011, 17:25
Kontakt:

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la baresi#6 » 02 nov 2012, 20:46

ako budem sutra slobodan mogao bi otići na tekmu. parket je katastrofa i davno je bio spreman za renoviranje ali zbog politike direktora škole 'turbe' to se nije desilo. znam jer igram svake sedmice fudbal u sali i nadam se samo da se neće neko povrijediti.
Il club più titolato al mondo.

$ $́" ?́& The greatest mixed martial artist of all time.

Krepat ma ne molat!

ŽELJO DRŽAVA!

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la vidovitadjemila » 05 nov 2012, 19:45

Subotnjom pobjedom nad ekipom Turbine iz Jablanice u Turbetu 28-24 ,te pobjede Vogosce koja je pomalo nevjerovatnim rezultatom 35-51 u Ljubuskom dobila dosadasnjg lidera Izvidjac 2 i tako najavili ono o cemu se prica kandidaturu za ulazak u visi rang,rukometasi Travnickog Borca izbili su na lidersku poziciju prve lige grupa Jug.Mnoge stvari ce biti puno jasnije u iducem kolu kada se u Vogosci sastajemo sa istoimenom ekipom.Bice to sigurno velika borba u kojoj Borac moze puno toga vec sada rjesiti.
Moram ovdje reci jos nesto.Mislim da je vise krajnje vrijeme da se neko iz struktura vlasti u gradu sjeti ovih momaka i pomogne na bilo koji nacin,da Travnik opet bude ono sto je uvjek bio -GRAD RUKOMETA.Ljudi je sve vise na utakmicama i oni prepoznaju to sto ovi momci rade,a ako je neko od sportista ovog grada zasluzio da mu se pomogne ,oni su sigurno.Ovdje dolazi do skoro apsurdne situacije da jedan grad nece da podrzi SVOJU DJECU ONE KOJI GA VOLE VISE NEGO SEBE i to u svakom segmentu svojih nastupa pokazuju.
Pa dajte ljudi jeli vas vise sramota... :oops:
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5265
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la Rule_hz » 05 nov 2012, 21:48

U Vogošći su padale i jače ekipe od Borca, uz dužno poštovanje!
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la vidovitadjemila » 06 nov 2012, 17:23

Rule_hz je napisao/la:U Vogošći su padale i jače ekipe od Borca, uz dužno poštovanje!
E moj jarane kada bi ja tebi pricao koga je Borac iz Travnika pobjedjivao nebi vjerovao.Borac je u nekadasnjoj ligi dobijao i bivse i buduce Evropske sampione poput Partizana iz Bjelovara te Zagreba pa onda Celja itd...
U njihoviom redovima su ponicali olimpiski sampioni poput Zorana Mikulica koji je jedini Travnicanin koji ima zlatnu olimpisku medalju.Doduse osvojio je sa Hrvatskom 96 u Atlanti ,ali to ne umanjuje njezin znacaj.Da ne pominjemo da smo bivsi i prvaci i osvajaci kupa BiH.Ali to je proslost.Mi zivimo u sadasnjosti i nastojimo da napravimo svjetlu buducnost ovome klubu.
Nego reci mi molim te ako ti nije tesko kakve su ambicije Vogosce za ovu sezonu,ovdje se prica da hocete u visi rang.Borac ima mladu i veoma dobru ,a nadasve borbenu ekipu i garantujem da ce se predstaviti u lijepom svjetlu u Vogosci.Mi i ako ne dobijemo imamo jos sanse.Docicemo tamo igrati rastereceno pa sta bude...Neka bolji pobjedi.Nadam se da ce to biti Borac... :D
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

rkbosna
Postovi: 248
Pridružen/a: 20 okt 2010, 01:09
Kontakt:

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la rkbosna » 06 nov 2012, 20:17

Da bi se pobjedio Borac potrebno je imati jednog dobrog igraca.
U svakom slucaju sretno vam,.
Zadnja izmjena: rkbosna, dana/u 04 mar 2013, 11:56, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5265
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la Rule_hz » 07 nov 2012, 14:19

vidovitadjemila je napisao/la:
Rule_hz je napisao/la:U Vogošći su padale i jače ekipe od Borca, uz dužno poštovanje!
E moj jarane kada bi ja tebi pricao koga je Borac iz Travnika pobjedjivao nebi vjerovao.Borac je u nekadasnjoj ligi dobijao i bivse i buduce Evropske sampione poput Partizana iz Bjelovara te Zagreba pa onda Celja itd...
U njihoviom redovima su ponicali olimpiski sampioni poput Zorana Mikulica koji je jedini Travnicanin koji ima zlatnu olimpisku medalju.Doduse osvojio je sa Hrvatskom 96 u Atlanti ,ali to ne umanjuje njezin znacaj.Da ne pominjemo da smo bivsi i prvaci i osvajaci kupa BiH.Ali to je proslost.Mi zivimo u sadasnjosti i nastojimo da napravimo svjetlu buducnost ovome klubu.
Nego reci mi molim te ako ti nije tesko kakve su ambicije Vogosce za ovu sezonu,ovdje se prica da hocete u visi rang.Borac ima mladu i veoma dobru ,a nadasve borbenu ekipu i garantujem da ce se predstaviti u lijepom svjetlu u Vogosci.Mi i ako ne dobijemo imamo jos sanse.Docicemo tamo igrati rastereceno pa sta bude...Neka bolji pobjedi.Nadam se da ce to biti Borac... :D

Ambicije Premijer liga, a ovo što se tiče Borca prije njegovi rezultati svaka čast, ali od prošlosti se ne zivi... Uz dužno poštovanje svima iz tog kluba. Ne sumljam u to da nece biti dobra tekma u Vogošći.... Ekipa Borca je uigrana nekoliko godina su svi na okupu treniraju i igraju, ono sto bi se reklo znaju jedan drugog u dušu. Dobro su organizovani u napadu nemaju puno tehnički greški. Ali ipak ostaje sve da vidimo u subotu u 19:00 sati šta će biti... Pozdrav...
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5265
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la Rule_hz » 12 nov 2012, 11:16

RK "Vogošća" - RK "Borac" Travnik 37:21 (18:12)
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

rkbosna
Postovi: 248
Pridružen/a: 20 okt 2010, 01:09
Kontakt:

Re: RK Borac Travnik

Post Postao/la rkbosna » 12 nov 2012, 17:34

Rule_hz je napisao/la:RK "Vogošća" - RK "Borac" Travnik 37:21 (18:12)
Previse su smijesni nemogu da igraju protiv dva dobra igraca,a vamo hoce premijer ligu,.Treba vam 6 novi igraca pa se nadajte.Svako dobro

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.