RK Bosna Visoko

adn_sah
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la adn_sah » 08 nov 2009, 00:53

Rukometaši "Bosna Preventa" iz Visokog ostvarili su veoma važnu pobjedu u ovoj polusezoni. Oni su na domaćem terenu savladali dobojsku Slogu sa 29:24, iako su na poluvremenu gubili sa 15:16. No u nastavku, visočki rukometaši su zaigrali mnogo angažovanije te pobijedili renomiranog protivnika.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Selimović i Hurem sa po sedam golova, ali i golmani su odradili veliki posao predvođeni Tatarom, koji je zabilježio 13 uspješnih odbrana.

Zaista je bilo odlicno, malo sam jedino razocaran navijacima. ocekico sam vise. po mojoj procjeni bilo je oko 500 dusa.

adn_sah
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la adn_sah » 08 nov 2009, 15:18

HEHe dobro je ispravili su rezultat utakmice bosna - sloga. sinoc pisalo 39-24

Halim
Postovi: 19
Pridružen/a: 09 nov 2009, 23:05
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la Halim » 09 nov 2009, 23:24

Slucajno bio na utakmici, a cudna utakmica pravo. Povela Bosna vrlo lako sa 3-4 razlike u prvih 10 minuta i onda dominacija Sloge do kraja poluvremena, cini mi se da su otisli na 4-5 razlike. Tada najsmijesniji detalj utakmice, zbog (ne)opravdanih prigovara sa klupe, Bosni se daje duplo iskljucenje te nekih 3 minute igraju sa samo 3 igraca u polju i bas tada (?!) prave seriju i stizu Slogu do kraja prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu Sloga se u potpunosti predala i fakticki predala pobjedu. Sad da li je to do njihove fizicke pripreme ili neceg drugog, ne znam, ali je djelovalo kao da je izasla druga ekipa na parket.

adn_sah
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la adn_sah » 09 nov 2009, 23:54

Meni je izgledalo kao da su Bosna i sloga dogovorili (sumnjam da je kupljeno jer nema se para, plate duguju jos od prosle sezone), a sudije nista nisu znali, pa malo navlacili na stranu sloge :D

Halim
Postovi: 19
Pridružen/a: 09 nov 2009, 23:05
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la Halim » 09 nov 2009, 23:59

adn_sah je napisao/la:Meni je izgledalo kao da su Bosna i sloga dogovorili (sumnjam da je kupljeno jer nema se para, plate duguju jos od prosle sezone), a sudije nista nisu znali, pa malo navlacili na stranu sloge :D
Meni se cinilo da je sudjenje bilo posve regularno te da su s pravom podijeljenja iskljucenja zbog prigovora. Mislim ono, realno, zamisli da se onako prigovora sa klupe i od igraca u nekim evropskim utakmicama...

adn_sah
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la adn_sah » 10 nov 2009, 00:08

U prvom poluvremenu sudci su imali neki cudan kriterij, kasnije se to i nije primjetilo (barem ja nisam primjetio jer je Bosna vodila)

adn_sah
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la adn_sah » 14 nov 2009, 01:03

Napokon bodovi da dojdu u visoko sa gostovanja. 34-34 protiv zrinjskog

adn_sah
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la adn_sah » 22 nov 2009, 00:49

Danas dvije dobre rukometne utakmice u visokom, prvo drugi tim izgubio od Vogosce, a onda prvi tim bosne pobijedio ekipu konjuha .

KSC“Mladost“. Gledalaca: 300. Sudije: Anto Knezović i Robert Zoko (oba Mostar). Delegat: Željko Savić (Bijeljina). Sedmerci: Bosna.P 6(5), Konjuh 0. Isključenja: Bosna.P 2 min, Konjuh 4 min.



BOSNA.P: Tatar (3 odbrane), Geko 1, Halilbegović, Dedić, Hurem 8(2), Čakić 1, Šapčanin, Mušinbegović 2, Ahić 6(3), Kalenić, Selimović 7, Mustafić 7, Hodžić ( 9 odbrana). Trener: Senad Skopljak



KONJUH: Savić, Žarković 1, Ferhatbegović 9, Memić, Aljić, Rahimić 9, Bećar 1, Muhić, Beširović ( 15 odbrana, 1 sedmerac), Smajić, Begić 8, Muhić, Mujanović 3, Zildžić. Trener: Damir Cipurković.



Prava drama viđena je u finišu ove utakmice jer su gosti iz Živinica imali osam sekundi za posljednji napad i eventualno izjednačenje. Sa loptom je ka golu domaćina krenuo golman gostiju Beširović, ali ga je Mustafić zaustavio prekršajem u odsudnom momentu i bodovi su ostali u Visokom. Inače sam tok utakmice nije nagovještavao ovakav kraj jer je samo prvo poluvrijeme bilo skoro izjednačeno, iako je i u tom periodu igre Bosna imala u par navrata po četiri gola razlike. Na početku drugog dijela sjajna serija Bosne, Konjuh je osam minuta bez gola i u 40.minuti rekordnih 25:18. Činilo se tada da je sve rješeno, ali je su visočki rukometaši nošalantnom igrom skoro sve prosuli i morali pobjedu spašavati u već opisanoj dramatičnoj završnici.

adn_sah
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la adn_sah » 12 jan 2010, 13:50

po ko zna koji put

rundek
Postovi: 33
Pridružen/a: 01 jul 2010, 12:11
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la rundek » 21 jul 2010, 12:05

Aleksandar Savic novi trener Bosne-Prevent :?: :?:

brzi
Postovi: 1147
Pridružen/a: 11 jul 2010, 20:36
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la brzi » 22 jul 2010, 20:21

Zna li neko nešto više o ovoj dvojici Crnogoraca što bi trebali potpisat

rundek
Postovi: 33
Pridružen/a: 01 jul 2010, 12:11
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la rundek » 22 jul 2010, 23:14

[quote="brzi"]Zna li neko nešto više o ovoj dvojici Crnogoraca što bi trebali potpisat[/quote
Znace se kad pocne sezona :D

hercul
Postovi: 13
Pridružen/a: 26 jul 2010, 12:15
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la hercul » 26 jul 2010, 12:25

brzi je napisao/la:Zna li neko nešto više o ovoj dvojici Crnogoraca što bi trebali potpisat
Da valjaju vjerovatno bi nasli angazman u svojoj domovini :D :D :D

rundek
Postovi: 33
Pridružen/a: 01 jul 2010, 12:11
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la rundek » 26 jul 2010, 18:19

Zna li neko nesto vise o ovom treneru koji je dosao u Bosnu Prevent?

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la no rules » 26 jul 2010, 20:38

rundek je napisao/la:Zna li neko nesto vise o ovom treneru koji je dosao u Bosnu Prevent?
tamo na balkan-handball-u ga svi hvale u komentarima , a evo šta kaže lik pod nickom Bačka Palanka ...

Savic je covek koji je u poslednjih 10ak godina stvorio najvise dobrih igraca u Srbiji, Sesum ,Vujin,Prodanovic, Markovic, Kekezovic, Abadzic, Maksimovic,Beljanski,Mirkovic,Ivezic, Pesic,Jovicki, buduci as Mladenovic i tako dalje... Zasluge se pripisuju drugim trenerima ali ko je upucen zna da je svu tu decu u Sintelonu doveo na rukomet i selektovao magistar na fakultetu fizicke kulture Aleksandar Savic. Sreca pa je rukometni savez imao dovoljno pameti i dao mu da vodi pionirsku seleciju Srbije jer on definitivno najkompetentniji da bude na tom mestu. Sa uspehom je vodio i seniorsku ekipu Sintelona koja je nekoliko poslednjih godina pre raspada kluba bila uvek medju prvih 4-5 ekipa i to iskjljucivo sa decom iz Backe Palanke koja ima 20ak hiljada stanovnika, sto je svakako jedinstven slucaj mozda i u Evropi.

rundek
Postovi: 33
Pridružen/a: 01 jul 2010, 12:11
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la rundek » 27 jul 2010, 10:58

no rules je napisao/la:
rundek je napisao/la:Zna li neko nesto vise o ovom treneru koji je dosao u Bosnu Prevent?
tamo na balkan-handball-u ga svi hvale u komentarima , a evo šta kaže lik pod nickom Bačka Palanka ...

Savic je covek koji je u poslednjih 10ak godina stvorio najvise dobrih igraca u Srbiji, Sesum ,Vujin,Prodanovic, Markovic, Kekezovic, Abadzic, Maksimovic,Beljanski,Mirkovic,Ivezic, Pesic,Jovicki, buduci as Mladenovic i tako dalje... Zasluge se pripisuju drugim trenerima ali ko je upucen zna da je svu tu decu u Sintelonu doveo na rukomet i selektovao magistar na fakultetu fizicke kulture Aleksandar Savic. Sreca pa je rukometni savez imao dovoljno pameti i dao mu da vodi pionirsku seleciju Srbije jer on definitivno najkompetentniji da bude na tom mestu. Sa uspehom je vodio i seniorsku ekipu Sintelona koja je nekoliko poslednjih godina pre raspada kluba bila uvek medju prvih 4-5 ekipa i to iskjljucivo sa decom iz Backe Palanke koja ima 20ak hiljada stanovnika, sto je svakako jedinstven slucaj mozda i u Evropi.
Procitao sam ja taj komentar,ali ima i ovaj "On je obicni guslar i propali bokser "koji nije uopste trenirao gore navedene igrace.Ne bih volio da se opet ponovi situacija od prosle godine,kad je malo falilo da ispadnu.Sad imaju solidnu sestu poziciju i trebali su dovesti nekog ko je stvarno poznat i ko je imao uspjeha sa seniorima,jer se o ovom pise da je imao uspjeha u radu sa pionirima.Nije isto biti trener pionira i seniora.pozz

hercul
Postovi: 13
Pridružen/a: 26 jul 2010, 12:15
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la hercul » 28 jul 2010, 23:39

rundek je napisao/la:Zna li neko nesto vise o ovom treneru koji je dosao u Bosnu Prevent?
Obecao je previse za nekog ko je u rukometu 15-tak godina,a tek igracka karijera "IMPRESIVNA" :!: :!: :!: :!:

adn_sah
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la adn_sah » 02 avg 2010, 11:21

otisli danas na pripreme rukometasi. da Bog da se pripremili :D

imeime
Postovi: 515
Pridružen/a: 12 jun 2009, 14:34
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la imeime » 03 avg 2010, 22:42

ne znam za to 3 mjesto koje im je cilj...begic losiji od cakica, dva srbijanca su nepoznanica, treneru prva sezona van svog grada, a sakib zadnje dvije sezone uspijeva da salje svoje klubove u ligu nize ;) ...
mislim da je jedino izvidjac pojacao ekipu, od kandidata za trecu poziciju...
imperator, prodavac magle

hercul
Postovi: 13
Pridružen/a: 26 jul 2010, 12:15
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la hercul » 03 avg 2010, 23:29

Bolje bi im bilo da su zadrzali Selimovica,vratili Cakica,Vrazalica,Musinbegovica,Halilbegovica i Becara,i placali nasu djecu,a ne trosili pare na stanove,hranu i visoke plate poludokazanih igraca.Time ce samo zatvoriti mjesta igraca koji su ponikli u Bosni.

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 21 gost.