Kako rukomet u BIH da krene naprijed ?

aaaaa
Postovi: 85
Pridružen/a: 13 mar 2012, 17:20
Kontakt:

Kako rukomet u BIH da krene naprijed ?

Post Postao/la aaaaa » 01 nov 2012, 15:40

Kako rukomet u BIH da krene naprijed ?

aaaaa
Postovi: 85
Pridružen/a: 13 mar 2012, 17:20
Kontakt:

Re: Kako rukomet u BIH da krene naprijed ?

Post Postao/la aaaaa » 01 nov 2012, 15:45

Volio bi da se ovdje iznesu konkretni prjedlozi kako dalje, a ne price da napadamo stalno nekoga ,da je kriv za ovakvo stanje , jer od toga nam je svima muka.

rkbosna
Postovi: 248
Pridružen/a: 20 okt 2010, 01:09
Kontakt:

Re: Kako rukomet u BIH da krene naprijed ?

Post Postao/la rkbosna » 01 nov 2012, 16:19

Nemas sta samo treba uzeti primejer kako se radi u Hrvaskoj koja je siromasna kao i mi,a ima ponajbolju selekciju na svijetu.Nama trebaju dva do tri dobra kluba ,kao sto je bila bosna ili izvidzac koji bi igrali evropska takmicenja i dovodili nase najvece talente koji bi se tu razvijali i igrali za bih.
Primjer je Zagreb koji se sada doveo sve prave talente od Batinovica,Ivica,Mandarica,Matica,Kaleba,Spepancica idt i uz dobre strucnjake ti momci za godina dana postaju dobri igraci.Sinoc je Hrvaska upravo igrala sa mladim igracima 92 godiste koji dolaze iz Zagreba i koji su ves sada reprezentativci.
Uz to treba dovesti prave strucnake u rangu Irfana Smajlagica koji bi te momke trenirao kao u Bundes ligi,jedino tako imamo neke sanse.Nasi mladi momci koji su talentovani i imaju 16 do 17 godina u bih nemaju gdje da igraju jedino po nasoj premijer ligi,i opet sjede na klupi nekom tamo propalici i nedobiva priliku i vremenom nestane.Nema svak srece da ode u Izvidzac kao Burici,Malinovic idt i da tu nesto nauci,jer je to hrvaski klub koji vise gura svoje momke logicno.

adn_sah
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Kako rukomet u BIH da krene naprijed ?

Post Postao/la adn_sah » 01 nov 2012, 18:27

hehe slazem se da treba sto vise radit sa mladim igracima. i tu treba vise ulagat. Al brate rkbosna gdje uze za primjer izvidjac i rk bosna (u eri pipeta) pa iz tih ekipa mislim da trenutno nema ni jedan reprezentativac. Vrazalic samo ja mislim i braca Buric. Trebao si uzet za primjer RK Bosnu iz doba -Halida Demirovica. Kada su igrali toromanovic, stojanovic, tahirovic... tada nam je repka i bila najjaca

rkbosna
Postovi: 248
Pridružen/a: 20 okt 2010, 01:09
Kontakt:

Re: Kako rukomet u BIH da krene naprijed ?

Post Postao/la rkbosna » 01 nov 2012, 19:20

adn_sah je napisao/la:hehe slazem se da treba sto vise radit sa mladim igracima. i tu treba vise ulagat. Al brate rkbosna gdje uze za primjer izvidjac i rk bosna (u eri pipeta) pa iz tih ekipa mislim da trenutno nema ni jedan reprezentativac. Vrazalic samo ja mislim i braca Buric. Trebao si uzet za primjer RK Bosnu iz doba -Halida Demirovica. Kada su igrali toromanovic, stojanovic, tahirovic... tada nam je repka i bila najjaca
Pa jarane kako nema(Grahovac,Cakic,Vrazalic,Savic) od treutni da ne nabrajam povremne.Od Izvidzaca (Terzic,Harmandic,Burici,Malinovic,Karacic Ivan)dakle trenutno iz ere(pipeta i izvidzaca) ima 10 reprezetivaca.
Ako su za tebe Tomomanovic,Stojanovic,Tahirovic vazni od ovi igrac neznam sta bi ti reko,i onu su bivsi igraci tadasnje jake bosne sa Halidom.
Tako jedino mozemo imati igrace jer godina 90% igraca nam je dolazili iz tada jake Rk bosne i Izvidzaca jer su bili ervopski klubovi da nije njiha bilo bili bi jos gori.

adn_sah
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Kako rukomet u BIH da krene naprijed ?

Post Postao/la adn_sah » 02 nov 2012, 13:39

rkbosna je napisao/la:
adn_sah je napisao/la:hehe slazem se da treba sto vise radit sa mladim igracima. i tu treba vise ulagat. Al brate rkbosna gdje uze za primjer izvidjac i rk bosna (u eri pipeta) pa iz tih ekipa mislim da trenutno nema ni jedan reprezentativac. Vrazalic samo ja mislim i braca Buric. Trebao si uzet za primjer RK Bosnu iz doba -Halida Demirovica. Kada su igrali toromanovic, stojanovic, tahirovic... tada nam je repka i bila najjaca
Pa jarane kako nema(Grahovac,Cakic,Vrazalic,Savic) od treutni da ne nabrajam povremne.Od Izvidzaca (Terzic,Harmandic,Burici,Malinovic,Karacic Ivan)dakle trenutno iz ere(pipeta i izvidzaca) ima 10 reprezetivaca.
Ako su za tebe Tomomanovic,Stojanovic,Tahirovic vazni od ovi igrac neznam sta bi ti reko,i onu su bivsi igraci tadasnje jake bosne sa Halidom.
Tako jedino mozemo imati igrace jer godina 90% igraca nam je dolazili iz tada jake Rk bosne i Izvidzaca jer su bili ervopski klubovi da nije njiha bilo bili bi jos gori.
Jest al od ovih sto si ti nabrojao samo su 3 igraca igrali za bosnu i izvidjac u zadnjih par godine. Trenutno samo braca Buric i Malinovic imaju. i ovi sto si ti naborajo su igrali prije 4-5 godina.Toromanovic, Stojanovica, Tahirovica sam uzeo kao primjer, nisam ja njih posebno nesto izdvajao. Kako to da je samo Vrazalic postao pravi reprezentativac, a pipe je tu bio 2 godine mislim(Savica, Celicu na bi da komentarisem jer upravo ti igraci pokazuju kako smo nisko pali). E to je problem koji sam ja davno nekad pisao na temi RK Bosna. Dovodili su se igraci iz Hrvatske, a nasim se nije davala sansa. Bosna je tad trebala igrati sa domacim igracima. Ne vjerujem da bi mogli odigrati losije nego sto su odigrali igraci koji su igrali. Za vrijeme dok je Halid bio trener ne znam da je bio i jedan igrac van BiH. Tad nam je repka bila i najjaca. A sto se tice izvidjaca i borca. Problem je sto ako ima neki dobar igrac prvo ceka da vidi da li ce dobit poziv Srba ili Hrvata pa ako ne dobije onda se odluci da igra za BiH (i igram srcem, al u q+cu). Naravno ima izuzetaka kao sto je malinovic, ali on je jos mlad, vidjet cemo kakav ce bit .

maho
Postovi: 58
Pridružen/a: 25 okt 2008, 17:33
Kontakt:

Re: Kako rukomet u BIH da krene naprijed ?

Post Postao/la maho » 02 nov 2012, 15:14

kako ce krenuti naprijed sve iole talentovane igrače vrbuju raznorazni domaći plaćenici kao i insajderi po kataru i ostalim egzoticnim zemljama...to je klasicna trgovina ljudima i mnogi bi se trebali pozabaviti tim likovima tipa Šahmana i ostale garniture :mrgreen:

Avatar
bosanac23
Postovi: 36
Pridružen/a: 23 sep 2012, 13:36
Kontakt:

Re: Kako rukomet u BIH da krene naprijed ?

Post Postao/la bosanac23 » 02 nov 2012, 15:49

Da bi se nesto promjenilo treba prvo krenuti od saveza, ja licno bi volio kad bi Zeljko Anic bio presjednik saveza, a Senjanin Maglajlija selektor, i kad bi se u rad saveza ukljucila jos neka imena poput Nebojse Golica, Andreja Golica, Abaz Arslanagic , Halid Demirovic, Bilal Šuman i jos neka imena , i jos bi bilo potrebno osnovat sve mlade reprezentacije koje se mogu takmicit da se kroz njih selektuju igraci koji ce igrati za A selekciju,i osnovat zensku reprezentaciju i makar jednu mladu selekciju za zene.

A sto se tice lige veoma je tesko bez novca ocekivat da imamo kvalitetnu ligu, tako dok nebude pomoci od Države, Entiteta, Kantona, Opčina za te klubove koje se takmice tesko da ce liga postati kvalitetnija. :ugeek:

rkbosna
Postovi: 248
Pridružen/a: 20 okt 2010, 01:09
Kontakt:

Re: Kako rukomet u BIH da krene naprijed ?

Post Postao/la rkbosna » 02 nov 2012, 17:23

maho je napisao/la:kako ce krenuti naprijed sve iole talentovane igrače vrbuju raznorazni domaći plaćenici kao i insajderi po kataru i ostalim egzoticnim zemljama...to je klasicna trgovina ljudima i mnogi bi se trebali pozabaviti tim likovima tipa Šahmana i ostale garniture :mrgreen:
Upravo tako mase momke Sahman odvodi u Katar,nemogu nista reci ruzno o covjeku samo kazem da najveci mladi talenat ode u Katar on bi propo i on se moze samo vratit u nasu premijer ligu.Katar je zadnja rupa za persekivnog igraca,ali boze momci nemaju izbora pa idu trbuhom za kruhom.Ko nam je kriv sto mi nemamo normalna dva kluba pa da momci imaju gdje otici,nego moraju ic klanjat po Kartu i igrat sa divljacima iz azije.
Najbolja opcija za mlade momke je njemacke lidze lige koje su veoma kvalitetne i gdje se moze napredovati ali tamo nije lako otici kao u Katar.

Avatar
SPY
Postovi: 4821
Pridružen/a: 05 nov 2010, 21:54
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Kako rukomet u BIH da krene naprijed ?

Post Postao/la SPY » 21 nov 2012, 14:43

[youtube][/youtube]

Od 3:21 !

balkanac198
Postovi: 132
Pridružen/a: 19 dec 2012, 10:01

Re: Kako rukomet u BIH da krene naprijed ?

Post Postao/la balkanac198 » 03 jan 2013, 18:17

rkbosna je napisao/la:
maho je napisao/la:kako ce krenuti naprijed sve iole talentovane igrače vrbuju raznorazni domaći plaćenici kao i insajderi po kataru i ostalim egzoticnim zemljama...to je klasicna trgovina ljudima i mnogi bi se trebali pozabaviti tim likovima tipa Šahmana i ostale garniture :mrgreen:
Upravo tako mase momke Sahman odvodi u Katar,nemogu nista reci ruzno o covjeku samo kazem da najveci mladi talenat ode u Katar on bi propo i on se moze samo vratit u nasu premijer ligu.Katar je zadnja rupa za persekivnog igraca,ali boze momci nemaju izbora pa idu trbuhom za kruhom.Ko nam je kriv sto mi nemamo normalna dva kluba pa da momci imaju gdje otici,nego moraju ic klanjat po Kartu i igrat sa divljacima iz azije.
Najbolja opcija za mlade momke je njemacke lidze lige koje su veoma kvalitetne i gdje se moze napredovati ali tamo nije lako otici kao u Katar.
Slazem se sa svim gore navedenim,a iskreno moje misljenje je da je problem u savezu.Savez treba napraviti pravilnik i zakon u kom ce stajati da{ IGRAC NEMOZE NAPUSTITI ZEMLJU PRIJE NEGO STO NAPUNI 22 GODINE},a isto tako RS BiH MORA DA IMA U SVOM PRAVILNIKU DA UGOVORI,STIPENDIRANJA IGRACA KOJA SU MIZERNA MORAJU BITI ISPOSTOVANA OD KLUBOVA ,JER DA BI IMALI JAK RUKOMET,KLUBOVE,REPREZENTACIJU...PRVO SE O OVE DVIJE STVARI MORA OZBILJNO RAZGOVARATI,JER NASI IGRACI IGRAJU GLADNI,TESKO NAPLACUJU ILI NIKAKO NE NAPLATE SVAKE GODINE PO 3/4 PLATE,STIPENDIJE I TO DOVODI DO OVIH STVARI DA RANO NAPUSTAJU ZEMLJU ZA BOLJOM EGZISTENCIJOM A U MNOGIM SLUCAJEVIMA NAPUSTE I VOLJENI SPORT JER NEMOGU PODNIJETI RAZNORAZNE PRESJEDNIKE I LIKOVE KOJI SE KRECU PO NASIM KLUBOVIMA,POCEV OD TUZLE,DOBOJA ,ZAVDOVICA,PRIJEDORA PA DO NASIH NAJTROFEJNIJIH POSLIJERATNIH KLUBOVA :evil:

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Kako rukomet u BIH da krene naprijed ?

Post Postao/la no rules » 29 jan 2015, 02:39

- Da ne otvaram novu temu oživio sam ovu staru. Iako su prošle 2 godine kako je postavljena tema vidim da su problemi isti , naša Premijer Liga i dalje stagnira , a možda je trenutno i lošija , klubovi su na infuzijama , a izgleda i Savez.

1. ORGANIZOVATI JEIDNSTVENE OMLADINSKE LIGE !
(makar umjesto završnice prvenstva koje se odigraju u roku od 1-2 dana osnovati Ligu sastavljenu od najboljih Regionalnih ekipa i dvokružno igrati)

2. PONOVO OŽIVITI SVE OMLADINSKE REPREZENTATIVNE SELEKCIJE !

3. SMANJITI PREMIJER LIGU
(sa trenunih 14 na 10 ekipa , a i ujedinjenje drugih liga bi doprinijelo većem kvalitetu iz koje bi 2-3 ekipe direktno ulazile u Premijer Ligu)

4. ODREDITI DA U SENIORSKIM EKIPAMA JEDAN IGRAČ MORA IGRATI MLAĐI OD 21god.

5. DOGOVORITI SA JS BHTV ILI NEKOM PRIVATNOM TELEVIZIJOM PRIJENOS JEDNE UTAKMICE SEDMIČNO

6. SAVEZ BI MORAO PRONAĆI GENERALNOG SPONZORA PREMIJER LIGE

7. SAVEZ BI MORAO ORGANIZOVATI SEMINARE ZA EDUKACIJU RUKOMETNIH TRENERA

8. SAVEZ BI MORAO SPRIJEČITI ODLAZAK NAŠIH TALENTOVANIH DJEČAKA U DRUGE REPREZENTACIJE


Kadetska Reprezentacija koja je odlično odradila turnir u Danskoj i zamalo iznenadila Dansku više ne postoji ...
slika

- Nisam neki veliki rukometni znalac ,a ne treba ni biti da se vide sve nelogičnosti u BH Rukometu , krivo mi je što nam mnogi talenti propadaju zbog pojedinaca koji ne rade stručno svoj posao, a talenata je mnogo i uvijek je iz BiH bilo dobrih igrača , jedni ne iskažu svoj talenat do kraja zbog nestručnosti trenera ,drugi iskažu talenat , ali nam ih susjedi prisvoje , treći idu za parama u Qatar ...

Mi smo za rukomet uvijek bili plodno tlo i da se malo uozbiljimo sa mlađim selekcijama i omladinskim ligama za 7-8 godina bi bili u top 8 u Svijetu , kao Slovenija naprimjer ;)

Nemojte mi puno zamjeriti ako sam nešto krivo napisao :roll: , ali volio bi čuti mišljenja i od ostalih forumaša šta je uredu od ovog što sam napisao, a šta nije i šta bi vi još dodali kao prioritet , očekujem stručno mišljenje od triggera kao i samo_lijevo , a i ostalih forumaša ...

@ prokomentarišite nešto jer evo na forumu nam rukomet već prebacili pod "ostali sportovi" , ako ne budemo komentarisali možda ga obrišu skroz :mrgreen:

boriska
Postovi: 78
Pridružen/a: 11 mar 2012, 19:01
Kontakt:

Re: Kako rukomet u BIH da krene naprijed ?

Post Postao/la boriska » 29 jan 2015, 11:08

ja cu samo da prokomentarisem tacku 7...
rukomet je specifican sport,koji stalno donosi neke inovacije i napredak igri.
nas savez je 2011. godine dobio novac za edukaciju mladih trenera,gdje je trebao da organizuje seminare,ukupno 10,nakon cega bi mladi treneri dobili medjunarodne licence.
svaki mjesec je organizovan seminar u nekom gradu,gdje je predavac bio Esad Kurtagic.
nakon seminara u Vogosci,trenerima je saopsteno da se projekat zavrsava i da nema nista od licenci.

prije svjetskog juniorskog prvenstva,gdje je bilo vrhunskih trenera,IHF je dao 300 000 dolara za isti projekat,ali do toga nije doslo.

Avatar
kanarinac
Postovi: 2732
Pridružen/a: 28 jun 2011, 22:53
Kontakt:

Re: Kako rukomet u BIH da krene naprijed ?

Post Postao/la kanarinac » 29 jan 2015, 14:07

ja cu reci da me ovo uopste ne iznenadjuje jer kakva drzava takav sport i rukomet...jer ti samo pogledaj prema informacijama BIH na ovom prvenstvu broji najvise igrcaca rodjnih u BIH...imamo nekoliko svjetskih poznatih trenera od Serdarusica,Hasanefendica,Kamenice starijeg i mladjeg Kurtagica...kada sve ovo pogledas dodjes do zakljucka da je BIH jedna od najtalentovanijih drzava svijeta za rukomet...ali mi cemo jos dugo cekati da BIH vidimo u borbi za medalje jer nemamo nista organizovano od rukometnog saveza na dalje jer sami kazu nemamo omladinske selekcije...a siguran sam da ima sjajne djece koje treniraju u nikakvim uslovima koje sanjaju dres BIH...toj djeci treba omoguciti bolje uslove omoguciti im da igraju za mladje reprezentacije da igraju sa visom zeljom jer sada kad pogledate kakve lige igraju ta djeca i u kakvim uslovima treniraju mogu vam reci da dosta djece imaju i dobre trenere cak vise odlicne ljudi pokusavaju u nikakvim uslovima napraviti sto bolje igrace ...bilo bi super da i rukometni savez dogovori nekako sa drzavnom televizijom prenose derbija svako kolo...to bi sigurno poboljsalo uveliko kvalitet nase lige...i ti prenosi bi jos vise privukli djecu da treniraju na koju se opet vracam koja su najvazniji dio svakog drustva...ali u ovoj drzavi nije cilj od mladih napraviti zdrave ljude sportiste...njima je cilj da sto vise djece posalju na ulice.
Samo Sarajevo

balkanac198
Postovi: 132
Pridružen/a: 19 dec 2012, 10:01

Re: Kako rukomet u BIH da krene naprijed ?

Post Postao/la balkanac198 » 03 feb 2015, 18:36

Postovana "gospodo"ako se nesto brzo ne desi,neke promjene vezane za sve ovo gore navedeno "BOSANAKI RUKOMET CE OTICI U PROPAST" a sada je na ivici ponora... :( žalosnooooo i tužno

Diablo55
Postovi: 109
Pridružen/a: 26 avg 2014, 19:26
Kontakt:

Re: Kako rukomet u BIH da krene naprijed ?

Post Postao/la Diablo55 » 03 feb 2015, 19:13

Zavisi kako se gleda na to "bosanski" rukomet. Ako mislite na ukupnu reprezentaciju i njen uspjeh, to propasti sigurno neće jer smo mi takav narod da ko hoće za njeg nema prepreke, a ko neće da mu nudiš ne znam ti šta on neće. Govorim ovo jer ima dosta mladih igrača koji ako htjednu samovoljno će trenirati i otići negdje u inostranstvo igrati i tako se razvijati, bez obzira gdje su počeli prve rukometne korake i da li su imali sposobne trenere da im pokažu šta je dvorana, svlačionica, rukometna lopta, teren, ljepilo itd.

Avatar
mag
Postovi: 210
Pridružen/a: 22 jan 2013, 12:51
Kontakt:

Re: Kako rukomet u BIH da krene naprijed ?

Post Postao/la mag » 04 feb 2015, 20:32

Treći međunarodni rukometni turnir "Maglaj 2015" održat će se od 17. do 19.4.2015. godine. Turnir će biti održan u dvije starosne kategorije: '98. i mlađi (sa pravom nastupa 2 igrača '97. godište) i '02. i mlađi.

slika

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Kako rukomet u BIH da krene naprijed ?

Post Postao/la no rules » 05 feb 2015, 00:31

Matej Hrstić najbolji rukometaš Izviđača i kadetski reprezentativac BiH

slika

Pod nadzorom trenera Zdenka Grbavca rukometaši Izviđača odrađuju završnu fazu priprema za nastavak sezone.

Jedan od onih koji prednjače u radu, a igrama je obilježio prvi dio sezone je Matej Hrstić.

Prva "sedmorka" Skauta nezamisliva je bez ovog 18-godišnjaka, koji je proglašem najboljim sportašem do 18. godina u općini Ljubuški za 2014. godinu.

Imamo najmlađu momčad u Premijer ligi BiH, 3. mjesto nakon prvog dijela smatram uspjehom, a igrama sam zadovoljan.

Trener Zdenko Grbavac mi vjeruje, očekujem još bolju igru u nastavku prvenstva - rekao je Matej Hrstić.
Prvenstvo se nastvalja 7. veljače, a Izviđač ima velike ambicije.

Očekuje ga borba za naslov s Bosnom iz Sarajeva i Čelikom iz Zenice. Prvenstvo nikad nije bilo neizvijesnije. Mi imamo povoljniji raspored, glasvni suparnici u Borbi za naslov Bosna i Čelik dolaze nam u Ljubuški, pa tu vidim našu prigodu.

Kadetski si reprezentativac BiH , na posljednjim kvalifikacijama bio si najbolji strijelac reprezentacije.
Tvoji stariji reprezentativci su se, nakon više pokušaja, konačno uspjeli plasirati na jedno veliko natjecanje - Svjetsko prvenstvo u Katru. No, morali su se zadovoljiti tek 20. mjestom?

Odlazak na veliko natjecanje kao što je Svjetsko prvenstvo, mora se smatrati uspjehom. Reprezentacija BiH puno je bolje igrala, nego što to rezultati pokazuju.

Izbornik Jasmin Mrkonja redovito me poziva u kadetsku reprezentaciju. Uskoro nas očekuju kvalifikacije za prvenstvo Europe, pa očekujem poziv.

Planovi?

Svi su vezani za Izviđač. Ugovor mi traje do 2017. godine. Uskoro završavam Gimnaziju, namjeravam upisati fakultet, a bude li sreće s Izviđačem osvojiti naslov prvaka BiH - završio je Matje Hrstić.

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: Kako rukomet u BIH da krene naprijed ?

Post Postao/la FaraonTM » 05 feb 2015, 00:38

no rules je napisao/la:Matej Hrstić najbolji rukometaš Izviđača i kadetski reprezentativac BiH

slika

Pod nadzorom trenera Zdenka Grbavca rukometaši Izviđača odrađuju završnu fazu priprema za nastavak sezone.

Jedan od onih koji prednjače u radu, a igrama je obilježio prvi dio sezone je Matej Hrstić.

Prva "sedmorka" Skauta nezamisliva je bez ovog 18-godišnjaka, koji je proglašem najboljim sportašem do 18. godina u općini Ljubuški za 2014. godinu.

Imamo najmlađu momčad u Premijer ligi BiH, 3. mjesto nakon prvog dijela smatram uspjehom, a igrama sam zadovoljan.

Trener Zdenko Grbavac mi vjeruje, očekujem još bolju igru u nastavku prvenstva - rekao je Matej Hrstić.
Prvenstvo se nastvalja 7. veljače, a Izviđač ima velike ambicije.

Očekuje ga borba za naslov s Bosnom iz Sarajeva i Čelikom iz Zenice. Prvenstvo nikad nije bilo neizvijesnije. Mi imamo povoljniji raspored, glasvni suparnici u Borbi za naslov Bosna i Čelik dolaze nam u Ljubuški, pa tu vidim našu prigodu.

Kadetski si reprezentativac BiH , na posljednjim kvalifikacijama bio si najbolji strijelac reprezentacije.
Tvoji stariji reprezentativci su se, nakon više pokušaja, konačno uspjeli plasirati na jedno veliko natjecanje - Svjetsko prvenstvo u Katru. No, morali su se zadovoljiti tek 20. mjestom?

Odlazak na veliko natjecanje kao što je Svjetsko prvenstvo, mora se smatrati uspjehom. Reprezentacija BiH puno je bolje igrala, nego što to rezultati pokazuju.

Izbornik Jasmin Mrkonja redovito me poziva u kadetsku reprezentaciju. Uskoro nas očekuju kvalifikacije za prvenstvo Europe, pa očekujem poziv.

Planovi?

Svi su vezani za Izviđač. Ugovor mi traje do 2017. godine. Uskoro završavam Gimnaziju, namjeravam upisati fakultet, a bude li sreće s Izviđačem osvojiti naslov prvaka BiH - završio je Matje Hrstić.
Hoće li se ovo oformiti opet?
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

terra
Postovi: 571
Pridružen/a: 19 jan 2015, 19:22
Kontakt:

Re: Kako rukomet u BIH da krene naprijed ?

Post Postao/la terra » 05 feb 2015, 23:27

Matej Hrstic rjesenje na lijevom beku reprezentacije,momak igra koda ima 28 a ne 18 godina.

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.