Premijer liga 2014/15

Rukomet
Postovi: 285
Pridružen/a: 05 feb 2012, 10:22
Kontakt:

Re: Premijer liga 2014/15

Post Postao/la Rukomet » 13 sep 2014, 20:31

Izviđač-Gračanica 34-24.

radeon
Postovi: 114
Pridružen/a: 25 okt 2013, 00:00
Kontakt:

Re: Premijer liga 2014/15

Post Postao/la radeon » 15 sep 2014, 23:03

Opet dovedena u pitanje regularnost takmičenja u Premijer ligi BIH... Kako se spekuliše od 14 klubova samo ih 5 platilo kotizaciju...e sad ko je u tih 5,cujem da je Konjuh koji je ujedno i najvio zalbu na utakmicu sa Celikom...Da li ce se suspendovati klubovi koji nisu platili kotizaciju ili ce opet biti po starom pa se nakupljati dugovanja koja prelaze cifru i od 10000 km... Ostaje da vidimo...nije tesko pogoditi koji su to klubovi uplatitli kotizaciju...i u sustini to ne bi bio ni problem da u preksiocima nisu klubovi...pardon velikani Bosanskog rukometa i klubovi u kojim su predsjednici i clanovi ujesno i cla ovi Izvrsnog odbora RS BIH... Da li ce se postovati propozicije ili ce se opet oprastati dugovi "velikim" klubovima i naravno njihovim duznosnicima poput Miljusa,Sirce i kompanije... Zalosno ce biti da ti isti ljudi donose odluke a nakon 5 dana ih ponistavaju...

Rukomet
Postovi: 285
Pridružen/a: 05 feb 2012, 10:22
Kontakt:

Re: Premijer liga 2014/15

Post Postao/la Rukomet » 16 sep 2014, 07:31

Kotizaciju za jesenju polusezonu 2014/2015 uplatili: Konjuh, Gradačac, Gračanica, Derventa i Lokomotiva. Žalba Konjuha od strane komesara takmičenja proslijeđena Izvršnom odboru?! IO uglavnom čine predstavnici klubova koji godinama neplaćaju obaveze. Dakle, komesar ništa nije poduzeo u skladu sa svojom naredbom u biltenu pred drugo kolo, kao i u skladu sa propozicijama. Takođe, zaobišao je instancu zvanu Takmičarska komisija? Na ovaj način su se potraživanja Saveza od klubova, koja iznose preko 160.000 KM dodatno uvećala. Sredstava za reprezentativni ženski rukomet i mlađe kategorije nema, a kako će ih na ovaj način i biti? Politika "udri konja koji vuče", neće još dugo, jer sve ima svoje granice. Pitanje je dokle će se neko igrati Boga, samovoljno amnestirati od obaveza jedne te iste, praštati prestupe, tumačiti akte i propozicije po potrebi i želji...? Evo biću tolerantan i blag pa ustvrditi da ovo stvarno više nema nikakvig smisla.

radeon
Postovi: 114
Pridružen/a: 25 okt 2013, 00:00
Kontakt:

Re: Premijer liga 2014/15

Post Postao/la radeon » 16 sep 2014, 08:39

Hvala @rukomet...znaci jedino logicno i ispravno rjesenje jeste da se registruju utakmice u korist ovih 5 klubova sa po 10:0 a da se ovim ostalim klubovima(9 klubova) oduzme po propozicijama po jedan bod... Samo me interesuje zasto klubovi sute...ovo je prava prilika da klubovi poput Gracanice i Gradacca koji se usudim sa sigurnoscu da tvrdim vec 10 godina nemaju niti pfeninga duzni savezu...tako se prica ,a gdje ima dima ima i vatre...da li je na kraju pravedno prema tim klubovima...oni ce znaci placati kotizaciju a neki drugi ce sovoditi igrace i pobjedjivati iste,a ovi ce se trenutno nalaziti na zaceljima tabele...sramota od saveza i ljudikoji rade u njemu...

radeon
Postovi: 114
Pridružen/a: 25 okt 2013, 00:00
Kontakt:

Re: Premijer liga 2014/15

Post Postao/la radeon » 17 sep 2014, 14:39

Komesar Petricevic izbacio bilten 2.kola i delegiranje za 3.kolo bez ikakvih sankcija za klubove koji nisu izmirili finansijske obaveze... Da li je on toliko glup ili je to uradio na nagovor Karacica,pa opet ispada glup ili je upitanju nesto trece... Ej moj komesare prodat ce te ovaj lazov Karacic za marku,jer je to takav covjek... Mislim da je ovo presedan nad presedanima,da ljudi koji su uplatili zalbu ta ista nije ni razmotrena a kamoli objasnjena ili objavljena u biltenu br 2. Samovolja i nepismenost komesara ,koji izgleda nema dvije ciste i koji se uvlaci Karacicu u guzicu ne bi li mu ovaj pustio platu ce ga doci glave,vec ovaj vikend...jer kako cujem klubovi koji su platili,njih 5 nece igrati utakmice ovaj vikend...odnosno odigrat ce se samo utakmica Derventa-Lokomotiva... Da li opet sudijska organizacija na celu sa Petricevicem vodi politiku lige ili je tu ipak preuzeo glavnu rijec generalni sekretar,kako bi zastitio svoju gu.icu i fotelju uvlaceci se Miljusu,Sirci i kompaniji iz hb i rs... Ostaje da vidimo... Neka pravda pobijedi pa makar nam se i liga raspala...jer bolje je i tako nego ovako... Pozdrav od istinskog zaljubljenika u rukomet...

rukometni8
Postovi: 4
Pridružen/a: 02 sep 2014, 08:56
Kontakt:

Re: Premijer liga 2014/15

Post Postao/la rukometni8 » 17 sep 2014, 16:48

Pa naravno cirkus se nastavlja ovo ni u jednom sportu nema, ni u jednoj državi, bruka i sramota. Malo još kvalitetnih ljudi što je bilo u klubovima i oni pobjegoše,strašno

radeon
Postovi: 114
Pridružen/a: 25 okt 2013, 00:00
Kontakt:

Re: Premijer liga 2014/15

Post Postao/la radeon » 19 sep 2014, 09:58

Nadam se da sve ovo citaju rukometni velemajstori u IO RSBiH... Zalosno da zalosnije ne moze biti,tema napravljena za prognoze,ekipe i rezultate...a na njoj se pise o regularnosti takmicenja ,a jos zalosnije igra se trece kolo,a i dalje se nisu regulisale finansijske obaveze... Pogledajte kako se to radi u uredjenim drzavama,poput klubova Hamburg,Kopenhagen,Crvena Zvezda...i dr... Pa cak je i nogometni savez uredjen,slucaj Zvijezde iz Gradacca...samo u RS BiH...pabolje su organizovani kantonalni savezi,savezi entiteta nego krovna rukometna kuca...Mozda je i vrijeme da se igra po kantonima i entitetima....sazrelo je za toga...

Rukomet
Postovi: 285
Pridružen/a: 05 feb 2012, 10:22
Kontakt:

Re: Premijer liga 2014/15

Post Postao/la Rukomet » 19 sep 2014, 20:10

Gračanica-Bosna (V)28-25 (13-14). Neizvjesna utakmica u kojoj je pobjednik rješen u zadnje tri minute kada su domaći na krilima publike stigli do zaslužene pobjede. Gosti su se pokazali u odličnom izdanju i da su na kraju slavili ne bi bilo nezasluženo.

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: Premijer liga 2014/15

Post Postao/la samo_lijevo » 19 sep 2014, 20:16

Rukomet je napisao/la:Gračanica-Bosna (V)28-25 (13-14). Neizvjesna utakmica u kojoj je pobjednik rješen u zadnje tri minute kada su domaći na krilima publike stigli do zaslužene pobjede. Gosti su se pokazali u odličnom izdanju i da su na kraju slavili ne bi bilo nezasluženo.
falilo je puno igraca da bi se uzeli bod(ovi).
Ko je bio najbolji kod Bosne?
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
TeamHandBall
Postovi: 64
Pridružen/a: 13 apr 2013, 19:07
Kontakt:

Re: Premijer liga 2014/15

Post Postao/la TeamHandBall » 19 sep 2014, 20:34

Dva i pol minuta do kraja rukometne utakmice u Vogošći, Celik vodi 28:31......

Avatar
firefirefirely
Postovi: 3156
Pridružen/a: 22 dec 2013, 00:11
Kontakt:

Re: Premijer liga 2014/15

Post Postao/la firefirefirely » 19 sep 2014, 20:50

Pobjeda Celika 32:30!!!!!!!!

Diablo55
Postovi: 109
Pridružen/a: 26 avg 2014, 19:26
Kontakt:

Re: Premijer liga 2014/15

Post Postao/la Diablo55 » 20 sep 2014, 12:27

samo_lijevo je napisao/la:
Rukomet je napisao/la:Gračanica-Bosna (V)28-25 (13-14). Neizvjesna utakmica u kojoj je pobjednik rješen u zadnje tri minute kada su domaći na krilima publike stigli do zaslužene pobjede. Gosti su se pokazali u odličnom izdanju i da su na kraju slavili ne bi bilo nezasluženo.
falilo je puno igraca da bi se uzeli bod(ovi).
Ko je bio najbolji kod Bosne?
Loncar je bio najbolji po meni..

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22771
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: Premijer liga 2014/15

Post Postao/la SaltCityAttack » 23 sep 2014, 23:16

Solana dobola Izvidzaca...bravo momci svaka cast...steta zbog poraza protiv Locomotive mozda se tu I moglo sta vuse naoravit ali sta se moze ebga
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: Premijer liga 2014/15

Post Postao/la samo_lijevo » 23 sep 2014, 23:27

Krivaja Gračanica 1
Izviđač Derventa 1
Lokomotiva Konjuh 2
Prijedor Vogošća 1
Čelik Bosna (S) 1
Zrinjski Gradačac 1
Bosna (V) Sloboda 2
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

radeon
Postovi: 114
Pridružen/a: 25 okt 2013, 00:00
Kontakt:

Re: Premijer liga 2014/15

Post Postao/la radeon » 24 sep 2014, 21:42

Čelik optužuje RS BiH i RK Bosna

Škrbić: "Bosna i Konjuh su prošle sezone namjestili utakmicu"
U najavi derbija 4. kola Premijer lige BiH u rukometu, u kojem će Čelik biti domaćin sarajevskoj Bosni, predsjednik zeničkog kluba i Udruženja premijerligaša BiH Pane Škrbić optužio je sarajevski klub da su prošle sezone sa Konjuhom iz Živinica dogovorili ishod meča zadnjeg kola Lige 4. Bosna je pobjedila i bila treća, ispred Čelika.

- Uprkos upozorenju da se sve utakmice moraju igrati u isto vrijeme, Bosna i Konjuh su počeli sa deset minuta zakašnjenja. Uz to su uspostavili stalni telefonski link, kako bi pratili ishod naše utakmice protiv Borca.
 
- Na kraju su svi učesnici tog dogovora odustali od izlaska u Evropu, ističe Škrbić, koji dodaje da nije istina da u Zenici ljudi mrze Sarajevo. Čelik, kaže, nikada neće štimati utakmice.

- Mi samo mrzimo nepravilnosti koje dolaze iz Sarajeva. A, teško je da bi RK Bosna i mogli identifikovati sa Sarajevom - pitanje je i koliko imaju igrača iz Sarajeva, ističe Škrbić, koji zbog svega nije štedio ni Rukometni savez BiH, a za koji je ustvrdio da, praktično, i ne postoji.

- Oni se samo brinu za reprezentaciju, a liga ih i ne zanima. Kako je moguće da se dva dana pred početak takmičenja, kao ove sezone, ne zna ni kada liga kreće, niti je bio izvršen žrijeb.

- Uz to, još od 2007., nisu održali Skupštinu. Upravni odbor čine ljudi koji su tu nelegalno,  tvrdi Škrbić.

On tvrdi da mu je predsjednik RK Vogošća Fetah Kadrić kazao kako, sigurno, imaju najbolji tim, ali da neće biti prvaci, jer im neće dozvoliti Savez.

- Mi u to ne vjerujemo, ali nas nagriza crv sumnje. Uostalom, nama će ovu utakmicu protiv Bosne suditi par Amir Dautović-Vejsil Beširević, koji su, po nama, vrlo kvalitetni suci, ali ovo će biti treća utakmica u samo četiri kola da nam oni sude. Savez time u neugodnu situaciju dovodi i njih i nas, ističe Škrbić, koji je uvjeren da je njegov tim kvalitetniji i da će dobiti ovu utakmicu.

S njim se slažu i novajlije, Maglajlija Aldin Mehinović i Semir Memić, kao i trener Milanko Savčić.

- U ovom meču nema favorita, ali mi moramo iskoristiti činjenicu da Bosna, koja ima dobre i mlade igrače, za razliku od nas, još nije uhvatila hemiju. Naša ekipa je spremna za sve vrste izazova, a imamo i široku klupu - kaže Savčić.

Sirćo im nudio "3 za 6"

Škrbić ističe kako Zeničko-dobojski kanton u RS BiH predstavlja Mirsad Sirčo iz Visokog, koji, tvrdi, nikada nizašta nije pitao Čelik.

- Jeste, samo jednom, kada je visočka Bosna trebala ispasti iz Premijer lige. Prišao mi je i pitao možemo li odigrati "3 za 6". Pitao šta mu
to znači? Rekao je, vi nama pustiti, sada, tri boda, mi ćemo vama dati iduće sezone svih šest - tvrdi Škrbić.

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5274
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: Premijer liga 2014/15

Post Postao/la Rule_hz » 24 sep 2014, 22:03

radeon je napisao/la:Čelik optužuje RS BiH i RK Bosna

Škrbić: "Bosna i Konjuh su prošle sezone namjestili utakmicu"
U najavi derbija 4. kola Premijer lige BiH u rukometu, u kojem će Čelik biti domaćin sarajevskoj Bosni, predsjednik zeničkog kluba i Udruženja premijerligaša BiH Pane Škrbić optužio je sarajevski klub da su prošle sezone sa Konjuhom iz Živinica dogovorili ishod meča zadnjeg kola Lige 4. Bosna je pobjedila i bila treća, ispred Čelika.

- Uprkos upozorenju da se sve utakmice moraju igrati u isto vrijeme, Bosna i Konjuh su počeli sa deset minuta zakašnjenja. Uz to su uspostavili stalni telefonski link, kako bi pratili ishod naše utakmice protiv Borca.
 
- Na kraju su svi učesnici tog dogovora odustali od izlaska u Evropu, ističe Škrbić, koji dodaje da nije istina da u Zenici ljudi mrze Sarajevo. Čelik, kaže, nikada neće štimati utakmice.

- Mi samo mrzimo nepravilnosti koje dolaze iz Sarajeva. A, teško je da bi RK Bosna i mogli identifikovati sa Sarajevom - pitanje je i koliko imaju igrača iz Sarajeva, ističe Škrbić, koji zbog svega nije štedio ni Rukometni savez BiH, a za koji je ustvrdio da, praktično, i ne postoji.

- Oni se samo brinu za reprezentaciju, a liga ih i ne zanima. Kako je moguće da se dva dana pred početak takmičenja, kao ove sezone, ne zna ni kada liga kreće, niti je bio izvršen žrijeb.

- Uz to, još od 2007., nisu održali Skupštinu. Upravni odbor čine ljudi koji su tu nelegalno,  tvrdi Škrbić.

On tvrdi da mu je predsjednik RK Vogošća Fetah Kadrić kazao kako, sigurno, imaju najbolji tim, ali da neće biti prvaci, jer im neće dozvoliti Savez.

- Mi u to ne vjerujemo, ali nas nagriza crv sumnje. Uostalom, nama će ovu utakmicu protiv Bosne suditi par Amir Dautović-Vejsil Beširević, koji su, po nama, vrlo kvalitetni suci, ali ovo će biti treća utakmica u samo četiri kola da nam oni sude. Savez time u neugodnu situaciju dovodi i njih i nas, ističe Škrbić, koji je uvjeren da je njegov tim kvalitetniji i da će dobiti ovu utakmicu.

S njim se slažu i novajlije, Maglajlija Aldin Mehinović i Semir Memić, kao i trener Milanko Savčić.

- U ovom meču nema favorita, ali mi moramo iskoristiti činjenicu da Bosna, koja ima dobre i mlade igrače, za razliku od nas, još nije uhvatila hemiju. Naša ekipa je spremna za sve vrste izazova, a imamo i široku klupu - kaže Savčić.

Sirćo im nudio "3 za 6"

Škrbić ističe kako Zeničko-dobojski kanton u RS BiH predstavlja Mirsad Sirčo iz Visokog, koji, tvrdi, nikada nizašta nije pitao Čelik.

- Jeste, samo jednom, kada je visočka Bosna trebala ispasti iz Premijer lige. Prišao mi je i pitao možemo li odigrati "3 za 6". Pitao šta mu
to znači? Rekao je, vi nama pustiti, sada, tri boda, mi ćemo vama dati iduće sezone svih šest - tvrdi Škrbić.
Ko o čemu, qrva o poštenju ;)!
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Rukomet
Postovi: 285
Pridružen/a: 05 feb 2012, 10:22
Kontakt:

Re: Premijer liga 2014/15

Post Postao/la Rukomet » 26 sep 2014, 18:42

Lokomotiva-Konjuh 25-31.

Rukomet
Postovi: 285
Pridružen/a: 05 feb 2012, 10:22
Kontakt:

Re: Premijer liga 2014/15

Post Postao/la Rukomet » 26 sep 2014, 19:02

Bosna (V)-Sloboda 26-26 (Za Slobodu nisu nastupili: Smajlović, Hajdarević, braća Ferhatbegović, Beširević).

Rukomet
Postovi: 285
Pridružen/a: 05 feb 2012, 10:22
Kontakt:

Re: Premijer liga 2014/15

Post Postao/la Rukomet » 26 sep 2014, 20:47

Zrinjski-Gradačac 32-21.

Rukomet
Postovi: 285
Pridružen/a: 05 feb 2012, 10:22
Kontakt:

Re: Premijer liga 2014/15

Post Postao/la Rukomet » 26 sep 2014, 22:11

Čelik-Bosna (S) 27-25.

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.