Grand Slam

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Unofficialpage » 31 jan 2018, 19:15

Nadalov matchup nije više onako izražen kao ranije iz dva razloga. Federer sa novim, većim, reketom dosta bolje "podnosi" Nadalov fh top spin na njegov bh, uspjeva s tim udarcem da napadne Rafu, da ostane u poenu. I Nadal više ne pokriva teren kao ranije, nema više tu mogućnost. Tako da bi Federer 2017 na USO bio blagi favorit, i imao bi sasvim realne šanse za pobjede, kao i sam Rafa.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la babino » 31 jan 2018, 19:25

ja se divim nekim ljudima na ovom forumu, cast mi je citati ih...
ti ljudi znaju izracunati sta je federerovih 100%, kada igra na 70% od toga, kada na 80% itd...
kako vam se da ljudi moji, gledajte, uzivajte dok traje, niti vam u dzep niti iz dzepa. uvijek ce za jedne federer biti vrh a za druge nadal, ima i trecih kojim je to djokovic itd.
kad vidim koliko se neki bore da bi nesto dokazali, hoce mi zlo biti, ko da platu primaju za to ili kao da su u rodbinskim vezama sa nekim od tenisera.

neki dan mnogi hvale bodijev komentar, koji je btw napisan negdje drugo, toliko im fali da se mora ovdje zakaciti iako doticni nece da pise vise. clanak se toliko hvali a profulao cijelu poentu jer njegov akcenat je na fizickoj blokadi, a sam federer priznao poslije meca da je u toku meca veci problem bio psihicke prirode.
ovamo, lik ga haman poslao u penziju.

uzivajte ljudi dok traju obojica jer ovo sto dolazi poslije njih je porazavajuce, sramota je da covjek u 37.-oj godini dolazi u finale a da se covjek nije posteno ni oznojio.
isto tako, zalosno je da vec deset godina niko ne moze prismrditi nadalu na sljaci.

samosarajvo
Postovi: 3651
Pridružen/a: 16 jul 2010, 00:26
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la samosarajvo » 31 jan 2018, 19:38

Unofficialpage je napisao/la:Nadalov matchup nije više onako izražen kao ranije iz dva razloga. Federer sa novim, većim, reketom dosta bolje "podnosi" Nadalov fh top spin na njegov bh, uspjeva s tim udarcem da napadne Rafu, da ostane u poenu. I Nadal više ne pokriva teren kao ranije, nema više tu mogućnost. Tako da bi Federer 2017 na USO bio blagi favorit, i imao bi sasvim realne šanse za pobjede, kao i sam Rafa.

Blizu istine. Samo bih dodao još par stvari.

Nadal igra najunikatniji stil tenisa ikada.On kada je na 100% fizickih sposobnosti je vjerovatno najtezi teniser u historiji za pobijediti gledajuci generalno.Znaci zvijer neviđena.
Cim je na 80% postaje lahka meta za vecinu tenisera.Tu ga nekad psiha i mentalitet znaju izvuci ali to nije to.Tih 20% je presudno.Kod Rogera nije.

On kao takav, i kao iskljucivo takav - znači fizicka zvijer, je pravio probleme Federeru. Nadal poslje 2014 se mijenja drastično.
Postaje tehnički savršeniji nego ikad.Upravo da bi sakrio fizicke nedostatke.
Niti moze da pokriva terena kao nekad, drugim rijecima sporiji je u šprintu i promjeni pravca.
Ne moze kondiciono da izdrzi par tezih mečeva.
Promijenio je stil igre.Njegov FH više nije isti.I ta TS dijagonala se promjenila, sada je tu manje spina a više prodornosti tj udarac je ravniji.To je sve Rafa morao uraditi kako bi bio konkurentan ostalim.Kako bi lakse pobjeđivao ostale.
Uistinu je i uspio u tome.
Prblem je sto je ta promjena u njegovoj igri najvise pasala Rogeru.


Znači ukratko; pad fizickih performansi koje su dovele do određene promjene stila igre je oko 70%.Preostalih 30% dajem na Rogerov bh i promjenu reketa.

Eh sad je fazon sto Nadal, i sada, zna da lici na tu staru zvijer kao prije.Bitno mu je samo da se ne istrosi u nekim ranijim rundama (znaci malo srece sa zrijebom) i da ga zdravlje sluzi bar neko vrijeme u kontinuitetu koji mu je potreban da skupi mečeva koji mu donose samopouzdanje.


@babino
kad odgledas dovoljno mečeva odredjenih tenisera nije ti tesko samo po njihovoj igri odrediti gdje se nalaze.Bez obzira na ono sto protivnik igra.

Avatar
AA23
Postovi: 16064
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la AA23 » 31 jan 2018, 19:40

Uredu, poštujem to što kažeš da je Rafa spremniji bio nego na AO, ali mislim da bi Federeru čak i sada lakši protivnik bio na AO nego Čilkan kojeg se sasro poštenski :mrgreen:

Ne mogu da ti objasnim već, kako da ti laički kažem..

Federer je sada toliko, toliko opušten protiv Rafe, zato i igra onako spektakularno i zato ga i dobija, Rafi nema više poklon poena i bucanja u mrežu, oni bekendi su sada postali winneri, one FH dijagonale su sada winner (Rafa nije agilan također kao prije), servis odličan i efikasan, Rafi je jedina stvar koju je unaprijedio u prošloj godini protiv Federera lično taj servis koji mu je vrlo dobar.

Mislim da pitaš kojeg god fana Federera ovdje, da će ti reći da je primjetio istu stvar.

Federer više nije "onaj" Federer protiv Rafe, ili barem to nije bio prošle godine. Evo ti statistika njihovih mečeva pa da vidiš o čemu pričam.

http://tennisabstract.com/charting/2017 ... derer.html

Pogledaj omjer winnera, te grešaka i pogotovo onih iz bekenda. Rafa je u tom finalu izgubio jedinu stvar u koju se mogao pouzdati protiv Rogera, a to je bio Rogerov bekend. Jednostavno Federer je imao 18 winnera iz bekenda, malo više od polovine njegovih FH winnera, a sam znaš koliko Rafa forsira Federera na taj isti bekend. 2 greške iz bekenda u 1. setu, 4. greške iz bekenda u 2. setu, 4. greške u 5. setu kojeg je osvojio. Broj winnera ogroman, 72>35, a Federer imao dva puta više winnera iz bekenda nego Nadal iz svog bekenda!

Hoću reći, Federer je nevjerovatno relaksirao svoju bekend stranu protiv Nadala, ne igra slajsove koje Rafa redovno šalje u stranu protiv Federera i time ga odvlači, ne jer Federer je te wide-spread udarce svojim bekendom slao Rafi pod noge, veoma duboko i automatski slao Rafu u malu defanzivu, nakon koje bi Federer uzimao napad i završavao poene, ili izlazio na mrežu nakon dobrog prilaznog udarca.

Nemam mnogo vremena trenutno da vadim statistiku iz svakog meča prošle godine, ali u jedno sam ubijeđen - Federer je totalno drugačiji tip (bio, kakav će biti ove godine ne znam) protiv Rafaela Nadala, čak se smijem usuditi da kažem da bi igrao 3x bolji tenis u finalu nego što je igrao, da mu je sa druge strane mreže bio Nadal na ovogodišnjem AO i da bi tu trijumfovao kao i prošle godine.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la jestamaji » 31 jan 2018, 20:21

babino je napisao/la:ja se divim nekim ljudima na ovom forumu, cast mi je citati ih...
ti ljudi znaju izracunati sta je federerovih 100%, kada igra na 70% od toga, kada na 80% itd...
kako vam se da ljudi moji, gledajte, uzivajte dok traje, niti vam u dzep niti iz dzepa. uvijek ce za jedne federer biti vrh a za druge nadal, ima i trecih kojim je to djokovic itd.
kad vidim koliko se neki bore da bi nesto dokazali, hoce mi zlo biti, ko da platu primaju za to ili kao da su u rodbinskim vezama sa nekim od tenisera.

neki dan mnogi hvale bodijev komentar, koji je btw napisan negdje drugo, toliko im fali da se mora ovdje zakaciti iako doticni nece da pise vise. clanak se toliko hvali a profulao cijelu poentu jer njegov akcenat je na fizickoj blokadi, a sam federer priznao poslije meca da je u toku meca veci problem bio psihicke prirode.
ovamo, lik ga haman poslao u penziju.

uzivajte ljudi dok traju obojica jer ovo sto dolazi poslije njih je porazavajuce, sramota je da covjek u 37.-oj godini dolazi u finale a da se covjek nije posteno ni oznojio.
isto tako, zalosno je da vec deset godina niko ne moze prismrditi nadalu na sljaci.
svaka čast, ko da sam ja napisao ... samo ja nisam u stanju lingvistički ubost u kičmenu moždinu ko ti :mrgreen: elem :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61397
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Virtu4l » 24 maj 2018, 12:50

Je li danas žrijeb?
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Unofficialpage » 24 maj 2018, 13:05

Virtu4l je napisao/la:Je li danas žrijeb?
Jest, u 19h.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la jestamaji » 24 maj 2018, 19:32

imal šta?
ili prvo idu žene?

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la jestamaji » 24 maj 2018, 19:41

ok, thiem i goffin kod zvereva, čilić i delpo kod nadala

gdje je nole? ok, kod zvereva

breelem
Postovi: 297
Pridružen/a: 02 apr 2017, 00:39
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la breelem » 24 maj 2018, 21:09

Moguća četvrfinala (prvih 8 nositelja)
Nadal - Anderson (tu su još Shapovalov i Sock na Nadalovoj strani, a Schwartzman i Ćorić na Andersonovoj)
Čilić - Del Potro (Fognini i Edmund na Čilićevoj te Isner i Berdych na del Potrovoj)
Goffin - Dimitrov (Carreno-Busta i Kyrgios na Goffinovoj, a Nole i Bautista kod Dimitrova)
Theim - Zverev (Nishikori na Thiemovoj, a Wawrinka i Pouille na Zverevoj)

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9976
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Edin TM87 » 26 maj 2018, 02:39

Otuzan zrijeb. Jel' moguce da sve sto zna hodat teniski nalazi se na jednoj strani, a Rafa na drugoj? Zverev, Novak, Thiem, Kei, Goffin, Kyrgios, Wawrinka, Dimitrov sve na istoj strani. Rafa do finala ne moze ici u tiebreak u setu. I 7-5 je neuspjeh, ovdje fakat niko ne moze uzet 4 gema po setu na ovoj polovini. Hajd bar ce bit dole strasni mecevi, bar jedan 2. Ne ocekujem svakako nista vise od pariskog svinjca, daj 2 dobra meca ako i to nije puno.
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

breelem
Postovi: 297
Pridružen/a: 02 apr 2017, 00:39
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la breelem » 26 maj 2018, 03:43

Morao se i Rafi otvorit ždrijeb nakon zbilja dosta teških na ovosezonska 3 zemljana mastersa (pa i na ATP 500 u Barceloni mu nije bio lagan).

Avatar
Belmin6
Postovi: 12970
Pridružen/a: 11 maj 2012, 18:27
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Belmin6 » 26 maj 2018, 03:44

breelem je napisao/la:Morao se i Rafi otvorit ždrijeb nakon zbilja dosta teških na ovosezonska 3 zemljana mastersa (pa i na ATP 500 u Barceloni mu nije bio lagan).
:lol:

breelem
Postovi: 297
Pridružen/a: 02 apr 2017, 00:39
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la breelem » 26 maj 2018, 03:50

Belmin6 je napisao/la:
breelem je napisao/la:Morao se i Rafi otvorit ždrijeb nakon zbilja dosta teških na ovosezonska 3 zemljana mastersa (pa i na ATP 500 u Barceloni mu nije bio lagan).
:lol:
Što je netočno? Volim ovakve argumentirane postove :lol:

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9976
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Edin TM87 » 26 maj 2018, 17:09

Upravu si vala, nakon onog US Opena lani, red je da mu se vrati negdje da dobije lakse...
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

breelem
Postovi: 297
Pridružen/a: 02 apr 2017, 00:39
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la breelem » 27 maj 2018, 03:45

Edin TM87 je napisao/la:Upravu si vala, nakon onog US Opena lani, red je da mu se vrati negdje da dobije lakse...
:lol:
Kakve to veze ima s ovim što sam ja napisao? Rafa je na dosadašnja tri zemljana mastersa dobio najgori ždrijeb koji je mogao (sva tri puta Thiem u njegovoj četvrtini ždrijeba)

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9976
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Edin TM87 » 27 maj 2018, 04:18

breelem je napisao/la:
Edin TM87 je napisao/la:Upravu si vala, nakon onog US Opena lani, red je da mu se vrati negdje da dobije lakse...
:lol:
Kakve to veze ima s ovim što sam ja napisao? Rafa je na dosadašnja tri zemljana mastersa dobio najgori ždrijeb koji je mogao (sva tri puta Thiem u njegovoj četvrtini ždrijeba)
Nek mu se vrati na mastersu u Montrealu i Cinncinatiju onda.

Trebas razlicito gledat na Slamove i manje turnire, ipak Slam je Slam.
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Avatar
branimir85
Postovi: 14863
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la branimir85 » 27 maj 2018, 20:18

šta je ovo braniteljica naslova već izletila
ali ništa čudno to su žene.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Raonffa » 27 maj 2018, 20:18

Ženski tenis :lol:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
delko
Postovi: 3556
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la delko » 28 maj 2018, 14:22

branimir85 je napisao/la:šta je ovo braniteljica naslova već izletila
ali ništa čudno to su žene.
Ma kad je zenski tenis bio zanimljiv xD Ponekad bude neka lijepa teniserka pa se iz tog razloga isprati :lol: :lol:
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.