ATP Tour

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Ko će biti novi broj 1?

Anketa je završila: 25 mar 2017, 15:32.

a) Kei Nishikori
1
1%
b) Miloš Raonić
3
4%
c) Grigor Dimitrov
6
9%
d) Dominic Thiem
13
19%
e) Nick Kyrgios
5
7%
f) Alexander Zverev
23
33%
g) nitko od navedenih
18
26%

Ukupno glasova: 69

darker10
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la darker10 » 01 dec 2019, 20:41

Ajj zar cemo sad stalno imat svrsavanje na Rafu dok ga neko ne isprasi na AO :mrgreen:

bodi123
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la bodi123 » 01 dec 2019, 23:12

darker10 je napisao/la:
01 dec 2019, 20:41
Ajj zar cemo sad stalno imat svrsavanje na Rafu dok ga neko ne isprasi na AO :mrgreen:
**** se njemu za AO, a i njegovim simpatizerima. Tu ako šta bude dobro i jest, niko titulu ne očekuje pored zdravog Novaka. Opet i kao takav evo gledam da je ubjedljivo drugi favorit po bookijima, znači nije loše. Sve se podredjuje RG i junu sljedeće sezone. Kad ćemo svi mi ovdje, uključujući nadam se i tebe, imati priliku svjedočiti historiji, i to kakvoj. :beba:
FK Sarajevo - osvajač duple krune u sezoni 2018/2019

19 Grand Slam Titles, 35 Masters 1000 Titles, Olympic Gold Medal singles and doubles - Rafael Nadal the GOAT

darker10
Kontakt:

Post Postao/la darker10 » 01 dec 2019, 23:15

Pa Bodi,da se historija desi na RG,mora covjek uzet i AO :mrgreen:

bodi123
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la bodi123 » 01 dec 2019, 23:17

To je part 2.

Part 1 je stizanje Fedovog rekorda, a onda će uslijedit i prestizanje :mrgreen:

19 Grand Slam Titles, 35 Masters 1000 Titles, Olympic Gold Medal singles and doubles - Rafael Nadal the GOAT

darker10
Kontakt:

Post Postao/la darker10 » 01 dec 2019, 23:21

Ma rekord ili pada u narednoj godini il ne pada uopste.

bodi123
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la bodi123 » 01 dec 2019, 23:26

:lol:

To je baš plitko razmišljanje, ili potcjenjivanje Rafe, kako god hoćeš

Neće ti taj stat dok ne bude imao barem za jedan više od Rogera vjeruj, pogotovo sad kad je namirisao krv i zna da je nikad blizi. A nema razloga da ne odigra još barem 2 sezone na ovom nivou, a lično mislim da moze iznijet i tri. Sa 35-36 godina se i dalje moze igrati vrhunski tenis ako se kvalitetno prilagodiš, a zaboravljaš da je Rafa potrošnju drastično smanjio ovim novim tenisom i uveliko čuva tijelo te pazi i razmišlja o dugovječnosti. Povrede kojih doduše ima nisu ni blizu ozbiljne kao one ranije zbog kojih je propuštao po 6 mjeseci, a u budućnosti će svakako ko i Roger sve više i više birati turnire, tj. punom snagom će igrat samo slemove. 2 slema su realno ništa, on ako bude na ovom nivou uzima pješke još barem 2 RGa.

Ne treba čak ni Rogera otpisati a kamoli Rafu koji je mladji 5 godina. I on moze uzet Wimbledon ako mu neko skloni Novaka s puta, nenormalno je dobar bio ove godine, a što da ne i AO uz odredjenu dozu sreće kroz zrijeb/put.

jestamaji
Kontakt:

Post Postao/la jestamaji » 01 dec 2019, 23:44

mogu njih trojica sve uzeti, a mogu se i sutra povrijediti i završiti karijeru. a rafa i novak će ganjati to što imaju ganjati dok god mogu, tu nema dileme!

darker10
Kontakt:

Post Postao/la darker10 » 02 dec 2019, 00:15

bodi123 je napisao/la:
01 dec 2019, 23:26

Neće ti taj stat dok ne bude imao barem za jedan više od Rogera vjeruj, pogotovo sad kad je namirisao krv i zna da je nikad blizi. A nema razloga da ne odigra još barem 2 sezone na ovom nivou, a lično mislim da moze iznijet i tri. Sa 35-36 godina se i dalje moze igrati vrhunski tenis ako se kvalitetno prilagodiš, a zaboravljaš da je Rafa potrošnju drastično smanjio ovim novim tenisom i uveliko čuva tijelo te pazi i razmišlja o dugovječnosti. Povrede kojih doduše ima nisu ni blizu ozbiljne kao one ranije zbog kojih je propuštao po 6 mjeseci, a u budućnosti će svakako ko i Roger sve više i više birati turnire, tj. punom snagom će igrat samo slemove. 2 slema su realno ništa, on ako bude na ovom nivou uzima pješke još barem 2 RGa.

Ne treba čak ni Rogera otpisati a kamoli Rafu koji je mladji 5 godina. I on moze uzet Wimbledon ako mu neko skloni Novaka s puta, nenormalno je dobar bio ove godine, a što da ne i AO uz odredjenu dozu sreće kroz zrijeb/put.
Ne otpisujem ja Rafu, daleko od toga. Samo eto mislim da ce bilo koji trijumf na gs od strane big three u narednom periodu u mnogocemu zavisit od zdrijeba. Sto se stari sve vise svakakve okolnosti moraju ic u tvoju korist moj ti Bodi.

bodi123
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la bodi123 » 02 dec 2019, 00:19

darker10 je napisao/la:
02 dec 2019, 00:15
bodi123 je napisao/la:

Ne otpisujem ja Rafu, daleko od toga. Samo eto mislim da ce bilo koji trijumf na gs od strane big three u narednom periodu u mnogocemu zavisit od zdrijeba. Sto se stari sve vise svakakve okolnosti moraju ic u tvoju korist moj ti Bodi.
Nema šta zavisit Rafi na RG od zrijeba. Daj mu najtezi mogući, daj mu najlakši, to je skoro sve isti ****. Lik je na zadnja 3 RGa izgubio svega 3 seta, sad zastani pa razmisli koliko je to nešto nenormalno i nenadjebivo. Znači u 2017. 2018. i 2019. jedino su Diego Švarcman, Goffin i Thiem uspjeli po set otkinut, sve ostalo je uzeo.

Ako je na nivou on je taj koji se pita i odlučuje o tituli. Zar moze jači protivnik od Thiema, a već 3 godine zaredom je morao preko njega do titule. Pretpostavljam da će ista priča bit i naredne sezone, tj. moze li Thiem konačno srušiti Rafu u Parisu?

To što ti kazeš definitivno pije vodu osim u slučaju koji sam naveo, i RG je upravo taj kec u rukavu koji Rafa ima u ovoj borbi za najviše osvojenih slemova.

jestamaji
Kontakt:

Post Postao/la jestamaji » 02 dec 2019, 10:49

bodi123 je napisao/la:
02 dec 2019, 00:19
darker10 je napisao/la:
02 dec 2019, 00:15
bodi123 je napisao/la:

Nema šta zavisit Rafi na RG od zrijeba. Daj mu najtezi mogući, daj mu najlakši, to je skoro sve isti ****. Lik je na zadnja 3 RGa izgubio svega 3 seta, sad zastani pa razmisli koliko je to nešto nenormalno i nenadjebivo. Znači u 2017. 2018. i 2019. jedino su Diego Švarcman, Goffin i Thiem uspjeli po set otkinut, sve ostalo je uzeo.

Ako je na nivou on je taj koji se pita i odlučuje o tituli. Zar moze jači protivnik od Thiema, a već 3 godine zaredom je morao preko njega do titule. Pretpostavljam da će ista priča bit i naredne sezone, tj. moze li Thiem konačno srušiti Rafu u Parisu?

To što ti kazeš definitivno pije vodu osim u slučaju koji sam naveo, i RG je upravo taj kec u rukavu koji Rafa ima u ovoj borbi za najviše osvojenih slemova.
aj da i ti napišeš post koji stoposto pije vode :mrgreen:

nego kako bi u subotu? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wave:

darker10
Kontakt:

Post Postao/la darker10 » 02 dec 2019, 11:16

Pa Thiem moze srusit Rafu u Parizu ukoliko se neke stvari poklope, a preduvjet svemu tome je da dodje iole svjez do Nadala. Ja sam uvjeren da bi finale vec ove godine islo u 5 setova da Thiem nije morao igrat cetvrtak, petak, subotu i nedjelju.

bodi123
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la bodi123 » 02 dec 2019, 14:32

jestamaji je napisao/la:
02 dec 2019, 10:49
aj da i ti napišeš post koji stoposto pije vode :mrgreen:

nego kako bi u subotu? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wave:
Samo trica, dobro smo i prošli :mrgreen:

Amar pravi razliku za vas u oba derbija ove sezone, Husref mora da ide na pauzi sad ako ovi naši misle se borit za titulu na proljeće. Ima najskuplju ekipu u ligi a ni jedne akcije osim nabi na Ahmetovića nemamo, baš loše. :damn:
darker10 je napisao/la:
02 dec 2019, 11:16
Pa Thiem moze srusit Rafu u Parizu ukoliko se neke stvari poklope, a preduvjet svemu tome je da dodje iole svjez do Nadala. Ja sam uvjeren da bi finale vec ove godine islo u 5 setova da Thiem nije morao igrat cetvrtak, petak, subotu i nedjelju.
Koje su to stvari koje moraju da mu se poklope?

Jedini način da on ima realne šanse da ga pobjedi je to da Rafa bude debelo ispod svog nivoa. A to se još uvijek nije desilo. 12 puta je došao u finale RGa i ima isto toliko titula. Vraški tezak posao je pobjedit Rafu u finalu RG na vrelom PCu. Najtezi posao na svijetu.

leorey
Kontakt:

Post Postao/la leorey » 02 dec 2019, 16:44

Najveci na novcanici od 20 i 50 franaka
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

jestamaji
Kontakt:

Post Postao/la jestamaji » 02 dec 2019, 20:19

leorey je napisao/la:
02 dec 2019, 16:44
nemoguće!

IloveN
Kontakt:

Post Postao/la IloveN » 03 dec 2019, 13:46

slika

Cuj 20 i 50 franaka :mrgreen:

jestamaji
Kontakt:

Post Postao/la jestamaji » 03 dec 2019, 14:55

znao sam da ne može biti novčanica, oni su prije godinu-dvije izbacili nove novčanice bez osoba, bilo bi poprilično nevjerovatno da ih tako brzo opet promjene, a još nevjerovatnije da opet pređu na osobe i to odma rodžera nena jednu nego na dvije?!!!! ... to mislim nije bilo ni u libiji za vrijeme gadafija :mrgreen: :crazy:

Nail for Real
Kontakt:

Post Postao/la Nail for Real » 03 dec 2019, 15:16

leorey je napisao/la:
02 dec 2019, 16:44
U Spaniji je euro, nisu franke :kafa: .
Ljubavlju istrosena ova tijela od zemlje
kako li podnose udarce zivota?

leorey
Kontakt:

Post Postao/la leorey » 03 dec 2019, 15:23

Da da, na kovanici, my bad :mrgreen:
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

S-Y-L-A-R
Kontakt:

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 03 dec 2019, 17:05

Pokušaji cijele nacije da se nešto napravi na silu. :kafa:
41.21.1.

#WengerIn!

bodi123
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la bodi123 » 04 dec 2019, 15:56

Novak je prijavio Adelaide, koji je sedmicu prije AO. Čudna odluka, očigledno zeli što prije napraviti pritisak za povratak prvog mjesta.

Pošto nam se blizi nova sezona, a s njom i ATP Cup, novina koja se od 2020. godine po prvi puta odrzava, evo par informacija čisto da se većina upozna s takmičenjem, jer djeluje da će bit ozbiljna stvar i velika promjena u ATP kalendaru, a ujedno i odlična priprema za nadolazeći slem u Melbournu.

slika

Kup se igra u formatu grupna faza + knockout faza. 24 kvalifikovane zemlje su podijeljene u 6 grupa. 6 prvoplasiranih i 2 najbolje drugoplasirana prolaze u četvrtfinale gdje počinje knockout faza sve do kraja. Grupna faza počinje 3. januara a finale je na rasporedu 12. januara. Poslije toga slijedi sedmica 250ica(Adelaide i Auckland) i zatim ide Australian Open, 20. januara.

3 su grada domaćina: Brisbane, Sidney i Perth. Što se tiče bodovanja, poprilično su zakomplikovali. Postoji sistem prema kojem će bodovati svaki odigrani meč a to je sljedeće:
slika
Dakle, maksimalan broj bodova koji pobjednik moze osvojiti je poprilično visokih 750. To je dovoljan razlog da privuku faktički sve najbolje tenisere svijeta čije se zemlje nalaze na turniru, uz ogromni nagradni fond od 15 miliona američkih dolara na kojem Australci nisu štedili. Uz to, ATP je odlučio da ovaj turnir bude 19. turnir koji ulazi u bodovanje za ATP ranking, što znači da ukoliko ne nastupiš na njemu ostaješ kratak za jedan turnir u odnosu na one koji su nastupili.

Ono što je zanimljivo je to da bodovi za pobjedu zavise od rankinga protivnika kojeg si pobjedio. Tako se za pobjedu u grupi nad igračem koji se nalazi u Top 10 dobija 75 bodova, dok se recimo za pobjedu nad igračem koji je iznad 100. pozicije dobija 20 bodova.

Postoji i jedna diskutabilna stvar, a to je da ovo ne vazi za tenisere rangirane iznad 300. pozicije. Oni za svoje pobjede mogu dobiti svega 15 ili 25 bodova u zavisnosti od toga da li se protivnik nalazi u Top 100 ili ne. ATP je ovim pravilom vjerovatno zelio izbjeći slučajeve tipa ukoliko teniser koji se nalazi recimo na 450. mjestu pobjedi bubam Thiema, automatski skoči sa 75 bodova 200-300 mjesta na ATP listi, što u neku ruku razumijem i to je ok.

Ovo je lista broj 1 i broj 2 igrača koji trebaju nastupiti u singlovima:

1. Serbia
Novak Djokovic + Dusan Lajovic

2. Spain
Rafael Nadal + Roberto Bautista Agut

3. Russia
Daniil Medvedev + Karen Khachanov

4. Austria
Dominic Thiem + Dennis Novak

5. Germany
Alexander Zverev + Jan-Lennard Struff

6. Greece
Stefanos Tsitsipas + Michail Pervolarakis

7. Japan
Kei Nishikori + Yoshihito Nishioka

8. Italy
Matteo Berrettini + Fabio Fognini

9. France
Gael Monfils + Lucas Pouille

10. Belgium
David Goffin + Steve Darcis

11. Croatia
Borna Coric + Marin Cilic

12. Argentina
Diego Schwartzman + Guido Pella

13. Georgia
Nikoloz Basilashvili + Aleksandre Metreveli

14. South Africa
Kevin Anderson + Lloyd Harris

15. United States
John Isner + Taylor Fritz

16. Canada
Denis Shapovalov + Felix Auger-Aliassime

17. Great Britain
Andy Murray + Daniel Evans

18. Australia
Alex de Minaur + Nick Kyrgios

19. Bulgaria
Grigor Dimitrov + Dimitar Kuzmanov

20. Chile
Cristian Garin + Nicolas Jarry

21. Poland
Hubert Hurkacz + Kamil Majchrzak

22. Uruguay
Pablo Cuevas + Martin Cuevas

23. Moldova
Radu Albot + Alexander Cozbinov

24. Norway
Casper Ruud + Viktor Durasovic
Kao što vidimo krema svjetskog tenisa na čelu s Novakom i Rafom. Tu su i svi preostali članovi Top 10 izuzev Rogera.

Ono što para oči je Tsitsipasov broj 2, Pervolarakis koji je trenutno 402. teniser svijeta. Grčka osim Stefanosa nema relevantnog tenisera.

Španija je na papiru svakako favorit, posebno ako Agut dodje u dobrom izdanju. Grupa F djeluje najzanimljivije. Imat ćemo već u grupi duele Tsitsipasa, Zvereva, Kyrgiosa i Shapovalova.

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.