Novak Đoković

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la marconato » 13 jun 2021, 19:59

GOAT :kafa:

slika
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
salex90
Postovi: 438
Pridružen/a: 24 maj 2018, 15:29
Lokacija: RS
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la salex90 » 13 jun 2021, 20:23

jedan jedini, najveci!

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la lucky13 » 13 jun 2021, 21:23

i ne samo slem. jedini je kompletirao sve velike 1000+ titule bar 2 puta! 2 puta presao igricu!

Ambulinho
Postovi: 37
Pridružen/a: 20 maj 2021, 21:36
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la Ambulinho » 13 jun 2021, 21:26

NAJVEĆI SU NOLE LEGENDO!!!!

nepoznat1
Postovi: 1955
Pridružen/a: 06 jan 2015, 00:47
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la nepoznat1 » 13 jun 2021, 21:31

marconato je napisao/la:
13 jun 2021, 19:59
GOAT :kafa:

slika
Sljedece godine x3. :mrgreen:


Avatar
Felixians4
Postovi: 7448
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la Felixians4 » 13 jun 2021, 23:32

Današnjim trijumfom na Rolan Garosu je postao prvi teniser u open eri koji je po dva puta osvojio svaki grend slem turnir. Prišao je Federeru i Nadalu na samo jedan trofej zaostatka u trci za najvećeg u istoriji. Postao je tek šesti u istoriji koji je u finalu grend slema okrenuo sa 0:2 na 3:2 što nije pošlo za rukom nikada ni Federeru, ni Nadalu.

Ali ni to nije sve. Po još jednom podvigu će se pamtiti ovaj Rolan Garos i Đokovićev veliki trijumf. Ne samo da je okrenuo sa 0:2 na 3:2 u finalu već je to isto uradio ranije na istom turniru. Podsetimo da je dva seta zaostatka nadoknadio i protiv Italijana Musetija u osmini finala.


A usput je imao i planinu u vidu Rafaela Nadala sa skorom 105:2?!

Ruši Novak Đoković sve pred sobom i piše istoriju tenisa koju će teško nekad neko da ponovi.

Današnjim trijumfom na Rolan Garosu je postao prvi teniser u open eri koji je po dva puta osvojio svaki grend slem turnir. Prišao je Federeru i Nadalu na samo jedan trofej zaostatka u trci za najvećeg u istoriji. Postao je tek šesti u istoriji koji je u finalu grend slema okrenuo sa 0:2 na 3:2 što nije pošlo za rukom nikada ni Federeru, ni Nadalu.

Ali ni to nije sve. Po još jednom podvigu će se pamtiti ovaj Rolan Garos i Đokovićev veliki trijumf. Ne samo da je okrenuo sa 0:2 na 3:2 u finalu već je to isto uradio ranije na istom turniru. Podsetimo da je dva seta zaostatka nadoknadio i protiv Italijana Musetija u osmini finala.

I ovo je uradio Novak Đoković! Samo petorica u istoriji su pre njega okrenuli 0:2, Nadal i Federer nisu nikad
I ovo je uradio Novak Đoković! Samo petorica u istoriji su pre njega okrenuli 0:2, Nadal i Federer nisu nikad
Niko nikad u open eri na nekom grend slem turniru nije uspeo da se dva puta izvuče i preokrene posle dva seta zaostataka. Novak Đoković je prvi kojem je taj podvig pošao za rukom. A da napomenemo da je između ta dva meča imao i planinu zvanu Rafael Nadal koji je do tada imao neverovatan skor od 105 pobeda i samo dva poraza u karijeri na Rolan Garosu. I tu je krenuo iz seta zaostatka...

Kakva je to mentalna snaga govori još jedan podatak. Novak Đoković je teniser sa najviše pobeda u pet setona na grend slem turnirima. Ovo danas mu je bila 32. Federer ih ima 30, a Pit Sampras 29.

Avatar
Willy
Postovi: 8501
Pridružen/a: 10 feb 2010, 10:53
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la Willy » 14 jun 2021, 07:03

Novak: Zlatni slem? Sve je moguće, u dobroj sam poziciji

Šampion Rolan Garosa Novak Đoković osvajanje titule u Parizu svrstava među tri najveća dostignuća u karijeri, a već je najavio da će napasti trofej i na Vimbldonu.

Novak je postao prvi teniser koji je u Open eri osvojio po minimum dve titule na svakom grend slemu, pošto je u finalu Rolan Garosa savladao Stefanosa Cicipasa 6:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:4.

„Oduševljen sam, veoma ponosan zbog toga. Deo sam istorije sporta koji volim, to me ispunjava. Ne bih mogao da budem srećniji, zbog svega što sam uradio u poslednjih 48 sati. Ovo je verovatno jedno od moja tri najveća dostignuća“, rekao je Đoković.

„Pobedio sam Rafu posle četiri i po sata borbe na njegovom terenu, juče nisam trenirao, izašao sam večeras na teren sa punim baterijama da se borim sa Cicipasom, koji je igrao svoje prvo grend slem finale. Znao sam da će on početi dobro. Prvi set je bio neizvestan, ali on je bio bolji igrač u odlučujućim momentima. Onda sam posle drugog seta izašao sa terena, baš kao i protiv Muzetija. Vratio sam se kao drugačiji igrač, osvežen. Uspeo sam da brzo napravim brejk u trećem. Posle toga sam osetio da mu ulazim u glavu“.

Pitali su novinari srpskog tenisera o čemu je razmišljao posle izgubljena dva seta.

„Čuo sam dva glasa – jedan mi je govorio da ne mogu da preokrenem, da je gotovo. Taj je bio prilično glasan posle drugog seta. Osetio sam da je vreme da se posvetim drugom glasu. Rekao sam sebi da ja to mogu, počeo sam da ponavljam to sebi kako bih poverovao. Kada je počeo treći set, osećao sam se bolje. Posle toga u meni nije postojala sumnja“.

Marjan Vajda je prethodno pričao o zlatnom slemu, koji podrazumeva osvajanje sve četiri velike titule i zlato na Olimpijskim igrama u istoj godini.

„Sve je moguće. Putovanje na kojem sam do sada bio je fantastično. Ostvario sam uspehe za koje su mnogi mislili da su nemogući. Sve je moguće i u dobroj sam poziciji kada je reč o zlatnom slemu. Ali znate, tako je bilo 2016, pa sam izgubio na Vimbldonu u trećoj rundi. Sada imamo samo dve sedmice do Vimbldona, što nije idealno. Ali probaću da se prilagodim što je pre moguće igri na travi“.

Novak će braniti titulu na Vimbldonu, koji se prošle sezone nije igrao zbog pandemije virusa korona.

„Uživaću u ovoj pobedi, a onda ću svu pažnju posvetiti Vimbldonu. Nije mi problem da kažem da želim da osvojim titulu. Naravno da želim. Bio sam srećan kada je objavljeno da će se Vimbldon igrati ove godine, jer prošle nije. Trijumfovao sam tamo 2018. i 2019. godine, nadam se da ću nastaviti niz. Volim travu, napredovao sam mnogo kada je reč o toj poziciji. Nadam se da ću iskoristiti ovo samopouzdanje“.

Ukoliko trijumfuje na Vimbldonu, Đoković će se izjednačiti sa Rodžerom Federerom i Rafaelom Nadalom na vrhu večite rang liste sa 20 grend slem titula.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la lucky13 » 14 jun 2021, 12:06

Even the support Djokovic received on Sunday was special. When the match was over, cameras caught him handing his racquet to an overjoyed boy in the front row. Djokovic said it was a thank you for all the coaching the kid had given him during the match.

“I don’t know the boy,” he said. “He was in my ear the entire match basically, especially when I was two sets to love down. He was encouraging me. He was actually giving me tactics, as well.

He was like, ‘Hold your serve, get an easy first ball, then dictate, go to his backhand.’ He was coaching me literally. I found that very cute, very nice. So I felt like to give the racquet to the best person was him after the match. That was kind of my gratitude for him sticking with me and supporting me.”

slika

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15714
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la BosniaBoston » 14 jun 2021, 12:12

lucky13 je napisao/la:
14 jun 2021, 12:06
Even the support Djokovic received on Sunday was special. When the match was over, cameras caught him handing his racquet to an overjoyed boy in the front row. Djokovic said it was a thank you for all the coaching the kid had given him during the match.

“I don’t know the boy,” he said. “He was in my ear the entire match basically, especially when I was two sets to love down. He was encouraging me. He was actually giving me tactics, as well.

He was like, ‘Hold your serve, get an easy first ball, then dictate, go to his backhand.’ He was coaching me literally. I found that very cute, very nice. So I felt like to give the racquet to the best person was him after the match. That was kind of my gratitude for him sticking with me and supporting me.”

slika
Svaka cast, Novak je GOAT i BOAT. Kako komentarišeš metlu i dominaciju Sunsa na čelu sa Chris Paulom(ako znas ko je) nad Jokićem?
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la marconato » 14 jun 2021, 12:17

BosniaBoston je napisao/la:
14 jun 2021, 12:12

Svaka cast, Novak je GOAT i BOAT. Kako komentarišeš metlu i dominaciju Sunsa na čelu sa Chris Paulom(ako znas ko je) nad Jokićem?
To je barem lako objasnjivo. Igra za cirkus ekipu koja se bez njega ne bi ni plasirala u play off... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la dscile » 14 jun 2021, 12:20

Djokovic ce biti GOAT. To je jasno nakon ovog RG.. Sanse da ne bude su minimalne, jer ce imati bukvalno sve statistike na svojoj strani.

Sedmice, h2h, trofeji.. samo jos da ih obidje sa grand slamovima, a to je blizu. I eventualno da uzme sva 4 u jednoj kalendarskoj godini, kao i OI zlato koje mu fali.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la lucky13 » 14 jun 2021, 12:37

ja sam i prije rekao na nba temi da bi mi noletov RG znacio daleko vise nego jokicev MVP. desilo se oboje. takodjer sam rekao da mi PO ne znaci toliko (kao MVP recimo) jer navijam prvenstveno za njega pa tek zbog njega za denver. stalo mi je bilo da bude MVP. i rekao sam da je mozda i bolje da ispadne ranije u PO radi priprema za OI ako se srbija plasira. stalo mi je bilo i da dobiju portland samo zbog pisanja na ovom forumu kako je juka u stvari bolji igrac. kako ga redovno dere u h2h i kako ovaj postane nevidljiv. jokic je pokazao svoje MVP kvalitete i u RS i u PO. ali denver trenutno kao ekipa nije na nivou sunca. poraz me uopste ne dotice a ako se srbija plasira na OI onda je cak i bolje da je bila metla ako jokic odluci da igra. a ako ne odluci e tek tada me zabolji za denver.

a sto se tice ove tvrdnje da ce nole biti GOAT to je tacno ali je isto tacno da je on vec GOAT a i BOAT! i to svi znaju samo sto neki to i kazu a neki su u procesu negiranja ociglednog ali i oni u sebi znaju kako stvari zaista stoje!

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la lucky13 » 14 jun 2021, 17:00


Avatar
Rovella
Postovi: 935
Pridružen/a: 11 apr 2021, 14:20
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la Rovella » 14 jun 2021, 17:48

BOAT moze, ali GOAT nece biti nikada. ;)
Nastavite sa mitomanijom. :arrow:
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
Felixians4
Postovi: 7448
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la Felixians4 » 14 jun 2021, 17:56

Pa GOAT u tom nekom obliku koji objedinjuje estetiku,prepoznatljivost,tradiciju bla-bla, Fed će to biti. Ali već je prevladalo ako pitaš tenis pratitelje tko je GOAT u čisto teniskom dijelu,odnosno po postignućima, Novak je vjerojatno generalno to među istom populacijom,a ukoliko sruši i taj ključni rekord,onda neće imati smisla o tome ikada diskutirati više.

BOAT je 2019. zakapario

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la marconato » 14 jun 2021, 18:01

Rovella je napisao/la:
14 jun 2021, 17:48
BOAT moze, ali GOAT nece biti nikada. ;)
Nastavite sa mitomanijom. :arrow:
Ne mitomanisemo mi, nego Nole, evo vec punu deceniju... :kafa:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Rovella
Postovi: 935
Pridružen/a: 11 apr 2021, 14:20
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la Rovella » 14 jun 2021, 18:04

Cekam jos lakijev post, ali bit cu razocaran ako u istom pored Novaka ne budu nekako navedeni i Jokic, Tesla, Andric i gacice Goge Sekulic :kafa:
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la marconato » 14 jun 2021, 20:28

Kazu "era velike 3-ke"... :roll:

slika
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Nirton
Postovi: 6449
Pridružen/a: 18 feb 2021, 10:03
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la Nirton » 14 jun 2021, 20:52

A sta je/ko je BOAT? :hmmmmm:
I vole te širom Bosne i Hercegovine, vole te i širom Evrope, širom svijeta. Ima nas mnogo, mnogo onih kojima srce zaigra kada mislimo na tebe. Mnogo onih kojima grb kuca umjesto srca u grudima.

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.