ATP Tour

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Ko će biti novi broj 1?

Anketa je završila: 25 mar 2017, 15:32.

a) Kei Nishikori
1
1%
b) Miloš Raonić
3
4%
c) Grigor Dimitrov
6
9%
d) Dominic Thiem
13
19%
e) Nick Kyrgios
5
7%
f) Alexander Zverev
23
33%
g) nitko od navedenih
18
26%
 
Ukupno glasova: 69

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la OldFashioned » 28 mar 2023, 21:49

Đe si Goretzka hablo stara.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
CAGarfia
Postovi: 1974
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la CAGarfia » 01 apr 2023, 01:07

Sinncaraz broj 6. :tokralju:

KennyKFCLofton
Postovi: 225
Pridružen/a: 18 mar 2023, 14:12
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la KennyKFCLofton » 01 apr 2023, 01:35

Ide Carlito kući izgleda večeras.
Sinner puno bolje servira i tu ima ogromnu prednost.
I ove njegove ravne lopte nije bas lako napasti a Alcaraz za razliku od jednog Đokovića nije u stanju da sa Sinnerom prebacuje dok Italijan ne pogriješi. Alcaraz je taj koji više griješi u tim razmjenama.

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la OldFashioned » 01 apr 2023, 01:44

CAGarfia je napisao/la:
01 apr 2023, 01:07
Sinncaraz broj 6. :tokralju:
Gdje si tako dugo moj Goretzka
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
CAGarfia
Postovi: 1974
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la CAGarfia » 01 apr 2023, 01:46

Kakav je ovo poen bio, šta se dešava :tokralju:

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19227
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 01 apr 2023, 01:51



Ovakav poen su nam jedino mogli ponuditi Novak i Rafa, niko više. A sada imamo ovu dvojicu luđaka da se show nastavi. Kakvo ludilo jbt, šta ljudi odigraše :tokralju:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
CAGarfia
Postovi: 1974
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la CAGarfia » 01 apr 2023, 02:04

Živimo u vremenu gdje Sinner ima kao najbolji ranking 9. mjesto, nema polufinale slema, nema masters titulu. Kakva je ovo igračina, karma mora učiniti svoje da se vrati sve što je izgubljeno u prošlosti. Hladno je imao Novaka na Wimbledonu, pa i Carlosa na US Openu.

KennyKFCLofton
Postovi: 225
Pridružen/a: 18 mar 2023, 14:12
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la KennyKFCLofton » 01 apr 2023, 02:08

Finale Stuttgarta 1999, Tommy Haas-Magnus Norman.
Igralo se u 3 dobijena. Vodi Haas 2:0 5:4 30:0, servira za meč. Dolazi mu visoka loptica, Tommy je sa po terena udara backhand driveom, fula. Gubi taj game, gubi set, gubi match.
Sljedeće sedmice igra u Kitzbuhlu, prvo kolo protiv meni tada nepoznatog momčića sa prezimenom Ferrero.
Vodi Haas 1:0 u setovima, ima break u drugom. Gubi poen, blizu je kameri i čujem Tommya ludu glavu kako pljuje i govori "Hab kein Bock mehr, ist zum kotzen hier" (Nemam volje, povraća mi se ovdje). Tommy luda tintara gubi i taj meč.
U međuvremenu prošlo 24g, taj dečkić Ferrero uzeo GS, bio prvi igrač svijeta, propao fizički ko žeton a i ja isto tako 😃

Avatar
forgempp
Postovi: 6532
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la forgempp » 01 apr 2023, 02:22

Kakva elegancija u pokretu je Sinner, koliko je samo lagan na terenu... Najstrasnije kod njega mi je to sto opali bombetinu bilo fh, bilo bh, a imas osjecaj da se uopste nesto narocito nije potrudio da to uradi, poezija.

Drazi mi je od Alcaraza, ali ne mozes da ne primijetis njegovo chokeanje. Vcs ima 4-1 i 15-30 na Carlitosov servis, nestvaran promasaj na smecu, 30-30 i Alcarazov bezglavi izlazak na mrezu i tu ima odlicnu priliku i loptu pravo na reket Alcarazu. Isto tako i protiv Djokovica, bas kad treba da totalno prelomi bilo set, bilo mec, javlja se neki grc (govorim naravno o velikim mecevima)... Valjda prebrodi to.
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
CAGarfia
Postovi: 1974
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la CAGarfia » 01 apr 2023, 02:30

Fali Sinneru za završnu slagalicu puzla šampiona koju bez dvojbe ima Carlos.

Nadam se svim srcem da će vremenom i to doći, međutim za takvo nešto mora doći velika pobjeda na slemu ili hiljadarka prva. Kao da ne vjeruje u sebe u najbitnijim trenucima meča/seta.

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19227
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 01 apr 2023, 02:31

Ja šta lik prosu sve, moj Janiče nemoj luzer bit hljeba ti :(
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
CAGarfia
Postovi: 1974
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la CAGarfia » 01 apr 2023, 03:34

Evo trećeg seta, sve će da gori

Moglo bi presuditi što je Sinner imao dan više odmora, malo mi djeluje Alcaraz istrošen.

Avatar
L-Train
Postovi: 18098
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la L-Train » 01 apr 2023, 04:39

Nakon povrede mjesec i po dana konstantnog tenisa mora se nekad i izgubiti.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
CAGarfia
Postovi: 1974
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la CAGarfia » 01 apr 2023, 04:46

L-Train je napisao/la:
01 apr 2023, 04:39
Nakon povrede mjesec i po dana konstantnog tenisa mora se nekad i izgubiti.
Nadam se samo da povreda nije prisutna. Dosta se mučio u trećem setu. Poslije meča reče na mreži da će navijati za Jannicka.

Jannicku želim da uzme u nedjelju, zaslužuje titulu. Odličan danas. :thumbup:
J: “Sorry, my man, sorry”

C: “Go for it. Go for it. I’ll cheer for you”

J: “Thank you”
:rol:

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16489
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la ronaldo99 » 01 apr 2023, 05:27

Strasan mec, finale ce isto strasno biti, Medvedev u 5-om uzastopnom finalu, lik igra na nekom nerealnom nivou

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19227
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 01 apr 2023, 08:32

Nema sumnje da smo dobili novo blago i rivalitet koji će obilježiti budućnost tenisa. Ova dvojica me toliko podsjećaju na golobrade Rafu i Novaka koji su se lupali do iznemoglosti. Poen koji su odigrali na 4-2 i 0-15 u prvom setu je nešto nestvarno, jedan od najboljih poena koje sam u životu vidio, kapa do poda obojici majstora. :clap:

6 mečeva, po 3 pobjede i već smo vidjeli neke epske borbe, poene, i nadigravanja. A bit će ih još mnogo, mnogo. Sinner je jedini igrač na touru ako ne računam top Novaka i top Rafu koji može intenzitetom i u udarcima i u kretanju parirati pa i nadjačati ovog španskog monstruma.

Što se tiče Janika ovaj nivo riterniranja koji ima sam vidio još samo kod Novaka. Baš nerealna lakoća kojom kupi i prve i druge servise i smješta po osnovnoj liniji ko iz šale. I duboko i agresivno, i sa bekend i sa forhend strane, nema razlike. Sa servisom kojeg je popravio i koji je sada pravo oružje, i ovakvim riternom u kombinaciji sa ostalim kvalitetima koje već od ranije ima morao bi na Wimbledonu uzeti nekoliko titula.

Alcaraz je popravio selekciju udaraca, djeluje da ne sili i ne pokušava iz svake moguće pozicije vinere lupati kao ranije, to mu je i bila najveća mana, sada je strpljiviji. Fizički je vanzemaljac, šta je sve u stanju stići i vratiti, pa onda iskoristiti i najmanju moguću šansu za prelazak iz defanzive u ofanzivu... ne znam kako bi lika opisao, kao da je pokupio sve najbolje od Nadala, Novaka, i Federera. Ovaj nivo tenisa koji igra sa 19 godina je čudo baš.

Jutros je Sinner bio kompletan meč manje više bolji igrač. Prvi set je chokao, ili ti ga Alcaraz izvukao na šampionski mentalitet, ali u globalu ni u jednom trenutku Carlitos nije djelovao da je blizu pobjede. U trećem je pao i fizički, Janik je izgledao dosta svježije. Vidjet ćemo s Medvedevom u finalu, ne leži mu nikako, ali su svih 5 mečeva do sada odigrali u dvoranskim uslovima koji sa ovim u Miamiju nemaju nikakve veze. Sad Janik ima sporije uslove, više vremena da se namješta i roka, valjda je ostalo i snage dovoljno za pobjedu i prvi masters.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la marconato » 01 apr 2023, 10:37

Ispade, a ne sastavi 2 ozbiljna turnira lik sto bi, po izjavama, covjek zakljucio da je osvojio 39 GS i 150 turnira... :facepalm:

Fake No1 :kafa:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Felixians4
Postovi: 7347
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Felixians4 » 01 apr 2023, 11:08

Bodi savršeno opisao. Ovo je bilo nešto između ljetnih okršaja lanjskih u Wimblyu i us Openu, možda podsjećalo i samim rezultatom i svime s finalom, jedinim finalom od brojnih zasad, iz Umaga između tih prvih Slam okršaja međusobnih. Grozan H2H score Jannik protiv Daniila, najbliže bio u Torinu kad je kao zamjena upao na Finals, igrao briljantno, nedovoljno, no outdoor svakako više šanse. Tek drugo veliko finale karijere, drugo u Miamiju, ozljede i par Times ih poraza od Đokovića, Alcaraz, Tsitsipasa recimo na zadnja 3 slama koštale da nije ranije probio barijeru, ranking nevjerodostojni predstavljao klasu, konačno se i to mijenja. Cahill je silan dodatak Vagnozziju i teamu, a iako je servis stalno poboljšavan, i dalje je postotak prvog manji, Ivanišević bi svakako bio izvanredan što je i on direktno istaknuo da točno zna kako bi mu pomogao s time

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16489
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la ronaldo99 » 01 apr 2023, 12:50

marconato je napisao/la:
01 apr 2023, 10:37
Ispade, a ne sastavi 2 ozbiljna turnira lik sto bi, po izjavama, covjek zakljucio da je osvojio 39 GS i 150 turnira... :facepalm:

Fake No1 :kafa:
Jahh i ti ga seres brate, eto Novak je sa 19 godina sastavljao ozbiljne turnire, jes al kad cucnes

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la marconato » 01 apr 2023, 13:17

ronaldo99 je napisao/la:
01 apr 2023, 12:50
marconato je napisao/la:
01 apr 2023, 10:37
Ispade, a ne sastavi 2 ozbiljna turnira lik sto bi, po izjavama, covjek zakljucio da je osvojio 39 GS i 150 turnira... :facepalm:

Fake No1 :kafa:
Jahh i ti ga seres brate, eto Novak je sa 19 godina sastavljao ozbiljne turnire, jes al kad cucnes
Nije naravno, ali se nije ni qrcio ovoliko. Ja cu ovo, ja cu ono, vraticu No1 bla bla. Prijatelju, nisi ga posteno ni osvojio, nemas sta vracat :kafa:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.