Grand Slam

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
forgempp
Postovi: 6553
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la forgempp » 06 jun 2023, 23:53

Samo 1.50 kvota na Carlitosa u petak... :damn:
Nmz covjek ni zaradit.
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2095
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la CAGarfia » 07 jun 2023, 01:01



:mrgreen:

Avatar
Shategabri
Postovi: 14600
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Shategabri » 07 jun 2023, 11:19

Alcaraz najavio meč protiv Đokovića: On je favorit
Loš pokušaj prebacivanja bremena favorita, neiskusno.
Po svemu si, mali, favorit.
Koševo Zapad

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2060
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la numanumaye22 » 07 jun 2023, 11:26

Po igri je favorit, po svemu ostalom nije. Decko igra protiv lika koji recimo ima 12 polufinala na Chatrieru. U petak ce se vidjeti ima li mali taj mentalitet da ne krahira, ko sto su uvijek krahirali pred velikom trojkom. Ima mnogo bolju igru, samo da ne padne psihom.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14600
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Shategabri » 07 jun 2023, 11:39

Itekako favorit, svi ga već kvalifikuju kao mladog Rafu.
Znamo ko je bio Rafa na ovoj podlozi.
Na strani Noleta jeste iskustvo, ali nivo igre koju pokazuje ovaj malac, tek trebamo vidjeti ima li Nole odgovor na ovaj brutalni nivo.
Koševo Zapad

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Unofficialpage » 07 jun 2023, 12:12

Ne bih ja Alcaraza stavljao ko favorita, na stranu igra ali tek se mora vidjeti kako će odigrati na GSu protiv jednog od velike trojke. Nole isto igra odličan turnir i ne smije se otpisat tek tako.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2095
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la CAGarfia » 07 jun 2023, 13:15

Ja bih rekao da je u najmanju ruku 50:50 iz više razloga. Nemamo dovoljnu predstavu kako će meč izgledati kao što smo imali za meč Alcaraz-Cicipas, gdje se znalo da se ovaj neće ništa pitati jer Alcarazu Cicipas maksimalno leži. Treba ostaviti sa strane i ove brilijante partije Alcaraza i Novakove probleme u pojedinim mečevima. Sve se to vrlo lako može promijeniti u petak.

Novakova najveća šansa je da glumi Sinnera iz okršaja protiv Alcaraza, da što ranije hvata lopticu i ovome ne ostavlja priliku da se namješta, da ga što više izvlači van terena i da servira kao u dionicama mečeva sa Karenom. On sa osnovne linije ne može parirati Alcarazu kad mu ovaj krene lupati bekhende i forhende sa 160 km/h. Biće teško ovo sve izvesti jer je prespora šljaka koja savršeno odgovara Alcarazu.

Ako ćemo gledati samo tenisku igru na turniru, usudio bih se reći da će biti 3-0 za Alcaraza, ali ovo je skroz druga priča gdje će mentalne igre doći do izražaja a Novak je tu neprikosnoven. Siguran sam da će biti nervoze kod Alcaraza i Novaka, ali da će obojica to ishendlati. Mislim da bi Novak sad potpisao da igraju peti set iako je skoro 20 godina mlađi.

Ljudi zaboravljaju ko su i šta su big 3 na šljaci koliko god mali bio dobar, ovi će iz rezerve izvući i stavit te u probleme. Ja ipak vjerujem da će Alcaraz ovo dobiti u 4 seta jer ovo što je odigrao na ovom turniru zaslužuje titulu.

Vamos :bih:

Avatar
Shategabri
Postovi: 14600
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Shategabri » 07 jun 2023, 13:20

Unofficialpage je napisao/la:
07 jun 2023, 12:12
Ne bih ja Alcaraza stavljao ko favorita, na stranu igra ali tek se mora vidjeti kako će odigrati na GSu protiv jednog od velike trojke. Nole isto igra odličan turnir i ne smije se otpisat tek tako.
Nije uopšte otpisan, ovo je finale prije finala.
Pobjednik će biti ogroman favorit u finalu.
U ovom slučaju, Alcaraz ima 2/3 procenata da uzme meč, Nole 1/3.
Prvi na trećeg nosioca, ovom je ipak zemlja najjača podloga i melje svoje protivnike malu djecu.
Da nije Nole to što jest, ne bi ni toliko šanse dobio.
Čak i bookiji ne daju više od 1,50 na Alcaraza. Valjda bi Nole kao favorit trebao dobiti toliko, znači da je mali ipak favorit.
E sad, da li će mali pući ako Nole postavi mentalni zid, u ovom trenutku to niko ne zna.
Koševo Zapad

Avatar
Shategabri
Postovi: 14600
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Shategabri » 07 jun 2023, 13:23

CAGarfia je napisao/la:
07 jun 2023, 13:15
Ja bih rekao da je u najmanju ruku 50:50 iz više razloga. Nemamo dovoljnu predstavu kako će meč izgledati kao što smo imali za meč Alcaraz-Cicipas, gdje se znalo da se ovaj neće ništa pitati jer Alcarazu Cicipas maksimalno leži. Treba ostaviti sa strane i ove brilijante partije Alcaraza i Novakove probleme u pojedinim mečevima. Sve se to vrlo lako može promijeniti u petak.

Novakova najveća šansa je da glumi Sinnera iz okršaja protiv Alcaraza, da što ranije hvata lopticu i ovome ne ostavlja priliku da se namješta, da ga što više izvlači van terena i da servira kao u dionicama mečeva sa Karenom. On sa osnovne linije ne može parirati Alcarazu kad mu ovaj krene lupati bekhende i forhende sa 160 km/h. Biće teško ovo sve izvesti jer je prespora šljaka koja savršeno odgovara Alcarazu.

Ako ćemo gledati samo tenisku igru na turniru, usudio bih se reći da će biti 3-0 za Alcaraza, ali ovo je skroz druga priča gdje će mentalne igre doći do izražaja a Novak je tu neprikosnoven. Siguran sam da će biti nervoze kod Alcaraza i Novaka, ali da će obojica to ishendlati. Mislim da bi Novak sad potpisao da igraju peti set iako je skoro 20 godina mlađi.

Ljudi zaboravljaju ko su i šta su big 3 na šljaci koliko god mali bio dobar, ovi će iz rezerve izvući i stavit te u probleme. Ja ipak vjerujem da će Alcaraz ovo dobiti u 4 seta jer ovo što je odigrao na ovom turniru zaslužuje titulu.

Vamos :bih:
Ma ovo će sigurno biti najjači meč turnira i jedan od onih koje se svakako isplati pogledati.
Ovo sa Cicipasom je bilo za gledanje preko oka i ono da ponekad baciš pogled.
I kao i većina mečeva, osim ako nisi strastveni zaljubljenik u tenis, pa baš gledaš i pratiš svaki meč.
Sumnjam da neko pomno prati eto pomenutog Cicipasa osim ćaće mu koji je praktično 00-24 aktivan vezano za njega i njegovu karijeru.
Što nije bio slučaj sa Big 3 ili evo ovim malcem koji je već sad senzacija.
Koševo Zapad

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2095
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la CAGarfia » 07 jun 2023, 13:30

Ma Cicipas je sama krema tenisa i sigurno osvajač slema jer ima glavu za to. Njegov najveći problem je što će igrati u eri Alcaraza, a jedino rješenje je da sa dvije ruke drži reket u bekhendu. :mrgreen:

Avatar
Shategabri
Postovi: 14600
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Shategabri » 07 jun 2023, 14:10

CAGarfia je napisao/la:
07 jun 2023, 13:30
Ma Cicipas je sama krema tenisa i sigurno osvajač slema jer ima glavu za to. Njegov najveći problem je što će igrati u eri Alcaraza, a jedino rješenje je da sa dvije ruke drži reket u bekhendu. :mrgreen:
Pa jedan lijeni Wawrinka je u eri da kažemo big 4 otkidao titule, jednom Noletu bio kost i skidao ga u finalu, a ovaj izgleda tako da kad bi igrali i dan i noć, ne bi mogao set uzeti Alcarazu.
Sinoć mi ga je bilo žalosno gledati s onom obješenom facom.
Koševo Zapad

Avatar
delinjo
Postovi: 24119
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la delinjo » 07 jun 2023, 17:52

De reci molim te da ne poredis Wawrinku i ovu grcku budalu ?

Ne da ne mogu u istu recenicu nego ne mogu u istu knjigu bolan :mrgreen:
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Avatar
forgempp
Postovi: 6553
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la forgempp » 07 jun 2023, 20:17

delinjo je napisao/la:
07 jun 2023, 17:52
De reci molim te da ne poredis Wawrinku i ovu grcku budalu ?

Ne da ne mogu u istu recenicu nego ne mogu u istu knjigu bolan :mrgreen:
Uzima li Karlitos?
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
delinjo
Postovi: 24119
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la delinjo » 07 jun 2023, 20:34

forgempp je napisao/la:
07 jun 2023, 20:17
delinjo je napisao/la:
07 jun 2023, 17:52
De reci molim te da ne poredis Wawrinku i ovu grcku budalu ?

Ne da ne mogu u istu recenicu nego ne mogu u istu knjigu bolan :mrgreen:
Uzima li Karlitos?
Ma zicer ko kuca :kafa:
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Avatar
Pogba
Postovi: 19795
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Pogba » 07 jun 2023, 20:58

Alkaraz favorit definitivno. Ruud odlican, mentalna snaga mu je prilican adut.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19261
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la bodi123 » 07 jun 2023, 20:59

Rune je psihijatrija, da sam trener sad bi ušo na teren i šamarčinu mu svezao, ne znam kako ovo Muratoglu trpi
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16628
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la ronaldo99 » 07 jun 2023, 21:19

Ma Rudd je trenutno kompletniji igrac od Runea pogotovo na ovoj podlozi, vjerujem da ce ovo lagano privesti kraju i onda u 1/2 protiv Zverava ce biti dobra borba, ja bi volio da Zverev dobije ali vise sanse dajem Ruddu naravno pod uslovom da ovo prodje veceras

Avatar
moj uzor-S.G
Postovi: 6242
Pridružen/a: 03 avg 2011, 12:54
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la moj uzor-S.G » 07 jun 2023, 21:22

Ma nije glavom u meču, jako čudno
Zauvijek u svojim srcima
brata cuva bordo armija

Istina za Vedrana!

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2095
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la CAGarfia » 07 jun 2023, 21:26

Loš nivo tenisa.

Holger ima mnogo veći plafon igre od Ruuda, ali džaba ti to kad je Ruud prekonstantan većinom, mentalno osam klasa iznad, pogotovo na šljaci dođe do izražaja jer ima baš moćan forhend.

Očekivan rasplet događaja, barem kod mene. Nadam se da će ga pomesti skroz.

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16628
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la ronaldo99 » 07 jun 2023, 21:28

Ma ovaj mali i zasluzuje da bude pometen

Al ovo je GS igra se na 3 dobivena, i nakon 2-0 mozes sebi reci ok, sad igramo novi mec idemo ispocetka, tako da sacekajmo

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.