Grand Slam

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 15 jul 2019, 18:06

darker10 je napisao/la:
S-Y-L-A-R je napisao/la:Miješa dosta ljudi čim kažu da bi bilo bolje da su svi isto godište. Ne radi to tako. U svakom slučaju, činjenica je da vam je jučer pao argument o godinama. To što ćete i dalje šibati istu priču i govoriti kako je Federer od 2011. u padu iako igra bolji tenis je drugo. :mrgreen:
Pa nekom je nesto palo, zavisi kako gledas. Dosta govori i o Novaku sto se onako muci sa Federerom u ovim godinama, a isto tako dosta govori i o Federeru.
Pa govori da godine ne igraju toliku ulogu nego samo sprema i stil igre, zato sam i naglasio da nemam favorita za USO. Na kraju se samo pamti ko je pobjedio, a ne ko se mučio. Uostalom, to što se Novak "muči", ja isto mogu da kažem da je zbog godina, kao što vi govorite negdje od 2013. Taman su to te godine. Da i ne govorim o stilovima i kome je fizika bitnija.
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la japa » 15 jul 2019, 18:10

BosniaBoston je napisao/la:Paja strucnjak as usual
Evo sad cu ja istaci neke faktore
Osvojeni GSovi-Roger
Osvojeni Mastersi-Rafa
Sedmice br.1-Roger
Osvojeni zavrsni masteri-Roger
Olimpijske igre-Rafa
GS finala-Roger
Davis Cup-Rafa
Kompletirani mastersi-Nole
Sveukupno titule-Roger
Jes stim sto ti ti osvojeni Mastersi i zavrsni Mastersi se mogu promjeniti za jedan jedini turnir, izbjegao si i medjusobne duele i godine na broju jedan, a i te sedmice ti padaju jer Djokovic ima ogromnu prednost i jos dugo vremena ce biti broj 1 cini mi se da mu treba da ostane do kraja godine (sto je skoro nemoguce da ne ostane) i da provede dio 20e na broju jedan i odose sedmice..

Uglavnom djaba ti sve nakon jucerasnjeg dana kako imas obraza reci da je Federer Goat? Pa taman da ima 10 GSova vise a ne 2 ili 4 on ne moze biti goat nakon jucerasnjeg dana. postalo je sve jasnije juce goat ce biti Nole ili Rafa ovisno sta se desi u naredne dvije godine.

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 15 jul 2019, 18:11

Pa ko kaze da se ne muci, igrao je tenis 5h. Kad god se s vama raspravlja posrijedi su dvostruki arsini. O periodu prije se ne prica, jer je Djokovic eto bio mlad i nije imao rezultate, a o periodu poslije se prica iako je eto Federer dosta u godinama i nema bas rezultate. A nisam ja taj koji zapocinje te rasprave, niti mi se raspravlja na tu temu ali eto. Kad vi birate sta cete gledat, to isto mogu uradit i ja.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15704
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la BosniaBoston » 15 jul 2019, 18:12

japa je napisao/la:
BosniaBoston je napisao/la:Paja strucnjak as usual
Evo sad cu ja istaci neke faktore
Osvojeni GSovi-Roger
Osvojeni Mastersi-Rafa
Sedmice br.1-Roger
Osvojeni zavrsni masteri-Roger
Olimpijske igre-Rafa
GS finala-Roger
Davis Cup-Rafa
Kompletirani mastersi-Nole
Sveukupno titule-Roger
Jes stim sto ti ti osvojeni Mastersi i zavrsni Mastersi se mogu promjeniti za jedan jedini turnir, izbjegao si i medjusobne duele i godine na broju jedan, a i te sedmice ti padaju jer Djokovic ima ogromnu prednost i jos dugo vremena ce biti broj 1
cini mi se da mu treba da ostane do kraja godine (sto je skoro nemoguce da ne ostane) i da provede dio 20e na broju jedan i odose sedmice..

Uglavnom djaba ti sve nakon jucerasnjeg dana kako imas obraza reci da je Federer Goat? Pa taman da ima 10 GSova vise a ne 2 ili 4 on ne moze biti goat nakon jucerasnjeg dana. postalo je sve jasnije juce goat ce biti Nole ili Rafa ovisno sta se desi u naredne dvije godine.
Pricam o trenutnom stanju.Ovo su statistike od 15.7.2019.
P.S Musa juce lose odigrao.Da te malo obradujem :thumbup:
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 15 jul 2019, 18:17

"I'm not necessarily a better player; I’ve gained some things, but I’ve also lost some things. " - Nadal

Ovo vam je recimo Rafa zakljucio osvrcuci se na WB2008 kada je imao 22 godine.

JoeBleck
Postovi: 5972
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la JoeBleck » 15 jul 2019, 18:20

Federer je svoj najbolji tenis igrao u 30tim godinama,najkvalitetniji i najkompletniji.Sam je to
Isticao vise puta.Trziste se promjenilo,nekada su glavne mace bili Hewit i Rodick , danas su to Nadal i Novak.
Koje bolje grebu , jasno je svima.Koje je lakse povaliti ocito je.

Prime era tenisa je mjesto u kojem se Roger najlosiji snasao od tri velikana.Nepobitna cinjenica,nesto sto je rezultatski prikazano.

Trenutno je na 2 i 4 GS vise od rivala,nikada blizi nisu bili,nikada mu se velicanstvena brojka nije cinila tako malom.

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 15 jul 2019, 18:29

darker10 je napisao/la:Pa ko kaze da se ne muci, igrao je tenis 5h. Kad god se s vama raspravlja posrijedi su dvostruki arsini. O periodu prije se ne prica, jer je Djokovic eto bio mlad i nije imao rezultate, a o periodu poslije se prica iako je eto Federer dosta u godinama i nema bas rezultate. A nisam ja taj koji zapocinje te rasprave, niti mi se raspravlja na tu temu ali eto. Kad vi birate sta cete gledat, to isto mogu uradit i ja.
Ne stavljaj me u isti koš, nikad nisam napisao da je neka era bitnija od druge ili nešto slično. Nikad nisam napisao da se tenis računa samo od 2011. i da se prije igralo rekreativno. Ja govorim o nivou tenisa Rogera Federera i koliko mu je neproporcionalan odnos "Kvalitet igre - uspjeh/rezultati" a vi to pripisujete godinama. Zauzeli ste stav da je bolje biti mlađi po svaku cijenu. Kad je imao 27: "Ne može, došao mlad momak, stiže sve", kad je imao 32: "Ne može, ovakva konkurencija, a on već u godinama". Danas sa 37: "Ne može, ljudi u primeu(ili izlaze iz istog) a on star, sramota je ako ih uopće dobije". To nije argument, to je prikrivanje svih ostalih činjenica. Rasprave se vode već skoro 10 godina, a ja kažem da trka nikad izjednačenija nije bila. Ne zaključujem ništa(nisam to radio ni prije 3-4 godine) jer ljudi još traju i najbolji su na svijetu. Zaključci se na kraju donose, samo smatram da je trenutno u najlošijoj situaciji, a jučer je recimo imao strašnu šansu da je potpuno preokrene. Sa ovim tempom, na kraju karijere će mu ostati samo elegancija i popularnost, ali niko ne garantuje da će se tempo nastaviti. Historija kaže da su svi ranjivi, i samo smo jednu povredicu ili pad forme udaljeni od potpune promjene. Zato ostavite te rasprave po strani (naročito argumente koji nisu vezani za teren i tenis) i pustite da igraju dok su još tu. Ko zna koliko će još trajati.
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la japa » 15 jul 2019, 19:06

BosniaBoston je napisao/la:
japa je napisao/la:
BosniaBoston je napisao/la:Paja strucnjak as usual
Evo sad cu ja istaci neke faktore
Osvojeni GSovi-Roger
Osvojeni Mastersi-Rafa
Sedmice br.1-Roger
Osvojeni zavrsni masteri-Roger
Olimpijske igre-Rafa
GS finala-Roger
Davis Cup-Rafa
Kompletirani mastersi-Nole
Sveukupno titule-Roger
Jes stim sto ti ti osvojeni Mastersi i zavrsni Mastersi se mogu promjeniti za jedan jedini turnir, izbjegao si i medjusobne duele i godine na broju jedan, a i te sedmice ti padaju jer Djokovic ima ogromnu prednost i jos dugo vremena ce biti broj 1
cini mi se da mu treba da ostane do kraja godine (sto je skoro nemoguce da ne ostane) i da provede dio 20e na broju jedan i odose sedmice..

Uglavnom djaba ti sve nakon jucerasnjeg dana kako imas obraza reci da je Federer Goat? Pa taman da ima 10 GSova vise a ne 2 ili 4 on ne moze biti goat nakon jucerasnjeg dana. postalo je sve jasnije juce goat ce biti Nole ili Rafa ovisno sta se desi u naredne dvije godine.
Pricam o trenutnom stanju.Ovo su statistike od 15.7.2019.
P.S Musa juce lose odigrao.Da te malo obradujem :thumbup:
Musa lose odigrao? Reci mi nesto novo...

I ja pricam o trenutnom stanju a trenutno stanje je takvo da je Djokovic ubjedljivi broj 1 i da ce te sedmice evidentno pasti kao neki argument Federeru, takodjer je trenutno stanje da je Federer kao i mnogo puta do sada chokirao i da nikako ne moze biti goat. Trenutno stanje je takodjer ovo najjaca era tenisa 2010-2020, jos jedan GS je ostao da se zakljuci dekada Novak 15, Nadal 12, Federer 5....sve je receno.

shevchet
Postovi: 704
Pridružen/a: 07 jun 2019, 15:20
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la shevchet » 15 jul 2019, 19:40

Ljudi raspravljaju o tome jel' Fedex ili Nole GOAT?

Izgleda da Rafa igra baseball, potpisao danas za Los Angeles Dodgers... :rol: :rol: :rol:

EDIT : Nole sigurno još bar malo zaostaje za Rafom i Fedexom, samo 16 GS nije dovoljno, ali ima vremena da promijeni to...
Očito, trenutno imamo u raspravi samo Rogera i Rafu, TRENUTNO kažem!

GS TITULE : Roger
MASTERS 1000 : Rafa
UKUPNE TITULE :Roger
DAVIS CUP : Rafa
ZAVRŠNI MASTERSI :Roger
OLIMPIJSKE IGRE :Rafa
H2H RAFA VS ROGER :Rafa
BROJ SEDMICA NA BR. 1 ( može se uzeti kao neki parametar a i ne mora) : Roger

Jedino se ovo gleda u tenisu i ništa više, nikakvi drugi rekordi, ni zarade, ni sl.

Trenutno Rafa i Roger su tu negdje, ja ovo kažem kao Rafin fan, s tim da Rafa ima veće šanse da na kraju karijere bude ispred!
Zadnja izmjena: shevchet, dana/u 15 jul 2019, 19:53, ukupno mijenjano 3 puta.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15704
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la BosniaBoston » 15 jul 2019, 19:42

shevchet je napisao/la:Ljudi raspravljaju o tome jel' Fedex ili Nole GOAT?

Izgleda da Rafa igra baseball, potpisao danas za Los Angeles Dodgers... :rol: :rol: :rol:
Agree
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

shevchet
Postovi: 704
Pridružen/a: 07 jun 2019, 15:20
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la shevchet » 15 jul 2019, 19:51

BosniaBoston je napisao/la:
shevchet je napisao/la:Ljudi raspravljaju o tome jel' Fedex ili Nole GOAT?

Izgleda da Rafa igra baseball, potpisao danas za Los Angeles Dodgers... :rol: :rol: :rol:
Agree
Editovao sam post, nadam se da sam objasnio sa argumentima, a ne navijački ili onako kako bih ja volio...

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15704
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la BosniaBoston » 15 jul 2019, 19:52

Ali ima jedna stvar u kojoj ce Fedex uvijet biti ispred Noleta i Nadala a to je Net Worth :D
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

shevchet
Postovi: 704
Pridružen/a: 07 jun 2019, 15:20
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la shevchet » 15 jul 2019, 19:56

BosniaBoston je napisao/la:Ali ima jedna stvar u kojoj ce Fedex uvijet biti ispred Noleta i Nadala a to je Net Worth :D
Fedex se prvi pojavio od njih 3 i nekako je logično da ima najviše navijača, da je sponzorima uvijek on br. 1 kad se potpisuju ugovori i sl.

Nema sumnje, veliki teniski majstor, sigurno najelegantniji od sve trojice i tenis izgleda tako jednostavno kad ga on igra.
Roger svakako igra najljepsi tenis od njih trojice, a Nole nekako najdosadniji, treba biti realan. Eh, sad to što je Noletov tenis učinkovit, kapa dole majstoru...

Ali eto, treba biti realan, pa kad sagledamo sve parametre, možda je Rafa za mrvicu onu, ali baš mrvicu trenutno ispred Rogera ili egal kad baš ono globalno gledamo, a Nole TRENUTNO jedan korak iza, iako je ovo šta radi nevidjeno...

Avatar
salex90
Postovi: 438
Pridružen/a: 24 maj 2018, 15:29
Lokacija: RS
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la salex90 » 15 jul 2019, 20:19

Fed ce biti veci od Novaka kada bude bolji u box to box score...
Ne mozes biti najveci svih vremena a imati minus u duelima sa najvecim konkurentima u karijeri... prosto paradox.

Avatar
Galion
Postovi: 2771
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Galion » 15 jul 2019, 20:32

:opaopa:
ronaldo99 je napisao/la:
darker10 je napisao/la:Onda blago Pistol Peteu sto se rodi kad nije bilo konkurencije :rol:
Ja evo citam i ne vjerujem da je to napisao, znaci nemos vjerovati
Ova trojica su najbolji igrači u povijesti i ako misliš da bi Sampras bio u stanju osvajati GS protiv njih trojice istodobno onda dobro, šta da kažem.
Njima je svejedno bila im konkurencija Berdih, Sampras ili Džumhur, gotovo uvijek će pobijediti. Jedina prava konkurencija su oni sami sebi.

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16573
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la ronaldo99 » 15 jul 2019, 20:39

Galion je napisao/la::opaopa:
ronaldo99 je napisao/la:
darker10 je napisao/la:Onda blago Pistol Peteu sto se rodi kad nije bilo konkurencije :rol:
Ja evo citam i ne vjerujem da je to napisao, znaci nemos vjerovati
Ova trojica su najbolji igrači u povijesti i ako misliš da bi Sampras bio u stanju osvajati GS protiv njih trojice istodobno onda dobro, šta da kažem.
Njima je svejedno bila im konkurencija Berdih, Sampras ili Džumhur, gotovo uvijek će pobijediti. Jedina prava konkurencija su oni sami sebi.
Sreca Borgu pa je igrao tamo u ono vrijeme :kafa:

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Justin » 15 jul 2019, 20:52

japa je napisao/la: dakle od 2010 godine GS sampioni:

15 Djokovic, Nadal 12, Federer 5, Murray 3, Wawrinka 3, Cilic 1

Federer je u zadnjih 10 godina u najvecoj teniskoj eri ikada debelo iza Novaka i Nadala, ovo su neoborive cinjencie.
Ovo je bas veliki udarac za svaku pricu da je Federer najveci.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
NadalRafa
Postovi: 1031
Pridružen/a: 24 sep 2018, 03:49
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la NadalRafa » 15 jul 2019, 20:54

Onaj ko kaze da je najbolji Novak bolji od najboljeg Feda i Rafe se grdno vara. Najbolji Novak je ovaj trenutno i onaj iz 2011, 2015 i sta ti ja znam. Zaboravljate kako je najbolji Rafa demonstrirao silu na US2013 npr gdje ni najbolji Novak nije mogao meda. Mislim da ih nikad nismo svu trojicu gledali na onom nivou sto se kaze vrh vrhova. Uvijek jedan odskace vise od ove dvojice.

Bilo kako bilo Novak se definitivno ukljucuje u borbu za goat-a. Cetiri GS nisu uopste puno, mozda Nole moze to vec do kraja 2020 anulirati al cisto sumnjam jer ne moze uvijek biti na ovom nivou. Rafa ima malo vece sanse al mora drzat konstantnost i nadat se da Fedja ne osvaja vise GS. Sto se tice Mastersa jasno je ko dan da ce Rafa i Novak tu vodit glavnu rijec jer Fedja vec poprilicno kasni. H2H ne ide toliko na stranu Novaka protiv Rafe koliko ide u korist Rafe i Novaka protiv Feda. Bit ce mrtva trka do kraja.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15704
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la BosniaBoston » 15 jul 2019, 20:57

Peak Nadal na sljaci>>>Peak Nole na tvrdom
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
delinjo
Postovi: 24117
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la delinjo » 15 jul 2019, 21:00

Ljudi se sa pajom raspravljaju haha
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.